Film sa odohráva počas vyhrotených momentov pred zahájením kľúčových Jobsových prezentácii, ktoré menili dejiny, a to nie len počítačové. Prvý krát stretávame Jobsa v polovici 80-tych rokov, kedy na trh uviedol Macintosh. Od prvých minút utvrdzuje divákov v tom, že  reči o jeho neznesiteľnosti neklamali. Je to monštrum, ktoré šikanuje svojich podriadených za nesplnenie nesplniteľných príkazov, ponižuje matku (Katherine Waterston) svojej dcéry, ktorej otcovstvo aj napriek súdnemu rozhodnutiu  neuzná, do krvi sa háda so svojou pravou rukou Joannou Hoffmanovou (Kate Winslet), pokiaľ nedosiahne svoje. S ubiehajúcimi minútami sa však z jednorozmerného psychopata stáva osobnosť, ktorú budú diváci chápať, obdivovať, ale samozrejme takisto aj nenávidieť. Asi ako každú ľudskú bytosť, ktorá videla o kúsok ďalej, než všetci ostatní. (Barracuda Movie)

dawe04

Oscarový režisér, scénarista a herecký ansámbl...to nemohlo dopadnout zle. A taky že ne. Jobsovi skalní fanoušci, kteří by se přišli kochat slavnými "epláckými" hračičkami nebo příznivci lineárnách životopisů s pohádkovým koncem mohou být zklámaní, ale! Příběh rozdělený na tři podobná dějství, kdy Steve představuje světu své vymazlené děti - Macinstosh, NEXT a iMac. Celé drama se odehrává v zákulisí příprav a díky brilantnímu scénáři, dialogům a režii se mnohovrstevně proklesluje Jobsův obraz: vztahy v rodině, k přátelům, kolegům, podřízeným, Jobsův komplikovaný charakter i marketingový talent. Netřeba zachycovat vývoj, ten je v časových skocích vždy díky dialogům a flashabackům dostatečně podán - viditelné hlavně v geniální scéně v druhé aktu, kde vyhozený z applu představuje NEXT a v konfrontaci s bývalým šéfem Scullym se vracíme do situace, kdy byl z Applu odstraněn. V každém aktu jsou postavy navíc již "posunuté" a divák si nemusí nic domýšlet, prostřednictvím interakce postav, které se soustřeďují kolem hlavního antihrdiny, víme vše, co nám snímek chce říct. Podtrženo skvělými výkony zejména trojice Fassbender, Winslet a Daniels. Nominace za scénář a herce padne a zaslouženě. ()

JohnMiller

Tvorca kultu Trainspotting, Danny Boyle zachytil veľmi netradičným a svojským spôsobom kľúčové momenty spoluzakladateľa firmy Apple, Stevena Jobsa, Nikdy som sa o tohoto človeka nezaujímal a po pravde, o nom neviem skoro nič. Takže som sa nechal viesť snímkou, a tá bola neskutočne ľudská zo všetkými dobrými aj zlými prvkami. Či už išlo o vzťahy priateľov, kolegov rodinu, bolo to veľmi živé a doslova tie komorné scénky dýchali. V štyroch, takmer divadelných, dejstvách, sa zachytávajú dôležité vzostupy a pády Jobsa. Dej sa odohráva vždy pred, počas, a po jeho prezentáciách na nový produkt. Chvíľku mi trvalo, kým som sa naladil na ten správny tón, trvalo mi kým som pochopil tú štruktúru ale potom som si to naplno užil. Ku šťastiu mi chýbalo iba málo 4,5* ()

gegina31

Čekala jsem, že se tento film bude zabývat životem Jobse jako celek. Chtěla bych vidět, jak se postupně vyvíjel a jak se z nuly stal někdo. Ale nechyběl mi tam jen úvod, ale i pokračování. Nic o tom, jak onemocněl a umřel. Já vím, všichni to znají, ale v tom případě ten film nemuseli natáčet, protože jeho dílo taky všichni známe. Jo, byly tam nějaké střípky z minulosti, ale někdy dosti nesrozumitelné. Opravdu. Jednou to bylo asi tak: 5 vteřin přítomnost, 5 vteřin minulost a takhle asi třikrát dokola. Takže jsem z toho měla celkem hovno. Kdyby to natáčeli potupně, prostě jak život běží, nebylo by to tak zmatený. Nehledě na to, že pro mě jako počítačového lajka to bylo úplně zabitý. ()

Hamaradža

Kubrickovským perfekcionizmom i Fincherovským chladom pripomínajúce samotného Stevea, vystužené majstrom dialógu Sorkinom a Boyle? Ten iba riadi orchester. Výnimočný film na úplne inej úrovni ako gýčový 2013' jOBS. ()

salalala

Typicky Sorkinovský příběh, v němž se hodně mluví, je třeba v něm sledovat každý dialog a není úplně snadné ho komplexně pochopit. Režírující Danny Boyle se tentokrát hodně umírnil a přizpůsobil právě scenáristovi a až na úplně poslední scénu se vyhýbá jakékoli pro sebe typické vizuální onanii a režíruje hodně střídmě, ale naprosto precizně. Každá scéna je dokonale vymyšlená, sestříhaná, prolínání flashbacků s reálnými dialogy je dynamické a zcela přesně odhalí divákovi vše potřebné, co se dělo v mezidobí mezi jednotlivými prezentacemi. I tempo je hodně slušné, i když je fakt, že v závěru už je stopáž neúměrná a divák může být trochu unaven vyvíjením neustálé pozornosti. Ta bohužel zákonitě poleví i u těch nejsoustředěnějších, protože Sorkin do scénáře zabudoval hodně technických pojmů, kterým pochopitelně rozumí jen ti, kteří se o problematiku počítačů, případně samotného Applu hlouběji zajímají, naopak v něm spousta podstatných věcí, které by poodhalovaly některé Jobsovy životní kroky, chybí. Fascinující je ovšem výtečný výkon Michaela Fassbendera, který nesleze z plátna a Jobse hraje dokonale a zobrazuje ho jako naprosto nesnesitelného génia, který bojuje sám se sebou a pro úspěch se nebojí obětovat cokoliv. I když se vedle něj objeví Kate Winslett, Seth Rogen nebo Jeff Daniels, kteří jsou velmi dobří, nikdy si pro sebe neuzmou jedinou scénu, protože Fassbender je natolik výrazný, že je všechny předčí. A je to právě on, který ve slabších momentech udrží diváka ve hře a určitou divadelnost, která z filmu občas čiší, dokáže využít ve svůj prospěch. Steve Jobs je počin, jemuž by asi divadelní prkna svědčila o něco víc, vzhledem ale k tomu, jak moc se Danny Boyle zklidnil a podřídil příběhu, vlastně vůbec nevadí, že byl nakonec zfilmován a dostane se tak k více lidem, kteří tak mohou přemýšlet i o tom, zda to celé vlastně není svérázně pojatý příběh o hledání sebe sama a otcovské zodpovědnosti. 70 % ()

Dont

První polovina mě zrovna nenadchla, hodně dlouhé upovídané pasáže, kdy se v podstatě nic nedělo. Neměl jsem daleko k tomu, abych usnul. Občas jsem se v těch debatách i trochu ztrácel. Ke konci se to ale zlepšovalo, hlavní herecké duo bylo výborné, kvituji, že se to obešlo bez nějakých přehnaných patetických momentů. Nakonec to ve mně zanechalo docela pozitivní dojmy. Jenom jedna scénka v kanceláři s Kate Winslet mi přišla taková dost umělá, nelogická a možná i přehnaně dramatická. ()

Aleee89

Mě to prostě nebavilo. Nejsem Apple fanoušek, a možná i proto mě příliš nezajímalo, jak to všechno vlastně bylo. Snímek mě nedokázal strhnout a zaujmout, navíc mi to všechno ztěžovala samotná figura Jobse, ke které jsem si nedokázala najít cestu, protože mi byl Jobs neskutečně nesympatický. ()

kajas

Na můj vkus až příliš zahleděné do sebe. Sorkin se možná snaží předvést precizní výkon v kategorii "nejvíc dialogů na milimetr čtvereční", ale mě nepřesvědčil (stejně jako u "Sociální sítě"). Fassy, Kate a Daniels ovšem parádní. ()

Chrysopras

Herecky od Fasse velmi slušný. Chápu i ten koncept, koneckonců to není dokument. Ale překročilo to moji mez vykalkulovanosti a to periodický střídání postav tomu taky nepřidalo. Proto jen průměr... ()

Eldrick

2hodinová studie kokotismu jednoho arogantního viziónáře-čůráka, jenž musel zařvat na rakovinu, aby si uvědomil, jaký hodnoty jsou v životě opravdu důležitý. Bohužel pro něj mu to došlo až na smrtelný posteli. Fassbender připomíná Jobse až v druhý půlce, jinak se do role vůbec nehodí. Navíc první polovina, kde má jako představovat mladýho Steva, působí absolutně směšně vzhledem k jeho věku. To neherec Ashton Kutcher jako by naopak Jobsovi vylezl z prdele. Celkově se jedná o děšně divácky nevděčný film. Tríznivá forma vyprávění Vás donutí civět v jednom kuse na hodiny. Dost mi to připomínalo v tomhle směru BIRDMANa. Další výtečný kousek pro mučení válečných zajatců. Jen doufám, že Fassbender za tohle Oscara nedostane, protože už jsem u něj viděl lepší výkony. ()

GILLWANDER

Chronologicky neúplný zostrih života génia zachytáva iba určitý sled z jeho výnimočnosti no o to podstatnejší, keďže sa týmto smerom a jeho ráznym pristupom uberala značka Apple raketovým dravom vpred. Fassbender herec roku aj s Revenantovym Hardym, jeho siluetu hereckej dokonalosti si povšimne iba skutočný znalec skromných hereckých výkonov. Winslet samozrejme skvelá. Čo ma viacej teší je fakt, že sa nám na staré kolená ukazuje Jeff Daniels v najlepšom možnom svetle v jeho dosavadnom hereckom pôsobení. Ak chcete vidieť vizionára 21. storočia v inom uhle pohľadu tak vám Boyleov film určite príde ako správna voľba. 85% ()

Moena

Tři hvězdy za Fassyho herecký výkon. Jinak jsou to jen dvě hodiny hádek ve třech různých zákulisích. Mistrně zahrané, s dobrými dialogy, ale jelikož se tu nic neděje tak se prostě ten čas neskutečně vleče. A to ještě ke všemu nemám rád ani Stevea Jobse natož celý nadhodnocený Apple. ()

Huntelaar

Aaron Sorkin má nade mnou tu zvláštní moc, že jakýkoli jeho ukecaný flák mě nutí silně přemýšlet nad motivací postav. Když se navíc jedná o film „based on true story“, je tato idea ještě silnější. A ta představa, že Jobs vlastně „nic“ neuměl a měl pouze své vize, se kterými se dnes a denně potkáváme skoro na každém kroku, zdaleka překračují osudy obyčejného „netáhla“. ()

j.bena

Já nevím teda, zase až taková bomba mi to nepřišla. Dokonce si myslím že jOBS z roku 2013 byl daleko lepší... Ale zase věc názoru... ()

Katarine

Skvělá filmařina, při níž herci předvedli maximum, které se dalo (ten scénář bych se fakt nechtěla učit). Jen škoda, že jsem tomu prd rozuměla. ()

applause

Dokud jsem na střední škole nedostala v hodině informatiky referát na Steve Jobse, tak jsem nevěděla, kdo to vůbec byl. Ale od té doby mi přišel zajímavý a přišlo mi opravdu pozoruhodné, co dokázal. Od filmu jsem ale raději nic nečekala a byl to nakonec takový slabší nadprůměr. Co zpomalovalo stopáž filmu, byly dlouhé dialogy, i když chápu, že na těch se to celé zakládalo. Co mě překvapilo, jaký byl Steve Jobs, když to řeknu slušně necitelný pedant. Chudáci jeho kolegové a podřízení. Ale zase jeho hlavní stránkou bylo, že se uměl prosadit a tvrdě se za to rval. Naopak měl velmi špatný vztah se svou dcerou, což jsem také nevěděla. Přišlo mi to smutné, ale to se na něm jen podepsalo jeho dětství. Myslím si, že ho herec Michael Fassbender skvěle ztvárnil i mu byl dost podobný. Vypadal přesně tak, jak si pamatuji Steve: brýle, krátké vlasy, černý rolák a zamyšlený výraz. Kate Winslet byla také super. Nic moc od tohoto filmu nečekejte, myslím si ale, že skvěle znázorňuje život Steve Jobse. Jen nevím, co by na něj říkal, kdyby ho viděl. Jestli byl opravdu takový, jak ho znázornili ve filmu, ale to už se bohužel nedozvíme. Doporučuji. ()

Agent006

Střih a flashbacky zde fungují skvěle. A já bych klidně skousla další dvě hodiny, včetně všech prezentací a většího záběru a rozpracování všech těch korporátních machinací. A to jsem donedávna moc nerozuměla fenoménu Steva Jobse jako vizionáře minulýho století, k jehož objasnění slouží (- glorifikovat arogantního přispěvatele k rozpadu společnosti) snímek ne dokonale, ale staví dobrou základnu. Anebo už jsem spolknutá Apple konzumem. ()

Aljak

Nepatrím medzi tých, ktorý by sa z Jobsa išli po****, pretože nikdy som sa za ničím z dielne Apple ani nešiel potrhať (a vlastne ani neviem prečo sú všetci z "jablkových výrobkov" takí unesení). Odhliadnuc od toho však treba uznať, že Jobs bol vo svojom obore proste vizionár a vďaka silno egocentrickej povahe a povýšeneckej osobnosti si išiel vždy tvrdo za svojim (možno aj to je ten hlavný dôvod, že to dotiahol až k tej legendárnej aure v očiach miliónov obdivovateľov). Čo sa filmu týka, bola to hrozná nuda, ktorú našťastie spestrilo aj niekoľko dobrých momentov. Ale väčšina filmu sa točí dokola okolo nekonečného marketingu, na ktorom sa snažil Jobs vystavať a zdokonaliť svoju auru. Danny Boyle je skvelý režisér, ale tento príbeh bol pre mňa do veľkej miery proste nezáživný (asi aj preto, že som neni žiadny technologický nadšenec). Ale treba uznať, že Michael Fassbender zahral egomaniaka Jobsa fakt vierohodne. ()

Wiikii

Ten konec byl trochu happy-endovsky přepísklej a Fassbender je výborný herec, který i přesto nebyl dokonalým Jobsem. .. Jinak režie, scénář paráda, parádně zpracovaná životní etapa Steve Jobse a charakteristika postav jakbysmet. .... HODNOCENÍ: 80% (4*) ()

Lischai

Celý film jsem si říkal: Sorkin frajeří, že to všechno dostal do tří lokací, hezky napsané ale nějak bez emocí. A pak přišlo finále a bum - ví grůůůů ap et midnáááááájt, ví vééér džast a kidz deeeeen - a najednou minimalistický ale emocionálně ohlušující doják a člověk chce tleskat jak ti lidi na plátně. ()

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

10.11.2023

Bylo jen otázkou času, než to přijde. Podle nejnovějších informací serveru Variety má pod hlavičkou studia A24 vzniknout životopisný snímek o americkém inženýrovi, podnikateli, multimiliardáři a v… (viac)

Z DiCapria bude da Vinci

Z DiCapria bude da Vinci

14.08.2017

Leonardo DiCaprio si konečně vybojoval Oscara, vůbec to ale neznamená, že by opustil ambiciózní projekty. Jeho další rolí by totiž měl být Leonardo da Vinci, jehož si zahraje v adaptaci nové… (viac)

Aaron Sorkin chystá režijní debut

Aaron Sorkin chystá režijní debut

09.05.2016

Jen těžko byste v Hollywoodu hledali výraznějšího scenáristu, než je Aaron Sorkin. Autor Západního křídla a Newsroomu napsal i Moneyball nebo Stevea Jobse, hlavně má ale doma Oscara za Social Network… (viac)

73. Zlaté glóby - výsledky

73. Zlaté glóby - výsledky

11.01.2016

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu letos opět udílela Zlaté glóby filmovým a televizním tvůrcům. Se třemi soškami zvítězilo drama REVENANT Zmrtvýchvstání (nejlepší drama, režie a herecká… (viac)