Na vaše bránice čoskoro zaútočí ďalšia generácia známej filmovej rodinky Griswoldovci. V hlavných úlohách filmu Griswoldovci od New Line Cinema, sa predstavia Ed Helms („The Hangover" filmy) a Christina Applegate („Anchorman" filmy), ktorí zoberú rodinu na cestu, kde spoločne zažijú ďalšie bláznivé dobrodružstvo. Film je debutom dua Jonathan Goldstein & John Francis Daleys. Rusty Griswold sa podľa vzoru svojho otca rozhodne pre upevnenie rodinných väzieb, rozhodne sa prekvapiť svoju ženu Debbie a ich dvoch synov Jamesa a Kevina a zobrať ich do najobľúbenejšieho amerického zábavného parku Wally World. (Continental film)

Lukyn007

Pár vydařených hlášek, ale celkově bída. Od tvůrčí dvojice, která je podepsána pod Šéfy na zabití, jsem čekal něco víc. A to mají sepsat nového Spideyho...no, začínám se bát. 45% ()

ghatos

Jako některé hlášky a celková úchylnost nebyla špatná :) . Ano, je to takové pastelkové, nablblé divadélko vyšší střední vrstvy, ale u takového filmu to patří k tomu. Celkem slušný...57%. PS: Citáty: Proč tak (máma) zvrací? To je pro autisty.// Doufám, že ještě nejsi příliš starý na to dát tátovi na dobrou noc rim job. ()

blackJag

Pokračování eskapád rodu Griswoldů chybí komediální rozvernost 80let, zato se přidalo na obhroublosti, což tak nějak vystihuje ducha doby. Někdy se takto infikovaný vtip podaří (jako když se Hemsworth "nenápadně" chlubí svou výbavou), jindy vůbec (koupel rodinky ve splaškách). Návaznost na původní herecký ansámbl potěšila. 50% ()

Georgex

Jako fanoušek původní série musím uznat, že to nedopadlo tak hrozně, jak jsem očekával, nicméně to nic nemění na tom, že se jedná o velmi nevyrovnaný film s hloupým scénářem a tím nejjednodušším humorem, což bohužel nespraví pár vyvedených gagů ani cameo role Chevy Chase. Jinými slovy není důvod sahat po této verzi, jelikož její o více než třicet let starší bratříček nabízí to samé, ale v mnohem lepším a zábavnějším provedení. Moje hodnocení 35%. ()

jefff

Velmi slabé. Laciné vtipy, předvídatelné scény i šablonovitý průběh děje. Pravda, na pár místech jsem ze zasmál, ale celkově to bylo opravdu slabé. ()

P1tr

Griswoldovi se vrací a mladší generace se rozhodně nepoučila z chyb svých předchůdců a vezmou nás s sebou na další chaotický road trip. Nová Bláznivá dovolená na naše bránice útočí poněkud lacinějším a fekálnějším humorem, což jistě mnoho příznivců původních filmů odradí, ale tento přístup má překvapivě celkem vysokou úspěšnost. I přes povedené momenty se ale jedná o zapomenutelnou komedii, která na jedno shlédnutí pobaví, ale po nějaké době si již na nic z filmu nevzpomenu. Snad jen na výborné herce, kterým ve vedlejší roli vévodí Chris Hemsworth, který v tomto snímku naplno odhalil svůj komediální potenciál. ()

herr_carter

Mezi moje nejoblíbenější scénky ve filmu patřilo: střet policistů 4 států, otec černoch a jeho syn, afektovaně-bláznivá korejská navigace v ještě bláznivějším pronajatém autě, Thor s piňdourem delším než štangle lovečáku a samozřejmě obě dvě děti. Tyto a spousta dalších vtipných scének naštěstí přebijí řadu zbytečných fekálií a především kreténského Helmse, z něhož komik nikdy prostě nebude - obecně vzato u mě panuje spokojenost po shlédnutí této taškařice...............moje hodnocení = 6 z 10. ()

sedm.1

Nejzásadnější změnou nové generace rodiny Griswoldů je, že přináší zcela jiný typ humoru a zábavy, než tomu bylo u původních komedií s Chevy Chasem. Ikdyž to tak na začátku vůbec nevypadalo. Tedy upřímně, prvních pět minut bylo naprosto zoufalých, využívajících trapných a naivních vtipů, a dalších pět minut pak zas bylo jen nezáživné kopírování původních Griswoldů, prostě úvodní desetiminutovka byla zralá na odpis. Jakmile ale Rustyho rodinka vyrazila na výlet, styl humoru se otočil o 180 stupňů a začala poměrně hodně divoká zábava, která ovšem jak už jsem zmiňoval, neměla s Clarkovo rodinným dobrodružství už zhola nic společného. Zatímco totiž tenkrát šlo ještě o skutečně tradiční, rodinnou taškařici, zde se nešetří humorem toho nejhrubšího zrna, takže fekálie, zvratky, vnitřnosti (tedy „jen“ ty zvířecí) a samozřejmě nechybělo ani spousta sexuálních podtextů, prostě divočina, která mi už jako rodinná podívaná vážně nepřišla. Já osobně se u toho ovšem bavil náramně, většina vtipů po úvodní desetiminutovce fungovala na výtečnou, a u pár fórů jsem se dokonce zasmál jako už dlouho ne. Tvůrci zkrátka dost přitvrdili, ovšem nutno podotknout, že se prostě jen přizpůsobili době, která tomuto hrubozrnějšímu stylu zábavy jednoduše přeje, jinými slovy, humor co fungoval před více než dvaceti lety, by skutečně dnes už neobstál, a tento přístup se tvůrcům zkrátka nedá vyčítat. Zároveň mě i potěšilo, že k vyloženě trapným momentům se sklouzlo jen minimálně a tak po stránce fungujícího humoru nový Griswoldi prostě obstáli a opravdu baví. Samotnou zápletku bych jinak v tomto případě moc neřešil, je jednoduchá jak jen může být, ovšem neruší, prostě nenáročná pohodička. Vyjádřit se ovšem musím k obsazení, které mě opravdu v jednom případě fakt nepotěšilo a to bohužel hned v tom nejdůležitějším. Ed Helms je totiž nudný a nevýrazný břídil, který mě doposud nebavil vůbec nikde a zde jako hlavní hrdina Rusty Griswold selhal úplně, svým herectvím a vystupováním celý film snižuje minimálně o úroveň dolu, a tohle je prostě castingový přehmat roku! Naštěstí v tom zde ale zůstal sám, ostatní herci ve svých postavách jsou totiž sympatičtí a zábavní a naopak všichni ostatní to zas táhnou nahoru. Vacation 2015 je tak zkrátka až na úvod zábavná jízda, která zapřísáhlým obdivovatelům původní série nemusí vůbec sednout, neboť jde prostě o zcela jiný styl zábavy, naopak si ale může najít spoustu nových příznivců, kteří se u toho můžou skutečně královsky bavit. Já jsem tedy spíš spokojený, čekal jsem totiž daleko nudnější a méně vtipnější podívanou, než ve výsledku Vacation je. ()

Firebug

Ach, to je taková blbost! Všechna čest Chevy Chaseovi. Jedině on dokáže hrát nemotorného nešikovného hňupa a nepůsobit při tom trapně jak... jak Ed Helms. Zoufale nefungují obě děcka (hlavně staršího bych třískal od rána do večera) a najde se hned několik výšplechtů humoru fekálního. Na druhou stranu, pár vtipných gagů funguje tak jak má (pobaví a neznechutí) a díky nim, to není na úplný odstřel. 2* s lehkým bezvýznamným plus (za Christinu). ()

DavidS.

Tragické, že komedie odkazující na bezmála rodinnou klasiku se nevyhne vagínám, penisům a zvratkům...Mladší šikanující bratr ovšem s potenciálem :) ()

KoRner

Pohodová rodinná komédia, ktorá pre slovo fuck a nahotu rozhodne nejde ďaleko... Takže prakticky ctí originál. Na rozdiel od ostatných sa mi manželský pár Griswoldovcov páčil a deti, z ktorých ten menší šikanuje toho väčšieho, dokážu tiež občas zabaviť. Vždy si radšej pozriem takúto komédiu, než dvojhodinovú nudu so Sethom Rogenom. ()

korndaddy

Né vždycky se ta filmová recyklace podaří. Další z řádky filmů, kdy to nepujde a já si kladu otázky, proč tvůrci si nedají práci s tím a nepřijdou s něčím novým?? Ale Ed Helms a jeho parta neurazily.. Taky co o nich čekat co?? Norman Reedus ale příjeně překvapil. ()

Janega

"Tentoraz to bude iné. Vtedy bol chlapec a dievča, teraz sú dvaja chlapci. A určite mnoho ďalších vecí bude iných." (Rusty Griswold) Pôvodné filmy o rodinke Griswoldovcov mám veľmi rád, preto som sa aj trochu obával, či dobrodružstvo novej generácie nebude potupou predošlých filmov. Našťastie nie je. Filmári moc neexperimentovali s dejom filmu, skrátka zvolili klasickú tému "americká rodina v sračkách" a tie "sračky" sa snažili, čo najviac dotiahnuť do absurdností. A funguje to. Veľmi dobre som sa pobavil. Tiež sa mi páčili rôzne odkazy na pôvodný film. Bez filmovej hviezdy 80. rokov Chevyho Chase to už síce nie je ono, ale Ed Helms slušne preberá štafetu. Ak môžem dať radu, nepozrite si trailer, lebo prídete o momenty prekvapenia.. ()

Kdo natočí Flashpoint od DC?

Kdo natočí Flashpoint od DC?

17.01.2018

Ve světle nedostatečných tržeb Ligy spravedlnosti (655 milionů dolarů nestačí ani na výdělky Muže z oceli) se filmový vesmír od DC maličko překopává. Jeho řízení teď bude mít na starost Walter Hamada… (viac)

Kdo sepíše Spider-Mana?

Kdo sepíše Spider-Mana?

19.07.2015

Tobey Maguire (Spider-Man) a Andrew Garfield (Amazing Spider-Man) si užívají pavoučí důchod a Tom Holland (Nic nás nerozdělí) se naopak chystá na svůj marvelácký debut. Poprvé ho jako Petera Parkera… (viac)

Thor bude krotit kafe

Thor bude krotit kafe

11.06.2015

Chris Hemsworth (Avengers: Age of Ultron) má novou práci. V minulých letech si vydělával jako superhrdina v Thorovi, elitní řidič v Rivalech nebo kyberpostrach v Hackerovi, letos ale bude předvádět… (viac)