Mimoni 2: Zloduch prichádza

• Česko Mimoni 2: Padouch přichází (viac)

Každý pozná Grua ako hlavného majstra zločinu. Teraz sa však vraciame do 70. rokov kedy sa stretávame so zakomplexovaným dvanásťročným chlapcom, ktorý o tejto  kariére sníva zatiaľ len vo svojej spálni. Šťastnou náhodou jedného pekného dňa narazí na štvoricu úplných Mimoňov (starí známi Kevin, Stuarta, Bob a nováčik Otto- Mimoň so zubným strojčekom a akútnou potrebou objatia). Hoci je to ťažko uveriteľné, rýchlo s nimi nájde spoločnú reč, a s ich pomocou postaví svoj prvý zloduchov brloh, skonštruuje svoju prvú zbraň a naplánuje prvú tajnú misiu. Cieľom tejto akcie je stať sa členom Šialenej šestky, absolútnej elity medzi zloduchmi. Jej členovia sú pre Grua dokonalými ikonami a vzormi. V momente keď ich opustí súčasný vodca, legendárny majster bojových umení Willy Kanón, Gru vycíti šancu zaplniť uvoľnené miesto. Pohovor o členstvo v Šialenej šestke však vôbec nedopadne dobre a  namiesto toho, aby sa Gru stal ich členom, získa naopak päť nebezpečných nepriateľov na celý život. Našťastie má nových nerozlučných priateľov, ktorí ho nikdy nenechajú v ,,kaši,,. Pod vedením Majsterky Chow začnú cvičiť kung-fu, pretože nad Šialenou šestkou sa nedá len tak ľahko zvíťaziť. (CinemArt SK)

Stanislaus

Viděl-li člověk před projekcí druhých Mimoňů trailer, tak z velké části ví, co se bude ve filmu odehrávat, což by se nemělo stávat. Dvojka opět sází na potenciálně velký potenciál potrhlých milovníků banánů, nicméně podobně jako v případně jedničky jsem měl dojem, že se tvůrci drželi celkem na uzdě. Naservírovali nám sice líbivě udělanou animaci, ale samotný příběh, byť plný akce, postrádal větší dávku humoru a nějakého zapamatovatelného záporáka. Sekvence v letadle neměla chybu a scénky okatě (a to doslova) vykrádající druhého Shreka (popř. Kocoura v botách) pobavily, nicméně jsem čekal víc - podobně asi jako střídmě se smějící publikum dětí v sále. ()

T2

║Rozpočet $80miliónov║ Tržby USA $367,289,180║ Tržby Celosvetovo $924,963,180▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Veľmi mdlé, už bez patričného zápalu, potenciálu (Ja zloduch 1 a 2) a hlavne minimum poriadnej zábavnosti, skoro som sa nebavil. Len nečinne pozeráte a efekt skoro žiadny. Neotrávilo ma to ako prvý Mimoni ale už by asi fakt stačilo, nápaditosť tvorcov vyprchala. /videl v kine: 50%/ ()

Spiker01

Jsem fanoušek Mimoňů, ale tentokrát mi to zkrátka nějak nesedlo a místy jsem se nudil. Hlavní koncept je stále hutný, zvlášť po tak dlouhé pauze a mimoňská hláška "Mini-boss" patří mezi klenoty této série, tentokrát mě však příliš nezaujali záporáci a asi to bude chtít ještě druhé zhlédnutí...a taktéž zopakování si starších dílů jestli je to ještě stále pro mě. ()

Nevka

Až na samotný závěr perfektní animák pro celou rodinu. Mimoni jsou už tradičně střelení, zábavní a docela i kreativní - rozhodně více než v jedničce. Český dabing u animáků je navíc pořád skvělý, čímž se alespoň částečně kompenzuje absence originálního znění v našich kinech. Illuminations mě začínají hodně bavit. ()

Jezinka.Jezinka

Evidentně nejsem cílovka a ti žlutí cosi mě vlastně a priori tak nějak popuzují. Jistě by se našel idioblb moralista, který by po tomto sdělení začal pindat, že proč se na to tedy dívám a hodnotím. Inu, člověk dělá některé věci, protože k tomu má své důvody. Mým dvěma důvodům se to docela líbilo, takže je moje hodnocení lehce nad průměrem, ale i tak z celkového zážitku dne - ten bramborový salát před filmem byl lepší než ten flim. ()

*CARNIFEX*

Určite sa dá zasmiať. Určite sa divák dočká pasáži, ktoré ho milo pobavia. No je toho pomenej, pričom očakávania boli zrejme priveľké .. ()

Xmilden

Mimoni jsou zpátky! Žvatlají a mojí nového člena jménem Otto. Tentokráte si vzali na pomoc Grua. Už si nevzpomínám jaké to bylo s nimi minule, nemám ani moc odvahy to znovu zjišťovat, ale pokud to bude každých 5 let minimálně takové jako tenhle díl, bez problému to přežiju. Umění člověk holt musí hledat jinde. 55% ()

Kass

Už dlouho jsem se v kině u animáku takhle nenudil. A to jsem jich v poslední době viděl pěknou řadu. PS: dcerce se nejvíc líbilo "jak vystrčili ty zadky". ()

DJ_bart

"8 lístků na Mimoni 2, prosím." řekl jsem paní u pokladny jihlavského Cinestaru a me and the bois jsme v cosplayích Mladých ODS s banány a miňonkama v kapsách jako praví gentlemimoni a sigma muži brali útokem komplet narvaný sál plný nic netušícího davu a rozmazlenejch harantů. Zvěsti nelhaly, jelikož Mimoni 2 jsou vskutku nezapomenutelný zážitek, popkulturní milník a cinefilní mástrpiss. Kdo na konci netleská a neřve nadšením, má místo srdce le šutrák. Btw.: LUXUSNÍ SOUNDTRACK (ta retro stylizace a zasazení do sedmdesátek celkově fakt nemá chybu). Stále nás však zajímá co miňonky dělaly mezi lety 1939 - 1945 🤓 Co dodat? Otto steals the show! Příští zastávka ➡️ Barbie ...... [VERDIKT: 11 banánů z 10] 🍌 PS: Pokaždý když se na plátně objeví zadek dejte si panáka 💛 #humor21.století ()

filmfanouch

Mimoni se představili již v prvním filmu ze série Já, padouch a svou sympatickou zábavností a roztomilostí se automaticky stali takovými maskoty animačního studia Illumination. Po dvou dílech Já, padouch došlo v roce 2015 na jejich spin-off/prequel, následně v roce 2017 na regulérní třetí díl Já, padouch a následně měl v roce 2020 dorazit druhý díl Mimoňů. I Mimoňů 2  se ovšem dotkla pandemie COVID-19, která tvůrce donutila film postupně odkládat až do konce června 2022. Nově se ovšem mohou fandové oblíbených žluťásků konečně dočkat dobrodružství Mimoňů a jejich počátky u malého Grua.  A výsledek fanoušky této série nejspíš neurazí. Prakticky nikdo se nepouští do diskuzí nad tím, zda se Illumination v rámci animace zvládne vyrovnat filmům například od studia Pixar či studia Ghilbi. Animáky studia Illumination přitom ani nemají dvakrát velké ambice, v několika věcech ovšem fungovat dokáží. Jejich primárním účelem je solidně pobavit a přitom se většinou snažit prodat nějaké to poselství. Mimoni 2 v tomto ohledu neselhávají. Mimoni jsou i tentokrát protagonisty situačních gagů, které jdou ruku v ruce s hlavním příběhem, přitom se ovšem se ovšem Mimoňům 2 daří schopně prodat poselství o důležitosti přátelství. Děj druhých Mimoňů se odehrává v roce 1976 a v tomto pohledu potěší pokus o těžení z dobového zasazení. V kinech tak zrovna běží Čelisti nebo Rocky. Pochopitelně se sází na dobové kostýmy, výpravu i hudební dramaturgií. A pak jen stačí sledovat další zábavnou podívanou, která chvílemi paroduje Indiana Jonese, Jamese Bonda (úvodní titulky jsou naprosto vynikající) a vzdáleně i třeba filmy s Brucem Lee. Film trvá pouze hodinu a půl, díky tomu raketově kvapí dopředu a Mimoni jsou pořád zdrojem velmi zábavného humoru, který dokáže plnohodnotně obstát i dospělého doprovodu dětských diváků. Zápletka sázející na průměrný McGuffin je možná předvídatelná, stejně tak vývoj vztahu dvou stěžejních postav, přesto to po celou dobu toho sázení na jistotu v podstatě funguje. Gru je zde částečně polidštěn, aniž by to popíralo jeho charakterní vývoj v prvním Já, padouch, širší napojení na celou franšízu poměrně fungují (i když by se dalo snadno říct, že se ve filmu vyskytují minimálně dvě potencionální díry v kontinuitě celé franšízy). Pokračování prvního dobrodružství přerostlých žlutých Tic Taců je následně překvapivě o krapet komornější než v případě prvního filmu, přesto pořád dokáže obstát jako dílo někoho, kdo má očividně rád akční filmy a rozhodl se jeden takový natočit, aby si mohlo především určit dětské publikum. Právě i v té inspiraci jsou ovšem Mimoni 2 zábavní. Bylo by krátkozraké označit Mimoně jen za produkt, který se dobře prodává a proto studio Illumination hodlá svou nejúspěšnější franšízu stále dojit. Výsledná práce celovečerního debutujícího spolurežiséra Brad Ableson spolu s osvědčeným Kylem Baldou (režisér prvních Mimoňů i Já, padouch 3) v součtu funguje jako přesně ta ukázka toho, že se možná Mimoni již krapet vyčerpali, pořád ovšem filmy s nimi dokážou obstát jako zábavné oddechovky. Chystaný Já, padouch 4 bude mít ještě šanci dokázat, že si Mimoni a Gru svou existenci na velkém plátně ještě dokážou obhájit, Mimoni 2 ovšem mohou krapet sloužit jako důkaz toho, že pomyslný vrchol brandu je už možná dávno pryč.  Od Mimoňů 2 tak divák ve výsledku dostane přesně to, co čeká. Žádné ambiciózní drama ani přelomový animovaný zážitek. Je to jen další slušná série situačních gagů, která ovšem pořád nedokáže vyloženě působit dojmem sešití horkou jehlou. Výsledné pokusy o humor již možná po 5 filmech působí repetitivně, přesto ovšem pořád víceméně obstojí. Jen se tím možná ukazuje, že živnost téhle sérii už krapet dochází..... () (menej) (viac)

silentname

2 roky čakania kvôli pandémii sú za nami a "Minions: The Rise Of Gru" sa konečne dostalo do kín, aby sme si to všetci mohli pozrieť? Stálo to za to? Podľa mňa áno. Je síce pravda, že môj najobľúbenejší projekt od Illumination je séria "Sing", ale mám rozhodne rád aj "Despicable Mesériu. Pravdou ale je, že prvý film "Minionsma veľmi nenadchol. Málo dobrej komédie, prišlo mi to miestami trápne a hlavne to neprinášalo zloducha, ktorého by som chcel sledovať. Vo výsledku pre mňa málo zaujímavý film, ktorého sledovanie som celkom aj ľutoval. No na druhú stranu som bol zvedavý či príchod nášho obľúbeného zloducha Grua veci vylepší. A pravdou je, že áno. Komédia je lepšia, akcia je lepšia, príbeh je podľa mňa zaujímavejší a hlavne vidím konečne aj postavu, ktorá mi počas predošlých filmov priniesla veľkú dávku zábavy no rovnako aj srdca. Bez Grua to nefungovalo. S ním je to oveľa lepšie. Zloduchovia v tomto filme sú podľa mňa tiež zaujímavejší. Minimálne svojimi schopnosťami. Nemáme možno dosť času na to, aby sme ich spoznali, ale viem si predstaviť, že by mohli dostať niekedy svoj seriál alebo vlastný film "Vicious 6", aby sme mali možnosť o nich vedieť viac. Čo sa animácií týka, Illumination tu ponúka tak trošku svoj štandard. Vo finále je pár solídnych efektov, ale nič čo by som už inde nevidel. Každopádne platí, že na tomto filme som sa úprimne pobavil oveľa viac než naposledy. Dokonca aj viac ako na "Despicable Me 3". Takže v tomto smere som rád, že Gru je späť a dal tomuto filmu presne to, čo mu minule chýbalo. Hodnotenie: B ()

Arsenal83

Tých žltých mám rád asi ako žlté z ucha, ale mám pochopenie pre tých, ktorých bavia. A dokonca stále bavia. Lebo ich sláva mi už príde taká zašlá. Mimoni z roku 2022 sú už také priemerní, bez toho, že by niečím prekvapili. Nezapôsobili príbehom a hoci deti bude baviť, aj u tých sa v prvej polovici môže prejaviť nuda. A po filme si môžete povedať, celkom fajn, ale niekde som to už videl. ()

Chrustyn

Hyperúspěšní žlutí polobanáni podruhé. Film takoví, jaký očekáváte. Rychlí, hlasitý a vizuálně perfektní. Zde pouze záleží na divákovu vztahu k těmhle potvorám. ()

HellFire

Chtěl jsem si oddechnout a zasmát se, aniž bych musel nad něčím přemýšlet. Po zhlédnutí jsem ale spíš měl hlavu jako balón. Pro malé děti je to naprosto ideální (potvrzují to skoro miliardové tržby), protože se pořád něco děje, barviček by se člověk nedopočítal a mimoni opět přehrávají o sto šest. A takhle je nutné taky k filmu přistupovat – jako k blbůstce pro pětileté caparty. Ono totiž většinu stopáže tvoří scénky s mimoni, samotný příběh je na druhé koleji. Tudíž nečekejte žádnou logiku. Doslova. To myslím vážně. ()

TheEvilTwin

Tak tohle je nahláškovaný nářez jak svině a už dlouho jsem se v kině nonstop nesmál jako zde! Mimoni 2 jsou nekompromisní zábava, která potěší jak malé, tak z nostalgie a skvělého humoru i velké diváky, jede od začátku do konce a člověk se až do titulků nezastaví. Animace je jako vždy výborná, dabing ještě lepší a všechny situace, do kterých se Gru i Mimoni dostanou, jsou naprosto šílené, scéna v letadle a kung-fu tréninku je bezesporu nejlepší z celého filmu a když se 5minut v kuse tlemí jak děti, tak i dospělí, tak to o filmu jednoznačně něco vypovídá. Jsem odrovnaný a kdyby mi někdo před týdnem řekl, že Mimoni 2 budou pohádka roku, vysměju se mu. Po projekci ale můžu s klidem říct, že jde nejen o pohádku roku, ale dost možná i o nejzábavnější film roku, a to jsem k pohádkám povětšinou dost kritický. Odcházím z kina vyšťavený jak už dlouho ne a moje bránice se bude ze smíchu vzpamatovávat ještě dost dlouho:D ()

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

14.12.2022

Nová pixarovka vyhořela

Nová pixarovka vyhořela

20.06.2022

Studio Disney má na kontě po delší době mírné zaváhání. Nová pixarovka Rakeťák s cenovkou 200 milionů dolarů totiž sice sbírá pozitivní ohlasy kritiků i diváků, do kin se ale tentokrát rodiny s dětmi… (viac)