Planéta Zem opäť stojí v centre pozornosti mimozemskej civilizácie. V dvanástich metropolách pristáli zvláštne vesmírne lode a nik netuší, aké sú zámery votrelcov. Prišli v mieri alebo sa ľudstvo má začať obávať? (Itafilm)

Hedy

Co na to jenom říct? Stačí jen nakreslit kruh ve stylu předškoláka a je to. Momentálně jsem vám vyzradil děj celého filmu. Vraťme se ale na začátek kde jsme uvítáni lingvistkou z vysoké školy která jako jediná na světě dokázala komunikovat s chobotnicemi, které místo bílé tekutiny stříkají na sklo tekutinu černou. Film je napínaví od začátku až do konce. To je právě jediná kladná věc celého díla. Když už každou chvílí čekáte na meziplanetární válku dočkáte se pouze nudného konce. To je ta záporná část celého díla. Důvod proč film nehodnotím kladněji je ten že mě film (co se citové stránky týče) minul mnohakilometrovým obloukem a ještě se vzdálil. Aby nás ale film nenudil věčným nic neděláním postav tak jedné propůjčí schopnosti cikánské kartářky aby nám její vize protáhly už tak dost protahovaný film. Za mě tedy pouze 3 inkoustové kruhy na skle. ()

Stranger77

Jednoznačně jeden z nejlepších filmů tohoto roku. Tempo je sice místy až vražedně pomalé, ale rozhodně se na Příchozí ještě znovu podívám. Kvalitních sci-fi s myšlenkou, které nejde napoprvé snadno pobrat není mnoho. Více zde. 9/10 ()

ervina

Tenhle film mě dost zklamal.Poslední dobou se točí sci-fi snímky moc filozofický.Dřív prostě přilítli mimozemšťani,zaútočili,my je přeprali a bylo hotovo.Nekomplikovaný pokoukání.Tady byla zajímavá myšlenka,ale bylo to hrozně zdlouhavý. ()

JajinkaBec

Bylo mi řečeno, že poslední dobou až příliš často používám frázi, že "jsem od toho filmu čekala něco jiného". Možná na tom něco je, nicméně v tomhle případě ji vážně vypustit nemůžu. Asi to v některých fázích bylo trochu toporné, hlavně o faktoru času by se tady daly vést velké polemiky (ale to já vlastně dělám vždycky, co třeba takový Dům u jezera nebo na Hraně zítřka, že...), nicméně tenhle film posunul sci-fi zas na trochu jinou úroveň. Nejsem si jistá, jestli existuje nějaký jiný kousek tohoto žánru, který by mě dostal právě onou fantasy a zároveň tak emočně přiškrtil. Vlastně si tak trochu říkám, že ta sci-fi linka je mnohem méně důležitá než ta osobní, a že je to všechno chytré, zatraceně chytré. U spousty filmů tvrdím, že když už vím pointu, znovu je vidět nemusím. V tomhle případě naopak hlásím, že se na něj budu muset podívat ještě asi tak třikrát, abych to všechno doopravdy ocenila. ()

olmikee

Villeneuve je bůh. Minulý rok Sicario a letos Příchozí a ty jsou skvostné, impozantní a po vizuální a příběhové stránce dovedené k naprosté dokonalosti. Pro mě osobně film roku a pochybuji že to něco překoná (překonal La La Land). Doporučuji vidět v kině protože doma film ztratí minimálně polovinu svého vizuálního orgasmu. ()

ratpile

Smysluplnejsi, emocionalne pusobivejsi a intelektualne uspokojivejsi, za to ale komornejsi, ne tak ohromujici verze Interstellaru. Kde byl Nolan epicky a velikassky (mineno nekriticky) , tam je Villeneuve osobnejsi, citlivejsi a spiritualnejsi. Vizualne je to navic brilantni, atmosfera se nenecha nicim rusit a vse pusobi cilevedome a kompaktne. Specialni zminka patri Amy Adams, ktera svuj part sehrala presne tak lidsky, aniz by byt jedinkrat sklouzla do otravneho a neprimereneho. Villeneuve me dostal potreti a doufam, ze se teprve zahriva. ()

Rooseman

Film tohoto typu má jediný úkol, dostat diváka svou originalitou. To se v tomto případě jednoznačně povedlo. Chtějí aliens zdevastovat planetu? Nebo o něco žádají? Koho by asi v původní chvíli napadlo, že budou nakonec lidstvu pomáhat, a to i přestože do nich vojáci pustili nálož. Druhá polovina filmu je geniální a na konci člověka mrazí. Hodně celkovému dojmu dodal výkon hlavní hrdinky, která do role perfektně zapadla. Kamera a hlavně prostředí taktéž naprosto parádní, ponuré okolí se stalo pro film jednoznačně charakteristické. Za mě čtyři hvězdy! ()

boombang

Lingvistická stránka děje mi přišla dost pochybná - vážně je možné tak rychle naučit emzáky chápat lidský jazyk a zrovna angličtinu? To emzáci měli aspoň zajímavej kód. Vizuál byl nápaditý (ale létající talíře se akorát pojaly vertikálně), jinak však šlo o střídání nudy, nezajímavé osobní linie a klasické válkosvětové hysterie (rabování nesmí chybět). Závěr divný, nebo nepochopitelný. P. S. Proč si lidstvo v takovýchto filmech vždy myslí, že se ubrání emzákům, když ti jsou zjevně na tak vysoké technické úrovni, že k nám jsou schopni přilítnout kdovíodkud? P. P. S. A proč emzáci pokaždé vypadají jako nějaká odrůda chobotnice/krakatice (když už nejde o zelené mužíčky s tykadly na hlavě)? Jak ty chobotnice potom sestavily ty vesmírné koráby? ()

AgnesDee

Konečně sci-fi o mimozemšťanech, kteří nás nechtějí zabít a zničit celou zem. Pod-zápletka mi sice připadala až moc nucená, ale alespoň byla originálně pojatá a vymyšlená. ()

DaweForeman

Nestačim se divit hodnocení tohoto počinu. Je vidět, že hodně lidí je tady (jak někdo jiný už upozornil) spíše zaměřena emocionálně, než intelektuálně. Dejme tomu, že celý film mě udržoval v očekávání, co se stane v následujících sekundách, kdy přijde konečně nějaký zlom (vyústění). Zlom sice ke konci přišel, ale s naprosto (pro mě) zabitou pointou. Chápu, že "drama-romantické" sci-fi tu ještě jakž takž nebylo - pokud neberu v potaz např. film Hostitel, který alespoň mě dával větší smysl než tohle. Tahle snaha o dojetí z mezinárodní spolupráce, rodinné hodnoty, mateřství, nelitování svých chyb atd. mi nepřijde zrovna světoborná. To nejdůležitější pro mě a to na co se tam ptal neustále pan plukovník - proč tam vlastně jsou (krom toho, že někdy něco) - tu zodpovězeno není a tak si myslím, že onen sci-fi prvek a obecně ty mimozemštani jsou tu zbyteční. Dané myšlenky by se dali i natočit dramatičtěji, kdyby sci-fi prvky vyškrtli a místo toho dali nadpřirozené schopnosti a zasazení do normálnějšího prostředí (ale vzhledem k tomu, že je nadpřirozenými schopnostmi zmlsanej skoro každej druhej film, tak proč se obtěžovat tak něčím všedním). I když zase na druhou stranu, pak bychom se zase dostali do jiného počinu, čímž byl např. seriál Fringe. ()

vieriX

Kdo čekal něco ve stylu Dne nezávislosti tak tohle opravdu nedostane podstatnou část filmu je zaměřen jen na komunikaci a rozluštění co návštěvníci chcou a dost jsou tu flashbacky do minulosti. Kdo rád u filmu přemýšlí tak tady bude mít dostatek času. ()

XXXXXXXX

Pokud po dvou hodinách sledování tohoto blábolu zjišťujete, že vlastně nevíte, o čem to vlastně mělo být, nezoufejte. Závada není na Vašem přijímači. ()

Lkn

Absolutně, ale jako vážně vůbec nechápu, proč je kolem toho takové haló a uz vubec nedokážu pochopit za co ty nominace na oscary!! ()

Lewisssek

Mám rád pečlivě budované napětí, ale toto se prostě vleče jak sopel. SPOILER alert - ufonci přiletí, hoďku se snaží pokecat s Amy, načež zase odletí. Bez jakéhokoli zásadní přínosu pro sebe či lidstvo, akorát té Amy trochu domotají palici. A teda ještě ti zlí Číňani skrze osobní hrdinství americké ženy prozřou. ()

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Pár dní po jeho druhé oscarové výhře za roli v Zelené knize se Mahershala Ali (Temný případ, Moonlight) upsal dalšímu ambicióznímu projektu. Zahraje si hlavní roli v nezávislém sci-fi snímku… (viac)

Clooney a temné sci-fi

Clooney a temné sci-fi

22.06.2018

Přestože se momentálně studio 20th Century Fox nachází uprostřed přetahované o to, kdo ho nakonec koupí (aktuálně vede Disney), pokračuje společnost ve své tradici a čerstvě teď získala práva na nový… (viac)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

09.03.2018

O comicsovém nakladatelství Valiant Entertainment jste možná nikdy neslyšeli. Podobně jako Marvel a DC ale má svůj propojený vesmír s tisícovkami postav, který se teď převádí na velké plátno.… (viac)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson