V novom filme Piata vlna, štyri vlny čoraz viac smrtiacich útokov zanechali väčšinu Zeme zdecimovanú. Na pozadí strachu a nedôvery, hlavná hrdinka Cassie (Chloë Moretz) je práve na úteku a zúfalo sa snaží zachrániť svojho mladšieho brata. Keď sa pripravuje na nevyhnutnú a smrtiacu piatu vlnu, spojí sa s mladým mužom, ktorý sa možno stane jej poslednou nádejou - ak mu môže veriť. (Itafilm)

majo0007 odpad!

A Šiesta vlna (to je tá najsamhroznejšia) je točenie takýchto teenie sračiek! Podľa tunajších ohlasov som čakal nejakú stupiditu, ale toto predčilo všetky moje predstavy. ()

Sabrewulf odpad!

Ten typ filmu, co mě sral úplně vším už od prvních minut. Blbku nenapadne říct:" Nech si tu levou ruku tam a pravou pomalu odkryj bundu". Blbeček nedokáže říct:"Držím jen krucifix". Krávy a blbečci ve škole v hodinách neustále čumí do těch vyjebaných dotykáčů, bez kterých by se asi ani nedokázali vysrat. Hnusný CGI pád letadla. Hnusná CGI tsunami. Tupá amíkovská snaha být zajímavý tím, že mimozemšťanům začnou všichni říkat "ti druzí". Demence. Idiotské klišé, kdy si opět děcko zapomene medvídka a chce ho zpět. Jak bulil v tom autobusu při odjezdu, tak jsem měl chuť mu dát pořádnou kopačku do držky, aby měl proč. A tak bych mohl pokračovat. Při scéně, kdy emo šestnáctka začne házet ramena, jako kdyby byla největší macho zelených baretů, jsem začal proklikávat vpřed. To jsou ti amíci fakt takové tupé kopy hoven, že jim nepřijde přinejmenším trapné takovou scénu točit? Když jsem během proklikávání narazil na děcka v terénu, kde na ostro taktizují a válčí, tak jsem to vypnul. Mám svou hrdost. Když budu chtít vidět hromadu hoven, vytékající ze záchodu, tak si doma ucpu záchod a nenechám se urážet tímhle. ()

Deyw

takova teen kravinka...dalo se na to koukat, ale jednou to stacilo. nakonec to nebylo tak spatny...kdyz sem videl ted spoustu sracek s podobnou tematikou tak tohle bylo daleko zabavnejsi.. ()

Prometheus69

Co může všechno způsobit jeden zapomenutý plyšový medvídek? The Last of Us z mimozemšťana... a Enderova hra a Skryté zlo? Mnoo ehmm... nooo... myslím že né. První tři vlny byli v rámci rozpočtu povedený.. ale pak se to svrhne v takovou pěknou survive sračku. TLOU rád nemám.. ta hra mi navíc ještě k tomu že to je nehorázná blbost, zničila TOMB RAIDER! Ale dělat podle toho film, s prvky toho.. ještě k tomu blbě je fakt kokokoko na šedesátou-devátou! Druhá bráchová linie je sice víc povedená.. a vyplňuje tu jinak milostnou emzáckou vložku která opravdu byla asi nutná? nějakou tou akcí... Ale ve výsledku je to na jedno brdo. Konec jsem bez tak tušil už po 20minutě filmu v tom táboře. Ty vlny se při nejmenším měli trochu více rozvést.. né to tam nacpat všechno najednou a čekat pak na to že ono to nějak dopadne. No nedopadne... Musel jsem si to pustit 2x pač jsem asi v polovině usnul. Velmi překvapující dech beroucí konec. O.o Hlavně ta zápletka z 5 vlnou.. což mi bylo jasné už když to vysvětloval jak to z těmi emzáky vlastně je... ty brejle fakt nikomu nepřišli divný? A ta technologie.. nj, děti... ()

URBAN

Nebýt v tomto filmu Chloe nejspíš bych jsem to vypl, ale na Chloe se rád podívám i ve špatném filmu. Ten film není ryzí blbost. Příběh v sobě něco ukrývá, ale bohůžel nepodařilo se to. ( 5.8.2016/MAC ) ()

alchac

Sám sobě se divím, proč to vlastně dělám. Byl jsem si dopředu na 99,9999... % jist, že budu opět obnešťastněn nějakým Hladově Divergentním Potratem, jak již ostatně poznamenal kolega kulyk, nicméně i tak jsem se s kapkou naděje v žilách (a větším množstvím vodky tamtéž) rozhodl to prubnout a pokusit se v žumpě pod oddělením pro gastrointestinální choroby hledat zlatý nuget. Nepřekvapivě jsem z té senkruvny vylezl podělán od hlavy až k patě a obdařen odérem, který na tři kilometry spolehlivě zabíjí tchoře, přičemž na několik zlatých žil jsem sice vskutku narazil, ovšem tržně bych je zhodnotil tak nanejvýš u koprofilů nejčvachtavějšího ražení. Výše uvedenou charakteristiku tedy ještě doplním v tom smyslu, že namísto Labyrintu bylo tentokráte přimícháno vydatné množství filmového zprznění Endera, pročež jsem byl zase jednou silně zhnuseným svědkem toho, jak mimozemské invazi hrdinně čelí půltucet špinavců předmaturitního resp. předškolního věku. Tvůrci si taktéž marketingově velmi prosíravě nabili na minimálně dvě další pokračování, což mi již nyní působí těžké trauma. A tak tedy na závěr kladu zásadní, zoufale zásadní, otázku - kdy už tahle bestiální tortura fanoušků sci-fi starších 30ti let a s IQ přesahujícím rozkvetlý trs brambor probůch skončí?!? ()

sir-dave

Začátek byl ještě jakž takž ucházející. U katastrofických filmů bývá divák zprvu v napětí, občas něco bouchne, někdo umře, nikdo neví co se bude dít a potom to jde většinou do kopru. Tohle je spíše takové sci-fi napodobující Válku světů, a jím podobných, ale pro děti. Zápletka se odhadne hned při prvním náznaku akce a nelogických věci by se jeden nedopočítal. ()

Lachtaan

Další z pokusů dotáhnout na velké plátno oblíbenou youngadult knížku, u jejíž adaptace se všechny dívky ve věku od 11 do 17 let zblázní z toho, že konečně dochází k jejich velkému snu a už je netrápí fakt, jak film vlastně strašně pohoří. Kdyby byla The 5th Wave jen kratším dobrodružným postapokalyptickým filmem na nosičích, nikoho by neurazila. Ale když se ji bez sebemenší invence vynasnažili tvůrci natáhnout téměř na dvě hodiny a do našich kinosálů, rozhoukaly se sirény, že je něco špatně. Zůstal jsem u průměru za Chloe, které se snažím už léta přijít na chuť, ale napodruhé bych už její výlet do budoucnosti nedal, ani kdybych za něj dostal zaplaceno. ()

Johnny.ARN

Už čo je veľa, to je málo. Ja som tieto teen orientačné behy lesom so samopalom ešte ako tak zvládal, ale toto je taká pičovina, že sa mi miestami až rozum zastavoval nad tým, kery šmatlák toto dokázal napísať, spracovať ako scenár a ešte aj natočiť. Debilné dialógy, ešte debilnejšia zápletka a úplne najdebilnejšie chovanie postáv a dejové zvraty. Nie, proste, neviem na tomto filme nájsť nijaké pozitívum. Jedine iba Moretz, ktorá je proste jebavá, ale čudujem sa jej, že do niečoho takého išla. A ono to má byť trilógia?? Keď uvážim, že dvojky sú poväčšinou horšie ako jednotky, tak to nás potom Boh ochraňuj, keď bude niečo ešte horšie ako toto. 1 z 5 a nikdy viac ( Kino Dukla Svidník ) ()

ecceHOMMO

Ono, moje očakávania neboli veľké. Už kniha bola až príliš teenagersky orientovaná. A film samotný nedokázal na plátno preniesť aspoň to málo dynamické a akčné. ()

viperDavid

Celý film hodili na krk Chloe Grace s tím, že to její "krása" zachrání. Nezachránila. Nejvíc pitomí je zasraně otevřenej konec, který opravdu nesnášním a prostě diváka kopne do prdele. Chceš vidět jak to dopadne ? počkej si. ()

Ryuuhei

Nefunkční elektrická energie, povodeň, vyvinutá ptačí chřipka, invaze a nakonec rafinovaný plán na vyhubení lidstva. Když už apokalypsa, tak proč nedat všechno do jednoho? Jen škoda, že to absolutně nefunguje. Hlavní hrdinka - ze středoškolačky během dne chladnokrevnou terminátorkou, kterou tedy jednou postřelí, aby se neřeklo. Ale jinak, nesympatická a jako charakter naprosto otravná. A co další hlavní charaktery? Nepochopitelná chemie? Používání přezdívek jako Zombie, Dýka... to vážně? No, jen, aby to nešlo ruku v ruce i se samozřejmě křiklavě výraznými archetypy. Celkově, vysvětlení důvodu, proč použít děti jako „boj proti mimozemšťanům“, se sice dostalo, ale opět. Za týden, aby z obyčejných dětí byla vymytá armáda? A pointa? Předvídatelná od samotného začátku, pracující s překvapením, které se nekonalo. Takže ani napětí žádné a logika jakbysmet (proč nevyhodit do povětří prázdnou základnu a nevykašlat se na všechny „oběti“, které byly následně transportovány). Závěr jde ruku v ruce se zbytkem. Celé to působilo jako první díl chystané hodně špatné trilogie. Naštěstí, další díly se nekonají, i když vyvrbení děje bylo takové, jaké bylo. No, nelze jinak. Chtěl jsem dát 2*, ale takovému průšvihu ani takovou milost nemůžu projevit. Asi ten nejhorší apokalyptický film nové doby, který se rozhodl pracovat s mladými hrdiny. Chápu, kdyby to byl film na ně mířený, ale krev, mrtví, atd., to o tom nevypovídá. A zpracování? Kamera to dorážela, působila jako levný, televizní vercajk. 30% ()

Mrkvič

Hodinu jsem se bavil více než slušně. První vlny jsou efektivní a dost zdrcující pro lidstvo. Atmosféra je díky tomu hodně napínavá. Bohužel následná romantika a dětští vojáci už jsou dost mimo. A nejspíš ani se sebelepším tvůrčím týmem by se z té slátaniny nedalo vytřískat o moc víc. A nic na tom nemění fakt, že Chloe je strašná a nedá se jí věřit absolutně nic. ()

Phietros

Velké zklamání! Mohl to být velkofilm, kdyby někdo zapřemejšlel, do filmu trochu více investoval, trochu se promíchalo obsazení a roztáhli se děje jednotlivých etap vln! Špatné to vyloženě nebylo, hlavní hrdinka Cassie je sympatačka a ocitne se sama ve zničeném světě obsazeném těmi druhými! Společnost jí dělá mladík, který je na půl člověk a na půl mimozemšťan. Ona se zamiluje a společně jdou najít jejího ztraceného bratra. Vláda, která pomáhá lidem se ukáže že je likviduje a nechává na živu jen děti, ze kterých dělá vojáky aby likvidovali infikované. Ti ale nejsou infikovaní, nýbrž přeživší lidé a vláda je stělesněná mimozemská síla! 60% ()

ywo666

Tak čakal som väčší prúser. Určite je to lepšie ako Hunger games, Divergent, Maze runner alebo Host. Oproti drahším kolegom je to utiahnutejšie, prirodzenešie a menej otravné. A možno aj trochu drsnejšie. Žiadna originalita sa nekoná. Všetko sme už niekde videli. Všetky "zvraty" sa dajú predvídať, ak sa človek obťažuje ich pridvídať. Najväčšia výhoda je Chloë Grace Moretz. A celkovo postavy sú na teen pomery celkom tolerovateľné. Takže nejedná sa o žiadnu pecku ale úbohých 47% je nespravodlivých. Hlavne v porovnaní s vyššie zmienenou štvoricou postapo teen filmov. Keby sa ďalší diel zameral viac na akciu a menej na romantiku (ktorá zatiaľ tvorí asi iba 10 minút stopáže) vôbec by som sa nehneval. Solídne 3*. ()

venison

Původně jsem si myslela, že film „Pátá vlna“ bude béčková variace na slavný snímek „Já, legenda“, ale bohužel jsem dostala jen rozvleklou neoriginální teen sci-fi romanci :-( Prvních 20 minut filmu (postupný sestřih prvních vln + příjezd armády a následná poprava dospělých) se rozjížděl na béčko velmi solidně.. Bohužel tím veškerá zajímavá podívaná končila.. Kdyby prvních 20 minut natáhli na celý film, udělali by lépe.. Závěr jsem s klidným svědomím prospala.. ()

uiu

V prvé řadě jsem od filmu nic neočekávala, neboť jsem v recenzích často četla přirovnání k Hunger Games nebo sérii Divergence, milostný trojúhelník, dystopická budoucnost atd. atd. Jaké to pro mě bylo příjemné překvapení, když jsem cca po 10 minutách filmu zjistila, že se mi to vážně líbí? Příběh je vyprávěn očima hlavní hrdinky, které je cca 18, chodí na střední školu a řeší věci, které dívka jejího věku na střední škole má řešit. Jednoho dne naši planetu obsadí mimozemšťani a postupnými vlnami se lidstva zbavují. Naše hrdinka nakonec zůstane sama v divočině odkázaná na sebe a zbraň a příběh se nezaměřuje pouze na její odnož zápletky, ale také na příběh její školní lásky Bena Parishe a jejího bratra, které narukovala armáda. Finální rozuzlení příběhu je zajímavé a končí to tak, že se v nejbližší době můžeme těšit na pokračování (knižní verze je o 3 dílech). Postavy mi přišly sympatické a uvěřitelné, někdo ale asi nezkousne, že hlavní hrdinové jsou teenageři a s tím se pojí i podzápletka různých vzájemných lásek nebo tajných lásek. ()

mickyreed

Tolik štastných náhod, instantní dětská armáda za několik dnů bez traumat ze ztráty rodiny a k tomu triky jak z hodně slabýho běčka... zklamání ()

elanius

(30/2019) / Ak by tento film vypustil Asylum production, padol by som rozhodne na prdel. Ak toto niekto vypustil so serióznym úmyslom, nezostáva si len zaťukať na čelo a rýchlo zabudnúť. (2/10) ()

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

03.08.2014

S adaptacemi knih s dospívajícími teenagery, především dívkami, se v poslední době v Hollywoodu roztrhl pytel. Máme tu ságu Hunger Games, nedávno se rozjela další velká a nákladná série začínající… (viac)