V novom filme Piata vlna, štyri vlny čoraz viac smrtiacich útokov zanechali väčšinu Zeme zdecimovanú. Na pozadí strachu a nedôvery, hlavná hrdinka Cassie (Chloë Moretz) je práve na úteku a zúfalo sa snaží zachrániť svojho mladšieho brata. Keď sa pripravuje na nevyhnutnú a smrtiacu piatu vlnu, spojí sa s mladým mužom, ktorý sa možno stane jej poslednou nádejou - ak mu môže veriť. (Itafilm)

bigmatko

film si zaslúži hviezdy aspoň za to, že sa celkom verne pridržali knižnej predlohy a celkový dojem bol dokonca lepší ako kniha. Nič to však nemení na tom, že ide o klasické decké scifi, ktoré si užijete pokiaľ máte menej ako 20 rokov. Ideálny vek pre diváka je od 10 do 17 rokov. ale to asi aj je primárna cieľová skupina, ktorej je Piata vlna určená. Je to pohodové scifi s dobrým nápadom ale jednoduchým prevedením, kde malé deti sa hrajú na vážnych vojakov a to vyzretého diváka jednoducho nepresvedčí. Ale ak sa nad to povznesiete tak sa to da zvládnuť. Hlavná hrdinka je naozaj pekna a sympatická a výrazne pomôže k tomu aby ste film dopozerali. ako scifi rozprávka je to dobré. nič iné od toho ani nemôžete čakať. ()

raru

Začiatok celkom ušiel,dobré katastrofické zábery,no a potom som už iba krútil hlavou,detská armáda,božský Evan.V druhej polovici boli najviac zvládnuté výbuchy,tie boli skvelé.A ešte celkom obstojná Chloä,najmä jej pery.Inak podpriemer. ()

mansonn

Tak do kina na tento skvost sa neoplati ist....Jedno pozretie neuskodi - napad celkom dobry, problem bol s lahko citatelnym dejom, prekvapenie snad jedine zaverecne titulky a ze by radi natocili i druhy diel - obavam sa ze do toho filmova spolocnost nepojde...... ()

knoxwile100

První vlna smetla scénář, druhá vlna režii, třetí vlna atmosféru, čtvrtá vlna herecké výkony, pátá vlna smetla naději z tohoto extra paskvilu za extra hodně peněz udělat alespoň béčkový film. Doporučil bych ještě šestou vlnu na ty, které by někdy napadlo točit nějaké pokračování. ()

UncleMorty

První hodinu to vypadalo i celkem zajímavě a následně v druhe pulce přichází naprosto dokonale zničení potencialu tyhle serie. Fakt sledovat twilight v postapoalien prostředí nechci. Přeslazeny ke konci až jsem se bal jestli nemam cukrovku. ()

luboss822

Piatu vlnu oficiálne prehlasujem za najlepšiu ukážku toho, ako zo slušne rozbehnutého filmu spraviť totálnu blbosť. Stačí vybrať náhodne 10 ľudí, ktorý nemajú absolútne žiadne skúsenosti s filmom resp. jeho produkciou a režírovaním, dať im k dispozícii hercov, rozpočet a vybavenie a 9 z nich by spravilo lepší film ako bol tento. Bez urážky, ale ak by som toto sám natočil, hanbil by som sa to pustiť do sveta. Do teraz som si myslel, že Moretz je najväčšia kúzelníčka na svete, pretože každý odpadový film dokáže svojím hereckým umením vyhrabať z hlbín hrôzy a utrpenia na priemerný film. Tu by sa mohla aj pretrhnúť, ale nemala na to ani šancu. A tie dejové "zvraty"? No nech sa na mňa tvorcovia opäť nehnevajú, ale každému polointeligentnému človeku muselo byť asi tak po 45 minútach jasné úplne všetko. Nemám na mysli len koniec filmu, ale čo sú zač postavy a ich totožnosť. A "romantická" stránka filmu? Pre tú mám len 2 slová - zbytočnosť a blbosť. 1* za necelú prvú polovicu filmu. ()

Martens14

Dobrý scénář a má oblíbenkyně Chloë Grace Moretz. Jenže scénář ještě není vše aby následný filmový produkt z něho vyšel jakž takž vítězně. A přitom to mohl být pilotní film k dobrému seriálu, bohužel to moc nevyšlo, začátek dobrý, střed průměr a konec nepovedený, nedodělaný, otevřený? Nevím, tento film měl mít na víc...škoda. ()

fikee

Pátá vlna je další teenagerská postapo opera, tentokrát s mimozemšťany. Neotravná ústřední mladá zmateně zamilovaná dvojice hladce projde během dvou hodin trávicím traktem diváka, aniž by zanechala jakýkoliv pocit. -- Film má sympatické Chloe Moretz (mladá ninja dcera z Kickassu. 19 let) a Nick Morrison (starší bratr z Jurrasic Worldu, 21 let) a fantastických prvních 21 minut po kterých nasleduje hodina a půl zklamání.. ()

Noah07

Hvězda za nápad.Film nemá čím překvapit a ani nepřekvapil kdo má rád tento žánr tak ať se koukne na seriál Falling Skies. ()

anet.015

Film, který od začátku ukazuje, že má v sobě potenciál, který jen slabě využívá. Některé scény jsou dobré, ale celý film dohromady je jen slátanina, ve které děti zachraňují celý svět. Příběh graduje do velkolepého finále, které se ale nakonec nekoná a místo něj nastupují titulky. ()

koldin

Vždyť to nebylo zas tak hrozný, jak tu většina lidí píše. Po přečtení komentářu jsem se dost bránil na to jít a nakonec jsem byl docela mile překvapen. Samozřejmě zápletka není nijak originální, nepřidává tomu ani to, že v hlavních rolích jsou opět teenageři. Ale jako oddychovka, u který se může vypnout mozek, to bylo docela dobrý. ()

Andrebas

Hrúúza nehovorím že to bolo až tak špatne ale tak zle okopírovaný film som už dlho nevidel, tematika bola rovnaká ako s predošlého filmu názvom Hostiteľ prekvapujúce na tom je ako by tento film bol jeho druhým dielom, dúfam že som tento film videl naposledy zároveň toľko slepých časti nevysvetliteľných stretou a bojov zázrakom to všetci prežili na okamih som si myslel že to bude mať niečo do seba ale po tomto som to vzdal preto tento film nemôže mať viac než /20%/ pokiaľ ste fanúšikom sci-fi pochopíte ale ak ste nový fanúšik možno si tento film zaľúbite. ()

tonowie

To bola ale volovina! :) Ja vlastne neviem, čo si o "Others" mám myslieť. Buď sú strašne blbí, alebo majú veľmi zvrátený zmysel pre humor. ()

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

03.08.2014

S adaptacemi knih s dospívajícími teenagery, především dívkami, se v poslední době v Hollywoodu roztrhl pytel. Máme tu ságu Hunger Games, nedávno se rozjela další velká a nákladná série začínající… (viac)