Captain Marvel

• USA Captain Marvel (viac)

Film Captain Marvel sa odohráva v deväťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia a je tak úplne prvým dobrodružstvom z doteraz nevideného obdobia filmového sveta Marvel. Film sleduje príbeh Carol Denversové, z ktorej sa stala jedna z najmocnejších superhrdinek sveta. Keď sa Zem dostane do vojny medzi dvoma mimozemskými rasami, Denversová sa ocitá s malou skupinou spojencov priamo v srdci konfliktu. (Saturn)

Illithune

Béčková marvelovka, která ale nabízí jisté aspekty, za které jí dávám čtvrtou hvězdu. A těmi jsou humor, na kterém jsem se zasmál i já, podtitulková scéna s kočičkou a hlavně Samuel L. Jackson a perfektní zpracování jeho role. ()

Rian_witcher

Sličná dívka neutáhne blockbusterový snímek. Vypadá sice sexy, ale v digitálních šíleně sestříhaných bitkách, neukáže mimo rozmazaných barevných šmouh, vůbec nic. Scénář přitom není nejhorší, výborný (omlazený) Nick Fury a zrzavý kocour jsou prakticky více zajímavé postavy, než Captain Marvel. Celkové vyznění snímku nezachrání ani okopírovaná soubojová scéna s hlavním záporákem. (Indy, to uměl daleko lépe :-)) Není to určitě špatný film, ale od studia Marvel jsem čekal daleko víc... Díky za malé cameo Stana Leee a úvodní vzpomínku. ()

PlaCzech

Filmy od Marvelu mi přijdou jako jídlo od McDonaldu. Pokaždé, když na ně jdete, tak přesně víte jak to bude chutnat a že na obrázku to vypadá ve skutečnosti líp než co nakonec dostanete na talíř. Podobně tak i skoro všechny Marvelovky jdou podle hodně podobné šablony. Vždycky můžete očekávat odlehčenou vtipnou jízdu, u které si velmi dobře odpočinete. Bohužel to však znamená, že tahle formule začne být moc obyčejná. Mně se tohle asi stalo při Captain Marvel. Není to špatný film, ale mezi svými komiksovými bratříčky hodně zapadá. A nejsem si zrovna jistý zda Brie Larson byla dobrá volba. Vážné scény jí jdou, ale kdykoliv se pokusí o nějaký vtip tak to dopadne tak nějak nešťastně. Jinak je to ale vcelku dobrá podívaná se spoustou blýskavých speciálních efektů. ()

Dexter666

Ten film má dobre napísané postavy, niektoré zaujímavé zvraty, ale toľko scenáristických minel, že je to jednému až ľúto. Podaktoré postavy sú vo filme len preto, aby sa správali debilne, čo spôsobuje ich následný úhyn. Za normálnych okolností by to mohlo byť chápané ako prejav prirodzeného výberu, žiaľ tuto je to skôr slepá evolučná ulička zastúpená scenáristami a režisérmi. Film má zároveň dva druhy humoru: Ten lepší je založený na reáliách 90tych rokov a pre tých (aspoň) trocha skôr narodených je to luxusná zábava, ten druhý je humor z 90tych rokov, čo je otravné a hlúpe lebo keď celý film opakujete jeden a ten istý trápny vtip je to len prejavom obmedzenosti jeho tvorcov. A pri tom to celé začína takou krásnou poctou Stanovi Lee. ()

Tristanian

Marvelovka, ze který si nejvíc budu pamatovat úvodní logo a první podtitulkovou scénu. Ale jo, na pátećní večer to byla fajn oddychovka. ()

HellsAngel

Mnoho fanúšikov sa ešte pred premiérou sťažovalo na skutočnosť, že Brie Larson v traileroch pôsobí nevýrazne a príliš strojene. A veru, mýlili sa - nevýrazná nie je titulná hrdinka, či jej herecká predstaviteľka, no bohužiaľ rovno celý film. Aby som to vysvetlil, Captain Marvel nie je zlou snímkou, jednoducho som mal pri pozeraní pocit, že som to už všetko niekde videl. Jej stroskotanie na Zemi a spoločné vyšetrovanie s Furym mi mierne pripomenulo premisu prvého Thora, vesmírne scény sa zase veľmi nelíšili od Strážčov galaxie a samotný záver evokoval vyvrcholenie Ragnaroku. Finálny prerod zo zmätenej, neistej a zraniteľnej hrdinky na vesmírnu bohyňu bol malinko uponáhľaný. Rozumiem ale potrebe ukázať rozsah jej schopností tým, ktorí pochybujú, že sa dokáže postaviť Šialenému Titánovi. K Brie žiadne výhrady nemám, dokázala skvelo vytrieť zrak všetkým pochybovačom. Digitálne omladený Fury je vítaným (nielen) vtipným elementom, no najviac ma aj tak dokázal rozosmiať Flerken ;) Film veľmi pekne upratal cestičku pre príchod Endgame a zároveň doplnil chýbajúce čriepky marveláckej časovej osi prvých troch fáz. Aby sme im ale podobné sólovky hltali aj ďalších xy rokov, budú musieť predviesť trocha viac originality. ()

DaNvYto

Stále dokola tupě opakované to samé. Od úvodu, po zápletku i konec. Musím si lépe vybírat na co příště od Marvelu jít a nejít. ()

Lukys

Marvelovská šablona nebo směs vzájemně nefungujících prvků? Výsledek je tak trochu obojí. Na jedné straně tento film funguje díky zajeté šabloně, která zajišťuje správný chod příběhu. Na straně druhé je ale tento příběh okořeněn o různé žánrové výchylky, které rozbíjejí jeho uchopení a vyznění. Z dramatu skáčeme do buddy komedie, která se nakonec přežene do opulentní sci-fi. Tím pádem tu jsou části, které nesmírně pobaví, ale nepřirozeně z nich skáčeme do zcela odlišného pojetí. Naštěstí, dobré části převažují nad špatnými. Postavy tu jsou skvělé. Především musím vyzdvihnout nejlepší roli Sam motherfucking Jacksona za posledních několik let a jeho schopnost nehorázně hláškovat i v úsporném mládeži přístupném módu. Hlavní hrdinka je sice menší sympaťanda, ale její ledové hraní z trailerů se naštěstí na velké plátno nepřeneslo. Zároveň ale k diváku nepřiroste k srdci jako jiné postavy z tohoto universa, což má především na vině její finální přerod v superhrdinku, který postrádal potřebnou gradaci. Vynechat nesmím ani záporáka, jehož motivace byla originálně pojatá, stejně jako vývoj a celkové pojetí napříč příběhem. Už jen kvůli této dokonalé trojce si příběh užijete. Ostatní stránky filmu už ale neohromí. Hudba je klasicky nevýrazná jak se na Marvelovku patří, a budete si ji pamatovat jenom díky 90-kovým vypalovačkám, které potěší hlavně nostalgiky. A samotné prostředí devadesátek potěší, ale nehraje zde příliš velkou roli a ne moc dlouhou dobu. Ironicky nejvíce očekávaná stránka filmu ale nepřesvědčila vůbec - akce. Fyzická akce se "pyšní" standartní choreografií, která je ještě navíc nepřehledně natočená a naprosto zapomenutelná. A když dojde na velkolepou akci ve vesmíru, postrádá zase napětí. Sečteno podtrženo, jedná se o hloupoučkou blbinu, která má slabší i velmi silná místa, ale bavit nepřestane díky neustávající dávce humoru. ()

Willynka

Nechápu, co se s Brie stalo. V Roomu předvedla skvělý výkon, tu akorát zpruzelou prdel. Bohužel Carol nabízí podstatně méně než jiná Carol, takže další marvelovský průměr, jehož největší slabinou je to, že v této fázi rozlehlosti MCU už nemá co nového nabídnout. Jackson je na čtyři hvězdy hodně málo a tohle je zhruba stejně nezajímavé jako Black Panther. ()

Bezejmený

Na origin velkolepé se zajímavou zápletkou a fajn akčními scénami. Brie skvělá, Samuel také. Omlazení herců na jedničku. Jediné co bych vytknul, je helma v jejím kostýmu.... a také občasná nepřehlednost v kontaktních soubojích. Goose je boží. ()

LuKiss

Tak v rámci emancipace a rasový a genderový vyrovnanosti, vlastně můžeme bejt rádi, že nám jen z Mar-Vella udělali pani v letech a v červeno modrym kostýmku nelítá černošský metrosexuál se zrzavými vlasy. Jinak celkem průměrnej Marvelovskej solo počin. Fury aka Jackson je asi top, zbytek se tak něak dosadil sám. Ale co, série pokračuje a já se těšim kam nás zavede příště. ()

MartinReno

Išiel som na to do kina s istými obavami a... totálne sa potvrdili. Spracovaním ledva priemerná Marvelovka. Marvel tu 50 rokov kŕmi komixového fanúšika nejakou schémou príbehu a zatial čo Stan Lee ešte ani poriadne nevychladol v hrobe, do kín pošlú takúto očividnú feministickú omáčku. Captain Marvel bol výnimočný hlavne tým, že ako jediný komixový hrdina zomrel na rakovinu. Oná Carol Denversová získala svoje schopnosti práve od neho nešťastnou náhodou. Vo Filme je ešte aj povodný Mar Vell ženská a to bez akejkolvek genézy. Človek by aj odpustil, že z Nicka Furyho urobili černocha, ale že to jeho prelepené oko vzniklo škrabnutím od mačičky, tak to už je prisilný bordel. Toto počínanie Marvelu mi už príde ako keby zrazu Ferrari začalo vyrábať rodinné kombíky len preto, aby pasovali mamičkám k najnovšej edícií kabeliek. Je mi blivno velebnosti... ()

halberdier

Marvel své originy umí a proto se nebylo nutné obávat ani o výsledek Captain Marvel. A znovu jde o povedený origin, který však nepřináší nic nového a jde standartní marvelovský nadprůměr, který mezi nejlepší Marvelovky zařadit nemůžu. Přitom titulní postava v podání Brie Larson je fajn, svoji roli si užívá i digitálně omlazený Samuel L. Jackson. Akce je standartní řemeslo, celkem funkční je pak hůmor, který není tak infantilní jako např. v Thor: Ragnarok. Potěší feeling 90. let, vlastně celá část odehrávající se na Zemi je zajímavější než ta ve vesmíru. Celkově film působí tak, že je natočený pedevším proto, aby byla představená hlavní postava před jejím uvedení v Avengers: Endgame. Věřím, že právě tam ukáže pořádně svůj potenciál. Přesto se jedná o kvalitní popcornou oddychovku, ten stoprocentní megafilm však očekávám až od Endgame. (7/10) ()

kacer4

Pohodový film, ktorý nesklame ani príliš nenadchne. Typicky zapadá do MCU. Zo širšieho pohľadu som zvedavý, ako sa tvorcovia vysporiadajú s nelogickosťami (Carol mohla prijsť napr. aj pri invázii v NYC). Ešte zaujímavejšie ale bude ako si poradia s jej silou. Očividne je inde ako ostatný hrdinovia (tí nedokážu päsťou rozbiť vesmírne lode). ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Barbie má miliardu