Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (viac)
USA, 2019, 182 min

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Benedict Cumberbatch (viac)

Záverečené dejstvo ságy Avengers od štúdia Marvel. Po zničujúcich udalostiach, opísaných vo filme Avengers: Nekonečná vojna, sa svet ocitol v troskách. Polovica všetkých bytostí bola vyhubená. Avengers sa so zvyškami svojich spojencov ešte raz dajú dohromady, aby zvrátili Thanosove zločiny a znovunastolili poriadok vo vesmíre. (Saturn)

Neel

Důstojné ukončení jedné sci-fi ságy, která čítá kolem 20 filmů. Fungovala tady dramatická, humorná i akční linie a tvůrcům se podařilo i soudržně navázat na předchozí filmy. Bohužel nejsem až takový komiksový fanda, takže jsem měla problém si některé postavy zařadit. Každopádně s efekty to fungovalo dostatečně a já se ty 3 hodiny fakt bavila. A konečně máme zpátky Ant-mana! ()

Dennefil

Cestování časem podle mě film zvládl nadprůměrně. Pěkná, nostalgická cesta za uplynulým desetiletím. Scéna kde stojí kapitán proti Thanosovi s armádou, tak je dokonalost sama. V životě jsem se tak netěšil na nějaký film, až mě to ale stálo i lehké zklamání. Bohužel jsem nedokázal prožívat žádné scény filmu, na mě má hudba u smutných scén obří vliv. Závěr kdy jsme se loučili s tím, co se tu teď deset let dělo, tak taky nebyl nic pro mě. Na můj vkus to bylo moc zdlouhavé, i když ty 3 hodiny utekly ale velmi rychle. Na závěr..proč neluskla captain marvel, proč to musel být Tony. :( 8/10 ()

Lukehofarma

Zatím asi nejlepší film co jsem kdy viděl. Když to vemu tak kolik toho mají za sebou během posledních x letech tak toto je moc pěkné zakončení celé série. Kam se hrabe pán prstenů se třemi díly. ()

Habansz

Všechno to začalo v roce 2008 Iron Manem (konkrétně Avengers Incredible Hulkem) a celých 11 let to směřovalo k tomuhle filmu. Naprosto skvělá (ne bezchybná) podívaní, ktera i tak důstojně a mnohdy epicky zakončuje projekt, který se pomalu rozvíjel celé jedno desetiletí. Byl první svého druhu, nesmazatelně se zapsal do filmové historie a dneškem se uzavřela celá jedna dekáda. ()

AngryPanda

určitě v rozmezí 3 a 4 hvězdiček, jednoznačně horší než infinity war, efekty za desítky milionů $ jdou ocenit. Třeba mít v živé paměti aspoň 5 posledních marvel filmů, aby se v něčem člověk neztratil, ale naštěstí to nemá velký dopad na zážitek. Šikovné vtipy jsou taky plus. 4 hvězdy pochopím, ale jestli ti hrané plastové postavičky pro děti ovládané korporátním titánem ovlivní soudnost tak, že dáš 5*, je mi tě líto. ()

Tomas182

NAPROSTO FAMÓZNÍ KOUSEK. Po shlédnutí všech Avengers vám poslední díl na mnoho otázek i odpovědi. Pro mě nejlepší Marvelovka vůbec. Film je krásně zpracovaný, je vtipný, vážný, dojemný a akční. U tohodle filmu jsem zažil vůbec nejvíc Epický comeback ever. ()

Jarv

Když jsem šel před lety do kina na první Avengers, věděl jsem o nich jen minimum. Nakonec se pro mě stali filmem desetiletí, a jak mi tehdy byli pouze sotva povědomí Black Widow a Nick Fury, dnes znám celkem obstojně i vedlejší postavy, které se objevili na pár minutek a příběh je nijak neřeší. Neuměl jsem si představit, že by velkolepost prvního dílu dokázal jakýkoli film (včetně pokračování) předčít. A nedokázal. Upřímně mě nemile překvapilo a docela nechápu, že akce, na kterou jsme zvyklí z předchozích marvelovek se drží hodně zkrátka, je jí minimum, a převážně hodně krátká. Úvodní běžná "nakládačka" je naprosto ošizena, což vzhledem k tomu, co Thanos předváděl minule, silně zarazí. Další akční pasáže jsou spíše jen lehkými šarvátkami. Za zmínku stojí pouze finále, kde se alespoň všichni sejdou a společně to "vyřeší". Snaha o ultimátní zážitek je, nicméně chybí jí patřičná délka a řada postav je absolutně nevyužita. A v tom tkví problém Endgame. Bylo jasné, že postavy jako Winter Soldier, Falcon nebo War Machine dostanou třeba pouze pár rychlých scén. Novější hrdinové (Doctor Strange, Black Panther, Strážci Galaxie) jsou až na výjimky téměř vypuštění, a v případě Doctora Strange bych řekl, že má dokonce méně prostoru než The Ancient One (to je ta vrchní "čarodějka" z jeho filmu). Jedinému Spider-Manovi se daří o něco lépe prosadit, což však dělá jeho popularita. Bohužel onen závěr jaksi zcela ignoruje i jiné, a to hlavní hrdiny. Hulk se mihne, ale osobně si nevzpomínám na jedinou výraznější scénu, což je poměrně smutné, vzhledem k faktu, že se přímo nabízelo mu natočit duel s obrem Cull Obsidianem, Thor zdaleka nevyužívá potenciál Stormbreakeru, Hawkeye si vystřelí šíp jednou a do velké bitvy se zapojí tak okrajově, jak to je možné. Nejsměšnější je bezesporu "team girl" neboli partička žen, která si prostě musí vzít samostatnou bojovou scénu. Copak nestačí jeden záběr, kde jsou naprosto všichni? Také mohli dát sólovku všem černochům, gayům atd. (:DDD) Co se týká ostatních, Black Widow rovněž téměř nic nepředvedla. Z hlediska práce s vývojem postav je to naštěstí úplně jiné a opačné. Iron Man a Cap America vedou, Black Widow si také přilepšila, svou jedinečnou roli dostávají i Hawkeye s Ant-Manen, a ve velké míře jim sekundují Rocket, Nebula a War Machine. S Hulkem a Thorem se naneštěstí maximálně zasmějeme, přestože jejich nový vzhled je přinejmenším zvláštní (zvláště Thorův charakter je natolik pokřiven, že ačkoliv zprvu slouží jako hezká komická pomůcka, koncem filmu by měl budit dojem onoho odvážného válečníka, leč nedaří se to, a částečně si to filmaři způsobili jeho novým zjevem). Captain Marvel a Thanos jsou tentokrát odsunuti do vedlejších úloh, ale nijak to nevadí, své užijí. Všichni ostatní mají v podstatě camea nebo velmi omezené roličky. Zkrátka a jednoduše, od minima postav jsem se dočkal uspokojivého vyvrcholení, takže navzdory mému záměrně sníženému očekávání jsem zklamán, že bych dal dvě hvězdy. Zdá se mi totiž, že bratři Russoovi vynechali i některé důležité věci, které si přitom svou pozornost zaslouží: pohřeb Natashi Romanoff, Hulkova celková síla, údajné scény s Doctorem Strangem týkající se kvantové říše ad. Jediný důvod, proč dávám čtyři hvězdy je, že oceňuji dostatek prostoru pro všechny klíčové hráče, skvělé rozlučovací scény Black Widow a Iron Mana, a to, že se chci rozloučit s celým promyšleným příběhem v dobrém. 75% () (menej) (viac)

J!b

Sorry jako! ... po letech píšu, protože to se nedá. Půjdu zcela proti proudu protože vysoká hodnocení nechápu (pokud teda lidi nehodnotí celou sérii najednou). Marvelovky sice nemiluju, ale respektuju a na většině jsem okem spočinul. Po těch letech je sice návštěva kina prakticky nutností, ale jestli jsem už definitivně ze superhrdinů nevyhořel, tak tohle návštěva příjemná nebyla. Během první půlhodiny jsem prakticky usnul, pak proběhlo několik vcelku vtipných hlášek a trochu to rozproudil Lebowski. No a pak přehlidka všech (úplně ?) hrdinů v trapném ultraemerickém finále. Dobře...ještě jedna nebo dvě ukáplé slzičky pro padlé. Endgame. ()

pichta

Popravde ostal som sklamaný. Čakal som od filmu viac. To zakončenie vo mne nechalo niekoľko otáznikov, ktoré treba zodpovedať. Prvý diel bol lepší, viac akcie a napínavejší. Nápady tu boli dobre, no ku takej gradácii deja ako v prvom dieli nedošlo. Chýbala mi tu potitulková scéna, čo bolo dobrým zvykom. ()

NeOn1702

Po všech těch filmech z dílny Marvelu to vše došlo k tomuto. Vše dospělo do tohoto velkolepého finále, které završilo několik filmových let mého života. Musím říct, že jsem očekával hodně, ale Endgame všechna očekávání překonala a dala mi skvělý filmový zážitek. Beznaděj jednoho okamžiku vystřídána nadějí a plánem, poté krátká euforie následovaná další katastrofou a závěrečná epická bitva zakončena motivem hrdinství v podobě Tonyho. Kromě zábavy, epické akce a radosti z propojení s ostatními filmy mi ale tento film výrazně zahrál na city. Více než kterýkoli jiný MCU film. Scény Nataši a Clinta na Vormiru nebo Tonyho v závěru jsou pro mě jedny z nejemotivnějších vůbec. Srovnávat je můžu tak maximálně s Interstellarem a Rivaly. Zkrátka jsem z Endgame opravdu nadšený, všechno to porstě tak nějak dává smysl. ()

Gyl

Výborný film. Určitě mnohem lepší, než ucajdaná Captain Marvel, ale trochu mi vadilo, že s kameny moci si tam hraje každej, kdo má díru mezi půlkama a pár dalších "nesmyslů". Ale jinak dobrý. :) A samozřejmě Gwyneth Paltrow, nejkrásnější pětačtyřicítka na světě! ()

DavidDizzer

Dle mě jeden z nejlepších filmů za poslední dobu. V podstatě si myslím, že to je jeden z nejlepších filmů vůbec, proto si jej řadím mezi své TOP oblíbené filmy. Naprostý luxus co se týče provedení, nápadu, zpracování, myšlenky, efektů. Bylo tam prostě všechno. Nebyl to nějaký další nepromyšlený nebo naopak až příliš fantasmagoria film. Všechno dávalo logiku, všechno zapadlo, ten nápad s kvantovou fyzikou byl v podstatě popsán a zpracován přesně tak, jak to ve skutečnosti opravu může fungovat (Tímto vás odkážu na vědecké filmy a dokumenty o časoprostoru). * Pozor!!! SPOILER! *** Popravdě, na samotném začátku filmu, kdy se zbylí přeživští z Avengers vydali za Thanosem, který kameny již zničil, Avengers zničili jeho, jsem si říkal, co se sakra zbylé dvě a půl hodiny bude dít? Už předem jsem si troufl film hodnotil a říkal jsem si, že tentokrát asi Marvel neudělal správný krok a že to celé dvě a půl hodiny bude nuda a že se budu nudit... Naštěstí moje obavy se nevyplnily. Ano, je možná pravda, že oproti prvnímu dílu se v průběhu celého filmu dělo možná méně věcí, bylo tam méně akce. Otázkou ale je, zda to bylo potřeba? Nikoliv. Právěže díky úžasnému nápadu a zpracování celkové myšlenky byl děj natolik famózní, že mě zkrátka uchvátil, neboť se jedná v podstatě o velmi málo prodiskutované téma a s tou kvantovou fyzikou to byla trefa do černého. Celkově to všechno do sebe zapadalo! Nevím, jak to vnímají ostatní a zda si i ostatní uvědomují, jak a co do sebe zapadalo, kdyžtak viz SPOILERY níže. Všechno to bylo promyšlené, mělo to nápad, mělo to spád, dle mě to mělo všechno. Dokonce to mělo i humor a to i přesto, kdy člověk, zapojený do děje poměrně depresivní situace, se dokázal opravdu dokonce daným situacím zasmát nebo alespoň pousmát. Myšlenka tohoto filmu dle mě předčila jakékoliv jiné filmy, které se kdykoliv snažili o nějaké fantasy či scifi představení v podobě cestování časem a zkrátka umět využít téměř neprozkoumané fyzikální "zákony" o zakřivení časoprostoru a kvantového světa - správnou myšlenkou a zpracováním se tomu přiblížily alespoň filmy jako Interstellar a podobně). Co se týče ostatních prvků filmu, popravdě pár scén mě opět velmi překvapilo a dokázalo mi položit si otázku „cože, to jako fakt?“ nebo jednoduše řečeno „ty vole, tak to je mazec!“. Mnohdykrát se situace nečekaně vyhrotily a byly tam často dosti překvapivé momenty, které jste nečekali, navíc tehdy, kdy jste v napětí fandili straně dobra, přičemž se to někdy dokázalo během vteřiny obrátit na stranu zla. Co se týče zpracování jako takového, naprosto jsem byl uchvácen z poslední, závěrečné třetiny filmu. Nešlo ani tak o efekty, ale celkově o provedení samotných scén. Chtělo se mi bulet už jen z té super akce, luxusního děje, samozřejmě napětí a já nevím, prostě tomu nechybělo nic. Hudba a zvuk samozřejmě v pořádku. Nejsem typ člověka, který navenek umí dát najevo emoce. Zkrátka když se mi chce bulet v kině, dokážu to zadržet a nemám problém emoce potlačit. U tohoto filmu se to nedalo. Mohl jsem se snažit jakkoliv, samotný film, ale hlavně závěr mě zkrátka rozbulel i v kině, najednou to prostě nešlo udržet a během vteřiny jsem alespoň se zakrytou hubou začal strašně moc bulet. To je známka toho, že tento film ve mě uměl vyvolat emoce, a to hlavně takové, o kterých vím, že dokážu do určité "kritické" hranice ovládnout. Tady se podařilo mou hranici prolomit a za to si tento film u mě získal obrovské sympatie. Klobouk dolů před Marvelem, klobouk dolů před režisérem, který se chopil opravdu velmi dobrého nápadu. Díky všem hercům a všem kteří se na tomto filmu podíleli. Mohu jen doufat, že alespoň za jednu kategorii si tento film oskara odnese! Popravdě, bude mi to chybět! Zde alespoň zmiňovaný SPOILER co se týče toho, jak vše do sebe zapadalo: *** Např. proč Doktor Strange předal jen tak dobrovolně kámen nekonečna (času) Thanosovi pod podmínkou, ať nechá Iron Mana žít? No protože jak říkal, ze 14 milionů či kolik možností vyhráli s Thanosem pouze jednou. Moc dobře tedy věděl, že mu kámen předat může, neboť věděl, že jediná možnost, jak nad Thanosem vyhrát, je přežití Iron Mana do posledního závěru. Jiná možnost neexistovala, proto ta jediná možnost z 14 milionů byla obětování Iron Mana. () (menej) (viac)

Mistr119

Film naprosto splnil očekávání!! :)) Jenom jsem se bál, že film nebude vtipný, což nakonec teda byl až až. :) K tomu momenty jako když Thorova matka promlouvala synovi do duše a pak to sebeobětování na konci...moc pěkně udělané!! :)) Jediné teda, do čeho se tvůrci trošičku zapletli jsou hrátky s časem... Je to ožehavé téma a vždycky vyrojí nějaké otázky...nechci spoilivat a být konkrétní, ale k čemu bylo vrácení kamenů zpět na místo, kde se začaly časové linie větvit, když s sebou z minulosti vzali jiné postavy, díky čemuž změnili průběh minulosti? Jedinou odpovědí může být použití rukavice, ale i tak... Nicméně jsem rád, že jsem byl svědkem tohoto kinematografického skvostu. :) ()

hronikpetr

Jako fanoušek všech Marvel filmů, nemůžu tomuto kousku dát jiné hodnocení než 5* .. Úžasné finále série Avangers.. V tomto kousku je vše co od špičkového filmu očekávat, je zde humor,napětí,drama atd.. Byl jsem na tomto kousku s přítelkyní a na to že ona zrovna těmto typům filmů moc neholduje a skoro celý film jsem jí musel vysvětlovat která postava je která a co umí, i jí ukápla u filmu slza a to je už co říct.. Za mě všem doporučuji..:) ()

St@nley

Možná hodnocení nechám ještě uležet, ale zakončení několikaletého průběhu jsem si představoval jinak. Ve výsledku kdyby nastal konec po Infinity War, tak bych byl spokojenější. ()

vassil

Po zážitku z Infinity War, kdy po filmu lidé mlčky opouštěly Kino, jsem se těšil na Endgame jako malý kluk. A... velké zklamání. Pro mě tuctovka... ()

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý