The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

Drž mě za ruku (S01E04)

(epizóda)
  • USA Please Hold My Hand
TV spot

Joel a Ellie zanechají auto v Kansas City a snaží se uniknout, aniž by na sebe upoutali pozornost pomstychtivého vůdce rebelů. (HBO Max)

MuggyCZ

•90%• Jestli tento díl nedokáže zaspokojit hráče předlohy, tak už nic. Celý děj jsou prakticky cutscény s nějakými dodatky, které pomáhají nasát stmosféru post-apo světa. Líbí se mi, že místo kombinace hodně akce-málo atmosféry, máme hodně atmosféry-méně akce, ale chápu, že to nebude sedět každému. Dovolím si odvážné přirovnání- je to jako vyčítat Avatarovi, že film není dobrý, protože se v něm v zásadě nic neděje. ()

MickV21

Velice vydařená epizoda u které jsem chrochtal blahem. Cestování po zdecimovaném městě a napadení skupinou FEDRA skončí pro Ellie jedním poprvé. Setkáváme se s úplně novou postavou Kathleen (Melanie Lynskey - Dva a půl chlapa) a můžu říct, že se s rolí vypořádala bravurně. Za sebe dávám opět 5* už teď je to pro mě nejlepší adaptace podle hry. ()

Lubomire

Všetci, čo čakajú zombie naháňačku, nech okamžite vypnú Hbo a pustia si Resident Evil. Lebo toto nie je o zombikoch a nikdy ani nemalo byť. Je to o hľadaní cesty medzi dvoma ľudmi v postapokaliptickom svete a funguje to skvelo. Minimum klišé a veľká plocha na rozvíjanie emócií a vzťahu Joela a Elli. Neskôr samozrejme prídu “akčné” scény a napätie, ale po 4 diely je zrejmé, že sa vyselektujú plytkí diváci, čo čakajú lacné strielačky a lakačky. Nato, aby fungoval príbeh a jeho vyvrcholenie je potrebné, aby mal dej priestor na rozvoj postáv a vzťahov a som rád, že je tomu tak. Za mňa seriál roka. ()

entokr

Lidi, co tu hodnotí asi vám všem totálně hrabe... Hodnotíte tu předlohu nebo fakt realisticky ten seriál? Protože tohle přece nemůžete myslet vážně! Máme tu téměř polovinu seroše, kde se zatím furt nic nestalo a čtvrtej díl kterej se táhne jak smrad za prdelí a zase nic nepřinese jen nudu a odpornou doslova odpornou Ramsey, která nikdy Ellie nebude. A předchozí díl byl z knihovničky Gay porna proboha jako to vážně? U postapo seriálu mě má zajímat jak se jeden homo válí po druhým a chce mu poprvé řádně protáhnout kaďák? Omg lidi proberte se. Tohle fakt nemůžete s tím hodnocením myslet vážně... ()

Enon

Úžasná epizoda ve které se nám konečně pořádně prohlubuje vztah Ellie a Joela, což je z mého pohledu opravdu velice vítané. Dočkáme se i určité akce, mezi lidmi, která byla také dost dobře zpracována. Obecně, tuhle epizodu jsem si zatím asi nejvíce užil. Ellie a Joel to prostě tak moc táhnou na svých bedrech, že mi je ve výsledku úplně jedno, že nám stále moc nebyli ukázáni nakažení lidé. 87% ()

Jakobo95

Konečne sme dostali nejaké náznaky vývoja vzťahu medzi hlavnými protagonistami. Ellie konečne prestáva byť tak otravná kunda…teda aspoň v očiach Joela.Dokopy sa vlastne nič nestane a trailer na 5 epizódu nám pravdepodobne dal riešenie záhady, ktorá sa tu objavila. Po stránke akcie určite zatiaľ najslabší článok série, na strane druhej je to fajn natočené a lokácie sú tiež super. ()

Epics

Chapu, ze obdivovatelum a znalcum predlohy muze chybet vice akce, ale po predchozi lyricke pastyrske selance s postapokalyptickymi prvky je to urcite navrat na spravnou serialovou kolej. Tempo je pomalejsi, ale konec chce nejspis naznacit, ze si priste budeme drzet klobouky. Ale par poznamek si neodpustim. Kempuje se v lese v ukrytu pred lidmi, aby pak se jelo centrem Kansas City za bileho dne..!? I pres Billuv bohaty zbrojni arzenal se Joel pri prvni vetsi prestrelce ohani vzduchovkou jak o pouti u strelnice a jisti to sestirannym revolverem... asi bych si vybral jinak. No a kdyz uz jsem u vyberu, casting na tu "Strašnou Máňu" v zaveru se mozna taky tak uplne nepovedl. Jirinka Bohdalova volna nebyla? Hvezdy ctyri ale je to na hrane. ()

lineker

Ten seriál mnou začína prorůstat jako nějaký Mycetaliacký poddruh. Začínám být součastí týmu, razícího si cestu touto mykologickou dispotií, ve které díky tempu, a až mraveční práci s postavami nálezám něco, z čeho se až tají dech. Každý díl, je o něčem. O něčem co ty dva nenavratně poznamenává a čím dál více k sobě poutá. ()

hypnos11

Tímhle dílem jsem se pouze utvrdil v názoru, že Bella Ramsey je vynikající mladá herečka. Ano, má své mouchy, ale způsob, jakým ztvárňuje mladou, rebelující postavu, je naprosto skvělý. Naopak Pascalův Joel mi stále trochu vadí. Ne kvůli Pascalovi, ale pro jeho podivné chování. Je to fakt děsně chladnej týpek, kterýho nevykolejí ani nečekaná smrt ženy, o které později prohlásí, že pro něho byla jako rodina (ne-li více, když vezmeme v potaz, že takto blízký vztah ženy a muže může být těžko pouze kamarádský). Jiank jde o návrat k tomu, v čem je seriál silný, co mu jde, a co doufám, že bude ukazovat i nadále - relativně poklidné cestování světem, kde nemáte nidky klid :). Vůbec bych se nebál přiklonit k přirovnání k McCarthyho The Road (Cesta, zfilmováno roku 2009 s Viggo Mortensenem v hlavní roli). Závěr epizody mě vyloženě pobavil a moc hodně natěšil na další. A to přesto, že vím (spíš bych měl říct tuším, protože hru jsem nehrál, ale asi není těžké uhodnout, oč tu běží), že pokračování této části děje nebude tak dramatické, jak to podle závěru vypadá.. Nebo spíše jinak - dramatické bude, ale trochu jinak :). Pevně věřím, že tohle nedopadne jako The Walking Dead, kde to šlo po pár moc zajímavých a skvělou atmosférou nasáklých epizodách do kopru.. Lituju jenom jedné věci - že jsem se shlédnutím seriálu nevydržel, dokud nebude kompletně venku. Takhle jednou za tejden to je hrozný martyrium ()

Zagger

tak bohuzel, nebavi, davam jen jako kulisu k praci apod na druhem monitoru... pres tu odulou herecku jsem se taky neprenesl, ale zas tak mi to neva, stejne to neumi udrzet moji pozornost, otacim hlavu na par sekund jen kdyz se neco deje, jinak jen posloucham dialogy.  *Eleanor05 lol jahody, me utkvel jen ten zacatek jak zastrelili tu holku, kterou bych s prehledem radeji vymenil za hlavni postavu, pak vzali ssebou mongoloida odnekud a ted nekam jdou, tak bych shrnul cele 4 dily, kdybych to nekomu popisoval :D ()

Pimburger

80%? To jako vážně? Nevím, zda je to generační problém, ale fascinují mě komentáře, který si chválí  "vývoj vztahu mezi Ellie a Joelem", když jde o seriál podle střílečky se zombíkama... Kdybych chtěl vidět prohlubování vztahu šedesátníka a čtrnáctky, pustím si Lolitu, kdybych ujížděl na záběrech rozbořených měst po pádu civilizace, pustím si Most! a kdybych se chtěl kouknout na postapokalyptickej seriál, určitě si nepustím tohle. Zdejším recenzentům HBO posílá houbičky za každou kladnou recenzi, ne? Tohle dílo se dá přitom nádherně shrnout do šesti slov: Poradíte mi nějaký jiný seriál, prosím? Posílám jednu hvězdičku za to, že tam alespoň někdo umřel a Last of us zhasne... ()

CampaHD

70% - fakt nuda, to najjednoduchšie čo mala hra bolo ten prejav klickerov. Film to klikanie, ten pazvuk úplne potláča. Rovnako je na to prítomnosť spórov. V hre mal človek stále strach. Tu je to taká posthubova pohoda. A ta malá ma fakt s....e. ()

dense

Je to velké zklamání. Spíš se jedná jen o marketingově nafouklou bublinu. První díl a druhý ušly. Pak ta ideologická vsuvka. A nyní naprosto nudné potulování.... bez nápadu. Odporná dívka, drzá, neumí hrát. Jistě dcera "někoho", jinak si to nedokážu vysvětlit. Herní předloha mě nezajímá. Ale koukat se na to moc nedá. I v Tetrisu by člověk našel větší zápletky. ()

megacik

Celkom príjemné pokračovanie...nie, to čo by som chcel, ale je to príjemné. Stále sa mi však v mysli vynára tá nechutná lgbti vsuvka z minulého dielu, tak hľadám chyby aj tam, kde nie sú. Každopádne, značne ma tu irituje hlúpa "veliteľka", ktorá vôbec nevie hrať,  snaží sa správať veľmi drsne, ale absolútne jej to nejde...plus do toho ten nehodiaci sa český preklad...neviem, čím tvorcov táto troska zaujala, možno je len lezba. ()