Mimoni 2: Zloduch prichádza

• Česko Mimoni 2: Padouch přichází (viac)

Každý pozná Grua ako hlavného majstra zločinu. Teraz sa však vraciame do 70. rokov kedy sa stretávame so zakomplexovaným dvanásťročným chlapcom, ktorý o tejto  kariére sníva zatiaľ len vo svojej spálni. Šťastnou náhodou jedného pekného dňa narazí na štvoricu úplných Mimoňov (starí známi Kevin, Stuarta, Bob a nováčik Otto- Mimoň so zubným strojčekom a akútnou potrebou objatia). Hoci je to ťažko uveriteľné, rýchlo s nimi nájde spoločnú reč, a s ich pomocou postaví svoj prvý zloduchov brloh, skonštruuje svoju prvú zbraň a naplánuje prvú tajnú misiu. Cieľom tejto akcie je stať sa členom Šialenej šestky, absolútnej elity medzi zloduchmi. Jej členovia sú pre Grua dokonalými ikonami a vzormi. V momente keď ich opustí súčasný vodca, legendárny majster bojových umení Willy Kanón, Gru vycíti šancu zaplniť uvoľnené miesto. Pohovor o členstvo v Šialenej šestke však vôbec nedopadne dobre a  namiesto toho, aby sa Gru stal ich členom, získa naopak päť nebezpečných nepriateľov na celý život. Našťastie má nových nerozlučných priateľov, ktorí ho nikdy nenechajú v ,,kaši,,. Pod vedením Majsterky Chow začnú cvičiť kung-fu, pretože nad Šialenou šestkou sa nedá len tak ľahko zvíťaziť. (CinemArt SK)

Franta285

Ok takže Mimoni symbolizují ilegální imigranty z Latinské Ameriky. Film se částečně odehrává v Čínské čtvrti aby byl úspěšnější u čínského publika. Je to fajn. Šel jsem na to v košili, která se mi hned zašpinila od popcornu. Moc fajn, Mimoni jsou zábavní. ()

warrenur

Uvodny, cinsky prespievany znamy Bang, Bang song naladil. Ottov opis "straty kamena" bada bum. Najvacsiu zabavu rozhodne poskytla trojka mimonov a Otto samotny, plus vsuvka z kung-fu akupunkturistkou a objavenie "vnutorneho zvierata". Priemer. 60% Lepsie ako predosly film. Odporucam. ()

BOURQUE

Dlho očakávané pokračovanie príbehu obľúbených Mimonov sa snaží predovšetkým nadviazať na úspechy trilógii Descpicable Me. Problém je v tom, že Minions 2 sa dá viac považovať za nejaký prequel k príbehu Gru, ako nejaký samostatný film, kde v centre pozornosti sú Mimoni. To, že sa jedná o animák Mimonov bolo najviac cítiť v scénach, kde obľúbená trojica sa učí bojové umenie Kung Fu. Všetko ostatné sa spíš točí okolo Gru a o jeho snahách stať sa najväčším zločincom všetkých čias. Vizuálna kvalita je stále v poriadku, podobne ako aj postavy, len obsahovo a vedenie príbehu zaostáva za očakávaním, nehovoriac o kvalitných a vtipných scénach (potenciál a možnosti tu boli). Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Olík

Po zhlédnutí posledního mimoního dobrodružství začínám mít pocit, že nám kanárkově žlutá začíná nějak nebezpečně blednout. Jediné, co bych možná vyzvednul je propojení s prvním „padouchem“ pomocí známých postav, ale jinak perlivá limonáda, kterou někdo zapomněl zavřít, a všechny bublinky dávno vyprchaly. Myslím, že nazrál čas změnit barvy. ()

helloween93

Svět Despicable me je mi blízký již od prvního filmu a i když Mimoni i jejich sequel je zaměřen spíš na mladší publikum, nemohu říct, že bych se nudil. Sequel Mimoňů čekal na release přes 2 roky kvůli Covidu. Minions 2 vypráví příběh o počátcích Grua s Mimoni a jeho první velký souboj, a to proti Vicious Six. Představí se tu i Gruův mentor Wild Knuckles a nechybí ani seznámení s Dr. Nefariem nebo cameo pozdějšího nemesise Grua z Despicable Me - Vectora. Minioni jsou klasicky vtipně debilní a buď to akceptujete nebo si budete trhat vlasy. Universal a Illumination zase trefili jackpot, protože i v těžké post-covid době, kdy si lidé odvykli chodit masivně a často do kina stihli utržit tyhle žluté potvory téměř miliardu. Btw ve filmu dabují JCVD a Lundgren. 3* ()

ViktorS

Pokračovanie príbehu o Mimoňoch sa mi páčilo. Mimoni si myslím nikdy nesklamú. Dĺžka filmu bola akurát, vtipné scény sa naskytovali každú chvíľu a aj rôzne narážky na trilógiu Ja, zloduch.  Takže ako taká oddychovka to bolo fajn. ()

Davidkkk

Mini Booooss! Po maratonu Mimoňů jsem počítal s tím, že mi bouchne hlava a odumře plus mínus polovina mozkových buněk (což se taky stalo). Svým způsobem je to ale skrytej klenot kinematografie (!) a pro vymletý palice, jako jsem já, fakt sranda. The Rise of Gru je slabší než první díl, přesto však “relaxační“ konina, díky který se z vašeho děcka stane influencer na Tik Toku a profesionální hráč Fortnitu. 6/10 ()

Torgal

Toto bolo takmer k neprežitiu. Definitívne musím konštatovať, že moje telo už v prítomnosti uvrešťaných žltých zemiakov spúšťa autoimunitnú reakciu. Tie filmy sú stále o tom istom - pišišvori blbnú, bľabocú a robia bordel, ale je to je tak zábava pre malé deti, ktorým stačí aby to bolo farebné a blikalo to. Bohužiaľ, čomukoľvek inteligentnejšiemu sa tvorcovia vyhýbajú ako čert krížu a tak miest kde by som sa bavil ja tu bolo žalostne málo. 3/10 ()

bararich8

Fajnový prequel. Oproti nedávným jiným animákům nebo starším mimoňům to však nic moc nového nepřináší. Závěrečný fight byla slabší část filmu. Takže komu stačí mimoni, bude spokojen, jinak je to průměr. ()

rublik05

Mimoni si u mě konečně napravili reputaci. Po těžce průměrné jedničce a nepříliš povedeném Já, padouch 3 tady konečně máme nabušenou svižnou jízdu plnou všemožných šíleností a vtipných scén, není zde žádný prostor pro nudu, snímek nemá žádné hluché místo, vše se hrne takovou rychlostí, až mi ve finále bylo líto, že už je konec. Moc mě nadchly narážky a odkazy na 70. léta, ty jsou fakt výborné, dobové zasazení se povedlo moc pěkně využít. Příběhově se tak trochu sází na jistotu, snímek tím pádem v ničem nijak zásadně nepřekvapí, nicméně nic takového jsem od filmu ani nečekal, takže v tomto ohledu nemohu mluvit o žádném velkém zklamání. Tak nějak jsem dostal to, co jsem očekával, nebo spíš v co jsem doufal. Kvalitativně se pohybujeme někde na úrovni Já, padouch 2. Perfektně odvedená práce, luxusně jsem se pobavil. Mimoni 2 mile překvapili, jen tak dál. Viděno v kině 1.7.2022. 8/10. ()

Likan7

Ale jo. Funguje to solidně i teď. Je to sice celý postavený na tom, že Mimoni roztomile žvatlají, dělají kraviny a tváří se u toho buď hustě, nebo nevinně, ale pokud od toho nečekáte dalšího Já, padoucha, dostanete dobrej výplach, který je příjemně krátký, uteče a děti budou nadšený. Takže vlastně dobrý pro všechny. ()

giaruj

Preveliká spokojnosť.  Prvá polovica filmu neskutočne zaujala odkazmi na rok 1976, takže o dospelého a filmy odchovaného diváka bolo  veľmi postarané. V polovici sa začali viac baviť deti nad gagmi mimoňov a ja som pochopil, že konečne prišlo aj na detského diváka. Dovtedy boli Mimoni 2 skôr rodinnou záležitosťou a prehliadkou postáv, na ktoré sa tešil každý kto videl niečo z univerza Ja, zloduch.  Tiež som sa sám seba pýtal, ako môže vnímať film človek, pre ktorého sú Mimoni 2 vstupnou bránou do štyroch ďalších filmov a seriálu. Mená žltých postáv sa totiž výrazne dozvieme až v druhej polovici filmu, začiatok ťahá Gru, takže chvíľami neviete či pozeráte Mimoňov alebo Zloducha.  Od druhej polovice tempo ustálo zo štyroch na tri hviezdičky, mierne sa prešlo do hororu až nakoniec sme sa dočkali šťastného záveru, kde som zacítil citáciu britského seriálu Sherlock - záver 2. série na cintoríne.  A kulís pre dospelých bolo viac než dosť. Od Indiana Jonesa, cez Hviezdne vojny, štipka Squid Game či odkaz na Mechanický pomaranč.  Videné v kine s deťmi:-). ()

Pepe_cz123

Jo tak tu máme pokračování žlutých mimoňů žracích nonstop banány. Popravdě jsem to čekal ale trošku lepší než 1.díl no a to se bohužel nestalo. Máme tu zde nový tým Vicious 6 a fakt jako třeba taková Scarlet z jedničky tak měla lepší origin a lepší story než všichni ti z týmu najednou. Máme tu taky i známé tváře už buď s prvních mimoňů tak z já padouch trilogie. Třeba takový DR. Nefario mi udělal velkou radost aspoň jsme viděli jak se on a Gru spolu seznámili. Ve výsledku ale nejde o žádný průser a nový počin studia Illumination Mimoni 2: Padouch přichází můžu doporučit na 6/10 ()

RAFT

Mimoni 2 ještě lepší než první díl .Mimoni opět válí .Skvělý film pro celou rodinu. Pokračování klidně .Za mě 70% ()

Maniik88 odpad!

Málokedy sa mi stane, že nedokukám rozpozeraný film. Ale toto bolo tak nehorázne dementné, tak trápne, s absolútne nulovým vtipom, že som to pretrpel niekde do polovice a potom v tom nechal deti samé. Ani oni sa nesmiali. Príšernosť. ()

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

14.12.2022

Nová pixarovka vyhořela

Nová pixarovka vyhořela

20.06.2022

Studio Disney má na kontě po delší době mírné zaváhání. Nová pixarovka Rakeťák s cenovkou 200 milionů dolarů totiž sice sbírá pozitivní ohlasy kritiků i diváků, do kin se ale tentokrát rodiny s dětmi… (viac)