Angelika a sultán

• Česko Angelika a sultán (viac)
TV spot

Angelika (Michèle Mercier) bola unesená z náručia milovaného Jeoffreyho de Peyraca (Robert Hossein) zákerným pirátom Escrainvillom (Roger Pigaut). I keď sa Peyrac okamžite vydá zločinca prenasledovať a po neľútostnom boji sa jeho lode zmocní, svoju Angeliku už na palube nenájde. Escrainville ju totiž medzitým predal priekupníkovi Mezzo Mortemu (Arturo Dominici). Zatiaľ čo Peyrac pokračuje v pátraní po svojej manželke, Angelika sa dostane do rúk Osmana Ferradjiho (Jean-Claude Pascal), pána háremu marockého sultána Mulaja Rašida (Aly Ben Ayed). Ten má v pláne urobiť z nej tretiu sultánovu milenku. Ona však stále miluje jediného muža - Peyraca. S pomocou otroka Colina Paturela (Helmuth Schneider) sa Angelika pripravuje na útek. Na jej záchrane pracuje aj Jeoffrey, ktorý predstiera, že je jedným z galejníkov. Chce sa dostať do marockého Meknesa, spojiť sa s Angelikou a pokúsiť sa ju zachrániť... (TV Doma)

kajas

Závěrečný díl docela vaří z vody a sultán v sobě nemá ani špetku charismatu (zlatý perský velvyslanec ze třetí části). Je určitě dobře, že k natočení dalšího pokračování už nedošlo. Třetí hvězdičku dávám s přimhouřenýma očima hlavně z nostalgie. ()

ilemas

Když jsem celou sérii viděl poprvé v kině, tak jsem to docela hltal, dnes už se na to nedá dívat. Hodně naivní a stupidní. Přesto hodnotím tři z nostalgie. ()

rakovnik

Sentimentálni cint o ničem, kde z tuctové holky dělají krásku, děj je hloupý, postavy mátožné a příběh celkem o ničem, nebýt toho, že nám v moderní době mohl připomenout, že pod vládou muslimů se bezvěrcům nežije dobře. ()

cariada

Poslední díl téhle úžasné serie. Angelika se dostane až do Afriky do zajetí k sultánovi rovnou do harému nejdřív do horního pak za vzpurnost do dolního. Velice krásné prostředí kde se to odehrává. Pro mě velice důstojné ukončení příběhu o odvážné Angelice a její lásce k Joffreyovi. ()

tomtomtoma

Poslední část o vleké lásce, kde Rescator alias Jeoffrey de Peyrac (Robert Hossein) neváhá dát všanc svůj život a dostává se mezi galejníky. A to jen proto, aby se dostal do Alžíru, kam měl jinak přístup zakázán. Samozřejmě nejdříve ztrestal opovážlivého d'Escrainvilleho (Roger Pigaut). Angelika (Michele Mercier) mezitím putovala od d'Escrainvilleho přes Mazzu Morteho (Arturo Dominici) a charismatického Osmana Ferradjiho (Jean-Claude Pascal) k panovačnému sultánovi (Aly Ben Ayed). Překvapující je, že se nikdo nedostane dobrovoně, či násilně pod její sukni, i když se o to snaží. A když už se blíží její záchrana, tak zasáhne zamilovanost otroka Colina Paturela (Helmuth Schneider) a utíká s ní. Pro něj je to smrt, pro ni jen malá nepříjemně epizodka při konečném zachránění. Lze jen polemizovat, jestli je škoda, že nejsou další pokračování. Ale indiáni a Eskymáci už by snad byli příliš. A tak nezbývá než jim přát hodně štěstí. ()

laik_60

Veru boli časy keď sme angeliku doslova žrali a vítali sme každe nové pokračovanie, toto posledné už bolo také trochu "nasilu". ()

WolfR

Poslední díl ze série o Angelice, markýze andělů je podle mého určitě tím nejslabším. Kýčovitá naivní historická romantika přerostla ve snůšku stupidity a zápletka se sultánem je víceméně nudná. I ten úplný závěr byl nemastný, neslaný, s odřenýma ušima 2 hvězdy. ()

vesper001

Líbila se mi scéna, kdy si Angelika a Osman v zahradě recitují La Fontaina. Bohužel, stejně jako každý, kdo se kdy pokusil jí pomoct, i Ferraji špatně dopadl, a já toho v tu chvíli začala mít právě dost. Závěr mě pak už nijak neoslovil a já se smířila s tím, že vůči kouzlu Markýzy andělů & spol. jsem zřejmě beznadějně imunní. ()

Radiq

No, co si budeme povidat, Angeliky už bylo nějak moc. Ty předchozí díly jsem na rozdíl od většiny čsfd komentátorů docela snesl, ale tady už mě to nějak nebralo. Michèle Mercier v arabskejch hadrech teda nebyl moc dobrej nápad, navíc toho moc neodhalila a ty oční stíny, to bylo skoro jak po zápase v boxu. Ale co bylo uplně tupy jakože nudny, nesmyslny a drásající mozek, byl ten stupidní děj, během kteryho sem musel furt kroutit hlavou a očima. A pak najednou Žofré aka Reskátor, záchrana, cucačka, konec. Hm, fajn, ale bylo to nějaky odflákly. ()

otík

Pátý a poslední díl série o Angelice. Vtipné na posledním díle je, že místo pořádné romantiky se Angelika s Peyracem setkají až v úplně poslední scéně a spolu tak vydrží na plátně všeho všudy 10 vteřin. Ano, i takto končívá velká láska:-). Ale vážně. V tomto díle už scénárista fakt nevěděl, co s Angelikou udělat, tak ji poslal kdesi k sultánovi, aby si mohl pak vyhřívat svá bolavá záda někde v Africe či kýho šlaka. Scény jedou jak přes kopírák - Angelika uvězněna v harému, Joffrey zavřen mezi otroky. Angelika utíká, Joffrey utíká. On ji chce, ona ho chce, ale přesto se minou. Ne, tady už ani nejsou ony úžasné kostýmy, není tu nic takového, co by zaujalo. Konec série byl nevyhnutelný. ()

andrii

Co pramen, to plamen. Ve vlasech. Hoří, žhne. Ohnivá karavana krás. V očích zasyčí, ohnivý hněv zapraská. Rubínová konkubína. Rubikova Fátima v okovech pekla. I když jí buší duši, dávají do těla, nepadne na kolena. Hroty hradeb otupí. Liška pouštní, která neodpouští. Srdce pod závojem nebezpečí žíznící po volnosti, po hroznech jedné jediné vášně, číši šťavnaté many v manželově náruči. ()

LeoH

Tož tady už jsem se valnou část stopáže bohapustě nudil, vypravěčský dech evidentně došel a závěr už je jen takové plácnutí do vody. Rozhodně nejslabší díl. — Sečteno a podtrženo po všech pěti filmech – není to tak pitomé, jak jsem si vždycky myslel, spíš jen „jednoduché“; kdybych na to býval směl koukat v době, kdy jsem hltal Vinnetoua a Tajuplný ostrov (a z dnešního pohledu je až legrační, že za dob našeho dětství byla tahle de facto pohádka pro děti tabu), asi by se mi to pod kůži zažralo, ale taky bych nejspíš dneska měl o něco méně pozitivní vztah k ženskému pokolení. Chápu, proč je to kult, ale můj kult to není. ()

filmmovier

Je to díl nejslabší a možná už i lehce nudící - jenže... Jenže tu jsou opět ty klasické věci, které to vytahují z hlubin - charismatické a velmi šarmantní herecké výkony, huda, kostýmy, atmosféra... a co je hlavní - to nádherné exotické prostředí Východu, to mě fakt potěšilo, příběhu to neskutečně pomohlo a bylo to díky tomu ještě o kus hezčí. Jinak mix romantika/dobrodružství, není o nic slabší, já proti tomu nic nemám a v rámci historické dobrodrůža je to vážně dobré, jenže jsem to prostě nedokázal ocenit tolik jako další díly (což není kritika)... Takže za mě hodně, hodně moc silných 60%. ()

mkubalikova

Zazvonil zvonec a pohádky je konec! Naštěstí, další díl už by tu sérii pohřbil úplně. A to to začalo tak báječně! Všech pět filmů jsem ale hodnotila jako celek. Sestupná tendence je způsobena umělým odsouváním předem odhadnutelného konce, které je vyplněno méně nápaditým dějem a vršením manželů a milenců, lokalit a překážek, které Angelika musí zdolat, než opět padne do náručí své lásky. 70% všem pěti filmům hlavně za to oslazené dospívání, krásnou MM a Francii. (Ach Nicolasi, miluj mě Nicolasi...) ()

Autogram

V celej ságe Angeliky to vyzerá tak, že sa so svojim Peyracom snáď už nikdy nestretne. Musí podstúpiť všemožné útrapy, opakované pokusy o znásilnenie, bičovanie, prechod púšťou a horami. Nám to drása nervy, ale nič z toho jej neuberie na kráse a kvalite účesu, aby sa to zavŕšilo v sladkom závere. Trochu ma rozladilo, že som práve dnes videl súčasnú fotku Michele Mercier v hrozných šatách, ale nepokazí mi to hodnotenie, veď som ju ako malý chlapec chcel mať doma. –––– Ve Francii osvícení lidé mají za to, že na lásku je třeba dvou. ()