Kuriér 4 - Reštart

• Česko Kurýr: Restart (viac)

Frank Martin (Ed Skrein), bývalý žoldnier cvičený pre špeciálne vojenské operácie, si v súčasnosti zvolil menej nebezpečný spôsob života. Alebo si to aspoň myslí. Žije na juhu Francúzska a pracuje ako kuriér najrôznejších zásielok pre pochybných zákazníkov. Keď ho navštívi jeho otec (Ray Stevenson), naplánujú si pokojný spoločný víkend. Ten sa však rýchlo zmení na katastrofu. Rafinovaná a očarujúca Anna (Loan Chabanolová) a jej tri zvodné spoločníčky Franka najmú, aby im pomohol zorganizovať bankovú lúpež storočia. Frank musí využiť všetky svoje zručnosti, ale hlavne skúsenosti s rýchlou jazdou, aby sa pokúsil v lúpeži predbehnúť šéfa neslávne známeho ruského gangu. Netuší, že sa dal nevedomky vtiahnuť do nebezpečnej hry diabolských žien, ktoré prahnú po pomste. Chcú sa pomstiť bezcitnému šéfovi ruského gangu, ktorý obchoduje s ľuďmi a dodáva dievčatá na prostitúciu. (TV JOJ)

Likan7

Nový Kurýr v hodně věcech připomíná pokračování 96 hodin --> ani zdaleka nedosahuje kvalit svého předchůdce. Kurýr Restart se pohybuje v zajetých vodách, Francie, slunce, plno modelek a téměř nezničitelný Ed Skrein. Abych jen nehaněl, čekal jsem, že nová tvář bude horší. Samozřejmě nedosahuje kvalit a sympatií Jasona Stathama, který je pro tuhle roli jako dělaný, ale rozhodně nedělá ostudu a jako následovník je přinejhorším průměrný, žádný průser. Film ale ztrácí tam, kde by naopak měl sbírat body jako na běžícím pásu. Akce ve druhý polovině je šíleně nezajímavá a nudná, což je škoda. Stále ale v porovnání s novým Hitmanem jasný vítěz. ()

Ceberus

Moc nerozumím zdejšímu nízkému hodnocení - co od toho všichni čekali? Filozofické romantické drama? Dostal jsem starého dobrého Kurýra - rychlé auto, krásné holčiny a efektní bojové scénky (šuplíky, záchranný kruh), místy až bollywoodsky absurdní (hydranty, vodní skútr). Za zmínku stojí sympatický otec hlavního hrdiny. Snad jediný zápor filmu jsou (no pun intended) záporáci, kteří zapadají do zástupu šedi mnoha jiných standardních záporáků - je otázka, zda by místo Bukviče nějaký ověřený charakterní herec vůbec dokázal ze scénáře dostat něco víc. ()

RAFT

Další propadák roku ,to se dalo už čekat .Film je dost nudný ,hlavní hrdina nestojí vůbec za nic .Když se to všechno vezme v úvahu ,tak film nic moc .A kdybych srovnal herce Jason Statham a tohoto budiž ničemu Ed Skrein ,tak má Jason navrch.A režisér už by neměl raději nic točit ,vše jenom posere.Za mě 10% víc ne . ()

alldo.raine

Ono by to člověka i bavilo, kdyby však hlavní roli nehrál Ed Skrein, který je naprosto příšerný. Škoda, že tenhle díl ještě nevzal Jason Statham, potenciál totiž měl. ()

sigin21

Koukal jsem na to v práci a ten film mě donutil .. hodit stopku a PRACOVAT!! Taková to byla sračka. Jednu hvězdu pouze za Raye Stevensona, který evidentně tuší v jakém "veledíle" hraje, tak si každou scénu užívá. To nesympatické ušišlané herecké poleno v hlavní roli, které nemá charisma ani kolenní čéšky Jasona Stathama už nechci nikdy v ničem vidět. Akční scény jsou k smíchu. To i nový Hitman je proti tomu jiná liga. ()

neo250

Kurier - Reštart? Rád by som vedel, čo ich viedlo k danému názvu. Čo sa týka filmu, tak reklama na Audi,Monaco. Jedine čo ma z celého filmu zaujalo boli dve scény bitiek, no daný film to nezachránil nakoľko scenár bol naozaj slabý ()

masekjc

Statham je Statham ale jinak nemůžu říct křivé slovo. Přitažené za vlásky jako každý díl Kurýra a pohodová akce taky byla takže konec konců proč by ne... Silné 3,5 hvězdy ()

TommyDiamond

Kamil Demalarre nám minulý rok ukázal své Doupě a teď opět pod křídli svého mentora Bessona oživil legendu o nejschopnějším přepravci zásilek...., mimochodem Besson už asi nadobro klesl do úplného filmového zapomění.... A i když je nový kurýr nesympatický, ohyzdný pizizub, tak film k velkému překvapení všech dokáže bavil, má spád a hlavně nenudí. Na příběhu mi snad nejvíc vadilo pouze velké finále, které bylo hodně trapné, přehnané a nedotažené.... Co mě na Delmarových filmech nejvíc odpuzuje jsou nereálné, až komické akční scény, které jsou nejen na hranici vkusu, ale kazí i celkový dojem.... Za mě lepší dvě hvězdy ()

elimS

35% - komentář 20ti slovy: Nudná, nelogická akce a Kurýr se strašně důležitým a drňáckým výrazem jak prdel na záchodě. Chtělo by to další restart. ()

papadoce

Taká príjemná oddychovka. Na Bessonovej produkcii mám rád to, že každý na ňu pičuje, ale všetci to pozerajú znova a znova. Inak uznávam, že sa nedá porovnávať charizma Eda so zhrbeným Džejsonom, ale ostatok bol v pohode. Proste treba odpočívať bez náznaku myslenia. Naháňačky, mlátičky a iné (p)ičky. 50%. ()

1mArc0

Pokiaľ viem, tak reštart funguje na to , aby nabehol odznova systém .... no niekedy to mu tak, nie je... kto bol skutočný kuriér - Jason Statham. Jednu hviezdu navyše, za kameru. /20 %/ ()

Lavinia

Chlápek má auto, jezdí s tím zakázky za super prachy, do toho pár vychrtlých holek v parukách, zločinci a souboje - nebylo to tu už náhodou? Bylo, a dokonce párkrát, ovšem toto je vrcholem celé ideje - tak dokonale bez obsahu a myšlenek, že ani já nedokážu popsat, co se vlastně dělo a proč by se na to někdo měl dívat. Nedoporučuji. ()

JohnZ87

Film se spíš měl jmenovat "Pomstychtivé štětky 4: Kurýr", protože se většina dění točí převážně kolem čtveřice prostitutek, které si vyřizují účty a Kurýr jim tak trochu nedobrovolně dělá komplice. Dobře, Ed Skrein není Jason Statham, ale ani se o to nesnaží, což je jeho plus, protože dokázal vtisknout postavě i nějaké to své osobité charisma. Pokud se odpoutám od původní trilogie s Jasonem Stathamem a budu se na film dívat jako na samostatný celek, pak to celkem funguje. Problém je ale v celkem nezáživné zápletce, která se točí kolem hrstky pomstychtivých prostitutek, jejichž motivy jsou tak trochu nejasné. Hlavní "záporák" vlastně ani žádný záporák není, je spíše předmětem pomsty již zmiňovaných prostitutek, ale divák nemá vlastně žádný pádný důvod ho vnímat jako vyloženě zápornou postavu, ba naopak s ním nakonec spíše soucítí. Akční scény jsou celkem koukatelné, byť je občas přizabije místy nelogický střih. Pokud se měl původně plánovaný regulérní Kurýr 4 s Jasonem Stathamem odehrávat v podobném duchu, tak jsem vlastně rád, že nakonec nevznikl. Pevně doufám, že se Kurýr: Restart ukázal jako dostatečně slepá větev, takto by se v sérii rozhodně dál pokračovat nemělo, byť Ed Skrein je vlastně asi to nejpozitivnější na celém filmu. 45% ()

Zolky

Nečakal som nič extra, ani som nedostal nič extra, ale také zlé to zase nebolo. Celkom primitívny a nerealistický scenár skrášľujú pekné kočky a dve autá hlavného hrdinu. Tie bitkárske scény ma sklamali, pretože to boli iba kópie z predchádzajúcej trilógie a reklama na iPhone mi tiež celkom vadila. Nie je to žiadne veľdielo, ale súčasné hodnotenie sa mi zdá prinízke. Mám pocit, že niektorí ľudia tu hodnotia negatívne už len z princípu. Za mňa niečo medzi 2,5 a 3. ()