V novom filme Piata vlna, štyri vlny čoraz viac smrtiacich útokov zanechali väčšinu Zeme zdecimovanú. Na pozadí strachu a nedôvery, hlavná hrdinka Cassie (Chloë Moretz) je práve na úteku a zúfalo sa snaží zachrániť svojho mladšieho brata. Keď sa pripravuje na nevyhnutnú a smrtiacu piatu vlnu, spojí sa s mladým mužom, ktorý sa možno stane jej poslednou nádejou - ak mu môže veriť. (Itafilm)

Vyhy

Klasické průměrné sci-fi, kde naděje světa je na bedrech mladých lidí (nebo dětí??). Postavy však nevýrazné, vyjma Chloë G.M. kterou vždy rád uvidím. Velice oblíbené téma a tolikrát zfilmované. Umím si představit, že knižní podání umí zaujmout více. Ve filmu některé scény působily nepřirozeně a skoro až "trapně". První část filmu, kde naší zemi pustoší vlny, hodnotím kvalitně a film vypadal slibně. Potom kvalita upadala. Film nenudí, ale klidně odtrhnete oči od plátna. ()

Havaj8

V porovnání s ostatníma novodobejma scífkama to bylo znatelně slabší. A že mě tenhle žánr relativně baví. I ta romantika k tomu prostě patří. Ale z pohledu napadení Země těma emzákama, což byl hlavní pilíř celýho filmu, to bylo nedokonalý. Přitom všechny 4 vlny měly grády. Ale čekal jsem pořádnou invazi, pořádný cizáky a ne všechny podělat, tím že dostanou lidskou podobu. Jinak se to dalo, taková klasika. Chloe v pohodě milej výkon. Ještě možná zklamal ten konec utnutej, Ale třeba se plánuje pokračování, což by asi pár věcí vysvětlovalo. ()

Streeper

Téma bylo docela zajímavé, je opravdu těžké napsat dobré sci-fi, které se nepodobá těm ostatním a tohle v jistém směru bylo celkem originální. Nicméně zápletka a hlavně konec byl předvídatelný, už jak se tam armáda objevila s auty a se všemi vymoženostmi mi bylo jasné, kde se ten háček schovává, ale i tak to nebylo úplně špatné, napětí, drama tam bylo a koukat se na to dalo. ()

cariada

Od tohodle jsem čekal obří povodeň, ale o to ví jsem byl překvapen a potěšen co se z toho vyklubalo. Nakonec se ukázalo, že se jedná o mimozemskou invazi, která postupně v několika vlnách totálně paralizuje a vyhlazuje život na planetě. Opět se ukazuje jak strašně jsme závislý na elektřině a bez ní jsme v hajzlu, protože nic nefunguje. Nakonec se snaží vyhladit děti, což je celkem zajímavé, aby se vzájemně zabili , že jsou to všichni mimozemšťani, naštěstí je ale lidský druh přece jen ......Podobný filmy mám rád, dávají velké množství otázek co by . ()

bourec

No,začátek opravdu nebyl špatnej,jenže to trvalo jen asi dvacet minut,pak už to byla celkově nuda.Myslim ,že takový a podobný knihy by měli pálit.Koho zajímá něco takovýho,když se na svět žene zkáza.jedině idiota.Jděte s těmahle filmama do prdele.30%. ()

Joges

Některé náměty by měly zůstat v knihách. Je li titul dobrý, čtou se knihy dobře a nepůsobí trapně, jako jindy ztvárněné předlohy ve filmech. Natočit Pátou vlnu bylo asi chybou, americké zpracování mi totiž moc nesedlo (ani samotný námět není zrovna nejlepší), nemusí se prostě všechno za každou cenu točit. ()

Pitam

Hodně slaboučký scénář, spousta nelogičností, včetně některých až do oči bijících (a promiňte mi to slovo) hovadin. Například, věděli jste, že úplně ideální krytí jednotky v noci je, když každému přímo na hlavě svítí bílé LEDky? :-) No a takových "prima nápadů" je tam spousta. Nevadily mi laciné triky, je vidět, že rozpočet nebyl vysoký, takže i to hrozné CGI ve druhé vlně se dalo přežít. Co mi ale vadilo hodně, byla skutečnost, jak strašně předvídatelné a polopatické to všechno bylo. Ale abych jen nekritizoval, tak dám bodík za sympatickou Chloe v hlavní roli, protože se fakt snažila a docela dobře se na ni kouká, i když vůbec neumí držet zbraň :-) A druhý bod za to, že jsem dokoukal až do konce. I když teda až napodruhé. Poprvé jsem usnul :-) ()

PavelVanekArt

Co jsem to proboha viděl... Tak solidní rozjezd, námět jako kráva. A ono se z toho vyklubala dokonalá teen adult sračka. Ne, jakože vážně, sračka. Chlorovaná Grácie Morenová mi tady neskutečně vadila. Počkat, on mi tu vadil každej, bez vyjímky. I chudák Liev Schreiber to podělal ve velkým stylu. A blbější emzáky aby film pohledal. Ne, tomuhle se vyhněte velkým obloukem, kurva velkým. Pokud Vám teda není patnáct, nevlhnou Vám vagíny z lidských hybridů a škaredých herců. Pak je vše v pořádku. Asi. 1* a.k.a 15% ()

Larushka

Už knížka byla hrozná, takže žádné překvapení. Nelíbila se mi animace vody, Chloe měla na krku krásnou hvězdičku. V soundtracku opět Sia :) Takové hloupoučké, ale Liev Schreiber se snažil. ()

ic

Začíná to dobře a v průběhu filmu kvalita zcela lineárně klesá až tak, že další díl vidět nechci, myslím že to nechtělo hodně lidí, když se nic nenatáčí. ()

Juto

Moretz zaujala presvedčivú, silnú, hlúpu pózu, ale nemá žiadne množstvo charizmatickej hrôzostrašnosti, ktorá by mohla povzbudiť nelogické záverečné dejstvo Piatej vlny, ktoré sú poháňané odhaleniami o mimozemšťanoch, ktoré, otvorene povedané, nedávajú zmysel. 4/10 ()

papaJA21 odpad!

Není na škodu si před kinem přečíst nějakou tu recenzi. Já si naivně myslel, že to bude taková ta nezávislá indie scifi. Víc jsem se splést nemohl.... ()

dr.fish

Ten obsah od Falconu dává naději na zajímavý film. Že se jako něco bude dít. Nebude. Taková bezradnost už tu docela dlouho nebyla. Zcela k nevydržení. 20% ()

Susinnon

Noooooo.... cítim sa divne. Malo to svoje svetlé stránky, napr. Chloe, začiatok... ale... vážne? Toľko klišé, hlúpostí, nelogickostí a nedomysleností na jednom mieste. A romantická línia mi fakt vadila, zdala sa mi v tomto filme zbytočná a násilná. No nič.... tak som sa tešila a dostala som preplesk :( ()

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

03.08.2014

S adaptacemi knih s dospívajícími teenagery, především dívkami, se v poslední době v Hollywoodu roztrhl pytel. Máme tu ságu Hunger Games, nedávno se rozjela další velká a nákladná série začínající… (viac)