Chongqing senlin

• Hongkong 重慶森林 (viac)
všetky plagáty

Hongkongský snímek CHUNGKING EXPRESS režiséra Wong Kar-waie je v odborných kruzích považován téměř za kultovní záležitost. Milostný příběh s kriminální zápletkou je natočen v "asijsky hbitém" tempu a zároveň je dramaturgicky značně rozvolněn. Snímek je považován za vrchol režisérova specifického a formálně svobodomyslného stylu, ve kterém např. kameramané snímají jednotlivé obrazy téměř výhradně z ruky. Zachycuje milostné trable dvou policistů, kteří se vyrovnávají s tím, že je opustily jejich partnerky. Lehce načrtnuté příběhy slouží k stylově čisté a působivé studii, stylizovaně zachycující všednodenní život. Film je složen ze dvou nezávislých příběhů o lidech z okraje společnosti nebo o lidech pro společnost zcela bezvýznamných, jako jsou pašeráci drog nebo prodavačky v bufetu. Vyprávějí o samotě uprostřed davu, o neschopnosti komunikace a nenaplněné lásce. Zároveň je snímek oslavou hektičnosti přelidněného Hongkongu, "města tisíce přistěhovalců", jak se někdejší britské kolonii přezdívalo. (oficiálny text distribútora)

Adrio

Kultová záležitosť čo sa týka produkcie Hongkongu, esteticky krásne "roztrasená" kamera pridáva rušnému mestu drive k tomu pridajte ešte chytľavú hudbu kultových Mammas and Pappas, krásnu Faye Wong a dostanete neuveriteľnú jazdu plnú emócii ktorej tak trochu chýba príbeh čo ale za mňa nie je mínus. 5* Nedá si niekto ananás ? ()

muti

na tento film som sa dost tesil a ako spomina Shit, tiez som dostal nineco ineho nez som cakal. cely cas som cakal ze tie pribehy do seba zapadnu (ako napr Pulp Fiction?) , no akosi nezapadli. myslim ze som rezierovi Wongovi neprisiel na chut alebo som ho vlastne ani nepochopil (zeby je to preto lebo uz nemam 25?) . tento pocit som mal asi pri kazdom jeho filme co som videl. a Chungking Express mal asi rozhodnut ci dostane este sancu... suhlas s uzivatelom Malarkey a Aky (a viacrymi co hodnotili za 2-3) zaujimavy komentar: Marius ()

ZeldaZ

Vpluje do Vás, tiše, nenásilně. Unáší Vás na jemně zvlněné hladině, kam chce on... p.s. tak tady vzal pan Jeunet předlohu Amelie vkrádající se do bytu (-: ()

Misterioso

Chungking express je opravdu hodně netradiční (hongkongský) film, který si podle mého svůj kultovní status plně zaslouží. Neříkám, že je pro mě vrcholem všeho, ale už jenom pro svoji odlišnost a neskutečné absurdní situace si pozornost zaslouží. Je libo neustále se opakující California dreamin´ nebo The Cranberries v čínštině? To a mnohem více dostanete. Nečekejte od toho něco, co vás osvítí, ale spíše ojedinělý snímek, který vám buď sedne nebo ne, každopádně na něho nikdy nezapomenete. A Brigitte Lin je prostě úžasné zjevení! ()

santosz

Nejspíš už se nikdy potom nesetkali... ale třeba se jim aspoň občas o sobě zdá ...Ten druhý příběh je nesmírně sympatický! ()

alexwill

Já nevím. 3? 4? Je to art, je to nezvyklé a je to masturbace pro Tarantina (jeho video komentář). Stylizace a postupy režiséra naprosto sedí době a zasazení. Ta 90s atmosféra Hong Kongu v noci tomu přidává polovinu bodů, né že né. Děj je přecijen v pozadí, jen zvláštní poetické pojetí vztahů. Určitě stojí za to alespoň pár scén, minimálně ta s letadélkem. Takže ano, chápu určitou kultovnost v jistých kruzích, ale na mě to zapůsobilo jen částečně. ()

ssd3niss

Nádherné záběry společně s perfektně vybranou hudbou vytvořily doopravdy mimořádně krásné dílo. Bohužel však dva milostné příběhy, které v tomto filmu sledujeme, mě už tolik neoslovily.  5/10 ()

Vlkopec

Pozoruhodně natočený film, který nabízí svérázný vhled do života dolních miliónů obyvatel Hong Kongu, včetně zvláštní, nejspíš dost zkarikované, psychologie hlavních postav. Nebo že by Číňané byli opravdu tak ujetí?  Jsem rád, že jsem film viděl, ale přišel mi spíš jako zajímavá hříčka než jako plnohodnotný film. ()

Jakub_BH

Mistrná rekonstrukce reality. V naprosté většině scén nelze zpozorovat, že jde o inscenování/hraní. Dokumentárnější než dokumentární filmy. Žánr sám pro sebe. ()

matkoslav1

Hongkongský film? Tak, je vidět, že i pánové na východ od ráje umí točit výborné filmy, u kterých se člověk nenudí a prakticky celý film netuší, co přijde dál... Nemluvě o tom, že lze celým filmem protančit s California Dreaming na rtech... Překvapivě povedený snímek, místy hodně lyrický, ale přitom tak sakra epický. Za mě tedy spíš ano. ()

Y2ORSI

stále jsem nepřišel na to, jestli je to tak hodně dobrý, nebo tak moc obyčejný. ve vztazích jsem měl problém se orientovat, první půlku jsem nějak nepochopil a stále nevím proč se to jmenuje chunking express. ale co se týče kamery a střihu, byl jsem ohromen...vztah mezi policistou, salátem a holkou, co mu uklízela doma měl víc šťávy, než první polovina. každopádně mi to nedá a musím to vidět znovu, třeba poté změním hodnocení. a kantonština strýčka, co vlastní bistro je opravdu skvělá. ()

Stanto

Výborné z hľadiska toho, že autor presne vystihol myšlienku, ktorú chcel filmom povedať. Avšak ako samotný film ma to až tak nedostalo a miestami som sa v tomto mixe všetkého možného dokonca nudil...Každopádne pesnička "California Dreaming" tu nemá chybu. ()