V novom filme Piata vlna, štyri vlny čoraz viac smrtiacich útokov zanechali väčšinu Zeme zdecimovanú. Na pozadí strachu a nedôvery, hlavná hrdinka Cassie (Chloë Moretz) je práve na úteku a zúfalo sa snaží zachrániť svojho mladšieho brata. Keď sa pripravuje na nevyhnutnú a smrtiacu piatu vlnu, spojí sa s mladým mužom, ktorý sa možno stane jej poslednou nádejou - ak mu môže veriť. (Itafilm)

Supa35

Na tento film jsem šel hlavně kvůli hlavní herečce Chlöe Moretz. Film se ze začátku pěkně rozjíždí, bohužel na to ke konci filmu nedokáže dostatečně navázat. I přes velký počet zvratů je film plochý a po chvíli se začnete i nudit. ()

Ginger_G

Po shlédnutí tohoto filmu nechápu, jak jsem se na něj vůbec mohl těšit. Nebudu však předbíhat. Co se týče začátku filmu (myslím tedy prvních zhruba 15 minut), nebyl úplně špatný a stále jsem očekával, že se děj rozvine nějak zajímavě ve směru katastrofáku/sci-fi/horroru. Od filmu bych očekával, že se bude jeho napínavost a propracovanost stupňovat, tento počin se však vydal přesně opačným směrem. Hudba byla na dnešní poměry opravdu špatná, dialogy o ničem, hlavní hrdinka natvrdlá přelétavá mrcha, která by nejraději každého zabila, což si na výsost odporovalo s počátkem filmu. Nerad bych prozrazoval více a tak pouze podotýkám, že 1 hvězdičku ode mě má film zejména za efekty, které nebyly na úrovni školáků. 25% ()

Mark1983

No...myslím si, že existují v tomto žánru mnohem horší filmy, což tento snímek si minimálně přes padesát procent úspěšnosti zcela jistě zaslouží. Podle mě je to koukatelný průměr s dobrým dějem. Ovšem i u tohoto snímku to záleží hlavně na vkusu, což respektuji, ale jen přes čtyřicet procent divácké úspěšnosti? Ale no tak. ()

ver22

Pátá vlna se mi líbila, jelikož mám ráda tyhle postapokalyptické filmy, ale asi jsem čekala maličko víc. Víc postapo akce - tím myslím lepší ukázku "přežívání" a lepší zpracování katastrofických scén. Jo, a víc mimozemšťanů. No, hlavně mohl být i lepší konec, ten mi tak trochu zkazil dojem z celého filmu...Je možné, že třeba změním názor, až se na tento film podívám znovu (jakože určitě podívám!). Zatím ale pouze DOBRÝ. ()

lubica1995

V americkom svete sa dá predsa zažalovať za všetko. Byť tvorcom tak dobrého písaného príbehu, zažalujem režiséra, ktorý zjavne príbeh nečítal, scénaristov, pretože ho jednoducho nepochopili, hercov, že ich nebaví povolanie, ktoré vykonávajú. TO ČO BOLO? Byť to naopak a najprv vidím film, by som si myslela, že ľudia na celom svete sa pomiatli aj bez mimozemšťanov, keď čítajú takéto blbosti. Ale je to naopak. Skutočne dobrá kniha a na hovno film. Takže svojou recenziou odrádzam vlastne ľudí a to celkom verejne: Ľudia, neseďte pred telkou a čítajte, čítajte. ()

AmunRa

Směska ohraných klišé smíchaná v předvídatelném příběhu s nulovou gradací. Jako pilot k young aduld SF by to bylo tolerovatelné, ale film v kině? Jedinými klady zůstávají Chloë Grace Moretz a Nick Robinson, kteří zachraňují zbytky koukatelnosti. ()

OrcaCallo

Začátek filmu měl obrovskou naději, že se stane fakt dost dobrým filmem, ale ve chvíli, kdy odvezli ty děti se z toho stala jedna velká sračka. Díky zmatlanému ději dávám jen 2 hvězdičky. ()

chrisler

už mám plné zuby pubertálnych akčňákov. Celkom dobrý úvod, zaujímavá myšlienka a potom začnú tie štandardné hovná.. zas sa z dobrej myšlienky niekto snaží vytrieskať balík. Natočiť sračku s blondínkou s našpúlenými perami, a samozrejme vysekaným hyperfešákom ktorý sa samozrejme za..... aaaaaale nebudem spoilovať. Ale kľudne sa s kýmkoľvek stavím, že to bude ďalšia 4 dielna trilógia ako to je od posledného Harryho Pottera zvykom.... Slabotka.... tie dve hviezdy dávam za nápad. Zbytok je strata času. ()

Dosty85

Škoda, že jsem se nepodíval na ČSFD ještě předtím, než jsem toto dílo shlédnul. Celou dobu je to dost průměrný film o ničem s naprosto zpackaným koncem. No i v roce 2016 se hold najdou "super scifi" díla :-) ()

Mr.Lordi

Jako obvykle jeden z rozporuplných filmů, ke jehož shlédnutí jsem se odhodlával delší dobu. A musím mříct, že i po jeho shlédnutí jsou dojmy rozporuplné. Slušně vypadající děj je později stažen dolů vztahovými motanicemi, během filmu je jen pár akčních scén - tyto však mají dobrou kvalitu - nicméně finální rozuzlení je průhledné už od prvního výskytu. Prakticky film na který kouknete, ale v ničem vás nepřekvapí, ale také vás vyloženě nezklame aby musel skončit v hnilobišti nepodařených projektů. 50% ()

TBS

NUDA, nič nové po obsahovej stránke ale na to mi stačil trailer ,jediný dôvod prečo som skukol je v poslednej dobe do krásy rastúca Chloe , ako tam by vošiel , ale to je už ja iný žáner :) ()

Lockdown

Nad tímhle filmem se člověk od začátku zamýšlí, o jaký žánr se vlastně vůbec jedná. Efekty zničení planety a jednotlivých vln jsou sice udělané dobře, bohužel se toto všechno odehraje v prvních 15 minutách a tak rychle, že než se rozkoukáte, pomalu se přesouváte k filmu, který je více než podobný s filmem Hostitel. Romantika zde začíná převládat nad akcí a v druhé části filmu už člověk vyloženě trpí. Ani smrt obou rodičů hlavní hrdinky ( zde to bohužel ani sladká Ch.Moretz nezachrání) ve vás nevyvolá vůbec žádné emoce a to by u tohohle filmu člověk očekával. Některé momenty jsou spíše vtipné (chápu že film je určen hlavně mladšímu publiku) , ale některé scény byly opravdu na ránu. Film na konci postrádá veškeré napětí a Pátá vlna ve vás vyvolá smíšené pocity a hlavně otazníky. Netuším, jak velkou jistotu měli tvůrci v tom, že dostanou povolení k natočení pokračování, nejspíš asi hodně velkou, protože takhle otevřený konec jsem dlouho neviděl. Film člověka ukonejší k spánku a pro mě osobně to není film, který bych si pustil znovu, natož abych se vůbec pustil do možného pokračování. 45% ()

avalonek

Zklamání..Čekala jsem pěknou akci,ale tohle bylo vyloženě předvídatelný.A dětská armáda,která má zachránit svět před emzákama,no nevim nevim.Škoda filmu,ale Chloe to zase šlo,za ní dávám druhou hvězdu.. ()

Natar

Kategorie filmu: Naprosto zbytečný/nudný. Vykrádačka snad všeho, co bylo na téma invaze emzáků natočeno. To by ale zas tak nevadilo, kdyby se scénář, režie i herecké výkony daly označit jinak, než: rutinní klišé bez atmosféry. Implementovaná Law Story má mírný nádech červené knihovny – nejvíc mě dostala „nezbytná“ klasická koupací scéna pohlavně poněkud naruby (rozuměj – jedna osoba přistihne a pozoruje druhou osobu při koupání – nejlépe v přírodní vodní nádrži). Zpracováním to není béčko – obsahově to je… nic. ()

schindler

Jako úvod ještě celkem ujde, ale jak film dál pokračuje, noří hloub a hloub do těžko uvěřitelných situací. HLAVNĚ BYCH CHTĚL ZDŮRAZNIT, NENÍ TĚCH FILMŮ KDE DĚTI BĚHAJÍ ZE SAMOPALAMA A ZACHRAŇUJÍ SVĚT UŽ NĚJAK MOC A TÍM NEMYSLÍM PUBERŤÁKY, ALE 10LETÁ DĚCKA. ACH JO. ()

Nathaniel8

Tak takto dopadne film, když smícháme všechny možné ingredience podobně jako když pejsek a kočička dělali dort. Prostě žádná sláva. Trošku Vetřelce, trošku Terminátora a nakonec k tomu hodíme trošku z Hunger games a přidáme romantickou vložku... A jakou. Smícháme Romea a Julii se Stmíváním a je to... ()

littlelight

Sci-fi pro děti s emočními údery místy ještě drsnějšími než v Twilightu (který byl pro mě mimochodem alespoň trochu zajímavý) :-). Občas to bolelo docela hodně. Např. když jedna z hlavních postav dostane facku za to, že četla deníček :-D :-D. To už jsem musel pronést pár sprostých slov alespoň v duchu, neb prosté WTF bylo zcela nedostačující. Celé jsem to zabalil s tím, že na tohle jsem už asi vážně starý .... ()

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

03.08.2014

S adaptacemi knih s dospívajícími teenagery, především dívkami, se v poslední době v Hollywoodu roztrhl pytel. Máme tu ságu Hunger Games, nedávno se rozjela další velká a nákladná série začínající… (viac)