Súkromné očko Jacksona Healyho (Russell Crowe) si ľudia najímajú, keď potrebujú raz a navždy vyriešiť nejaký problém. Popleteného súkromného detektíva Hollanda Marcha (Ryan Gosling) si väčšinou nenajíma nikto. Neuveriteľnou náhodou sa títo dvaja rozdielni muži zapletú do vyšetrovania prípadu nezvestného dievčaťa a zdanlivo nesúvisiaceho úmrtia istej pornohviezdy. Svojrázne vyšetrovacie metódy ich dovedú k odhaleniu šokujúcej konšpirácie, ktorej nitky vedú až do najvyšších kruhov. (TV JOJ)

Kukolar

Tento film popisuje jedno slovo: náhoda. Film plný absurdností, zábavných a náhodných momentov a what the fuck scén. Kto máte radi absurdný humor, tak určite odporúčam pozrieť. Goslingovi úloha riadne sadla, výkon postavený na hraných detailoch a prepracovaných maličkostí. Crowe detto výborne. Sem tam hluché miesto, ale určite 4 hviezdy si tento počin zaslúži. ()

DD

Natočeno je to slušně, ale Shane Black už napsal spoustu lepších filmů. Navíc mi tam Gosling s Crowem vůbec nesedí a i ten Bomer mi přišel divnej. Zklamání. ()

john.h

V kontextu kvality filmů za posledních pět let jasná pětihvězdičková podívaná (v kontextu celé kinematografie bych asi tolik nedal, ale po všech těch komiksovejch sračkách je toto opravdu osvěžující a přihazuju za to jednu hvězdu navíc). Gosling lahůdkovej, hlášky solidní, některé scénky a pointa fakt paráda, která rozesměje. Je smutné, že jeden z nejlepších filmů, co letos zatím vyšly, vydělal tak málo. ()

Shitonit

Správní chlapi = správnej film. Ulítlá komedie, akce sem, akce tam, povedenejch hlášek doslova Tři prdele. Co chceš?? Olízat zadek.. Cože chceš?? Zmrzlinu ?? Slíznul jsem si to po dvou letech again, a zjistil jsem že to je superdobrejfilm. ()

alldo.raine

Takhle vyváženě natočit něco mezi komedí a klasickou kriminálkou je opravdu kumšt. Black tohle umí a duo Gosling/Crowe baví až do konce. Tenhle typ rolí Goslingovi sedí perfektně a doufám, že se dočkáme pokračovaní. Scéna s uklízením mrtvoly a německy mluvícím Goslingem top:) ()

boo-boo

"The old lady, she's blind as a bat. You could paint a mustache on a Volkswagen and she would just go 'Boy, that Omar Sharif sure runs fast' " Bože nech to má ešte nejaký ďalší diel! ()

liberita

Fajn mix medzi gangsterkou, komédiou a detektívkou, ktorý mi veľmi pripomínal ďalšie Shaneove dielo Kiss Kiss Bang Bang. To je však kvalitatívne nad Nice Guys nižšie, ktorému napriek dobre dobovo navodenej atmosfére škodí nie práve najlepší príbeh, ktorému opakovane vypadáva logika a pravidelne stráca na zaujímavosti. Treba ale uznať, že úvodné duo sa očividne snaží, pričom z neho jasne víťazne vychádza charizma Russella Crowea. Ryan Gosling ako vo väčšine svojich úloh ani tu herecky veľmi čo ukazovať okrem peknej tváre nemá, to už ma viac o svojom výkone presvedčila predstaviteľka jeho dcéry. Celkovo je Nice Guys počin, ktorý sa oplatí vidieť a na ktorom sa pobavíte, súčasne je ale aj filmom, ktorý mohol toho predviesť oveľa viac, potenciál na to určite mal. ()

J.e.r.e.c

Hawkinsi, ty máš sice kundu jako barák, ale bohužel malou fantazii. Jak jinak si vysvětlit, že už zase cpeš do filmu otce-zoufalce, co žije se svojí asi dvanáctiletou dcerou?! Eminemovi by to možná přišlo poučné, ale podle mě se děti do tohoto typu filmů vůbec nehodí, což byl ostatně i případ Iron Mana 3, kterýho zmíněný Shane Black zprznil podobně pitomou dětsko-dospěláckou interakcí. Ono to ostatně moc nefungovalo ani v Posledním skautovi, ale tam přes tu hromadu hlášek nebyl vůbec čas podobný píčoviny řešit. Ten tady bohužel je, protože těch hlášek a opravdu humorných situací je tu mnohem méně, než bych čekal. Gosling sice předvádí příjemnou kreaci někde na pomezí Pierra Richarda a inspektora Clouseaua, ale je na všechno až jakešovsky sám, medvídek Crowe a superkomplikovaná zápletka mu fakt nepomáhají. Takže očekávaná legrace všeho druhu se zapomněla někde na baru, kde pochlastává spolu se smysluplným dějem, jehož roli na place si zatím uzurpuje potměšilý chaos. Člověku by se to skoro chtělo úplně odzívat, kdyby tenhle film nebyl revoluční v jedné věci: je to snad poprvé, co počítačově vytvořená kopie skutečného herce vypadá velice reálně. Byť herecky to stále není ono; ta mimika a jemné odstíny, které může postavě dát jen živý člověk, ta tu prostě není. Přesto se Kim Basinger nemusí obracet v hrobě, že by ji nějak zpr... aha, tak moment, teď tady čtu, že tam hraje skutečná Kim! Což je podle mě blbost; jednak má méně vrásek a její pleť je podstatně vyhlazenější, než třeba před deseti lety, navíc ta mimika a herecký výraz vypadají poněkud posmrtně... to bude nějaké hollywoodské šméčko! 60 % ()

mac000

Z rivalů se stávají parťáci při společném pátrání po zmizelé dívce- R.Crowe a R. Gosling tvoří dobrou dvojici v místy trochu absurdních a nepravděpodobných scénách v zákulisí filmového průmyslu. Nevylučoval bych volné pokračování... ()

slavokvasic

Ryan gosling si u mňa po fiasku "len boh odpúšťa" opäť získal uznanie, lebo v tomto filme bol briliantný. Russel dal svoj štandart (ktorý je samozrejme aj tak dosť vysoký). Zo začiatku trošku chaotické, no keď sa to rozbehne, tak film beží na plné otáčky až do konca. Nenútený humor je u mňa najviac cenený a pri tomto filme som sa pár krát ozaj s chuti zasmial. Výborný film, pre mňa jedno velké, príjemné prekvapenie :) ()

DaveSmith

Jasně, že je to na Blacka slabota, ale jinak jsem se neskutečně nasmál. Asi se mi Shane trefil do nálady, bo co, ale tlemil jsem se jak malej Jarin. Zápletka o ničem, Gosling chvílema dost otravnej, ale většina vtipů trefila do černýho a to já cením nade vše. Jinak tenhle (aspoň povětšinou) černej humor mi prostě sedí. ()

Bezmenny

Bolo to miestami vtipné, miestami veľmi rozpačité. Od začiatku som mal tak trocha pocit, že sa to chce naťahovať s Posledným skautom, ale za tým to zaostalo veru poriadne ďaleko. Ani vidiet Russella s niekoľkými kilami navyše som veľmi nemusel. ()

TommyDiamond

Snímek Správní chlapy působí velmi stylově, neotřele a hlavně umí pobavit. Příběhově to z mého pohledu není žádná velká hitparáda. A tak po slušném úvodu, zjistíme, že kdyby naše dvojce nic nevyšetřovala, asi by se ani nic nestalo. Navíc to v závěru dost skřípe a působí to celé až moc komicky. Ale naši rádoby detektivové Crowe a Gosling to celé nějak nonšalantně ustáli. Bavil jsem se a tak dám tři hvězdy..... ()

Misulka93

Asi jsem to špatně pochopila.. Nebo je všechen ten humbuk opravdu kvůli nějakému blbému porno-eko filmu?! Skoro dvě hodiny honicek, střílení a nadávek kvůli tomu aby získali jeden nedůležitý film? A do toho rádoby vtipné komentáře, u kterých bych se nezasmala ani kdybych chtěla.. Hvězda za Holly a Rusela.. Ten film mi úplně zkazil náladu.. ()

ŠpetaMarek

Bravo. Temer bezchybne. Tam kde mne Kiss Kiss Bang Bang iritovalo prekombinovanosti, kde je Posledni skaut vyvolavan do nebes spis z nostalgie a Iron Man je udusan Marvelovskym molochem jsou Spravni chlapi cisti a uprimni. Nejlepsi Blackuv film. ()

elimS

50% - komentář 20ti slovy: Sehrané duo, hlášky a vtipné momenty, které nedokázala slepit nezáživná zápletka. Scénaristický chaos z toho udělal zklamání. Vtipnější verze Scooby-Doo. ()

MAAUZ

Správní chlapi mi nepřišli vtipní. Snad jen na konci, kdy Holland mluvil německy a Jack poté srovnal hlavní záporačku s Hitlerem. Tenhle styl filmu Blackovi podle mého nesedí. ()

Maniik88

Po pozretí mi šablóna filmu prišla akási povedomá. A tak som si čosi prečítal o Shane Blackovi. A čuduj sa svete, je to scenárista mojich najobľúbenejších akčných komédií Smrtonostná zbraň a Posledný Skaut. A kto pozná tieto filmy vie čo asi čakať od Ostrích chlapcov. Veľmi príjemná, oddychová akčná komédia, s dobrým hereckým duom v čele, fajn hláškami a scénkami. No predsa len spomenuté 2 filmy sú niekde inde. Zápletka je totiž akási nezaujímavá a trochu chaotická, no inak to funguje celkom dobre. Som rád, že Black je po rokoch späť. ()

Čeká nás nových 48 hodin?

Čeká nás nových 48 hodin?

18.08.2021

Akční komedie to v současnosti nemají lehké. Jejich místo zastoupily komiksy, a filmů jako Správní chlapi režiséra Shanea Blacka se tak v současnosti točí méně a méně. Nyní to každopádně zkusí po… (viac)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Z Shanea Blacka, scenáristy Smrtonosné zbraně a Posledního skauta, se stal v poslední dekádě úspěšný režisér. Jeho cit pro nahláškované buddy movies (aka parťácké filmy) se znovu probudil v Kiss Kiss… (viac)

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

29.01.2016

Kim Basinger se letos objeví v komedii Správní chlapi Shanea Blacka (Iron Man 3), pořádný comeback si ale dá až v únoru 2017. Zahraje si totiž Elenu Lincolnovou, obchodní partnerku a bývalou milenku… (viac)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (viac)