Kocúr v čižmách: Posledné želanie

• Česko Kocour v botách: Poslední přání (viac)

Kocúr v čižmách zisťuje, že jeho vášeň pre dobrodružstvo si vybrala svoju daň: prišiel už o osem zo svojich deviatich životov. Vydáva sa teda na výpravu, aby získal späť svojich deväť životov a našiel  bájne Posledné želanie. (Cinemart SK)

Lukasino_T

Tento výjimečný snímek bych se nebál nazvat nejlepším filmem roku 2022 a rovněž jedním z nejlepších animovaných filmů, co byly dosud natočeny. Hned na první pohled váš zrak upoutá naprosto překrásná animace inspirovaná filmem Spider-Man: Paralelní světy, jež je kombinací nejrůznějších animačních stylů a jedná se zkrátka o potěchu pro oko, na kterou bych se vydržel dívat kdoví jak dlouho. Některé momenty dokonce působí dojmem, jako by byly namalovány štětcem a olejovými barvami. Tempo tohoto filmu je vynikající. Nenudíte se ani chvíli, jelikož film plyne většinu času dost rychle, ale nebojí se občas zpomalit, aby nám mohl přinést vážnější momenty. Postavy jsou výborně zpracované, především tedy samotný Kocour, který si projde poměrně velkým vývojem, a poté je tu samozřejmě Vlk, který je naprosto právoplatně mnohými označován za nejlepšího animovaného záporáka. Ostatní postavy slouží příběhu také velice dobře a každá z nich v něm má své místo. Nikdo neschází ani nepřebývá. Ať už je řeč o až komicky zlém Jacku Hornerovi nebo třeba Perritovi, který dobře funguje jako komický prvek, avšak není rozhodně tak povrchní postavou, jak by se na první pohled mohlo zdát. Všechny charaktery jsou rovněž bravurně nadabované a opět nejvíce zaujme Antonio Banderas a Wagner Moura a byla vážně radost slyšet tu španělštinu a španělský přízvuk. Akce v kombinaci s onou animací je naprosto dechberoucí, napínavá, zábavná, a především neskutečně nápaditá. Boj o mapu vedoucí k hvězdě přání, souboj s Vlkem či úvodní akce s obrem, to je něco, na co se nezapomíná. A když už jsme u souboje s obrem, tak se jedná o krásnou, zábavnou muzikálovou část. A vzhledem k tomu, že i mě, jakožto člověku, který nemá příliš v lásce muzikály, se tato scény velmi líbila, tak už to něco znamená. A na konec ještě musím zmínit poselství o životě a smrti, jež tento film nese a dokáže ho skvěle předat dětem i dospělým, a to především skrze bezvadně napsané postavy. ()

exree

Krásná a unikátní animace. Příběh má hloubku, téma konce života a souboje se smrtí je dost dospělé téma, mimo to i vedlejší postavy řeší jejich traumata po svém a film je prezentuje někdy vážnější, někdy zadumanější formou a pro mě osobně to bylo tak akorát vyvážené. Změny stylu animace a fps zabraňovaly nudě a monotónosti, místy působily až komiksově (což je dobře). Přijde mi, že charakter každé z postav byl vykreslen velmi dobře, takže se s nimi divák může sžít téměr okamžitě. Finální souboj se smrtí byl <insert antonio banderas perfection gif>. Fakt dobré. ()

blondboss

Hodnotenia neklamali a ja som opäť raz bol potešený namakaným animákom, ktorý ponúka všetky potrebné atribúty zábavy, skvelých a trikovo takmer dokonalých animácií a nespočetného množstva milých postavičiek. Kocúr v čižmách sám o sebe nie je až tak zaujímavá postava, ale dejovo to tvorcovia vyšpičkovali tak, že sa z toho zaujímavý príbeh stal. Škoda pár zbytočne dlhých pasáží, pri ktorých som sa nudil, ale inak celkom príjemné animované prekvapenie. 75 % ()

DonBraso

Jedničku neviděl, ale dvojka se vážně povedla. Tento animák má fakt vše. Stylizaci, humor a akci. Trojka postav se skvěle doplňuje. Je tedy pravda, že jsem si nejvíc oblíbil toho psa. Film stále jede, je tu hromada humoru, který to sází jak v pěti komediích dohromady. Viděno s českým dabingem, který se ohromně povedl. Ač Procházku jako dabéra nemusím, tak na kocoura byl fakt dobrej. Dobrodužství, který jen na chvilku opustí nohu z plynu a trochu se drží při zemi, jinak finálko se smrťákem fajn. 90% ()

homer91

Tohle byla naprostá paráda ve všech možných směrech, jakými lze animák vůbec posoudit. Začnu tím nejhlavnějším: ANIMACE. Využití stylu, který známe již z animovaných snímků "Spider-man" a "Zlouni" Kocourovi neskutečně prospělo. Kombinace 2D a 3D je zkrátka neuvěřitelně sexy. Ačkoliv druhé pokračování Kocoura v botách nový styl animace nevyužívá na 100%, stále jde o něco inovativního a oproti předchozímu snímku (první díl) z této animace až místy mrazí. A mít v animovaném filmu animaci, u které si řeknete "Wow", to je rozhodně z půlky vyhráno. Animace: ***** Dalším bodem je PŘÍBĚH. Kocour v botách pochází ze světa pohádkových bytostí a ruku na srdce, nakolik dokázal první díl čerpat z mytologie pohádek jako toto pokračování? Ani z poloviny! Zde se pracuje s okolím jako s funkčním světem a je to strašně příjemné. Je fajn pokukovat po starých známých a vědět, že zatímco Kocour v botách prožívá dobrodružství tak někde za devatero horami a devatero řekami žije Shrek se svou rodinou a přáteli. Druhé pokračování zkrátka čerpá z pohádkového světa maximum - ještě doplním, že si příběh užijí děti i třicetiletý chlap (JÁ). Příběh: ***** Posledním bodem, jenž chci vyzdvihnout jsou POSTAVY. Ty jsou (opět oproti prvnímu dílu) mnohem propracovanější a sympatičtější. Kdybych byl hnidopich, srazím u postav jen jednu hvězdu za zápornou postavu, která mě osobně tolik nesedla + za lovce odměn, který mohl být lépe v závěru dotáhnut do konce. Postavy: **** celkově snímek hodnotím 90% a doporučuji jako jeden z nejlepších animáků poslední doby. ()

uhlerado

Ako dosť nerozumiem nadšencom tohto dielka a hodnotenie 83 %. Uplne od začiatku velmi rozpacite, rozsekane zabery ako v tamagoči tokyo vice. mnozstvo nasilia a skrytych USA odkazov. Ked si to porovnam s princeznou rebelkou (pil), kde bol humor, milosť a celkovo uplne to posobilo ako rozpravka (az na agresivnejsi zaver), tak mi bolo smutno, co produkuje USA za sociopatov. Nenavist, nezmyselne konanie, spolahnutie sa na vizual a akciu. Cele zle. Tučko a blondinka ako zaporaci boli nechutni. Smrt vlk vydesila aj moju 6 rocnu dceru. Velke sklamanie, mozno v EN original by to bolo lepsie o hviezdu, takto len 2 stars a to si myslim, ze som clovek, co ma vkus a vie ohodnotit dobru rozpravku. Prosim Vas, nechodte na to s detmi mladsimi ako 9 rokov, to nestoji za to. Velka bieda. ()

HNTR

Poslední přání je osudovým příběhem, který sází na perfektní animaci, známé a nové postavy a svět, který prostě baví. Velká část jednotlivých témat je celkem dospělá a přiběh je příjemně temný a ponurý. Scénář skvěle pracuje s motivacemi jednotlivých postav, které se ve finále proplétají. Povinností je dodat, že své si najdou dospělí i ti nejmenší. ()

SamGee

V hollywoodskom šoubyznise bývajú pokračovania slávnych filmových franšíz slabými odvarmi alebo pokoriteľmi prvých dielov. Kocúr v čižmách: Posledné želanie spadá pod druhú kategóriu, ktoré zmenilo príbehové zasadenie aj animáciu.    Kocúr trávi dni  v mačacom hoteli potom, čo premárnil osem životov. Jedného dňa sa však dozvie o Poslednej hviezde, ktorá splní každému jedno želanie. Titulný hrdina si opráši čižmy a vydá sa na dobrodružstvo, v ktorom musí bojovať s nebezpečnými nepriateľmi, napraviť osobné vzťahy a čeliť vlastnej smrteľnosti.    Čo ma ohuruje na tomto filme, nie je dej o honbe za hviezdou, ale téma o boji s mortalitou, ktorú vedie Kocúr sám so sebou. Tento vnútorný konflikt nevodí divákov za nos a predostiera im, ako by si mali vážiť život a ceniť si to, čo majú. Samozrejme, Kocúr v čižmách nezabúda na humorné repliky, na ktorých sa zasmejú deti i dospelí.     Kocúr sa neprezentuje len ako šermiar bez bázne a hany, ale aj ako postava bojujúca s vlastným osudom a s Kitty sú zohranou dvojicou. Nové postavy sú riadne čísla. Medvedia rodinka si prechádza rodinnou drámou, psík Perrito chrlí jeden vtip za druhým, Jack Horner nemá ďaleko ku megalomaniackym sklonom a vlk Smrťák okamžite navodzuje zimomriavky. Všetko vymenované charaktery pôsobia živo vďaka hereckým dáberom ako Antonio Banderas, Salma Hayek, Florence Pugh alebo Wagner Moura.    Najväčším lákadlami sú animácia a akčné scény. Samotná animácia štýlovo mixuje 3D prostredie s 2D efektami a akcia sa neboji brať inšpiráciu zo superhrdinských komiksov. Vo víre vizuálu a rýchlych pohybov dostáva priestor zažiariť westernová hudba s latino pesničkami.    Kocúr v čižmách: Posledné želanie prekonáva predchodcu vo všetkom – od zápletky, cez postavy, akciu až  po animáciu. Je to typ rozprávky, pri ktorej si divácke obecenstvo užije vtipné momenty, „komiksovú“ akciu a hlbokú myšlienku. Tento hit od štúdia Dreamworks odporúčam vidieť všetkým rodinám.    Príbeh, postavy, dabing, humor: 8/10, Téma: 9/10,   Animácia, akcia: 9/10, Hudba: 7/10, Celkovo: 8/10. ()

VktrCZ

Neznám nikoho, kdo by dvojku Kocoura v botách nějak očekával, mluvil o ní, či jen o ní slyšel. Tenhle film byl jak blesk z čistého nebe. Přesto že jedničku miluju a s ní i všechny Shreky, tak o tomhle jsem vůbec nic nevěděl kromě traileru, který běžel před Avatarem. A jak se mi to tedy líbilo? Byla to bomba. Příběh není nic neobvyklého, originálního nebo promyšleného, ale jako fajn dobrodružná cesta to fungovalo skvěle a to hlavně díky postavám, které byly úchvatné. Ať už hlavní postava, Kocour v Botách, který byl vždy hrdinou, který se ničeho nebál a už vůbec ne riskování se životem je tady díky scénáři prozkoumán ze všech úhlů, pochybuje tady o sobě, uvědomuje si své chyby a postupně se stává lepším Kocourem. Vrátila se nám tu i čiči tlapička z prvního dílu, která byla fajn hádám, ale jelikož si velkým vývojem prošla už v jedničce, tak tady byla lehce nudná. Zkrátka k proti Kocourovi zde neměla takovou péči a i když měla nějaký svůj příběhový oblouk, tak to nebylo tak moc probádaný, jak právě u kocoura a proto to na mě zas tak moc nefungovalo. Co na mě ale fungovalo, a to dost, byl jejich psi společník, kterého mě bylo strašně líto a jeho dobrá duše mě dokázala dojmout. Pro někoho to může být jen tuctový vtipný trapný společník, na mě to však fungovalo. Co na mě ale zafungovalo ze všech nejvíc byl záporák. Já nevím prostě jak to v tomu Dreamworks dělaj, ale oni zkrátka umí dělat zapamatovatelný a děsivý záporáky nejlíp že všech animačních studií za mě. Ať už je to Kai, Tailang, nebo právě zde přítomný vlk, který mě fakt děsil a to je emoce, kterou bych od animáku primárně pro děti nečekal. Jeho chladná přítomnost, rudé oči, dva naleštěné srpy či jeho děsivé pískání. Tohle byl vedle Kaie z kung fu pandy 3 ten nejlepší Dreamworks záporák. Opravdu jsem se bál a to bych od animáku opravdu nečekal. Co jsem taky nečekal je animace, která mě naprosto uchvátila. Teď nemluvím jen o té klasické 3d animaci, která je teď už standardem, ale o té dechberoucí 2d animaci, do které film vždy v soubojích přepne. Bere si to to nejlepší z Into the Spiderverse a to nejlepší z Japonských anime. Tohle byla opravdu jízda... ()

BrusVejn

Fajn animák so zaujímavým mixom animovaných štýlov. Príbeh ale nie je prevratný a nenachádza sa v ňom nič moc prelomové. Na jedno pozretie stačí. ()

Proso

Vizuální skvost, jehož artistická animační genialita sama o sobě stačí za opětovné zhlédnutí. Ono je to ale navíc zábavné, nadupané vtipnými hláškami a nekončící akcí, což je nakonec všechno spojeno i pár jednoduchými, ale značně efektivními emočními momenty. Vždy jsem myslel, že nic nepřekoná Ratatouille jako můj nejoblíbenější západní animák, ale Kocour k tomu má sakra zajímavě našlápnuto. Pouze čas ukáže. ()

jx2004

Oproti ostatním nemohu napsat, že mě film svou kvalitou velmi překvapil, protože jsem do toho šel s dost velkým očekáváním To však splnil na výbornou. Animaci a postavy (Vlk mě vážně hodně potěšil) jsem si užíval po celou dobu vcelku krátké stopáže, ještě víc mě však překvapil dospělý příběh. Smrt a strach z ní není úplně téma které bych očekával od rodinného animáku, ale tady to sedlo a celý Kocourův charakterový oblouk je fakt hezky napsaný. Na závěr v reakci na jeden místní 3* komentář, který kladl otázku, pro koho je tenhle film vůbec určený, musím za sebe říct, že pro všechny. ()

Daredevil_cz

Je Kocour v botách a poslední přání pomyslným zachráncem už dávno zaniklého světa?   V roce 2011 jsme dostali první sólovku s nebojácným Kocourem v botách, jenž bohužel byl silný průměr, stačí se jen podívat na ČSFD, kde tento kočičí nebojsa dostal pouhých 67%, ale po takřka 11 letech jsme dostali druhou sólovku s Kocourem v botách a podtitulem poslední přání, jenž dokazuje, že Kocour nepotřebuje všech svých devět životů, aby se stál  fenoménem a animakem roku 2022!  Nejenže Kocour překonává samotnou tvorbu DreamWorks, on překonává i několik Disneyho titulů a to hlavně díky úžasnému příběhu, ktery je kreativní, hravý, akční, vtipný, nadupaný a pozvednutý přenádhernou animací, jenž se inspirována animací z Into the spiderverse, ale to není vše, příběh je neskutečně vyspělý a pokládá jednu z nejdůležitějších filozofických otázek a to jest, jak a proč se nebát smrti. Dále zde máme jedny z nejlépe napsaných postav, které jsem kdy viděl v animaku, jenž ještě za celý snímek dostanou famózně zpracovaný charakterový vývoj. A v neposlední řadě je zde atmosféra, která je po 80% filmu odlehčená s velmi kvalitním humorem, ale pak přichází děsivá až hororová atmosféra, se kterou přichází nejlepší animovaný záporak, kterého jsem kdy měl tu čest vidět! Vlk, jenž je děsivý a velmi silný protivník pro Kocoura. A to jeho ikonické pískání vám dodá husí kůži a dokonce kocourovi vždy dodá panickou hrůzu. Jde prostě o top záporaka! Celkově bych film doporučil všem věkovým kategoriím a opravdu nezáleží na tom zda jste viděli, nebo neviděli předchozí snímky z tohoto světa, jelikož tento film je soběstačný a stojí sám za sebe. Doporučuji originální dabing, jenž je zatraceně povedený. 10/10 ()

ivanek.b

Geniální! Naprosto geniální a klobouk dolů před všemi, kteří se na tvorbě tohohle skvostu mezi animáky podíleli. Ani jedno hluché místo, akcí je to našlapané od začátku až do konce ... nemyslel jsem si, že Shrekovo universum mě ještě něčím překvapí, ale stalo se. Jen si upřímně nedokážu představit, že by se laťka tak vysoko udržela, /malý bezvýznamný spoiler/ pokud by opravdu do Far Far Away dopluli ... ()

swenyx

Kocour v botách se vrací ještě více cool než kdy předtím. Společně s Čiči Pacičkou a Perritou se vydávají pro hvězdu přání, každý se svým jedinečným přáním. Smrt je fakt badass, hlavně to jeho pískání, úplnou husinu jsem měl. Jinak grafický rozdíl oproti předešlému dílu oceňuju, líbí se mi, připomíná mi to Spider-Man: Paralelní světy. Nakonec musím zmínit český dabing, sorry ale byl fakt vymazlenej, ať si každý říká co chce, český dabingy jsou fakt dobrý, obzvlášť tenhle. Animák roku? Sakra jo. ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou

05.04.2023

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

29.01.2023

Slavný herec a komik Eddie Murphy nedávno dostal na Zlatých glóbech cenu za celoživotní přínos kinematografii, na Netflix nyní dorazila jeho nová komedie You People a letos se taky konečně dočkáme… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD