Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (viac)
USA, 2019, 182 min

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Benedict Cumberbatch (viac)

Záverečené dejstvo ságy Avengers od štúdia Marvel. Po zničujúcich udalostiach, opísaných vo filme Avengers: Nekonečná vojna, sa svet ocitol v troskách. Polovica všetkých bytostí bola vyhubená. Avengers sa so zvyškami svojich spojencov ešte raz dajú dohromady, aby zvrátili Thanosove zločiny a znovunastolili poriadok vo vesmíre. (Saturn)

LUKICKK

Zakončení prvních deseti let MCU, epické vyvrcholení 20 filmového univerza, které mne v kině absolutně pohltilo. 3 hodiny utekly jako by to bylo 10 minut a já ze sálu otevřel s otevřenou pusou. Závěrečný boj je něco co podle mne hodně dlouho nic nepřekoná. Vše fungovalo tak jak mělo, jsem spokojen s tím jak MCU vyvrcholilo a těším se na jejich další projekty v budoucnu. ()

Honzek

Mno tak Avengers je za mnou a rád bych k tomu řekl pár slov. V první řadě je to vskutku milostný dopis všem doposud natočeným filmům a jejich fandům, ale zároveň se jedná o spektakulární podívanou kde jedno oko nezůstane suché. Všechno do sebe zapadne a na konci to diváka vyflusne nadšeného takovým způsobem, že začne rozjímat o tom, jestli mu někdy v životě takhke rychle utekly tři hodiny. Prostě epos obrovských kvalit. Režisérské bratří duo to prostě zvládlo až do konce. Pakliže jste fandové Marvelu a máte za sebou ideálně všechny filmy, tohle je povinnost! Zároveň tleskám jak málo nám toho trailery ukázaly a kolik vás toho ještě ve filmu čeká. Je to prostě narvaný k prasknutí a myslím že udělat z toho jen 180 minut je umění. Už teď se těším na vystřižené scény. Jo, bylo to epický! Neusnu - tedy minimálně do doby, než to uvidím znova. Hodnocení? Špička. Maximální počet čehokoliv. Jděte, plňte kina a kasy, tohle se zapíše do historie komiksáren zlatým písmem. ()

Ryuuhei

Jsem natolik plný dojmů, že je pro mě opravdu těžké složit k posledním Avengers nějaké rozumné zhodnocení. Zkrátka to byla jízda - depresivní začátek vystřídala sakra zábavná „časová loupež“, která zajímavě propojila dějství napříč celou sérií. Možná v těch časových paradoxech mám trochu zmatek a budu si to potřebovat ještě jednou a v klidu projít. Jinak se jedná o povedené rozloučení se starou partou a otevření cesty novým (čerstvým) hrdinům. Jinak, takovou závěrečnou potitulkovou scénu jsem rozhodně nečekal! Doporučuju si počkat. ()

Johnny.ARN

Čakalo sa na tento film, konšpirácie boli jedna lepšia ako druhá. Niekde v kútiku duše som však vedel, že Ant-man bude ten, čo všetkých zachráni. Príchod Capitánky Marvel skôr len naznačoval ďalší vývoj Univerza a definoval najsilnejšieho Avengera. Jednoducho, všetko smerovalo k tomuto bodu, k tomuto jednému filmu. A ten film prišiel. Priniesol najdlšiu minutáž, epické súboje a v istom zmysle aj komorný pohľad na postavy a ich vnútro. To, že si tam vymysleli vlastné cestovanie časom, to nebudem riešiť. To, že tam takýchto scenáristických barličiek bolo viac, to tiež nebudem riešiť. Ale to, že v závere si tvorcovia uleteli na Melmak a nechali ma nechápavo krútiť hlavou, to im len tak nezabudnem. Ubehlo to rýchlo, projekcia na veľkom plátne človeka proste pohltí, vtipu je tam dosť, dramatických scén tiež. Či je to film hodný ukončenia troch fáz. Áno. Či ma to uspokojilo a odchádzal som z kina spokojný? Nie. Ale ten digibordel mi tu až tak neprekážal, skôr ma zamrzeli tie príbehové diery. 4 z 5 ()

oveckaoa

Tady není moc co řešit nic jiného než plný počet hvězd nepřipadá v úvahu. Závěrečná bitva je parádní (ačkoliv na žádnou bitvu z Pána Prstenů například nemá) Na závěr spoilery 1) Jsem strašná rád za to co se stalo s Natashou tu postavu jsem nesnášel od prvních Avengers tak, že představa, že už není mě udělala velkou radost 2) Peter Parker je dobrý žebrák, že ho musí ochraňovat nejméně 6 ženských úplně u mě ta postava klesla 3) Hulk zde má hodně málo prostoru a kdyby tam nebyl nic se nestane (luskl by za něho třeba Thor teoreticky mohla i Cpt. Marvel jelikož jako nejsilnější avengerka by jí to asi nic neudělalo) 4) Jsem rád, že je zpět Gamora i toho Lokiho vyřešily dobře takový Vision mě ani chybět nebude 5) Pokud by někdo chtěl znova jeden z kamenů nekonečna stačí zajít za prastarou do minulosti říct jí, že je z budoucnosti a , že Dr Strange kdysi ten kamen dobrovolně odevzdal a ona mu ho bez problémů dá 6) Pro ty co se jim líbil předchozí film Cpt. Marvel to může být menší zklamání jelikož tu je tam 10 minut naopak ty co to nesnášejí můžou mít radost dokonce ten film nebylo důležité ani vidět, aby se člověk neztratil v kontinuitě 7) Pokud matka Thora byla nadaná věštěním jak to, že nevěděla co se jí v Thorovi Temný Svět stane 8) Scarlet Witch byla na konci už hodně Op možná se vyplatí sledovat ten její seriál s Visionem 9) Cestování v čase nabízí dobré a zajímavé možnosti bohužel i jednu negativní jelikož se nyní můžou do nekonečna vracet a , když nějaká postava zemře a bude oblíbená tak ji oživí díky tomu ()

Bobik9

Musím těch 5* dát už jen z velké úcty, a proto, že mi bude tahle partička chybět. Nebudu tvrdit, že je to nějaká příběhová paráda nebo, že by něco vyloženě vybočovalo od ostatních marvelovek. Herecky i vizuálně je to prostě stejné, i když musím říct, že pár komiksových scén mě vyloženě inspirovalo. Dali by se použít jako tapeta na stěnu (např. Hawkey klečící v močálu na cizí planetě). Co na tomto filmu je výjimečné, je ta dokonalá propletenost a ten prostor, jaký dostala snad každá byť sebemenší role s marvelovského vesmíru. To je čirá filmová a scenáristická genialita! Člověk, který tuhle uvidí a nebude znát to universum, tak si řekne, že je to solidní slátanina, ale pro mě to bylo magické. I když pár výtek bych samozřejmě měl. Například, předání role Kapitána Ameriky "tmavému" nástupci je vyloženě trapné. Ta ženská aliance, která nastoupila, aby všechny rozbombila mě jako samotný film vůbec neláká. A Captain Marvel je největší marvelovský filmový omyl z celého universa! ()

Mrkvič

Hodně dlouhá komedie. Nebýt humoru, asi bych byl filmem hodně zklamán. Od završení desetileté cesty bych čekal něco víc. Kdybych neviděl žádný film z tohoto universa, nemělo by smysl film sledovat. Neměl bych vztah k postavám. A nedočkal bych se snad ani žádného silného momentu. Respektive jeden pošlý hrdina je přehlušen faktem, že všichni ostatní přežili bombardování obrovskou vesmírnou lodí. Právě ta nesmrtelnost i obyčejných lidí, kteří zde hopsají vedle bohů či polobohů či zmutovaných superbytostí, mě na filmu srala nejvíc. Máme k ruce ultra mega silnou bytost kapitánku Marvel, ale pro životně důležité kameny pošleme dva obyčejné lidi. I tak ale po skončení filmu mám pocit, jako když jsme opouštěli základku. Sice některé hrdiny ještě uvidím, ale nesejdou se ve stejném filmu. Nebude se opakovat taková atmosféra. ()

miguel_111

Ctihodné zavŕšenie jednej etapy a otvorenie dvierok ďalšej etape. Po toľkých filmoch zo sveta Marvel a dokázať si udržať úroveň tak to klobúk dole. Po vizuálnej a akčnej stránke nie je čo vytknúť a Epické finále potešilo. Má to humor, grády a celý čas to nenudí i pri takom kvante postáv aké sa vo filme premelú. Niektoré momenty boli fakt neskutočne vtipné. Návštevu kina určite neľutujem a som do budúcna zvedavý s čim príde Marvel. Pre mňa 75%. ()

Yesqward

Fantastické zakončenie dekády príbehov. Film si udržuje skvelé tempo, pomalé a dialógové momenty kontrastujú s akciou a vypätými situáciami. Postavy majú hĺbku, nadväzujú na neuzavreté udalosti z predošlých filmov, a to nesmierne uspokojivým spôsobom. Posledná polhodina dáva slovu "epickosť" nový význam. 99% ()

Helmutek

(POZOR, TROLEJ) Infinity War skončilo rádoby dramatem cliffhangerově poloukončenym tak, že bylo jasný, že se bude muset nějak "odestát" - a přesně, jak se dalo čekat, právě tuhle undo verzi všeho Endgame přineslo. A že to asi nebude úplně beze ztrát, to se celkem nabízí - v tomhle ohledu teda přece nic překvapujícího. Jako pateticky dojemný zakončení celý obrovský kapitoly MCU universa (dobře, tří jedenáct let trvajích kapitol - čeká nás ještě Spidy, ale kdo ví, co bude pak) to ale celkem funguje - samozřejmě jedině tehdy, kdy člověk má předchozí filmy nebo aspoň většinu z nich nakoukaný, jinak tuhle závěrečnou dilogii podle mě vůbec nemá cenu vidět. Pořád to ale pro mě žádnej lifechanger neni - na Endgame mě dojalo loučení se s celou řadou hrdinů a postav, ne scénářový zvraty založený na cestování časem (takže ve stylu chytrý horákyně mód, kde se může stát i odestát v podstatě cokoliv). Jen na Lokiho se nějak nedostalo, smrksmrk. Pořád mě ale úplně nepřesvědčuje Strangeův plán (vidim v tom hlavně snahu o efekt a zdramatizování situace), pořád mi Thanosovo jednání ani motivy nedávaj smysl (a přijde mi, že mu filmy falešně přisuzujou nějakou podivnou machiavelliovskou roli nepochopenýho pragmatika a zvrácenýho spasitele, ne šílenýho a nepříčetnýho zlosyna, kterym podle mě je ve skutečnosti) a pořád mi přijdou podivně nedotažený animace (vzhledem k tomu, že jde o nejvýdělečnější a nejúspěšnější film historie - hlavně fyzika předevšim u Thanose nebo Hulka). Obrovsky mě oproti tomu bavil posun Thora - včetně rezignace na svou božskou/vůdcovskou roli, připojení se k polozevlujícím Gardiens, nebo založení novýho Asgardu, kterýmu on už vládnout nebude. Přestože vtipu má Endgame celkově víc než Infinity War, znovu mě prostřední převážnělá část až nudila. tl;dr: Za mě je dosavadní MCU krásnej a až srdeční kinematografickej monstrprojekt nemající obdobu, kterej se timhle loučí s jednou velkou rodinou postav - způsobem, kterej sice ostudou samozřejmě neni, ale stejně si stojim za tim, že lehkost (vtip a nadsázka) sluší MCU v mejch očích víc než snaha o velký drama. Jednotlivý filmy z doby před Infinity War si rozhodně budu puštět radši. ()

Dado

Záverečná hodina Avengers: Endgame je dychberúcim zážitkom, veľkolepo uzatvárajúcim jednu obrovskú kapitolu, ktorej poctivé budovanie verne sledovali milióny ľudí po celom svete. Predchádzajú jej ale dve hodiny trochu zmätočného príbehu položeného na vratkých základoch cestovania v čase, ktoré je sprevádzané všetkými pozitívami (dobre nastavené tempo, zábavne natočená akcia) aj neduhmi (umelo pôsobiace dialógy a zbytočná snaha byť za každú cenu vtipný) charakteristickými prakticky pre každú jednu marvelovku. Ani náhodou však nemôžem tvrdiť, že by som bol nespokojný. Vďaka spomínanému záveru, ktorý na rozdiel od predchádzajúcej Infinity War prináša nefalšované a pretrvávajúce emócie, u mňa dokonca prevláda nadšenie, hoci zjavne nie až v takej miere, v akej sa dostavilo pri väčšine fanúšikov tejto superhrdinskej ságy. (80%) ()

ecceHOMMO

Čakal som mega pokračovanie Nekonečnej vojny, ktoré ale skončilo obrovským mojím sklamaním a to sa vyjadrujem ešte veľmi decentne. Prvá hodinka je totálne nefunkčná po každej stránke a je zbytočne natiahnutá ( zostrihaná na 20 minút a bolo by to OK)...finálna bitka neohúrila ale nesklamala...Thor...ach bože...ak by ho v tom nechali pol filmu a potom by sa spamätal bral by som...takto bol v momentoch vtipný, ale v konečnom vyznení bol poľutovaniahodným hrdinom ( mne vlastne týmto Thora trošku sprotivili)...ak ma Thanos v Nekonečnej vojne fascinoval a bol jedným z najlepších záporákov vo filmoch vôbec...tak tu ho totálne zazdili, čo bola obrovská škoda....Aby som nebol len negatívny: určite potešilo, že sme v záverečnom epose mohli opäť vidieť všetkým hrdinov i zaujímavé vyobrazenie Hulka.....Keďže som bol na predĺženej verzii...tá obnášala i "poctu Stanovi Leemu"....čo bolo fajn a potešilo....horšie to už bolo s dodatkom ala Hulk...to bolo otras....to radšej mohli vypustiť, alebo dať tam niečo vtipné a efektné....videné v kine, predĺžená verzia / SK titulky **/*** ()

SG_ever

Za mě jednoznačně nejslabší část hlavní linie. Předvídatelné konce, jediná nečekaná smrt je u podřadné postavy, celé je to slepované, zmatené a absolutně nedotažené. Obrovské zklamání, které držel nad vodou už jen Iron Man a řada, místy až zbytečného, patosu. (60 %) ()

Zek

Pořád se nemohu úplně rozhodnou, jestli tomu dát plný počet. Film vlatsně začíná několik dní hned po Infinity war. Kde začne ještě jeden souboj s Thanosem. Pak se podíváme o pět let dopředu, kde nám je ukázáno co každý hrdina, který přežil zrovna dělá. Tolik hlášek ve filmu nebylo dohromady ani v Guardians of Galaxy a Thor: Ragnarok. Hodně velké plus je za Thora, který mi ukázal jak jsem vypadal před rokem:D. Ale v momentu, kdy začne honba za kameny nekonečna jsem se začínal trochu nudit a tohle se mi u Infinity war právě nestalo. Samozřejmě finální bitva je absolutně dech beroucí. Hlavně Captain America dokázal, být vládcem kladiv.:D a můj velký sen vidět úplně všechny hrdiny bojovat vedle se mi splnil. No musím se na to podívat ještě jednou, abych měl jasno. ()

Koocik

Ukončení jedné velké epické ságy trvající 11 let, a to ve velkém, či přímo epickém, stylu. V mém případě svědčí už jen to, že poprvé od roku 2014 jsem nějakému filmu dal plných 5 *. Není to ani proto, že by se mi tento snímek z celého MCU líbil ze všech nejvíc (pro mě stále i nadále je nejlepší marvelovka CA: Winter Soldier), ale je to taky a zejména z důvodu nostalgie. V každém srdcaři to musí vyvolat pocity úzkosti a uvědomění si, že jedna kapitola, která provázela naše životy po takovou dobu a dějová linka, kterou jsme hltali, zkrátka tímto končí. Film jako takový má nějaké nedostatky v logické posloupnosti děje a návaznosti na předešlé filmy, ale nad tím fanoušek mávne rukou. Na jednu stranu jsem rád, jakým způsobem jsme se mohli rozloučit s některými postavami, ale zároveň mě to hrozně mrzí, protože to oni byli symbolem, jenž avengers ve své podstatě představuje. Porce zábavy trvající přes 3 hodiny mi přišla, jako bych tam seděl tak 30 minut. Uteklo to hrozně rychle a už se těším, až si za pár týdnů/měsíců budu moci v poklidu pořádně znovu a znovu vychutnat tento závěr z pohodlí domova. Sbohem, naši márvelovští hrdinové! ()

Phietros

Nemůžu si pomoct, ale završení trilogie mě nechalo chladným. Délka mi v kině nepřišla až tak dlouhá jak se zdálo, ale rozdělil bych film do 3 části. 1/3 úvod a chmury všude kolem, hrdinové a jejich city, navratilec Ant-man. 2/3 spojení hrdinů, humor a stroj času. 3/3 bitva, vsichni hrdinové marvelu, finále, konec! Sečteno podtrženo bylo to dokonale nedokonale, sice emotivní, humorné ikdyz více na úkor Thora, nejlepší hlášky Antman a Hulk, technický jako vždy skvělé, ale za mě lepší průměr posledního dílu! Captain si užil život, Iron Man to jako jediný odnesl, což napovídal i trailer, ostatní můžou natáčet další díly, což by šlo vlastně do nekonečna v nejake časově smyčce! 65% ()

Triny

Pro mě je tohle hodnocení těžké... Miluju Marvel, celé Avengery, Strážce galaxie, Thora, Strange,... Po Infinty war jsem z kina odcházela s otevřenou pusou a týdny pak hledala na netu různé teorie, jak to bude pokračovat.. Endgame bylo pro mě však trochu zklamáním. Čekala jsem, že to bude totální happyend, jak bylo u Marvelovek tak nějak zvykem, a nebo, že to bude absolutní depka, jako když Logan uzavřel X-meny.. Ale vlastně se nekonalo ani jedno. Na první zkouknutí to pro mě bylo takové rozpačité, utahané, místy ne úplně vtipné (narážím teď na postavu Thora).. Určitě to bude chtít vidět ještě jednou, ale v tuhle chvíli je to 3,5*, takže z nostalgie zaokrouhluju nahoru... ()

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

25.05.2024

V minulých letech se komiksácké studio Marvel s oznamováním nových projektů trošku urvalo z řetězu. Po vrcholné éře, kdy hlediště kin praskala ve švech pod nápory chtivých diváků, kteří potřebovali… (viac)

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý