Planéta Zem opäť stojí v centre pozornosti mimozemskej civilizácie. V dvanástich metropolách pristáli zvláštne vesmírne lode a nik netuší, aké sú zámery votrelcov. Prišli v mieri alebo sa ľudstvo má začať obávať? (Itafilm)

easaque

+3* Protože se tu tento film trochu připodobňoval k mému docela oblíbenému Kontaktu, tak jsem k němu přistupoval s velkým očekáváním, ale svým komorním pojetím a provedením je nenaplnil, tak jsem odcházel jemně zklamaný. Ale to nemění nic na faktu, že je to kvalitně scénaristicky i po jiných stránkách slušně odvedená práce. Sice tu režisér trošku víc využívá sentimentálních prostředků pro manipulaci s našimi emocemi, ale to bych nebral jako zápor, protože to tu má smysl. Pochopil jsem jeho záměr, s kterým se ztotožňuju, ale pro jednou mi to stačilo a neláká mě si to zopakovat. K tomuto mi u něj chybí nějaký "drajv" a lepší tři hvězdy jsou taky hezká známka. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

ilemas

První cca půlhodina mě docela nažhavila, trochu mě to připomínalo knihu Setkání s Rámou, což už také mělo běžet v kinech, ale pak se to nějak zvrtlo a celkový dojem z filmu byl téměř na nule. Samé rušivé flashbacky, skoky v ději, Luise najednou komunikuje s mimozemšťany, pointa mě opět naprosto dorazila. Mnohem horší a nudnější než Interstellar. ()

applause

Tento film mě opravdu překvapil, nevěřila bych, že mu dám tak vysoké hodnocení. Řekla bych, že žánr je je spíše mysteriózní, než sci-fi a námět je opravdu pozoruhodný. Představte si, že byste viděli svůj osud a mohli se rozhodnout či ho změníte nebo nikoliv. To by byl neobvyklý dar, ale já osobně bych to třeba nechtěla vědět. Bylo by skvělé, kdyby byl i druhý díl. Doporučuji. ()

rakovnik

Natěšen po zhlédnutí zdejšího hodnocení, vyrazil jsem do kina na svůj oblíbený žánr. Zpočátku jsem nechápal, poté jsem byl nadšen, chvíli jsem tápal, poté začal chápat, nato jsem byl unešen, pak maličko zklamaný a na konec spokojený. Při mnohých scénách jsem snad ani nedýchal a všichni, co si natahali do kina brambůrky a další hlasité pochutiny zapomněli šustit a křupat. Pravdou ale zůstává, že akční sci-fi mám raději, než přemýšlivé sci-fi s poselstvím generálu Čangovi s existencionálním přesahem ve velmi osobní rovině (tahle věta se mi fakt líbí :-) ). ()

M.i.k.e

wow...prostě wow...strašně moc mi to v mnoha ohledech připomnělo Interstellar a Arrival ve mě bude rezonovat ještě hodně dlouho a určitě ho uvidím ještě několikrát.Možná by se našly mouchy,ale já je hledat nebudu,protože žádný loňský film ve mě nevyvolal takové emoce,pocity,husí kůži a ve finále mě úplně nepřeválcoval.Masakr...100% ()

Vyhy

Netvrdím, že se nejedná o skvělé sci-fi, ale trochu mě nudilo. Čekal jsem od toho mnohem víc, než jen učení mimozemšťanů anglickému jazyku. A když jsme se přenesli přes tuto lehce "nudou" střední část, tak mělo přijít finále, které mi vyrazí dech. Což se ale nestalo. Kvalitní film svého žánru, ale rozhodně se nejedná o nejlepší loňský film. ()

Caminzind

Klasický Villeneuve. Okázalost, umně maskovaná povrchnost, řada drobounkých matoucích odboček, dojemný závěr a nezodpovězené otázky. A s časovými paradoxy lépe a poctivěji zápasily i mnohem menší snímky. Divák zůstane nakonec navíc tak vykolejenej, že úplně zapomene na to hlavní: O co, kurva, těm alienům vlastně šlo?! Na druhou stranu je tady opět ta motivace zkouknout to znovu. 68% ⭐️⭐️⭐️ ()

Lischai

Vždycky jsem si přál zapomenout, že jsem viděl Kontakt s Jodie Foster a vidět ho znovu. Zažít ten pocit napětí, úžasu a krásné melancholie z toho, že kamera nahrávala 16 hodin šumu a na pláži stál její otec. A dnes, dnes se mi to splnilo. Arrival je Kontakt, Kontakt je Arrival, Hannah je palindrom. Tohle sci-fi je super. ()

Aljak

Waw, lepšie ako som čakal - oveľa lepšie! Denis Villeneuve už u mňa zabodoval viac krát, ale jeho posledné dva kúsky (Enemy a Sicario) boli pre mňa sklamaním. Avšak týmto filmom sa opäť vracia v mojich očiach k režisérskym výšinám. Musím priznať, že mimozemské akčné sci-fi filmy rád nemám (vlastne, neznášam ich), ale v tomto prípade som sa kvôli Amy Adams obetoval, a veru neľutujem! Som rád, že v Arrival absolútne absentovala akčná zložka a namiesto nej to malo v sebe to tajomné mysteriózne čaro. Prvá polovica bola taká o kus slabšia, ale ako náhle došlo ku začiatkom komunikácie s mimozemšťanmi a snahe si porozumieť, tak moje nadšenie priamo úmerne narastalo. Obával som sa, že záver bude fatálnym vyústením väčšiny konfrontácií ľudstvo vs. mimozemšťania, ale to posolstvo podané prostredníctvom časovej slučky bolo parádne a prežíval som pri ňom podobné pocity ako pri vyvrcholení Interstellar. Takže paráda, teda až na tú vlažnejšiu počiatočnú fázu. ()

kaposlav

Trošku matúca pointa, ktorú nie všetci pochopia, alebo si ju vysvetlí každý po svojom. To je ten žáner mysteriózny, ktorý až tak nemusím. Mne v tom filme niečo ešte chýbalo, aby prekročil prach priemernosti. Každopádne takéto filmy mám celkom rád a tešil som sa. Možno trošku veľké očakávanie pokazilo dojem, ale ako som písal niečo mi tam ešte chýbalo. ()

Havaj8

Neskutečný sci-fi, který se hravě obejde i bez kdejaký akce. Souhlas, že takhle intenzivní příchod a komunikaci s vetřelci z jinýho světa jsem asi ještě neviděl. A ačkoli hodinu a půl vyčkáváte na pořádnou akci, tak přijde příjemný rozuzlení, který vám nedá spát, dokud tomu nepřijdete na kloub. Ty dějový linky, který se vlastně snaží nějak prolínat vyzní ve výsledku úplně opačně. A světe div se, ono to dává smysl. Takže za mě obrovský překvapení. Srovnání s Interstellarem tu není na místě. A režisér Denis Villeneuve jde do oblíbených, protože on si to zaslouží. ()

Martin741

jeden z tych lepsich filmov na temu mimozemska civilizacia kontaktuje zivot na zemi. Preco zrovna kontaktuje len zivot v USA a ne v Rusku, to mi samozrejme nik nevysvetlil. A uz pochopitelne nepripadaju do uvahy prdele tejto planety ako povedzme Banglades, Burkina Faso alebo nedajRamzes Uruguaj. Na ne mimozemstania zvysoka seru a nebavia sa snimi, na to si u tychto filmov treba zvyknut. To posledne je sice vyspele, ale USA je holt USA, taxa mimozemstania spajaju zasadne a len s nimi, verbal ma obavam sa s tym byvalym Vychodnym Blokom zase pravdu. Tak to je prva vec co ma srala, ono je toho ale kapku viac. Preco su tie dve pribehove linky dialogovo prepojene, to som sa tiez nedozvedel, tu sami zdalo ze Villeneuve kapku vykrada Ynterstellar, ale mozno iba zdanie. Tam tez bola lina "na Zemi" a "vo vesmire". Potom, dalej, ked uz teda pozemstania komunikuju s tou mimozemskou nadherou, preco doprdele nezabranili par vojakom v utoku ? To som zase nepochopil, Villeneuve totiz u mna stale rezisersky nema na Spielbergov Bliza Setkani Tretiho Druhu, a to ani talentom. Starsi Spielberg je proste megatalent. Ako jo, ono to davalo zmysel, Amy Adams bola skvela, Jeremy Renner je chlap na mieste a kludne stihal aj Les Bielyker /Posledni skotsky Kral, Krvavy Sport, Ghost Dog/. Michael Stuhlbarg si okrem tohoto zahral aj v tej buzniade Kol Mi baj Jor nejm. A doteraz neviem, ze ci buducnost mal moznost vidiet aj Renner - mal alebo nemal ? Kazdopadne 89 % ()

Figu

Musím se přiznat, že jsem šel do filmu s velkým očekáváním a že se to konečně zadařilo prolomit! Byl jsem plnej napětí z nové civilizace a pojetí mimozemské rasy bylo fascinující! Dorozumívání a výzkum jejich jazyka, to byla slast! Celkově Arrival působí velice temně a to jí hraje do karet. Pro parádní obsazení a pro nevšední sci-fi zážitek musím dát plnou palbu. 90% ()

vydumnica

Tak za túto rolu by som dala Amy Adams Oscara! Až nechápem, že ešte žiadneho nemá. Perfektný herecký výkon, často aj bez slov. Od samého začiatku som si hovorila, že keď matka prežije smrť vlastného dieťaťa, hravo zvládne aj nejakých mimozemšťanov. Pôsobivá hudba a výborný scenár tiež stoja za zmienku. Tempo mi miestami pripadalo až prispaté, ale Denis Villeneuve asi vie, čo robí. Na konci filmu som neostala až taká prekvapená, tak asi aj preto nedávam plný počet. Každopádne film na zamyslenie. Ako to bezspoilerovo napísať, hmh, ak vopred vie, že od nej odíde, ak mu niečo povie, mohla by mu to radšej nepovedať, aby ostal? 80%. ()

Streeper

Očekávala jsem asi trochu příliš, protože se cítím trošku zklamaná z filmu, ale zároveň se mi na něm líbila spousta různých věcí. Jako první věc, kterou určitě musím zmínit je vzhled mimozemšťanů, konečně někoho napadlo vytvořit originální a neokoukané tvory z vesmíru, kteří nemají dvě nohy a oválnou hlavu s velkýma očima. Další věc je jejich komunikace, která mě nadchla a co víc, jakou práci si s tím tvůrci museli dát! Klobouk dolů. Co mě zklamalo, bylo to, že je to až moc vědecky pojaté a to mě nebavilo, zamilovala jsem si scény s Amy Adams, když byla v přítomnosti mimozemšťanů, bylo to napínavé a zajímavé, ale jakmile byla u počítače a luštila jejich písmo a řeč, tak jsem ztrácela soustředění nad filmem. Interstellar u mě stále vede jako nejlepší sci-fi posledních let, ale věřím, že Arrival získá pár nominací na Oscara a zaslouženě. ()

joker.george

Chvíli jsem tápal, než mi film pomohl se zachytit, ale i potom jsem s ním nedokázal plně držet krok a pokaždé, když vrcholil, jsem cítil, že mi stále uniká. Ale přesto to, co jsem zachytil, mě dokázalo oslovit i zasáhnout, ale na to, abych film plně docenil, budu muset ještě dozrát a nabýt několik životních zkušeností. To mi však nezabraňuje plesat nad čistě filmovými aspekty, ze kterých mě především zasáhla hudba a doufám, že se mi podaří sehnat celé album. A závidím těm, kteří si dokázali plnými hrstmi vzít a vychutnat to, co film nabízí. (Třebíč, kino Pasáž) ()

Rocky88

Určitě to není film pro všechny. A určitě si to všichni nepřelouskají (v kině v každém případě narazíte na "to byla ale píčovina" kritičku. Ne, nebyla to píčovina, jen ona je blbá kráva). Když ale budete dávat pozor a zapamatujete si i zdánlivě nepotřebné scény, všechno vám zapadne a sami hlavní hrdince budete její schopnost závidět. Sám jsem nyní na vážkách, zda je téma času a existence lépe zpracováno v Interstellaru nebo tady. V obou případech se ovšem jedná o jedinečnou podívanou. A stejně jako má Nolan Zimmera, má Villeneuve Jóhannssona. Ten se tu místo atmosférické hudby vydává cestou atmosférických zvuků, až místy pěkně hryže do podvědomí. Suma sumárum je to vlastně strašně jednoduchej film s velkým přesahem, donutí vás přemýšlet o životě úplně jinak. Villeneuve je hodně nadějná budoucnost. Teda vlastně "budoucnost"... ()

Nach

Velice inteligentní sci-fi snímek s výbornou režií, který koketuje s myšlenkou, jak by to mohlo vypadat, kdyby skutečně na naší planetě přistáli mimozemšťané. Na poli 117 minut se zde tak rozehrává snaha o navázání kontaktu s druhou civilizací, abychom zjistili proč nás cizáci navštívili a co případně chtějí. Nejde vůbec o nic jednoduchého, protože světové velmoci spolu ne vždy spolupracují, a tak možná ani ne mimozemšťané, ale my sami si způsobíme svou zkázu. Více o filmu nebudu sdělovat. Snímek mě zaujal svým inteligentním směřováním, ale na druhé misce vah je značná rozvláčnost a jakási nejednotná příběhová linka, která se ve výsledku ukáže jako stěžejní. Jednoduše řečeno jde o film, který obdivuji za jeho kvality a áčkovost. Na druhou stranu jde o ten typ kvalitního filmu, u něhož nemám potřebu jej znovu zhlédnout. A ač tedy se ke snímku stavím velice pozitivně, v hodnocení se to negativní odrazit také musí. 80% ()

Vojťas

Blízká setkání třetího druhu po 40 letech v nejlepším možném slova smyslu. Pozor na očekávání řežeb ve stylu Dne nezávislosti nebo Války světů, protože toto je trochu jiný typ "invaze". Psychologicky laděná žánrovka pro skutečné fanoušky původní spielbergovské sci-fi. 95% ()

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Pár dní po jeho druhé oscarové výhře za roli v Zelené knize se Mahershala Ali (Temný případ, Moonlight) upsal dalšímu ambicióznímu projektu. Zahraje si hlavní roli v nezávislém sci-fi snímku… (viac)

Clooney a temné sci-fi

Clooney a temné sci-fi

22.06.2018

Přestože se momentálně studio 20th Century Fox nachází uprostřed přetahované o to, kdo ho nakonec koupí (aktuálně vede Disney), pokračuje společnost ve své tradici a čerstvě teď získala práva na nový… (viac)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

09.03.2018

O comicsovém nakladatelství Valiant Entertainment jste možná nikdy neslyšeli. Podobně jako Marvel a DC ale má svůj propojený vesmír s tisícovkami postav, který se teď převádí na velké plátno.… (viac)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson