20. apríla 2010 došlo na ropnej plošine Deepwater Horizon v Mexickom zálive k jednej z najväčších človekom spôsobených katastrof na svete. Tento film rozpráva príbeh, ktorý sa neobjavil v nijakých správach a väčšina ľudí ho nepozná. Je to príbeh 126 členov posádky, pracujúcich na palube Deepwater Horizon, ktorí tam v teň deň prežili skutočné inferno. Skúsení profesionáli, muži aj ženy, bojovali s ohňom do úplného vyčerpania v nádeji, že prežijú a čoskoro sa dostanú na breh k svojim rodinám. V jedinom okamihu sa ocitli v najhoršej nočnej more a museli pozbierať všetku svoju odvahu, aby zastavili rozpútané peklo, a vo chvíli, keď všetko vyzeralo stratené, zachránili aj jeden druhého. (Forum Film SK)

george82

Opět klasický příklad lidské krátkozrakosti, hrabivosti a jen samého obelhávání. Společnost BP je jen další kolos, který lže, lže a lže. A vše jen proto, aby ušetřila na nesprávných místech a nakonec za to zaplatili obyčejní lidé. Film výborný, osud rodin tragicky zesnulých pracovníků smutný. ()

Romeroo

Nebýt závěrečných keců Markyho před synchronzovaným seskokem, pětkoval bych - neléčitelná alergie na patos. Jinak velmi slušné ve všech ohledech, posledních syrově hořících 15 min na jedno nadechnutí. ()

Guran

Očekávání jsem na tento film neměl žádná, poněvadž tvorbu Petera Berga znám moc dobře. Jeho filmy mě nikdy neoslovili a ani tento není výjimkou. Snímek je považován za katastrofické drama, přitom katastrofa je tam pouze ve dvaceti minutách. Triky také nejsou zrovna ukázkové a kamera se opravdu nepovedla. Scénář je klasické klišé... hodní vs zlí. Snímek ničím nepřekvapí, jenom naštve málo akce a Bergova příšerná režie. Škoda, že Wahlberg ani O´Brian se mu na tento film nevykašlali. Berg by se neměl do filmového průmyslu vůbec pouštět. Pro mě je to odpadlík. ()

Mamlas

Pořád tam něco bouchalo a hořelo, nevím proč. Bylo to hodně zmatené a děj v tom nebyl žádný, resp. celé to bylo o tom, že něco pustili a pak to bouchalo. Kravina. ()

ervina

Perfektní film,skvěle natočené.Na začátku kapku technických řečí,kterým jsem ani za mák nerozuměla.Ale pak se to rozjelo.John Malkovich tu hrál pěknýho slizouna,já bych mu jednu flákla. ()

vieriX

Hodně nadstandardní film o havárii, která patří mezi nejhorší na ropných plošinách. Je tu jasně vidět jak pro zisk se porušují předpisy a bezpečnost lidí je tu až na druhém místě. Půlka filmu je tak nějak ticho před bouří skoro nic moc se neděje ale po první hodině začne to pravé peklo. Trikově a atmosfericky výborné, scénaristicky lehce průměrné. ()

Meeryan

To bylo drama... Jak je vidět, vrtné plošiny v mořích nemají co dělat... Domnívám se, že to cucání ropy může za častá zemetřesení i za tsunami... ()

curfew77

Začátek výrazně slibnější konce, protože od jistého okamžiku už prostě jenom odevšad lítají plameny a padají trubky - přesvědčivě vysvětlit naprostému technickému laikovi, co se vlastně na plošině mělo stát, se Bergovi v mém případě opravdu nepodařilo. Úvod je ale působivý, včetně slušné rodinné linky s opět sexy Kate Hudson. Wahlberg je OK jako vždycky, zato staří pardi Russell s Malkovichem působí trochu jako parodie sebe samých. Tu největší výtku, kvůli které jdu jen na tři hvězdy, ale nechávám na konec - jedině Američany může napadnout natočit takovýhle film a ani slůvkem, ani titulkem, prostě NIČÍM se v něm nezmínit, jak obří ekologickou katastrofou světových rozměrů tahle událost byla. Asi jako kdyby Rusové natočili hrdinský epos o jaderných inženýrech, co obsluhovali Černobyl, když se tam něco posralo, pak odtamtud utekli a na konci filmu si dali high five, že to ve finále všecko celkem dobře dopadlo. 55 %. PS: Ty reálné předobrazy Marka a Kate na závěrečných fotografiích a videích jsou ve srovnání s oběma hollywoodskými sexsymboly opravdu úsměvné. ()

Brano

Znovu len zbytočný rozruch okolo filmu. Pre mňa to bola nuda od začiatku do konca, teda koniec som už nevydržal dopozerať. Dej nebol ani tak zlý, ako to hrozné spracovanie. Scenár stupídny, herecké obsadenie sa mi tiež nepáčilo. Wahlberg ako herec sa mi páči čo raz viac menej. A čo sa týka žánru " katastrofický", tak tento film bol doslova že katastrofický. V rámci žánru jeden z najnezaujímavejších filmov čo som doposiaľ videl a to mám tento žáner rád. Množstvo zbytočných dialógov na úkor akcie. ()

chesterko

Z počiatku ma trápili tie nikde vedúce a stupídne konverzácie. Potom sa to začne naberať na obrátkach a človek začne chápať celé to podsvetie ropného biznisu. Prachy sú prachy. Skvostne natočené, v tom da best sa doslova spotíte. Neuveriteľne jednoduchý príbeh ma úplne odrovnal. ()

RafaKrakal

Wahlberg společně s Russellem celý film táhnou, další postavy jsou tam spíše navíc, což je docela škoda. Film jako takový má docela svižné tempo a nevadila mi ani první hodina, kdy se v podstatě seznamujeme s postavami a dějem. Bohužel se vcelku kvalitní záležitost neobešla bez amerických hrdinských klišé, jež jsou na kvalitě filmu znát. 70% ()

dzberry

Děj se zúžil na jednu zhruba pětiminutovou hádku několika machrů o tom, kdo má většího pinďoura, a zda je, či není dobře – uf – zabetonováno... No a pak bum prásk, ten hlubinný orgáč - pinďour nepinďour - všechno smetl, jedenáct chlapů to nerozdýchalo, a tak se z toho pro pozůstalé udělal tenhle posmrtný filmový hold. Jenže holt na víc než na podprůměrné ohodnocení tenhle hold prostě nemá, pro pozůstalé do rodinného archivu ale asi ok, co? Kladem bylo, že na petardách a ohních filmoví pyrotechnici nešetřili. A zahřál jsem se tak. Tak alespoň tak... ()

XXXXXXXX

Klasicky katastroficky film. Prvni polovina je zvysoka o hovně a v te druhe se kromě nějakých těch výbuchů taky zrovna moc neděje. ()

pekas

Vzhledem k tomu, že katastrofické filmy nemusím, je tohle zase jedna vyjímka, kterou hodnotím vysoko. Moc se mi to líbilo, však Marky Mark mě málokdy zklame. 81% ()

Prubner

Takže prvních padesát minut nám film představí několik desítek postav, z nichž si zapamatujeme akorát ty tři, které hrají známí herci, a je nám podrobně vysvětleno, jak to na vrtné plošině funguje, ale netechnický typ jako já se stejně nezorientuje a pochytí jen část informací. A pak vypukne akce, trvající s bídou půl hodiny, ale vzhledem k tomu, že se v postavách neorientujete, nikomu nefandíte a akce je nepřehledná, tak se akorát nudíte. Speciální efekty ujdou, ale stejně asi vesměs vznikly v počítači. Ke kladům filmu připočtu slušné dialogy a to, že je to podle skutečné události. Ale celkově jako fakt nic moc. ()

SAINTS

Jedno z najväčšich pozitivnych filmovych prekvapeni roka 2016.Kto by pobedal že Peter Berg natoči niekedy tak putavy a dobry film.Chvilu sice trva kym sa na ropnej plošine začne niečo diat,ale aj pasaže pred požiarom funguju velmi dobre.Ked na plošine vypukne požiar tak veci naberu spad a divak sa ma na čo pozerat,klobuk dole pred Bergom ako to dokazal natočit.Film je aj dobre obsadeny a dvojica Wahlberg a Russell funguje skvelo.Vydareny film o obyčajnych ludoch ktory si prežily peklo a jedenast z nich tam zomrelo. ()

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014

Čtyřka Transformers sice neposbírala moc nadšených reakcí, protože se ale jedná o nejvýdělečnější film roku, pokračování nás nemine. V minulých měsících se hojně spekulovalo o tom, jestli ságu… (viac)