Captain Marvel

• USA Captain Marvel (viac)

Film Captain Marvel sa odohráva v deväťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia a je tak úplne prvým dobrodružstvom z doteraz nevideného obdobia filmového sveta Marvel. Film sleduje príbeh Carol Denversové, z ktorej sa stala jedna z najmocnejších superhrdinek sveta. Keď sa Zem dostane do vojny medzi dvoma mimozemskými rasami, Denversová sa ocitá s malou skupinou spojencov priamo v srdci konfliktu. (Saturn)

Najnou

Přezdíval jsem jí Desátník Křivonožka. Do kina jsem na ní šel víceméně z povinnosti, odkládal jsem to, co to šlo, takže jsem nakonec do sálu dorazil až dva tejdny po tom, co celej svět počal spojlerovat Endgame. Byl jsem naprosto bez očekávání, ospalý, hladový a s nehezkým kopfschmerzem. Vysmíval jsem se přítelkyni, že se jí líbí, nechápal jsem, proč na ní jde do kina podruhé. Normálně to nedělám, ale až do konce úvodních producentotitulků jsem si na mobilu sklízel kukuřici. S tak velkými předsudky - ač totální socialnetwork asociál - jsem k ní přistupoval. Potom začala. Objevila se, poprvé se pousmála. Přidal se k ní pirát Očko a strejda Šišla. Pak se pousmála naposledy. A já si po dvou hodinách uvědomil, že mě strašně bolí hlava, mám hlad, chce se mi spát a že se jí chci omluvit. Omluvit za to, že jsem se z bůhvíjakého důvodu domníval, že si to štráduje po boku takových skvostů, jako je JL by DC nebo übernudnej uplakánek Venom. Fakt promiň. Asi mi mělo napovědět, že se jmenuješ jako můj oblíbenej sýr. Za normálních okolností bych Ti dal dostatečnou, ale za to, jak jsem se k Tobě choval, prásk, tady máš pěkně kulatýho bůra. Mladá měla tentokrát pravdu. Klobouček. ()

rime

Solovky jsou u marvelu tristní snad až na pár výjimek s kapitánem. Takhle je dokonalý příklad. Rozplizlý scénář, který nezaujme. Nový superman, bez limitu a omezení, akorát, že nemá charisma, lidskost a kouzlo supermana. Povedlo se udělat někoho dokonale nezajímavého a nudného. Tak tomu říkám průšvih. Celkově dokonale o ničem. ()

JendaBenda

Super! Asi první, nebo druhý (přičemž první si nepamatuji) Marvel film co se mi líbí. Joo už vím. Ragnarok 😁 Ta feministická linka je trochu moc, ale co neděláme. No a vysvětlení oka, nebo pageru je jen tresinka. Stejně jako odkaz na The Right Staff 👍 ()

jizvoun

Už mě ty komiksárny přijdou jako nastavovaná kaše. Ano, humor zde nebyl zlý, S.L.Jackson stejně jako agent Coulson tu byli fajn, mělo to vážně své světlé chvíle, ale je to pořád to samé dokola jako podle šablony. Už jsem jenom čekal, že Brie začne prdět oheň a žonglovat s planetama. ()

Mukade

""" The most jaw-dropping part of her performance comes at the climax of the film. When she goes into the final battle of the film I was flabbergasted by her performance and the outstanding effects and choreography of the scene. It was reminiscent of the Fleischer Superman cartoons from the 1940s, this is the highest compliment I can give this film. Thanks to all involved during that sequence for bringing that kind of magic to the cinematic universe. Seriously, the final battle is phenomenal. """.......... 10.5.'21... ()

Radim98

Na první pohled zbytečný film. Na druhý taky. A po shlédnutí Endgame se chce skoro říct, že by bylo dokonce lépe, kdyby vůbec nevznikl, protože tato postava posloužila jen jako obří oslí most pro všechny nelogické sekvence Marvelovského vyvrcholení. Samo o sobě se to samozřejmě dá, není to rozhodně nejhorší Marvelácká sólovka, celkem to baví. Ale objektivně zbytečnost. ()

Krocan

Čekal jsem nejslabší Marvelovku, ale náramně jsem si to užil. Dokonce jsem i během filmu zapomněl, že mi je Brie Larson nesympatická. No vlastně jsem si jí v téhle rošťácké roli docela oblíbil. Poté co nám byla představena mimozemská rasa Flerkenů už konečně chápu kočku mojí přítelkyně. Půl roku jí uplácím kočičíma pamlskama a stejně mám pocit, že na mě kouká, jako by mě chtěla zabít (ta kočka). ()

Nortizop

Nebylo to tak otřesné jak jsem očekával, spíše to bylo naprostá nuda. Když na tím tak přemýšlím, tak zdá se to jen mě, nebo je to celé nápadně připomínající Green Lantern... a ano také je to přešlap vedle. :) Spoiler: nejlepší scény celého filmu jsou interakce Furyho s kočkou ve stylu MIB ()

boss123

Captain Marvel je ďalším z originov Marvel Cinematic Universe. Pred Avengers Endgame nám Marvel predstavil túto hrdinku, aj keď neviem či to bolo s ohľadom na príbeh Avengers Endgame a vystupovanie tejto postavy v ňom až tak potrebné. Pravdou je, že film Captain Marvel som videl až po Avengers Endgame, čo si myslím, že mi veľmi nezkazilo zážitok s tohoto filmu. Dá sa povedať, že tento film ide v akejsi šablóne originov, ktoré nám už Marvel roky predstavuje. Čo si myslím už nie je veľmi ku prospechu veci. Bude veľkým problémom ak sa bude každý nový film nového suprehrdinu alebo super hrdinky odohrávať v podobnej šablóne bez výraznejších zmien. Problémom je tiež prvá polhodina, ktorá bola pre mňa pomerne neprehľadná a zmetená. Aspoň ja som sa tak cítil. Príbeh sa rozbehne až neskôr a tým začne byť aj dostatočne zaujímavý. Ďalším problémom je, že ani hlavná postava Captain Marvel neprebudila vo mne nijak veľké sympatie. Neznamená to, že by bola úplne zaujímavá, ale neprirástla mi veľmi ku srdcu. Film ťahajú Samuel L. Jackson a prekvapivo aj kocúr Goose. Ten zaobstaráva najlepšie humorné momenty filmu. Captain Marvel je mierne nadpriemerným filmom, kde aj napriek spomínaným negatívam prevládajú pozitíva. Vizuálne efekty sú samozrejme na vysokej úrovni a hudba nie je veľmi výrazná občas zaznie zaujímavý song. Každopádne film je na jedno pozretie fajn. Udeľujem mu tri hviezdy. Percentuálne je to 70%. ()

Kekik

Možná za to mohla únava, možná tento film není tak úžasný jako ostatní, ale do poloviny jsem měla co dělat, abych neusnula. Dokonce jsem se dvakrát štípla do ruky, abych nepropadla do říše snů. Nevím, co si o Captain Marvel myslet. Prostě během toho jednoho filmu mi hlavní hrdinka nepřirostla k srdci. Přijde mi tato postava jako nastavovaná kaše. Jako narychlo utvořená vycpávka. Pevně doufám, že se to změní. Trochu jsem se bála její úlohy (důležitosti) v Endgame. Při psaní tohoto komentáře již vím, jak to bylo. Jsem spokojena. Určitě je to kvalitní marvelovka, kterou podruhé uvidím jen proto, abych tomuto filmu dala ještě šanci na to, aby se mi film zalíbil. Někdy to pomáhá. Jsem zvědavá na její druhou šanci. Ale už ten název mi prostě nesedí. Captain Marvel není vhodné jméno pro ženskou hrdinku. ()

baron156

Aspoň pro mě nejslabší marvelovka. Ale asi to je tím, že jsem Captain Marvel viděl až po megabombastickém Avengers Endgame. Nenáročná oddechovka co neurazí. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Barbie má miliardu