20. apríla 2010 došlo na ropnej plošine Deepwater Horizon v Mexickom zálive k jednej z najväčších človekom spôsobených katastrof na svete. Tento film rozpráva príbeh, ktorý sa neobjavil v nijakých správach a väčšina ľudí ho nepozná. Je to príbeh 126 členov posádky, pracujúcich na palube Deepwater Horizon, ktorí tam v teň deň prežili skutočné inferno. Skúsení profesionáli, muži aj ženy, bojovali s ohňom do úplného vyčerpania v nádeji, že prežijú a čoskoro sa dostanú na breh k svojim rodinám. V jedinom okamihu sa ocitli v najhoršej nočnej more a museli pozbierať všetku svoju odvahu, aby zastavili rozpútané peklo, a vo chvíli, keď všetko vyzeralo stratené, zachránili aj jeden druhého. (Forum Film SK)

P1tr

Peter Berg dokazuje svůj režisérský um a univerzálnost, kdy zvládá menší, intimnější filmy i velké blockbustery. V Deepwater Horizon má příležitost vyzkoušet si obě polohy, kdy v první polovině pečlivě představuje hlavní aktéry a ve druhé části se do toho může naplno opřít a vtáhnout diváky do katastrofického scénáře. Obě poloviny fungují dobře a jsou řemeslně silné, ale přesto se nelze zbavit dojmu, že snímku chybí nějaká přidaná hodnota, která by ho od žánrového nadstandardu více odlišila. Je sice fajn, že film přistupuje k tématu spíše mainstreamově a v akčních scénách skoro blockbusterově, ale ruku v ruce s tím jde určitá povrchnost, kdy se nedá říct, že by se tvůrci tématu nevěnovali hodně, ale přecijenom nemá rozuzlení takový impakt, jako spousta jiných reálných příběhu na plátnech kin. ()

Ne__Ty

Věřím, že by to byl dobrý film, i kdyby pojednával pouze o plošině a lidech na ní. Takhle stojí výsledek ještě o úroveň výš, ale bylo by lepší, kdyby snímek neměl původní materiál. Snímek mě dostal, a to navzdory tomu, že používá prostředků, které, pokud se to s nimi umí, většinou fungují spolehlivě, něco navíc však už nic nepřinesou. Napětí se celou dobu buduje solidně a nejde o pouhé čekání na to, až se to konečně stane. Jakmile k výbuchu dojde, tak už nenastane čas na zklidnění. Na postavách mi záleželo, kamera skoro až s láskou zabírala probíhající peklo a já jsem si mohl dovolit vydechnout až na úplném konci. ()

Kejdlo

Je to velmi slušné, zručně natočené a vskutku všechna čest Peteru Bergovi. Pokud si chcete užít skvělé hořící ropnou plošinu a solidní výkony známějších herců v katastrofickém filmu, je Deepwater Horizon tím pravým. Podruhé už si ho ale nepustím. Jednak za to může slabé prokreslení charakterů, kdy je vám daný člověk bojující o život téměř u prdele a zadruhé mě iritoval závěrečný dovětek s mrtvými, který na mě nepůsobil ani trošku tak jak měl. Slušných 7/10 ()

Soweek

Mistrovský režisér amerických vlajek na sto způsobů Berg a král filmových rolí s označením "everyday dude" Wahlberg se vracejí s druhým dílem jejich "American hero" trilogie ( Lone Ranger - Deepwater Horizon - Patriot's day ). Ač toto základní nastavení nemám apriori rád, neumím si na druhou stranu představit nikoho jiného, kdo by tyto filmy měl dělat. Vše totiž funguje jak má, což je na poli katastrofických filmů ( kde se popravdě dlouho nic dobrého neurodilo ) velká rarita. ()

herr_carter

Jistě to také znáte, když Vám filmová rekonstrukce skutečných katastrofických událostí učaruje natolik, že si pak všechna fakta kolem katastrofy musíte googlovat a wikipediovat furt dokola. Tak to se mi právě stalo..............moje hodnocení = 8 z 10. ()

Maynard.

Hmm, jeden z hodně mála filmů, kterej tě dostane na ropnou plošinu (další co si tak vybavuju Armagedon, ale to je uplně jiná liga:o) ), dokonce pojízdnou (nemá pilíře, takže se může „pohybovat“). Je to teda obrovskej kolos, něco jako obrovský rypadla na hnědý uhlí, akorát ještě mnohem větší :o). Film je natočenej velmi působivě, zaměřenej na detaily. A jako v mnoha jiných filmech, tak i tady jde o prachy. Zkušení borci se snaží rozmluvit vedení, aby nespouštěli vrtání, ale vedení prostě řekne START a pak se začnou dít věci. Od začátku do konce to má parádní tempo a na konci sem jen čučel s otevřenou pusou – záběry na hořící trosky berou dech. O tom, že se mi to líbilo taky rozhoduje to, jestli u toho takle v noci usnu nebo nee. A tady sem neusnul ani na vteřinku, takže tomu jen tak z perdele napálím plnej počet *. ()

Sdoom

Takový normální katastrofický film. Běží přesně tak, jak člověk očekává, a čeká se jen na to, jak se technicky povede natočit samotnou katastrofu. Tady se to povedlo velmi dobře, takže můžu dát 3 hvězdičky, protože scénáristicky to opravdu není žádné veledílo. O mých antipatiích k Marky Markovi netřeba hovořit. (HD, orig.) ()

Forsberg11

Pre mňa ťažké rozhodovanie medzi 3* a 4*, ale aj keď tento druh filmov nie je mojim najobľúbenejším, musím s čistým svedomím uznať, že Berg tu obstál so cťou. Pozeralo sa na to dobre, už pred nejakou akciou. Hlavne zásluhou výborných hereckých výkonov. Potom však začalo všetko vybuchovať, horieť a lietať vzduchom a stálo to za to. Nič prevratné ani extra, ale ako katastrofický akčňák kvalita. Vďaka tomu aj vďaka perfektnej technickej stránke filmu sa teda prikláňom k vyššiemu hodnoteniu. 70 %!! ()

remy

Fakt jsem trpěl. Naprosto zbytečná a zdlouhavá první polovina se změní v ohnivou nudu, které chybí snad všechno kromě horka. Měl jsem sto chutí to vypnout. 3/10 ()

sedm.1

Rozhodně zklamání. A to jsem šel do této podívané prakticky na jistotu, neboť přeci jen jména Berg a Wahlberg ve mně vždy vzbuzovali pocity, když už ne kvality, tak minimálně zábavy. V tomto případě tedy film kvůli filmařské kvalitě ale zas až tak shazovat nechci, nicméně co se té zábavnosti týče, to je naprosto marný. Deepwater Horizont bych rozdělil zhruba tak na třetiny. První je zabiják. Spokojená rodinka, ťuťuňuňu, kolegové kámoši na život a na smrt, kecy, prdy, beďary, a více než půlhodina z filmu pryč a mé nadšení do něj též. Druhá třetin mě kupodivu oslovila nejvíce. Děj už se velice loudavě přesunul na plošinu, kde dojde ke konfliktům mezi novou směnou a vedením ropné plošiny, a ikdyž i v této fázi filmu se prakticky jen diskutuje a diskutuje, ony diskuze mají šmrnc a dynamiku, divák je poměrně nenuceně vtažen do svižně odsýpajícího děje a díky tomu nastanou i nemalá očekávání, kdy konečně dojde k oné nešťastné události a na plátně se začnou odehrávat efektní orgie. No, což o to, abych nekřivdil, k oněm efektním orgiím skutečně dojde, ovšem já to celé vybuchující divadélko nemohu označit jinak, než jako jeden velký, nepřehledný bordel, který ve mně nedokázal vyvolat ani minimum nadšení. Zde jsem zkrátka od Berga očekával skutečné inferno, což nejspíš ve skutečnosti bylo, ale on to na filmové plátno jednoduše převedl naprosto nezáživným a chaotickým způsobem. Ke konci pak tvůrci začali očekávaně hrát nekompromisně na emoce, ale ani ony nezafungovaly, což se ovšem k celkové odměřenosti a nepůsobivosti předchozích minut muselo očekávat. Ústřední herecké trio Wahlberg, Russell, Malkovich pak sice film nepotápějí, kdy především druhý a třetí jmenovaní ve zmiňované nejlepší druhé třetině filmu pak doslova excelují, ale jinak jejich účast mi zde nepřišla nijak nutná, zvlášť co se Wahlberga týče. Peter Berg je zkrátka úspěšným tvůrce především komerčních, přímočarých bijáků a za mě si prostě s tímto tématicky vážnějším a náročnějším projektem nedokázal vůbec poradit, a to překvapivě ani v té akčnější pasáži. ()

upson

Je vidět, že Peter Berg se pro svůj vlastní režijní rukopis nechává inspirovat u Tonyho Scotta a jeho slavnějšího bratra Ridleyho. A je to jedině dobře, filmy které točil Tony Scott měli srdce a precizní technické zpracování. Jen tak dál Petere Bergu! 85% ()

iXtr3m3

Málokedy zažívam plné kino a už takmer vôbec nie hrobové ticho počas takmer celej stopáže a to nie kvôli spánku. Vcítenie sa do postáv a fandenie extrémne, Kurt a Mark bombastický, Kurt bude drsňák snáď do smrti, emócie, fantastické a dokonalé technické spracovanie, postupne gradovaná atmosféra bez prikrášlenia, no jednoducho Must See titul a najmä v kine. Človek si na konci uvedomí veľa vecí, ktoré dovtedy bral ako samozrejmosť a to je najväčšie ocenenie pre film ako taký. A Markovi extrémne fandím, má potenciál stať sa skvelým charakterovým hercom, nielen kvôli svojej figúre... ()

Lukoboss

Výborný katastrofický drama, který jasně ukazuje, kde byly/jsou zájmy určitých společností, když jde o balíky peněz. M. Wahlberg tradičně hraje hrdinu z lidu, kterej je prostě dobrosrdečnej a stojí za svýma kumpánama. K. Russell taky v pohodě stejně jako J. Malkovich, i když ti tady měli podstatně menší role, takže svoje herecký umění tady zase tak nerozprostřeli. Jinak je jasný, že tihle "novodobí horníci" to nemají jednoduchý a když se tam něco podělá, není úniku. Film má spád, stopáž je naprosto akorátní, dokonce je to po delší době film, kterej nemá přes dvě hodiny, až jsem se divil. P.S.: Obětem patří vzdát hold, viníkům pranýř... ()

666Carnage

Zase nějakej kretén s miliardama v prdeli dělal machra a celý to posral. Takhle to dopadne když na pořádnou práci dohlíží, kretén od stolu co má akorát akcie a koupenej titul. Peter Berg a Wahlberg si už spolu natočili pár pěkných snímků a ani tenhle není opakem. Na kino to úplně nebylo, ale v pohodlí domova, pivka a nějakého toho chroupání, je to super film. 75% ()

charlie_ando

Bývalý mariňák Mike Williams (Mark Wahlberg) krotí zlé dinosaury, které nesmírný tlak a miliony let ztrávené v hlubinách přeměnili v mazlavé černé zlato, to si alespoň myslí jeho malá dcerka, jinak ale pracuje na poloponorné ropné plošině, jako hlavní technický inženýr. Průzkum je ve skluzu, hlavouni z nadnárodní korporace BP tlačí na rychlý přesun na nové naleziště a šetří, kde můžou. Vlastně celá plošina není vůbec v dobré kondici a závady se kupí jedna na druhou, prostě je zaděláno na pořádný problém. Režisér Peter Berg zdařile buduje hutnou atmosféru, která graduje v explozivním finále, kdy těžaři bojují o své holé životy se zdivočelou přírodou na v plamenech hroutící se ropné plošině. Notně mu v tom pomáhá skvělá kamera Enriquea Chediaka, která zručně pracuje s detaily i s velkými celky. Dobře obsazený a poctivě natočený katastroficky thriller o ropné katastrofě, který skrze velkorysou podmanivou ohnivou destrukci ve mě zanechal intenzivní zážitek. ()

bruceman7

Viděno s AJ titulkama, jež mi přišly trochu nekompletní, ale i tak jsem se v tom víceméně zorientoval. Nikdy jsem tu havárii nijak zvlášť nestudoval, tak alespoň vím, o co tam vlastně šlo. Ale jinak je ten film jen samá exploze a útěk, moc navíc se toho člověk nedozví. Ale peklo to bejt muselo. A navíc, chudák přiroda. ()

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014

Čtyřka Transformers sice neposbírala moc nadšených reakcí, protože se ale jedná o nejvýdělečnější film roku, pokračování nás nemine. V minulých měsících se hojně spekulovalo o tom, jestli ságu… (viac)