U Haliny v kuchyni

(relácia)
Reality-TV
Česko, 2014, 40 min

Halina Pawlowská není profesionální kuchařkou, jídlo ale miluje, ať už ho zrovna vaří nebo jí! Pro nejbližší přátele a blízké připraví tradiční rodinné recepty a navíc přidá dobré rady, tipy a triky. (TV Nova)

RedAK odpad!

Už jsem nedoufal, že tento světácký televizní počin budu někdy komentovat, poněvadž doposud mi k literární onanii postačil gastronomický terorista Láďa Hruška, jenže on chudák nedávno dostal od Novy padáka, protože ho management začal v jeho kulinářském inovátorství trošku krotit a Láďovi přece NIKDO nebude říkat, že knedlík do pudinku nepatří, takže se to celé zvrtlo, kontrakt pozbyl platnosti a Nova teď řeší, zdali jeho sekci tematicky zaplácnout videonávody na výrobu výbušnin, nebo piss pornem. Takže pro ty, jenž rádi žerou hovna, tady zbývá už jenom náklaďák Halina, nebo gurmánské rodinné recepty na špagety s vaginální omáčkou od paní Otýlie K. z mimibazaru. Ok, teď jsem nejspíš trošku vědomě přestřelil, protože Halina určitě nezapéká kuřecí předkožky a nevyrábí smažený sýr z pomazánkového másla, jako právě Láďa, ale v tomto případě jde spíše o soudnost televizní stanice, která do pořadu obsadila dvoutunového požírače koblih, pneumatik, kovošrotu a zkrátka všeho, co alespoň zdánlivě připomíná cokoliv, co by si mohla skrzevá omastkem nalubrikovaný hrtan protáhnout na svoji žaludeční skládku cholesterolu. Na druhou stranu, pokud váš žaludek vypadá jako Grand Canyon po náletu Javořických klobás, tak toho asi stejně moc nezmůžete a občas společně s dvoumetrovým štrúdlem sekané prostě sežerete i talíř nebo stůl. Jako nic proti, jen se mně na to docela špatně dívalo a taky je naprosto evidentní, že Halinino monumentální pozadí má vlastní gravitační pole, proto se občas stane, že zmatené přírodní zákony nefungují jak mají a někde na jihu Ameriky zaprší sledi. Ovšem dost už toho posmívání, takže si dovolím tento komentář zakončit Halininým autentickým citátem - nejdůležitější jídlo dne je jídlo! ()

Karlos80 odpad!

Halina Obrowská opět na sračkometu, ale tentokrát u žrádla (jak jinak to je teprve ten pravý job). Nevidím jediný, byť sebemenší důvod, proč zrovna tahle bývalá banánová velryba..? Která by se podle mě, měla v prvé řadě spíš dobrovolně přihlásit někam na odtučnovací kůru (bo se mi do jedný bedny prostě nevejde) a nebo uvádět pořad kde se nevaří a nežere, ale kde se drží hladovka! Viděno jednou zcela náhodou u známých a doufám že i naposled.. ()

Segrestor

Lidičky, to se má tak. Štěstí se musí jít naproti. A když už pro prsa nedosáhnete na pracovní desku své kuchyně, zahrajte si "šéfa" v kulinářské šou. A šou je to náramná. Teď jdou recepty stranou, prostě se bavím, jak se Palina Hawlowská vždycky snaží dosáhnout tu na pórek, tu na králíka, tu po sklenici nějaké ukrajinské srajdy, kterou to pak za pomoci rabi Koháka zalije. No, mňamka bžunda... a jak by řekl jeden můj španělský přítel: Le Granda ve Lika. A vždycky, když Palina waří ty své banánové rybičky, tak si vzpomenu na p. Jablonského a je hned zaděláno. No, chicht. Jednu michelinskou hvězdu za to, že od stolu vypráskali prodavače lyží. ()

MM_Ramone odpad!

Halina Pawlowská nie je profesionálna kuchárka. To je vidno. Ale miluje jedlo. To je vidno na jej tažkotonážnej postave ešte viacej. Miluje jedlo, či už ho varí alebo ho hltá. Ja dávam väčšie percentá druhej možnosti. Pre najbližších priateľov a blízkych pripravuje tradičné rodinné recepty. Nie som jej blízky priateľ ani rodina, takže o jej blafy nestojím. Navyše vždy pridá dobré rady, tipy a triky. I ja by som mal teda pre ňu jednu radu: Halina, zalez niekde do brlohu, nedá sa na teba pozerať ani ťa počúvať. A nežer už toľko. Ty dvestokilový odpad! ()

kulyk

Notypičo! Halča zpucla hrocha... zalitého čekuládou. S několika hektolitry velice přeslazené šlehajdy, co? A to vše opakovaně. No nic, je vidět, že jí chutná čím dál, tím víc. Proč by tedy nemohla vypustit do světa nějaké ty recepisy, když tak dokázala učinit i Rákosníček, stržený splávek Kořínková nebo exces Hruška. A protože žijeme ve světě, v němž se o tajích výchovy lidského potěru rozepisuje třeba taková strčprstskrzpysky Decastelo, má starý dobrý trajekt Halina plné právo k seberealizaci. A ono to nakonec není tak strašné... něco by šlo i sežrat, obzvláště v kocovině... Pawlowská protentokrát vypráví brepty ze svého spokojeného života, nevykrádá storky z Reader`s Digest, tedy drobný plus navrch. A hele, Koháku, začínáš to mít nějak moc na háku, ne? ()

Vančura

Halinu Pawlowskou mám odjakživa rád - ona je prostě tak milá, vtipná, okouzlující a inteligentní, až to není možné. V tomto pořadu tomu není jinak, a pro mě osobně U HALINY V KUCHYNI představuje v první řadě překvapení, že jeho autorka je rovněž výborná kuchařka. I když to vlastně takové překvapení zase není, protože ona byla vždy výborná v čemkoli, co dělala. Být někdy mezi jejími hosty bych si pokládal za čest. ()

kingik odpad!

Hrnečku vař! Hrnečku dost! Co to zase melu. Halino dost! Halina nám poněkud nakynula a vypadá opravdu impozantně. Pochopitelně v tom špatném slova smyslu. V prvním díle se mimo jiné připravoval králík na černo a zapečené brambory s brynzou. A obojí já děsně nerad. Marné byly její pokusy humornými moudry či srážením ořechů odlehčit nevítanou exkurzi do její luxusní kuchyně. Btw, ta byla z celého vaření tím nejlepším. Vše působilo dost sterilně, rádoby nápaditě, i když opak je pravdou a maximálně nezajímavě. Do toho navíc pořád pletla otravné kecy o své rodině a rodinných příslušnících. Koho to zajímá. Dost zbytečný pořad. Těžkotonážní Halina vlivem přebytečných kil dost těžce dýchala, a tenhle pořad o vaření divák dost těžce rozdýchá. Já jdu asi zase pískat kudlu. Mé hodnocení: 0% ()

Ratemus odpad!

Toto opravdu ne, myslim, že jakmile někdo uvidí Halinu, tak už jen to ho odradí si ten žvanec uvařit. A ona si ještě co nejvíc zvýrazní ty svoje obří dudy, jako by se tím pyšnila. Jelikož jsme národ debilů tak každej dělá to, čím není, Šebrle uvádí zprávy a z vysoka se směje všem vystudovaným žurnalistům no a kobyla Pawlowská se zase vysmívá všem kuchařům (ale to tu dělal přece už Babica). Viděl jsem nešťastnou náhodou jeden díl a určitě stačilo, opravdu by neměla vařit a lézt už do televize. At Halina zůstane u psaní, to jí jde nejlépe, v televizí akorát hrozí, že někomu přivodí zvracení jen při samotném pohledu na ní, opravdu odporné. ()

marhoul

Ale tak zase mi to připadá lepší než Dita P. :-) Pro Halinu mám slabost od Díky za každé nové ráno, možná proto nejsem úplně objektivní, ale nevypla jsem to nikdy, čili za tři. ()

SOLOM.

Nevím, urážet Halinu Pawlowskou mi přijde dost ubohé, zvláště když by si člověk prošel tím co ona, nicméně jde o jasný příklad toho, že dneska už může mít svou „kuchařskou show“ opravdu každý. Když už nečumíte na dementa Hrušku, tak vám Halinka uvaří fazolovou polévku s chilli a hermelínem, no a kdoví co všechno ještě. Tuhle osobu mám rád (nebo měl jsem), když uváděla své publicistické pořady, kde jsem se občas i zasmál, ale od doby kdy se objevuje v televizních seriálech, to s ní šlo směrem dolů. U některých receptů mě vážně bolí žaludek jen při samotném pomyšlení (představivosti) konečného výsledku. ()

Tommassi3

Nejen soudě dle prvních bleskových negativních ohlasů se naše nejstarší komerční televizní stanice pouze pohodlně - Těžko říci, zda se skutečně jedná o lenost, neschopnost či neumětelství !! - přesunula z bláta do louže, když neskutečně špatného a trapného pseudokuchaře Jiřího Babicu, který se však držel zuby nehty až povážlivě dlouho, nahradila další diletantka, totiž Halina Pawlowská !! Jistě, od moderátorky, spisovatelky a herečky, všechny tyto její činnosti, prosím, berte s ironickým podtextem, lze jen těžko očekávat nějaká gastronomická moudra či překvapení, nicméně ani odklon, respektive spíš krok zpátky do tmy, od smysluplných pořadů o vaření s otřískanými odborníky - Ne, Jirko, teď opravdu není řeč o tobě !! Zapomeň !! - směrem k dávno odkecaným pořadům o vaření s celebritami, kterými nás právě i TV Nova krmila v devadesátých letech, se nedá považovat za správnou cestu, když prostě podobným zbytečnostem, které jen vyplňují hluchá místa v programu, už dávno hrana odzvonila !! Halina nepřekvapila, zřejmě si doma už něco málo u plotny odstála, takže potud v pořádku, jinak však pouze velmi těžko dýchajíc recyklovala staré anekdoty a pouštěla do éteru ubohá moudra, díky čemuž se nov(áck)ý výpotek stává skutečně jen další naprosto nesledovatelnou zhovadilostí !! V kontextu věcí nadcházejících, kdy si svoji trafiku s rukama v čísi prdeli vyškemral i nepřítel gastronomie Vláďa Hruška, si však améba Pawlowská tu jednu hvězdičku skutečně zaslouží !! Navíc nás zbavila Babici a za to jí patří obrovský dík !! Na druhou stranu se mi zdá novácký tah stvořit "kulinářský" skvost, který znechuceného a vyděšeného diváka donutí při pohledu na hostitelku začít držet raději přísnou dietu, naprosto geniálním !! ()

blackrain

Nejsem proti pořadům o vaření. Občas se stane, že se nechám nějakým zajímavým nápadem inspirovat a to i bez ujmy na zdraví. Od Haliny Pawlowské jsem očekávala větší lehkost a hravost. Ale na mě působí moc úporně, jako by se snažila být vtipná za každou cenu a pak dojde na trapné scénky. ()

Linda.csfd

Ať si roštěnčička lebedí, celá kuchyň bude od marinády, ale stojí to za to. Poetické bylo, že tento pořad proložili reklamou na rený proti pálení žáhy. ()

TheDon odpad!

Po shlédnutí jediného dílu jsem si myslel, že si budu muset koupit větší bednu. Čtvrtunová banánová velrybka se mi skoro nevešla na obrazovku. Přes půl 127mičky prsa a přes druhou podbradek. Nechápu Novu, která vysílá pořady o vaření s člověkem, kterej je sám reklama na odtučňovací kůru a ne jen jednu. V televizi vaří každej kdo má díru do prdele. Hruška s kůžičkama a Halina s triple bradou. To je hnus velebnosti. Zlatej Pohlreich. ()

honajz2 odpad!

Halina Pawlowská není profesionální kuchařkou, ale jídlo miluje, ať už ho zrovna vaří nebo jí! A je to vidět! Když někdo váží tunu, tak musí být milovník jídla! ()

Flaxik odpad!

To sou kozy panečku! Další expert na totální pinďablafy má vlastní pořad. To, že někdo hodně žere, neznamená, že i dobře vaří. A ty kecy! A ty ksichty! Ale ty kozy! Jo to jsem už říkal. Tak nic. Ani hvězdu. ()