Westworld

• Česko Westworld (viac)
Sci-Fi / Thriller / Western / Dráma / Mysteriózny
USA, (2016–2022), 35 h 28 min (Minutáž: 48–91 min)

Tvorcovia:

Lisa Joy, Jonathan Nolan

Hudba:

Ramin Djawadi

Anthony Hopkins, Jeffrey Wright, Sidse Babett Knudsen, Evan Rachel Wood, James Marsden, Thandiwe Newton, Ed Harris, Shannon Woodward, Luke Hemsworth (viac)

Seriál inspirovaný stejnojmenným filmem z roku 1973, který napsal a natočil Michael Crichton, pojednává o futuristickém zábavním parku obydleném robotickými bytostmi. Vítejte ve Westworldu! Poznejte svět, který uspokojí všechny vaše touhy... Dramatický seriál z produkce HBO je temnou odyseou, která nás zavede do počátku umělého vědomí a evoluce hříchu. Westworld nám představí svět, kde se protíná blízká budoucnost s minulostí, s níž se dá dle představivosti manipulovat. Svět, ve kterém lze splnit každou lidskou touhu, ať už ušlechtilou, nebo zvrhlou. (HBO Europe)

CaptNemo

I přes některé pomalejší momenty musím dát plný počet. Jasným tahounem celého příběhu je Maeve - Thandie Newton si zaslouží Emmy víc než kterákoliv herečka za posledních 10 let. Tak má vypadat hraní. Je proč se těšit na rok 2018 a druhou sérii. ()

VLADEK

1. sezóna - celkově někde na pomezí 4 a 5 hvězdiček, 9/10, ale když se zamyslím, jak jsem letos hlasoval a porovnávám, tak jednoznačných pět hvězdiček. Neumím si představit, že bych seriál sledoval v týdenních intervalech, ale sjet to najednou během dne by také nebylo to pravé a mohlo by zavánět monotónností. Ideální jsou 2 díly za sebou den po dni. Nahota ani násilí mne nijak zvlášť nerušili. Jo a pokud se chlapci a děvčata chcete dostat hlouběji, tak to chce trochu více znalostí z Bible než máte z těch vánočních a velikonočních TV filmů, resp. ateistického českého školství./Update 18.7.2018 po druhé sezóně - z hlediska celku totální úpadek a odkazuji na výstižný komentář ke 2. sezóně od uživatele "gudaulin" - 40%. ()

Dawe2

Obrovský potenciál, který zůstal nevyužitý. Chytlo, zaujalo a bavilo mě sledovat, nudit začlo ke konci. Poslední dva díly první série nejhorší z celé série. Takhle špatné, odfláknuté ukončení tak dlouhé série si to nezasloužilo. Z takhle nadupané káry se dalo vytáhnout mnohem víc, velká škoda a zklamání. Druhá série to bohužel moc nezachránila, Dobře se na to koukalo, ale kus tomu prostě chybí, není to na víc než 3*. ()

Tomko87

Totálna spokojnosť. Síce sú tam naťahované časti, no skvelý herci, super prepletenosť mi to kompenzujú. Hopkins zase hral na pána. Prekvapila ma Evan Rachel Wood. Čakal som, že tam bude len taká pipka do počtu. Každá časť kde sa objavila božia Thandie Newton si kradla celý priestor pre seba. Hneď v poslednom rade musím zmieniť skladateľa. Ramin Djawadi sa u mňa raz zapíše ako legenda vedľa Johna Williamsa. ()

Supak

Děj se odehrává v uměle vytvořeném westernovém světě v budoucnosti, kam si jezdí boháči užívat světa neomezených možností. Tento svět tvoří postavy ("roboti"), kteří jsou téměř k nerozpoznání od lidí. Ty mohou návštěvníci libovolně zabíjet, znásilňovat, prostě dělat co se jim zlíbí.. Oni sami nevědí že nejsou lidé. Po každém zabití následuje oprava a vymazání paměti. Než několik z nich začne přicházet na to co se opravdu děje.. Je to seriál plný nečekaných zvratů a jakmile si myslíte že víte, tak nevíte. Zpočátku trochu utahaný děj, očekával bych více více krve a akce. Nicméně se mi první série velmi líbila a těším se na to co přinese druhá. ()

zbigi15

Bezpochyby jeden z najlepších seriálov aké som kedy videl avšak zbytočne komplikované a mätúce finále dosť uberá z celkového dojmu. ()

Richi007

HBO natocila nejzajimavejsi serial tohoto stoleti. Uz dlouho se mi nestalo, aby mi serial vnuknul myslenku, co se deje a co bude a pak mi to na konci cele kompletne vyvratil a prevratil. Navic vyborne dialogy, perfektni dejova linka a pro fajnsmekry i samozrejme spoustu nahoty, sexu, krve a vrazdeni. Tohle sci-fi je opravdu dokonale i svybornym hereckym nasazenim v cele s Anthony Hopkinsem. Jedine minus je snad jen to, ze je potreba k zazrani prekousnout trosku nudu do konce tretiho dilu. Ale ma jich jen deset, takze pohoda. Velmi doporucuji toto dilo, kdo jeste nevidel. ()

yaneczech

Bylo by to i na plnej počet hvězdiček, jen ten prostředek mi přišel takovej nějakej trochu mdlej. Ántré bylo hodně slušný, štáb i obsazení slibovalo velkolepou podívanou. Finále pak skvělý, místy však už to začínalo být na hraně filozofický i dějový překombinovanosti a hrozilo, že to zabije linku. Nicméně si myslím, že se to nakonec podařilo ukočírovat. Výsledkem je velmi dobrej seriál, jehož bílé místo uprostřed pomohlo alespoň vyakcentovat konečnou pointu. ()

Kalda69

po prvni serii to u me dostalo 4* s tim ze se v dalsi uvidi jestli dokazou nejak smysluplne navazat v serii druhe. Kdyby to ale melo zustat u 10 dilu tak bych tech 5* dal bez vahani. Tak po druhy serii nechavam 4*. ()

furrec

Prvých 5 častí bolo super, na 5 hviezdičiek, ale od 6. časti sa to začalo rozpadať - z jednoduchého a celkom primitívneho dôvodu - chlapci v SUpermodernom parku/stredisku zabudli namontovať bezpečnostné kamery, takže zamestnanci si robia čo xcú bez dozoru a strhávajú celý seriál na 2 hviezdičky...škoda, potenciál to rozhodne malo... ()

SuperXero

Ako sa dalo čakať, keď je v tom zapojený Nolan, perfektne spracovaný seriál. Po dlhšej dobe naozaj seriál, ktorý človeka pritiahne k obrazovke, či už hereckým obsadením (veľmi oceňujem obsadenie Hopkinsa) alebo zaujímavým (síce prebratým) nápadom. Umelo vytvorený westernový svet, ktorý uspokojí všetky túžby má ale drobnú chybičku, ktorá sa diel za dielom pomaly odkrýva. Popri napätí, čo bude v ďalšej časti si užijete veľa mystérie, akcie, drámy, erotiky a možno aj trochu hororových prvkov. Teším sa na ďalšiu sériu. ()

wick

Seriál není remake, ale důstojně volně navazuje, resp. pracuje s námětem slavného filmu z roku 1973 a vytváří vlastní zdařilou dějovou linii. Zneužívání robotů a potlačování jejich identity je dobrou metaforou i současné globalizace. ()

Vieriq78

Keď je Vám k dispozicii park kde je dovolené všetko, hlavne neskrývať (chyby) (hriešnosť ) (plnosť) (túžby...) vlastnej duše spoznáte nahého seba? Zaujimavé stvárnenie človek verzus robot, svet verzus svet. 10BM " už ako malý som zbožňoval dobré príbehy. Veril som že príbehy nás dokážu obohatiť. Dokážu opraviť šrámy nášho vnútra a pomôžu nám stať sa tými, ktorými sa stať túžime. Sú to lži v ktorých leží hlboká pravda. " ()

FialovaMaska

Kdo by si býval pomyslel, že se z brakového námětu o robotických kovbojích dá vytřískat audiovizuální delikatesa s tak rezonujícím filozofickým přesahem a skvělými postavami? Jasně. Podstata lidství bývá pro dobrá sci-fi o androidech téměř podmínkou. To nikoho nepřekvapí. Jde o to JAK. Jak se to na sebe všechno nabaluje, jak to graduje, jak se divák na konci cítí a jak nastínil můj kamarád Morzael, rozhodně se necítí podvedený, za což kromě jiného tvůrcům patří velké ovace. Dávejte si na Jonathana Nolana bacha! Přeci jen se scenáristicky spoluúčastnil na tvorbě toho lepšího z režisérské dílny svého profláknutějšího bratříčka a po Westworldu, myslím, není těžké uhádnout, kdo má na svědomí promakanou symbolickou síť Dokonalého triku. ()

theBandicoot

Po hře o trůny se u HBO bude jednat o skvělého nástupce. Rozjezd děje je pozvolný, občas se některé scény zbytečně opakují, ale vše nám vynahrazuje 2. polovina seriálu. Naprosto úžasný vývoj postav a zakomponování do jejich dějových linek, které se ke konci střetnou. Zvraty, které nejsou předvídatelné. Hopkins nám ukázal, že i na stará kolena nám nabídne ohromný herecký výkon. Některé citáty řečené jeho postavou mají dokonce hloubku. 1. série mne pohltila, ale trailer na 2. sérii s gradující hudbou si mě naprosto získal. // 90% ()

Saxos

Ať jsme v obraze rychle si repríznout S01E01/10, když tu máme pokračování. Knížky, televize, film, cirkus, virtuální realita, výlet na měsíc. Nuda. Do robotické rezervace by byla na lístky fronta, jak na hajzlpapír za soudruhů. Nejsympatičtější postava S01 - Maeve Millay. Update: Tak je tu konec S02/01-10. Miluji nutnost absolutního sledování děje. A zde je to opravdu zapotřebí. Lidi, výtvory, kovbojové, indiáni, samurajové, atd. Pět hvězdiček určitě zůstává i smutné čekání na potvrzenou S03. Nejsympatičtější postava S01 - muž v černém v podání Eda Harrise. ()

jjjerry

Ze začátku hodně utahané, nudné. Ke konci série začnete postupně rozmotávat příběh a nic se nezná takové jak se předtím mohlo zdát. Občas to ztrácí na logičnosti a moc velké náhodě zápletek. 2.serie: Velmi návykové. Stále chcete vidět další a další, kam to bude směřovat. Hudba je perfektní, táhne příběh. Herecké výkony a efekty velmi vysoká úroveň. Jediné co mně zklamalo je "logika". Na tu člověk musí zapomenout nebo si to vůbec neužije. SPOILER tu samurajskou linku sem vůbec nepochopil, absolutně zbytečná" ENDSPOILER. A dále celkový dojem kazí zbytečně překombinovaný děj. ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Žánr sci-fi westernů proslavil filmový Westworld z roku 1973, nutno ovšem podotknout, že od té doby se objem filmů v tomhle žánru příliš nezvětšil, v 2011 navíc fandové dostali obří facku v podobě… (viac)

Seriál Westworld byl nečekaně zrušen

Seriál Westworld byl nečekaně zrušen

05.11.2022

Přestože měli tvůrci seriálového Westworldu Jonathan Nolan a Lisa Joy potvrzenou pátou a finální řadu jejich sci-fi seriálu, HBO od plánů nakonec upustila a projekt tak byl oficiálně zrušen. Popravdě… (viac)

Seriálový Last of Us až v roce 2023

Seriálový Last of Us až v roce 2023

17.02.2022

Špatné zprávy pro fanoušky herní série The Last of Us. Šéf programu HBO Casey Bloys totiž čerstvě upřesnil, kdy si myslí, že diváci uvidí očekávanou seriálovou adaptaci od Craiga Mazina (Černobyl) a… (viac)

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jonathan Nolan, bratr slavnějšího Christophera Nolana a zároveň zkušený televizní veterán, jenž má na kontě věci typu Lovci zločinců nebo v titulku zmiňovaný Westworld a rovněž pomáhal psát scénáře k… (viac)