Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ferdinand je veľký býk s veľkým srdcom. Je to roztomilé, no trochu nešikovné až groteskne pôsobiace stvorenie, ktoré ale neznalí ľudia považujú za nebezpečné a zúrivé monštrum. Keď si jedného dňa Ferdinand neopatrne sadne na čmeliaka, ten ho štipne a Ferdinand sa splaší. Celú udalosť vidia vyhľadávači býkov do koridy a rozdivočelý Ferdinand ich uchváti natoľko, že ho okamžite chytia a odvezú. Ferdinand je ale odhodlaný vrátiť sa k svojej rodine a pomocou svojich nových priateľov sa vydáva na dlhú cestu Španielskom. (CinemArt SK)

(viac)

Videá (19)

Recenzie (149)

Jara.Cimrman.jr 

všetky recenzie užívateľa

"Pes žere psa, bejk se pere s bejkem a všichni nenávidí kozy." Až tak zlá je realita? Kdepak, tady je realita ještě horší - býk může být jen zápasník nebo maso. Přesto je to celkem zábavné, ale já jsem se tak nějak s devítimetrákovým pírkem Ferdinandem nedokázal úplně ztotožnit. Jako pacifista jsem mu sice rozuměl, že ho neláká boj s matadorem, ale mít čichání ke kytkám jako životní náplň? Tomu moc nerozumím, ale přeju mu to ... i když mám steaky rád. ()

T2 

všetky recenzie užívateľa

Rozpočet $111miliónovTržby USA $84,410,380Tržby Celosvetovo $296,069,199Tržby za predaj Blu-ray v USA $15,327,012Tržby za predaj DVD v USA $15,920,187║ Námet dobrý ale nie úplne využitý, miestami tak troška kostrbaté, či fádne. 20th Century Fox a ich animačné štúdio Blue Sky sa tak trošku zasekli a točia už len čistý priemer za posledné roky (Rio 1+2, Doba ľadová 5), je to už len také kopírovanie toho čo sme videli a progres žiadny. Animácia v pohode. /65%/ ()

Reklama

Flego 

všetky recenzie užívateľa

Príjemná animovaná rozprávka inšpirovaná klasickou disneyovkou "Býk Ferdinand" z roku 1938 a Trumbovým scenárom "The One Brave" sfilmovaným v roku 1956. Pekná animácia, myšlienka, prepracované charaktery postáv. Škoda, že tých zvieracích postáv v strede filmu pribudlo, vtedy sa dej zbytočne naťahoval. Aj tak ide o slušnú oddychovku vhodnú aj pre dospelých. ()

misterz 

všetky recenzie užívateľa

Nečakane pohodový a príjemný animák, na ktorý sa veľmi dobre pozerá. Je tu plno humorných scén, ktoré vyvolajú úsmev na tvári, roztomilá grafika, prepracovaný charakter jednotlivých zvieratiek a tiež i pekné poučenie na záver. Myslím, že je tu všetko, čo by mal moderný animák nielen pre tých najmenších obsahovať. Silný nadpriemer. 85/100 ()

silentname 

všetky recenzie užívateľa

Bol som celkom zvedavý čo nám prinesú Blue Sky vo filme "Ferdinand". A bol som aj celkom optimistický. A môžem otvorene povedať, film má vynikajúci úvod a má vynikajúci záver. No stred filmu je podľa mňa to, na čom to najviac padá. V prvom rade je to moment, kedy ideme od ničoho k ničomu a len sledujeme nezaujímavé momentky s Ferdinandom a ostatnými postavami. A je tu najviac vidno, že je to adaptované podľa krátkeho príbehu, ktorý ma oveľa menej materiálu než je tu. A ak to chcete natiahnuť, tak samozrejme do toho musíte dať nejaké tie barličky, ktoré budú film držať pokope. Len potom nemôžete byť sklamaní, že si ich všimneme. A ešte si musíme priznať, tie tri otravné kone som ozaj nemusel vidieť. Jediné čo robili bolo, že ma otravovali. Humor filmu je celkom okey. Je tu pár miest, kde som sa zasmial, je tu dosť miest, kde som sa pousmial, hoci som sa mal skutočne smiať a film skutočne vychádza ako veľký mix. A je to škoda, lebo je tu pár miest, ktoré boli skutočne skvelé. Celá úvodná časť je skvelá. Spoznávame mladého Ferdinanda, jeho priateľov (alebo ak chcete rivalov), jeho náturu, jeho útek a ako sa stretne s malou Ninou a vyrastajú spolu. Funguje to skvele. A máme tu aj skvelú akčnú a komickú scénku, kde Ferdinand zdemoluje celý kvetinový festival. Podľa mňa to funguje dobre. Záver, kde sa Ferdinand ocitne v aréne je rovnako skvelý. Nebudem nič spoilovať, no povedzme, že to je moment, kedy veci skutočne dajú zmysel a vyplynie aj hlavná myšlienka filmu. A funguje to dobre. Vzťah Ferdinanda s Ninou je vynikajúci a škoda, že je toho vo filme tak málo. Myslím si, že deti si film užijú a bude dostatočne dobre spracovaný na to, aby sa pobavili, no neviem ako to budú vnímať dospelí. Ja som mal pocit, že mohli sa viac sústrediť na iné momentky a dať do toho menej klišé a nemuseli to tak natiahnuť. Som rád, že som film videl, no neviem či by som sa k nemu vrátil. Chcelo to urobiť trošku inak. Hodnotenie: C+ ()

Galéria (94)

Zaujímavosti (5)

  • Výroba a autorizovaná distribuce filmu podpořila více než 12 000 pracovních míst. (BMW12)
  • Vesnice, kde žijí Nina a Ferdinand, je Ronda na jihu Španělska. Tato vesnice je známá tím, že má nejstarší arénu na světě, postavenou v roce 1785. (BMW12)

Reklama

Reklama