Ferdinand

• Česko Ferdinand (viac)

Ferdinand je veľký býk s veľkým srdcom. Je to roztomilé, no trochu nešikovné až groteskne pôsobiace stvorenie, ktoré ale neznalí ľudia považujú za nebezpečné a zúrivé monštrum. Keď si jedného dňa Ferdinand neopatrne sadne na čmeliaka, ten ho štipne a Ferdinand sa splaší. Celú udalosť vidia vyhľadávači býkov do koridy a rozdivočelý Ferdinand ich uchváti natoľko, že ho okamžite chytia a odvezú. Ferdinand je ale odhodlaný vrátiť sa k svojej rodine a pomocou svojich nových priateľov sa vydáva na dlhú cestu Španielskom. (CinemArt SK)

campix

Sympatický animovaný film, který ovšem nijak nevyniká a nenabízí tak nadprůměrnou podívanou. Ferdinand je býk, který jak už tomu tak bývá vyčnívá. Nemá rád násilí, má rád květiny a odmítá bojovat o prestižní místo na španělských býčích zápasech. Shodou okolností se dostane do situace, kdy mu nic jiného nezbývá. Tedy nic objevného. Na druhou stranu, pár zajímavých charakterů tu máme, animák je to svižný a některé situace jsou velmi zajímavé. Bohužel nic, co by mě přesvědčilo, že Ferdinand je nadstandardní žánrová podívaná. ()

BoXBe

Vtipně a nápaditě animovaná průměrně vtipná a příběhem úplně standardní Disney pohádka. Dětskýma očima určitě super, dospělí taky mají gagů dost. Dojem smíšený, bio téma se přežít dá, ale jinak je film čistá popcornová matematika, nic autorsky originálního. ()

chelseaman22

Překvapivě dobré. Určitě je nutné ocenit nestátní zápletku založenou na tom, že korida je vlastně hrozně špatná, jelikož pravidelně zraňuje city jejích účastníku, tedy hlavně býků. Nejzajímavější na filmu je asi soupeření mezi býky a germánsky vyhlížejícími oři. 77% Celosvětový příjem k 11. 6. 2018: $295,354,830, což je 2,66 násobek rozpočtu ()

Tosi

Na tenhle animák se srdcem na správném místě nejde být přísný. Děti morálně obohatí a dospělé pobaví několika povedenými vtípky. ()

Lachtaan

Vynikající rodinný feel-good film se správnou špetkou humoru, který si zasluhuje post nejlepšího animovaného snímku loňska a dle mého i o malý kousíček předhání hitovku Coco. Zasmál jsem se, nenudil se a užíval si každý moment tohoto filmu. Klidně bych ta procenta viděl zase vyšší než pomalu zbytečně klesající. ()

Ryuuhei

Příjemný, leč typicky stavěný animák o bejkovi, který se necítí být tím pravým bejkem a namísto násilí dává přednost květinám a pomáhání druhým. Tedy, příběh klasicky o někom odlišném, kdo za žádnou cenu nechce sejít ze své cesty a dělá věci jinak tak dlouho, dokud ani ostatní nepřesvědčí o tom, že se možná mýlí sami v sobě. Trochu bych zkritizoval tu snahu stavět tradici býčích zápasů do negativního světla - ano, je to brutální „sport“, ale jak jsem již řekl, i národní tradice a animák v tomto ohledu až příliš moralizuje. Nicméně kromě toho zábavné, veselé, přinášející hřející pocity a sem tam dobrou hlášku „Vy prašivý krysy! - Hej, my nejsme prašivý krysy! Jsme prašiví ježci.“ Taky, koho by nebavil pacifistický býk, ujetá koza, nebo kleptomanští ježci (kteří mi tak nějak až moc připomínali Tučňáky z Madagaskaru). 70% ()

oveckaoa

Viděli jste někdy sluníčkařsky ekologický animák? Že ne tak to si pusťte Ferdinanda tady je to do očí bijící. Takže zde máme býka co není býk jelikož má rád květinky (zajímavé, že na konci po něm hážou mrtvé květiny a to mu nevadí) a místo bojů v aréně má všechny rád. Pak zde máme německé koně, kteří jediní se starají o humor jelikož více vtipných postav režisér nezvládl sehnat (čestná výjimka je ta koza, která se snaží, ale tam je to 70 procent trapnost 30 procent humor navíc pokud je roztomilá tak já jsem budoucí čínský prezident).V některých celcích se jedná o povedený animák (honička na té silnici i když tady se těžce vykrádá Hledá se Dory a ten taneční souboj s koni) ve většině se jedná o těžce průměrnou záležitost. Předchozí Saldanhovo Rio (druhý díl už ne) se mě líbilo více bohužel tento režisér šel od dob Doby Ledové do háje a místo na kvalitu jde na komerci, aby se zavděčil spíše malým děckám než ostatním. Animák roku ani omylem jak Coco tak i třeba taková Balerína je na vyšší úrovni. P.s. nevím v jakém časovém pásmu se to odehrává, ale zatímco ti býci stárnou tak ta holka a její otec nezastárne ani o rok nemluvě o tom, že ta její starost něj je pouze póza v průběhu filmu neudělá pro jeho záchranu absolutně nic tomu říkám láska. ()

venison

Animovaná pohádka "Ferdinand" je stravitelnější verzí proveganského filmu „Okja“.. Rozhodně jsem se nenudila, ale myslím, že příběhově je to spíše cílené na mnohem mladší ročníky, než jsem já.. Prostší, humorově méně vyzrálé, spíše roztomilé.. Některá místa jsou hlušší a některá akčnější.. Samozřejmě nechybí ani notná dávka morálních hodnot.. Doporučuji na rodinné dívání :-) ()

lykan9

Nevím jestli je to tím, že jsem animáky již přehlcen, ale ať se v poslední době podívám na jakýkoliv nový film, tak jsem zklamaný. U Ferdinanda jsem byl zklamaný o to víc, že jsem od něho očekával mnohem víc. Animace je samozřejmě úžasná, dokonce i samotné postavy jsou zajímavé a někdy i vtipné. Bohužel celek samotný je velice nudný. ()

VanTom

Snaživě originální kulisy nijak neumenšily okoukanost příběhové šablony, jinak ale moc hezky zpracované. Kolem sympatického, nekonfliktního hrdiny ("kytičkáře" :-)) se ochomýtala spousta komických postaviček, ve většině případů povedeně vtipná. Nezbytnou velkou akční honičku pak tvůrci aspoň nápaditě přepálili, jenže následující závěrečná korida už působila spíše bezradně, idealisticky (ono jak také přístupně pohádkově podat v reálu kruté týrání v zápasu býka s matadorem, že?). Do té doby jsem se ale bavil více a lépe, než jsem čekal. 7/10 ()

Mishqo

O tom, že býky môžu mať aj iné sny ako skončiť ako zábava (býčie zápasy) či jedlo (bitúnok) pre ľudí. Cute. Slzičky boli. ()

Sany33

Na novom animáku je pútavé sledovať viaceré atribúty, pričom samotná tematika je dobre uchopená. Málokto by veril, že z býčích zápasov, resp. prípravy na ne sa dá urobiť samostatný film a dostane aj solídne napísané postavy. Vychádzajúc z neznalosti knihy či témy má lokálny divák istú výhodu, cez protagonistu sa dostávame do nevídaných zákutí. Málokto pri detskom filme bude čakať sondu do taju koridy a autori rátajú, že poznáte aspoň základy (kto je toreador, ako súperí s býkom, či ho na konci aj zabije) – súčasne sa však netreba vystrašiť, že Ferdinand je násilný animák. Do arény sa pozrieme iba raz a väčšinu času trávime skôr na malebnom španielskom vidieku.Veľké plus patrí aj za vykreslenie samotného hrdinu. Ferdinand je dobrák od kosti, čo pri živote býka ide ťažko dokopy s možnými cieľmi (skončiť na tanieri či v koride), autori sa pasujú s jeho povahou i obrovskými rozmermi (pamätná scéna v štýle „slon v porceláne“). Ferdinand má akurát trošku dlhšiu stopáž, pár popových piesní by sme oželeli a niektoré opozerané chvíle vám vybavia iné animáky, no inak je to svieži originálny príspevok. 87% ()

Jaro.Krafcik

Ozaj podarený a zaujimavý animák. Asi ich začnem pozerávať, lebo fakt jeden z najlepšich z roku 2017 spolu z Coco. Ferdinand síce patrí k tým nie príliš známym ale aj tak si svojich divakov získa či už ide o starých alebo mladších. Ale tá koza mi tam už liezla na nervy. No vtipy a dojimavý koniec to vynahradil. 5* ()

Hollohlaway

Nuda. Zápletka nesmyslná, ok to ale beru. Ale mluvící zvířata bývají v animácích mnohem zábavnější. Hlavní linka je kytičková až hrůza, vedlejší žádná není. Postavy předvídatelné a děj taky. Animace ujde, ale jinak to nemá nic navíc. ()

P1tr

Nepříliš objevný a zásadní animák, který nabízí roztomilou a atraktivní animaci, pomocí které je vyprávěn tuctový a předvídatelný příběh servírující několik povedených vtipů, ale častokrát po cestě ke konci tvůrci šlápnou vedle a ztratí tak bezmeznou diváckou důvěru. Navíc mnohdy film působí nepromyšleným dojmem, kdy je spousta příběhových prvků nastíněná a následně nedokončena, či nepochopitelně postavena na vedlejší kolej vedoucí do nikam. Ferdinand neurazí a děti jistě zaujme na jedno pokoukání, ale pro dospělé diváky to příliš není. ()

Sestra v akci našla režiséra

Sestra v akci našla režiséra

03.10.2021

Hudební komedie Sestra v akci z roku 1992 se dočká dalšího pokračování. Takřka 30 let od vzniku prvního dílu se tak herečka a moderátorku pořadu The View Whoopi Goldberg vrátí do jeptiškovského… (viac)