20. apríla 2010 došlo na ropnej plošine Deepwater Horizon v Mexickom zálive k jednej z najväčších človekom spôsobených katastrof na svete. Tento film rozpráva príbeh, ktorý sa neobjavil v nijakých správach a väčšina ľudí ho nepozná. Je to príbeh 126 členov posádky, pracujúcich na palube Deepwater Horizon, ktorí tam v teň deň prežili skutočné inferno. Skúsení profesionáli, muži aj ženy, bojovali s ohňom do úplného vyčerpania v nádeji, že prežijú a čoskoro sa dostanú na breh k svojim rodinám. V jedinom okamihu sa ocitli v najhoršej nočnej more a museli pozbierať všetku svoju odvahu, aby zastavili rozpútané peklo, a vo chvíli, keď všetko vyzeralo stratené, zachránili aj jeden druhého. (Forum Film SK)

Dzvandzi

Netajím se tím, že filmy podle skutečné události jsou mi blízké a ty katastrofické též, takže žánrově mě tohle hodně lákalo. Co se týče hereckého obsazení, tak Mark Wahlberg a Kurt Russel tento film velmi táhli. Bylo tam ale i pár herců, kteří mi tam neseděli, ale naštěstí neměli tak velkou roli, jako tihle dva. Myslím si, že příběh je udělán velmi dobře poutavě, chytlavě a uvěřitelně. No a až na ten rádoby chytrý začátek, plný odborných keců se jedná o dobrý kousek filmařiny a musím říci, že Deepwater Horizon naplnil moje očekávání a za zhlédnutí tedy určitě stojí. Toť vše... ()

deLaFere

V poslední době minimalizuji sledování hollywoodské produkce a po shlédnutí Horizonu toho vůbec nelituji. Ačkoli se jedná o snímek podle skutečných událostí, jediné slovo, které mě napadá je absolutní šablonovité klišé. Film nijak nedrhne, ale dialogy, jednání postav, průběh, vše již vlastně bylo mnohokrát natočeno. Opravdu už mě nebaví ty rádoby cool dialogy, zející totální prázdnotou. V kombinaci s již patologickou hollywoodskou neschopností vytvořit opravdu sympatickou postavu, které byste fandily, žene film do naprostého průměru. Snímek samozřejmě není špatný, ale paradoxně už je v rámci své šablonovitosti docela nudný. Prostě mě počítačové triky absolutně míjí a kvalitní snímek nemohou vytvořit. Možná intenzivně stárnu, ale 76 procent je jednoduše na takhle "obyčejný" film moc. ()

Jicr777

Po delší době vydařený katastrofický film o jedné z největších ropných havárií všech dob. Celá plošina byla pro účely natáčení znova vybudována (v 85% měrítku) a poté při filmování skutečně zničena. Drahé, ale přidává to na věrohodnosti. Interiéry byly zrekonstruovány do posledního detailu a konzultovány s lidmi z těžařské společnosti. Mnoha zcén byla zdramatizována a z Mika dělají nezničitelného super hrdinu. Je to škoda, protože pak film působí nevěryhodně jako Bčkový akčňák. Přesto, že se většina událostí opravdu takto stala včetně těžko uvěřitelného skoku z věže o výšce desetipodlažního domu. Také je škoda, že ve filmu nejsou studenti plující na lodi u plošiny, kteří tam byli v okamžiku výbuchu a viděli celou situaci jako na dlani. Skutečný Mike nenašel v ropném vrtu zub dinosaura - to je zbytečná kýčovitá vložka. Celkově ale vydařený film podle skutečné události. Více takových. ()

neo93

Skvěle zvládnutý film k poctě jedné tragické a zároveň skutečné události. Tak to může dopadnout, když si ti nahoře, chtějí nacpat kapsy miliony a to hned. Bez odkladů, bez zpoždění. Nezajímají je nějaké "drobné" problémy či nedostatky, názory těch, kteří těmto problémům skutečně rozumějí, potřebují jednoduše ještě více než dosud mají. Plovoucí vrtná plošina Deepwater Horizon, 65 kilometrů jihovýchodně od pobřeží Louisiany. Pro další lidi ze 126 členné posádky této obrovské lodi začíná nový den. Už od příletu nastávají problémy s vedením společnosti BP, která se snaží dodržet svůj plán těžení ropy, ačkoli nedodržují jisté bezpečnostní standardy, navíc na vrtné stanici, jenž je v katastrofálním stavu a potřebuje nutně několik oprav a zlepšení. Nebezpečí, že se něco pokazí, se může dostavit kdykoli a ono se také stane. Nečekaně, mohutně, nezastavitelně. Stačí chvilka a celá loď je v plamenech. To jakým způsobem, je tento moment natočen, je působivé. Taktéž následný boj o život s ohněm nevypadá směšně ani naivně, ale skutečně a opravdově. Na konci snímku, jak už bývá poslední dobou zvykem u filmů podle skutečných událostí, můžeme opět vidět výpovědi přeživších, tak i fotky všech zemřelých. Asi nějak takto si přestavuji film s nálepkou true story. ()

gemi

Marky Mark v dramatické rekonstrukci katastrofy vrtné plošiny Hlubokovodní Horizont. Celkově to není provedené špatně, zkáza Horizontu je ztvárněna velkolepě, ale trpí to řadou much. Do poloviny filmu skoro žádná akce, jako v osmdesátkových filmech. To by samo o sobě nevadilo, nemůže to začít rovnou tím, že to buchne, takže se odvíjí příběh, jak k tomu došlo. Problém je, že je pojatý dost insidersky. Věřím, že pokud se na to dívají technici vrtných plošin, tak je jim to úplně jasné. Samotná příčina výbuchu ano, ale kdo, proč a jak udělal chybu, to mi tedy jasné není. Brutální angličtina v podání huhlajícího Markyho taky nepomáhá. (Druhé zhlédnutí, první 9. 1. 2017) ()

Nix

Zase ta kombinace Marka a Berga se vyplatila. Další příběh dle skutečný události, který má grády a člověk nepřestává věřit, jak se tohle mohlo stát. Opravdu jsem se bavil. ()

john.h

Hodinu se tam deje prd, az jsem si rikal, jestli ten konec bude stat za to. A stal. Hodne naslapanej souboj o preziti s podporou skvelych kulis a efektu delaji z tohoto filmu jeden z nejlepsich blockbusteru roku, kde jako bonus neni zadnej husto-man v prilehavem oblecku. ()

MAAUZ

Co k tomu dodat... Kdyby nebylo v sázce tolik peněz, tak by se možná neštěstí vůbec nestalo. Ale jak se říká - Kdyby byly v řiti ryby, nebylo by rybníka, sáhl by sis do prdele, vytáhl bys kapříka. // Po dlouhé době drama, které mě zvedalo v kině ze sedačky, pač jsem nic podobného ještě neviděl. Na konci dojmulo. Jinak neskutečná práce s kamerou a záběry, na které se příjemně dívalo. Jasných 5 hvězd. ()

RAFT

Po Sullym další film inspirovaný skutečnými událostmi.Deepwater Horizon natočil režisér Peter Berg zase skvěle ,konečně mu po všech těch filmech co natočil zase jeden megahit.Mark Wahlberg, Kurt Russel, Gina Rodriguez všichni herci podali maximální herecký výkony i to se ve filmu cení.Záběr po záběru skvělé ,úplně sem se nepohl ze sedačky .Záběr po záběru dost dobré.Silný příběh .90% ()

Franche

Akční žranice. První půlka jenom kecy a něco o technice, které doteď nerozumím. Nicméně Kurt asi věděl, proč je karotáž důležitá více než Johnovy rozpočtové škrty. Holt to je tak, když jsou money money moneyyyy důležitější než kvalitně odvedená práce. Pamatuji si, jak se o nehodě psalo v novinách a vzpomínám, jak dlouho trvalo, než ten bordel uklidili. Kdo chce moc, nemá nic drazí BP korporátníci. Super filmařina, kus poctivé surové práce. 4* Tip : určitě stojí za to vidět v kinech ()

Shaqual

Hledat v nehodě, jež zapříčinila jednu z největších ekologických katastrof současnosti, hrdinský a lidský příběh se může na první pohled zdát jako ta největší pitomost na světě, ale kruci, že tady někdo věděl co dělá! Deepwater Horizon totiž vůbec není další tuctovou vlasteneckou rádoby poučnou akčňárnou, ale skutečně kvalitním a dobře natočeným snímkem. Tragický příběh docela obyčejných "vrtáků" je vylíčen s až překvapivě vážnou tváří, což jenom podtrhuje opravdovost a hrůzu celého toho průseru. Vizuálně je to naprosto strhující podívaná, od hořící americké vlajky, přes děsivě vyhlížející bublinky, až po jednu z nejlepších explozí, co jsem kdy ve filmu viděl, je stále na co se dívat a co vstřebávat. Navíc se to i hezky poslouchá, soundtrack je fajn, ale střih zvuku je naprostá bomba, která se dá docenit snad jen v kině. Citová vyděračka na konci je už tak nějak zažitou normou, ale tady mi vůbec nevadila. Jen kdyby se té "větší" katastrofě také dostalo o něco většího prostoru, než jen několika řádkům na konci. Ale kdo by dneska šel na film kvůli několika nešťastným rybám a ptákům, že jo. ()

Shanen29

Velmi drahý a velmi dobrý film ,který je skvěle natočen,odehrán a o kamerových záběrech ani nemluvím.Mark Wahlberg opět excelentní. ()

Mitchl

Možná nejlepší film,který sem měl letos možnost vidět v kině .Napětí postupně graduje a nenechá vás chvíli v klidu v očekávání katastrofy.Potom už jenom ohen,špína krev ... ()

DD

Zato mě ale příjemně potěšilo Deepwater Horizon. Určitě nejlepší Berg za moc dlouhou dobu, dost mi to připomnělo Dokonalou bouři. A vlastně mě dost mrzí, že jsem to nedal v kině. Bohužel promítací časy byly celkem mimo no. ()

Marty7CZ

Berg je pro mě vždy zaručená klasa, jeho bijáky fungujou dokonale, ale jen občas vydělaj ranec... Naprosto nedoceněnej katastrofák, kterej tady nebyl dobrejch pár let!!!! 85% ()

Mahowny

Scénář není nijak složitý, Marki Mark není žádné herecké eso, ale je to krátké a velice intenzivní atmosféra drží až do konce. ()

playboy_05

Berg s Wahlbergem to s tím jejich patriotismem poslední dobou až přehánějí...Deepwater Horizon je vyjma poslední dvacetiminutovky více méně sterilní odfláknutá blbinka, kde vám jsou postavy i příběh tak nějak ukradené...scény výbuchu ovšem lahůdka...skoro to připomínalo Míšu Baye...pro srovnání si v blízké době dám ještě Patriots Day a vsadím boty, že pocit z toho budu mít dost podobný... ()

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014

Čtyřka Transformers sice neposbírala moc nadšených reakcí, protože se ale jedná o nejvýdělečnější film roku, pokračování nás nemine. V minulých měsících se hojně spekulovalo o tom, jestli ságu… (viac)