Planéta Zem opäť stojí v centre pozornosti mimozemskej civilizácie. V dvanástich metropolách pristáli zvláštne vesmírne lode a nik netuší, aké sú zámery votrelcov. Prišli v mieri alebo sa ľudstvo má začať obávať? (Itafilm)

Amberjack

Viděl jsem potřetí... Zvyšuju hodnocení. Ten film je příliš dojímavě hloubavý, citlivý a přemýšlivý, než aby si zasloužil něco jiného než opakované zhlédnutí a plné hodnocení - nehledě na drobné nedostatky. Nedostatky v detailech při hodnocení některých filmů důležité, jindy ale ani za nic nemohou zastřít dokonalost celku. Hudba, kamera, střih, námět, scénář, atmosféra, všechno spolu ladí v rozjímavém souladu... Viděl jsem potřetí a určitě ne naposled. ()

jirikzaboj

Kolik umíš jazyků, tolikrát jsi člověkem. Kolik natočíš skvělých sci-fi, tolikrát jsi Villeneuve. Po letech jsem si film pustil a až do konce jsem díky atmosféry a zpracování tohoto skvostu nedutal. Nejsmyslnější pointa příběhu, parádní zpracování , snímání kamer a mistrovská hudba. K tomu nemám co vytknout a asi to je nejlepší sci-fi, které jsem kdy viděl. ()

Plover

Vizuálně hezké, logika kulhá. Jako u všech mysteriózních sci-fi filmů, kde se vědci za pár týdnů naučí mimozemský jazyk včetně abstraktních pojmů... Posledních deset minut je už úplně mimo. ()

momomoo22

Čím viackrát pozerám tento film, tým je lepší. Ten dej. Tá atmosféra. Tá neskutočná hudba. Proste to ide.  Amy skvelá.  Pôvodne som dala o hviezdu menej, ale chybu naprávam a pridávam. Plný počet zaslúžený. ()

Lukango

Povedené sci-fi, s perfektní atmosférou a scénářem. Villeneuvea obdivuju za to, jak u každého svého filmu dokáže skvěle přenést atmosféru filmu na diváka a myslím si, že v tomto na Villeneuvea nikdo v Hollywoodu nemá. Po stránce scénáře tu máme chytré dialogy které vás nutí k tomu, abyste společně s protagonisty přemýšleli o otázkách, které ve filmu padnou. Slovo chytrost souvisí i s příběhem, který je poutavý, zajímavý, a je zábavné ve filmu sledovat, jak bychom se k ,,mírumilovným“ mimozemšťanům chovali. Film má konečný zvrat, který není nějaký dech beroucí, ale zároveň je velmi povedený, i když jsem čekal možná o něco lepší zvrat. Herci tu odvádí dobrý výkon, především McAdams, který se na roli perfektně hodí. Vizuální efekty, i když tu nalezneme pár much, tak i tak jsou dobré a filmu neubližují. Hudbu tu máme výraznou a filmu velice svědčí, to samé platí o krásné pomalé kameře a ostrému kvalitnímu zvuku. Celkové se jedná o povedené psychologické sci-fi, u kterého mi však něco chybí, ale nedokážu říct co, možná by mohl být film o čtvrťhoďku delší na lepší prokreslení zvratu či komunikací s mimozemšťany. Známka: 7,5-8/10 ()

vrch07256732

Ono to tak nejako dejovo viazne prakticky pocas celeho filmu no a na zaver pride velka psychologicko filozoficka pecka - to komplexne postavi cely film do uplne inej roviny. Pre vyznavacov akcie, bojovych scen, laserovych strielaciek - ruky prec! Jedna sa skutocne o hodnotny filozoficky film, sci fi pribeh vlastne len nastavuje zrkadlo ako pozadie  uplne inemu pribehu. ()

Jakuar

Nejlepší sci-fi co jsem viděl.... Už minimálně 5x. Dokonce mně film donutil sehnat si knihu, která byla předlohou a porovnat jí s filmem. Tenhle film se prostě povedl, stejně jako předloha. ()

Korpy22

Zvláštní mysteriózní sci-fi příběh, který je skvěle zpracovaný. Od námětu, scénáře a hereckých výkonů. Ale mě na tom něco chybělo. Příběh je sice skvělý, ale já jsem nezískal sympatie ani jedné z postav a přišlo mi to tedy takové povrchově zpracované a fádní. ()

Rinhashi

Veľmi zaujímavý a originálny námet s hutnou atmosférou. Arrival nie je typickým filmom o alienoch, ktorí prileteli zdevastovať Zem, ale je skôr filmom so skrytým posolstvom a hlbšou myšlienkou. Pri prvom stretnutí s mimozemšťanmi všetko len sledujete so zatajeným dychom a očakávaním čo sa stane každou sekundou. Film ma milo prekvapil. 85% ()

Sejkorka

Když po celém světě přistanou tajemné vesmírné lodě, dojde k sestavení elitního týmu – v čele s odbornicí na lingvistiku Louise Banksovou (Amy Adams) – s cílem zjistit, jaké mají mimozemšťané úmysly. Koukal jsem včera, dnes ještě o tom přemýšlím. Dokonce jsem přišel na to (SPOILER) , že začátek filmu je vlastně konec v časové ose filmu. A že náhled do budoucna naučili Lujzu Abbott a Costello. Je to skutečně mimořádné sci-fi. V zajímavostech je srovnání s knihou, i to, co řekl Číňan Lujze po akci.„Ve válce nebývají vítězové, jen vdovy.“ ()

Dalajlada

Film mi trošku připomínal Interstellar. Myšlenka tohoto filmu je strašně jednoduchá. Nejdřív se naučte spolu mluvit a pochopit, a pak se pokuste navzájem vyhladit. Krásně vypovídá o mentalitě lidí a jejich přístupu k ... k ... vlastně ke všemu. ()

Dannyss

Mysteriózní Arrival se z počátku jeví jako ponurý a ničím nezajímavý filmový kousek, avšak najednou postupnými krůčky rozvíjí svou hlubokou zápletku. Přesto však po zhlédnutí nejsem extra nadšený, a to zejména z nejasných pasáží vyvolávající nespočet dotazů a lehce také ze závěru, který působí nezřetelně. Pevně věřím, že mi zásadní myšlenka neuniká, jelikož velkou porci stopáže jsem se usilovně zamýšlel nad jednotlivými pasážemi a snažil se nalézt stěžejní prvek, díky němuž je snímek vychvalovaný. Hlavně díky menšímu počtu postav a pravidelným lokacím se z dramatického thrilleru ke konci stává pozoruhodná podívaná, jenž s sebou může donést špetku smíšených pocitů a snahu doufat v to, že finální docvaknutí v hlavě se teprve dostaví pro stručnější porozumění scénáři. 8/10. ()

Turin131

V současné době asi moje nejoblíbenější sci-fi. Když jsem do toho šel asi jsem očekával něco trochu jiného, ale je to velmi nápaditý koncept, a pokud se na film nepůjdete koukat s očekáváním kvanta akčních scén, myslím, že vás nezklame. Osobně jsem kompletní časovou osu pochytil správně až při druhém sledování (co je sen, co je vize atp...), ale navzdory tomu mi film velmi sedl už na poprvé. ()

Clowie

Je mi líto, ale jak jsem se těšila na pořádný nový sci-fi film, tak jsem byla od prvních minut zklamaná. Vydržela jsem to do poplachu, kdy studenti opouštějí jako roboti disciplinovaně fakultu v rovnoměrně metrových odstupech bez jakýchkoli emocí. ()

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Pár dní po jeho druhé oscarové výhře za roli v Zelené knize se Mahershala Ali (Temný případ, Moonlight) upsal dalšímu ambicióznímu projektu. Zahraje si hlavní roli v nezávislém sci-fi snímku… (viac)

Clooney a temné sci-fi

Clooney a temné sci-fi

22.06.2018

Přestože se momentálně studio 20th Century Fox nachází uprostřed přetahované o to, kdo ho nakonec koupí (aktuálně vede Disney), pokračuje společnost ve své tradici a čerstvě teď získala práva na nový… (viac)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

09.03.2018

O comicsovém nakladatelství Valiant Entertainment jste možná nikdy neslyšeli. Podobně jako Marvel a DC ale má svůj propojený vesmír s tisícovkami postav, který se teď převádí na velké plátno.… (viac)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson