The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

Napospas (S01E07)

(epizóda)
  • USA Left Behind
TV spot

Zatímco Joel bojuje o přežití, Ellie vzpomíná na noc, která všechno změnila. (HBO Max)

korbitch22

Zatímco nám Netflix plní negerské kvóty, HBO splňuje ty homosexuální. Naprosto zbytečná a nudná epizoda úplně vo piče. Při párkové slavnosti aspoň fungoval začátek příprav tábora. Tady stojí za zmínku jen arkádová herna a skvělý soundtrack v závěru. Minulou epizodu jsem z přecitlivělosti nadhodnotil, teď, se zápalem plic a bolestma jako prase jsem trpěl ještě 2x tolik. 🤮.30%. ()

Ištván87

Suverénně nejslabší díl. Nemám nic proti hlubšímu prozkoumání Elliiny minulosti, ale tak jak je to napsané a odehrané - kdyby se tomuhle příběhu věnovalo tak maximálně deset minut, a to klidně i v průběhu té samé epizody - jen by se změnil poměr času stráveným v obchoďáku a času s "umírajícím" Joelem, dalo se z toho vytřískat mnohem víc. Takhle byl ten díl opravdu nekonečný. Zatímco love Story mezi Frankem a Billem měla správný poměr emocí, humoru i akce, tohle se vážně vleče. ()

PauloZ

Jaj. Nejslabší díl série so far.. Je to neskutečně utahané a fakt nudné. Velký pád dolů co se atraktivnosti a napětí týče. Hodinu čekáš na posledních 5 minut. Tam kde to dvojice gejoušů pár epizod zpět parádně zvládla po všech rovinách to tenhle flashback solidně propálil. To přece šlo natočit líp.. ()

Trevor

Je pravdou že hodnoteniu do znečnej miery pomohol slovenský dabing, ale počúvať štrnásťročné fretky ako riešia fašizmusizmus a anarchinimizmus a ich každé tretie slovo je pitcha alebo ma jebne nie je niečo čo by ma nadchlo. S LGBT pusinkou na konci to bolo ešte trápnejšie a zvyšovať hodnotenie iba kvôli tomu že to bola skvelá hra určite nemienim. ()

Lenka.Vilka

Další krásný díl. Sice jsem čekala víc prolínání s přítomností, ale na konci začne dávát smysl, proč to nemohlo být (čekala jsem, že Ellie odejde a někoho v okolí pozná nebo něco podobného a Joel bude dole sám, protože nevěřil tomu, že by odešla, přestože to po ní chtěl a do toho minulost) a bylo to moc hezký přesně takhle. Jinak, ono nebylo moc velký překvapení, co udělá Ellie po vystoupání schodů sklepa, to muselo bejt jasný i trubce. Ale bylo fajn sledovat ten konkrétní důvod, proč by to nemohla udělat jinak. Proto to závěrečný sevření ruky tak dojme. A už jsem poměrně otrávená (v dobrém!!!) z toho, že seriál tohohle žánru nejvíc funguje po lince postav a emocí. Což je paradoxní, protože kolikrát to pořádně nezvládnou jiný seriály. A to především ty, který to mají určený žánrem. ()

Martrix

To jsou věci. Většinou diváků nejhůře hodnocenou epizodu, považuji za jednu z nejlepších. Nadával jsem, že tvůrci často kolem žánru horor road movie jen krouží a snaží se o něco víc. A šup, najednou je tady epizoda, která je sice flashbackem a je o vztazích, ale přesto je napínavá a v mnoha ohledech emočně silná. Pozorný divák totiž ví co se v ní stane, ale neví kdy a odkud se dědeček hříbeček vynoří. A tvůrci s tím parádně pracují. Prostředí nabízí desítky příležitostí, takže jste ve střehu celou dobu. Současně vidíme, že mladí jsou stavěni před těžké volby, na které je nikdo nepřipravil...takže epizoda má i svou hloubku a ukazuje Ellie zase v trochu jiném světle. Věřím, že po této epizodě uznají i nejzarytější odpůrci, že je Ramsey velmi dobrá herečka a pro tuto roli se skvěle hodí. ()

Remivsremi

Hlavní děj se nikam neposouvá, ale epizodu jsem si přesto užil. Minimalistické, dojemné, obě herečky si výborně sedly a dokázaly ty mírné nuance jejich vztahu dostatečně prodat. DLCčko se vydařilo. Příště nás čeká pořádně drsné masíčko. ()

BROKEN_

Pro mě nepřekvapivě nejslabší epizoda. A jak zdejší hodnocení napovídá, tak jsem se nemýlil. Ve hře bonusový příběh "Left Behind" je sice slabší část hlavního příběhu, přesto jde pořád o dobrou záležitost. Zde je to pořád nadstandartní podívaná, která sází na dialogy mezi Ellie a Riley. Má to pomalé tempo a určitě by to chtělo trochu přidat, ale autoři se snaží o věrnou adaptaci. A já jako fanoušek hry prostě musím tomuhle seriálu trochu nadržovat, protože to dělají opravdu dobře. Epizoda nám krásně vysvětlí, proč Ellie neopustí Joela. A sakra, ten konec mezi Joelem a Ellie mi zahřál u srdíčka. Tahle epizoda je tzv. Ticho před bouří. Ve zbylých dvou epizodách nás čekají ty nejlepší pasáže hry - David (osmá epizoda) a finále. A mě zatím děsí jedna věc. Poslední dvě epizody mají podle mě krátkou stopáž. Osmá bude mít hodinu a poslední bude mít pouhých 45 minut. A už zahraniční recenze mluví o tom, že finále je uspěchaný. Tak prosím, fakt prosím, doufám, že to tak nebude, protože finále musí být síla jako ve hře. Tohle mi prosím nedělejte. Já už se nemůžu dočkat na další epizodu, protože pasáž s Davidem je moje nejoblíbenější ze hry. P.S. Troy Baker is coming! ()

kinghome

Tak po třetí úmorné epizodě jsem doufal, že zbytek bude pecička jako ostatní díly, ale bohužel přišel DLC díl, kterej lehce sebere všechny body za nejvíc zbytečnou a nudnou chujovinu. DLC samo o sobě bylo naprostej odpad a nudná pichovina, ale stejně jsem doufal, že to trošku obzvláštní a jako seriálový díl by to mohlo bejt ucházející, ale bohužel je to stejná blbost jako samotné DLC. Snad jsme si tímhle dílem odbyly všechny resty z nudných canon pasáží a už nás čeká jen pořádné finále. Dílů už je málo už takhle to prokládají až moc velkými fillery. Btw LIVINGDEAD už si řekl, že pojede full retard mod? Jako bezcennej ubohej potrat to byl vždy, ale ty jeho recenze poslední půlrok jsou fakt jak z jiný reality. Je ubohý, jak se někdo, kdo očividně neví nic o filmu a seriálu a vlastně jen zvrací na všechny populární věci dostane v žebříčku čsfd tak vysoko. ()

elanius

Zvolnenie tempa. Akože fajn epizóda ale prvá séria nemá 24 dielov. Opatrne treba s týmito offspin záležitosťami. V druhej sérii by bolo na to vhodnejšie miesto. Mne Ellie každopádne baví a v rámci možností som si tento diel užil. (6/10) ()

Timak

Ach jo, další výplň. Já to všechno chápu, ale bez tohohle jsem se opravdu mohl obejít. Když si uvědomím, co všechno jsem musel podstoupit, abych si ten díl mohl pustit, tak je to trochu zklamání. Hrozně se to vleče. Souhlas s Algernons - naprosto se stotožňuji s komentem. ()

Sany33

Príbeh: Joel po smrteľnom údere bojuje o život a my sa spolu s Ellie uberáme do minulosti aby sa zistili, ako odhalila, že je imúnna a zrejme odhalila aj svoju sexuálnu orientáciu. Prevedenie: Ten boštek na konci mi vôbec nevadil, vyplynul totiž z deja a vôbec nebol silený. Čo už ale silené bolo je zápletka s obchodným centrom kde každú sekundu čakáte kým sa tá trápna huba rozhýbe a začne sa niečo diať ale ten výstrel do tmy posledných 5 minút to moc nezachránil. Ale emočne to bolo zas veľmi dobre vybalansované a po tejto stránke je iba málo čo vytknúť celému seriálu.  65% ()

stitch7

/// Modrou barvu totálně nechápu. Mnohem uvěřitelnější než idylická třetí epizoda. "pŘíbĚh Se nIKaM nePoHNul" - to jste fakt viděli poprvé flashback? Který navíc odhalí, jak Ellie přišla ke kousnutí - copak to není zajímavé? DLC mi oproti hlavní hře přišlo kvalitativně slabší, a tady momenty, které mi vadily tolik nejsou - například řvaní v masce, imaginární hrací automat a především fakt, že se tu najednou neobjevilo dvacet infikovaných, ale stačil jen jeden. ()