Planéta Zem opäť stojí v centre pozornosti mimozemskej civilizácie. V dvanástich metropolách pristáli zvláštne vesmírne lode a nik netuší, aké sú zámery votrelcov. Prišli v mieri alebo sa ľudstvo má začať obávať? (Itafilm)

duffy018

Hrozná nuda. Celý film šel mimo mě a málem jsem se uzíval k smrti. Většinou se se zdejším hodnocením ztotožňuji ale toto je hodně přestřelené... sorry. 3* dávám jen proto že jsem příznivcem této tématiky. ()

Razz

Excelentný kúsok, ktorý je viac, ako výborné sci - fi a vrelo by som ho vzhľadom na jeho emotívnosť odporučil aj ženskému publiku. ()

AmunRa

Po dlouhé sérii ukřičených a přeplácaných komiksovek pro kontrast jedna komorní hard SF atmosférou a stylem připomínající Kontakt. Vynikající kamera a hudba, velmi dobré herecké obsazení. Připomínky bych měl k příběhu - příliš spoléhá na závěrečnou pointu. Dost zásadní je také absence charakteristik hrdinů, která je tak očividná, až to může být považováno za umělecký záměr. Přesto oceňuji snahu jít proti proudu a vytvořit SF prakticky bez akčních scén. ()

Meniha

Další z fitmů, jimž nelze upřít snahu, ale závěr zase o ničem. Až ze zdehjších komentářů jsem pochopila, o co asi tvůrcům šlo. Nemohu ale souhlasit. Naprosto nereálné cosi, co má ohromit, ale snaha se míjí účinkem. Dvě hvězdy apoň za zpracování, ale celkový dojem rozhodně negativní. ()

Hrabenka7

Pokud jdu na SCIFI, tak rozhodně nečekám, že se budu 80% filmu dívat na černochy v maskáčích, televizní hlasatele z Breaking news, nebo roztomilou holčičku, která si hraje s plastelínou a je smutná z rozvodu rodičů. Evidentně se už taky žádný žánr neobejde bez postavy umírající na rakovinu. Mimozemské chobotnice lze pozorovat jen cca 20 minut z celkové stopáže. ()

Ypsko

Absolutní brutus. Celej film jsem snad ani nemrkal, jak mě to zařízlo do sedačky a ten parádní OST :) Pro mě určitě film roku. Mám rád sci-fi, a tak jsem se na to opravdu těšil. Myslím ale, že tohle se bude líbit i těm, co sci-fi moc nemusí. Prostě paráda. Musíš to vidět :) ()

Jarda68

Působivý,nádherně nasnímaný,inteligentní příběh,který filmoví fajnšmekři ocení ještě více než běžní diváci...Zvláštní zmínku si zaslouží výkon Amy Adams a přesná,působivá hudba Jóhanna Jóhannssona...Není to tak intenzivní,našlapaná podívaná jako Interstellar,ale Villeneuve zde definitivně potvrzuje svůj nezměrný talent....Po Saulově synovi se jedná o nejlepší film,který jsem letos viděl....100% ()

LailaX

Byla jsem nadšená. Neuvěřitelně působivý, visuálně zvládnutý a nečekaně jemný film - mám ráda Amy Adams i Jeremy Rennera, chemie mezi nimi je hravá a příjemná. Filozoficky film ponouká k zamyšlení se nad otázkami celého bytí. Pro mne velmi silný a pozitivní zážitek. ()

Sidenius

uznávám že jsem si dopředu nic moc nepřečetl, dal jsem na trailer a šel do kina. Takže jsem byl fakt rozčarovanej. Celý film se odehrává na jedné louce a v jednom studiu, rozněžnělá lingvistka se dvě hodiny rozplývá nad kruhama a jako jediná na planetě toto zdárně vyřeší, protože to není minulost, ale budoucnost. Hele fakt podle mě shitt a totálně vyhajpovaný reklamama. ()

MartinSTFC

Amy Adams je bezesporu velmi okouzlující herečka. Už to dává filmu jistou kvalitu. Co se týče příběhu, máme tady poněkud nekonvenční pohled na možnou "invazi" vetřelců z jiné planety. Tentokrát opravdu přicházejí v míru a nedá se říct, že by se film dal zařadit do běžných "UFO" snímků. Snaha přimět diváka u filmu přemýšlet, se v posledních letech u podobných filmů nevyskytovala a proto ji hodnotím velmi kladně. Nicméně, celý film byl jen jeden velký dialog a leč to možná byl i prvotní záměr, mě osobně to po chvíli už moc nebavilo. Divákovi se sice dostane jistého morálního ponaučení, ale proto většina z nás přeci do kina nechodí. Já bych jistě uvítal nějakou větší akci a drama. Pokud ale toto přejdu, byl film velmi příjemným zpestřením a určitě se na něj v budoucnu ještě podívám. ()

brkerez

Arrival k mýmu velkýmu zklamání po geniálním Sicariovi bohužel úplně nedeliveruje. Následuje plno spoilerů ! Ze začátku efektně budovaný napětí vyvolává obrovský očekávání, že přijde intelektuální žranice a to se bohužel nestane. Nosný téma poselství mimozemšťanů, dar lidstvu a težiště příběhu, je jazyk heptapodů, ale jak proces jeho překladu, tak vysvětlení jak vlastně funguje je totálně odfláklý, rychlý, neuspokojivý. Namísto toho se film vyžívá v zbytečně dlouhých záběrech hrdinčiných flashforwardů a ze začátku toho jak se chobotniček bojí. Povídku sem nečetl, ale přišlo mi, že Villneuve si řekl, že změní vyznění a film založí právě na ní a příběh trochu upozadí, ale díky tomu se pro mě film rozpadá a postrádá uvěřitelnost. I proto, že na mě ta osobní emocionální rovina vůbec nefungovala, mám lehce problém s castem hlavní hrdinky a i když tohle pominu, postavy mě vlastně vůbec nezajímaly a místy sem při zmíněných dlouhých záběrech fakt nudil. A díky tomu, že mi celá linka jazyka, myšlení a vnímání času heptopodů přišla totálně odfláklá, byl pro mě závěr trochu v kategorii wtf, všechno se tam dělo moc rychle a jakoby náhodou, prostě fláknem tam flashforward na telefonát číňanovi, tam se jako vona dozví co má říct a máme to, všichni happy. Dávám čtyři, protože sem slintal nad skvělým vizuálem, kterej je v cgi scénách prostej efektních kudrlinek a přitom umí bejt velkolepej a protože na mě fungovala atmosféra a napětí se místama dalo krájet. Stejně ale zůstává hořká pachuť obrovskýho nevyužitýho potenciálu. ()

PrincBastard

Hodně velké zklamání. Zdlouhavé dialogy, a následně opakující se scény, nebo děj. Nápadně mi to připomělo na "Na hraně zítřka". Záverečné vyvrcholení nebylo, tak jak jsem ho očekávál. Když jdu na film o mimozemšťaněch čekám více. Efekty byly lepší průměr, ale co můžete pokazit na oválu na obloze a chobotnicích co stříkaj inkoust:D. 3* hvězdy za "Proces smrti". ()

petrce

Velmi originální sci-fi, které vás přinutí přemýšlet. I přes absenci akčních scén, je plné napětí a neotřelé hudby, která je fascinující. ()

the_weaver

Vizuálne vydarený film, v ktorom medzi sebou bojujú dve línie. Jedna o tom ako ľudstvo reaguje na príchod mimozemšťanov, ktorá je presvedčivá a až desivo realistická a druhá o osudovej roli lingvistky Louise, ktorá je čistou manipuláciou s mysľou diváka. Tú prvú líniu žeriem, no tá druhá mi vôbec nie je po chuti.↵  Tiež ma prekvapujú MZáci, ktorí sú zjavne schopní vizuálnej komunikácie, ale postrádajú orgán, ktorým by ju mohli vnímať, teda niečo ako oči. ()

Pavlo

Arrival vo vás zanechá zaujímavý mix pocitu spokojnosti zo sledovania kvalitného filmu a nespokojnosti z načrtnutého psychologického profilu ľudstva ako takého. Rozhodne film stojí za viaceré pozretia. Spokojnosť. :) ()

Naby

Čekal jsem od toho něco více akčního, ale to vůbec neznamená, že to bylo nudný. Rozhodně originální námět na film a pěkný kousek scifi, ale v kině se mi hůř soustředí na něco takového jako je tenhle film. Raděj bych si ho v klidu pustil doma, když by mě nikdo nerušil. Pro diváky neotřelého scifi určitě k doporučení. Celkem 4* ()

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Pár dní po jeho druhé oscarové výhře za roli v Zelené knize se Mahershala Ali (Temný případ, Moonlight) upsal dalšímu ambicióznímu projektu. Zahraje si hlavní roli v nezávislém sci-fi snímku… (viac)

Clooney a temné sci-fi

Clooney a temné sci-fi

22.06.2018

Přestože se momentálně studio 20th Century Fox nachází uprostřed přetahované o to, kdo ho nakonec koupí (aktuálně vede Disney), pokračuje společnost ve své tradici a čerstvě teď získala práva na nový… (viac)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

09.03.2018

O comicsovém nakladatelství Valiant Entertainment jste možná nikdy neslyšeli. Podobně jako Marvel a DC ale má svůj propojený vesmír s tisícovkami postav, který se teď převádí na velké plátno.… (viac)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson