Backcountry

Na první pohled obyčejný výlet do nedotčené přírody se pro mladý pár změní v noční můru. Zpočátku vše vypadalo skvěle. Alex, který je na výpravy do přírody zvyklý, přesvědčí přítelkyni, která má raději město, aby s ním vyrazila do Provincial Parku, konkrétně do odlehlé oblasti Blackfoot Trail. Jenže to, co na první pohled vypadalo jako skvělý nápad, se postupně mění v jednu katastrofu za druhou. Nedotčená příroda totiž nemá jen svoje krásy, ale i nebezpečí, mezi které patří jak nelítostné přírodní podmínky, tak divoké šelmy. Tento výlet se tak stane největší zkouškou jejich vztahu. (topr harley)

AlistairMir

Po hodině nudy dostaneme dvacetiminutovou survival jízdu, která stojí za podívání. Nejvíce se mi líbila scéna krmení, která byla natočena tak nějak syrově jako byl syrovej i hlavní chod. Hlavní dvojice to má krásně rozdělené - ten co má být zkušený zálesák je ve skutečnosti absolutní kus hovězího a ta, která by měla plakat nad zlomeným nehtem, se projeví jako holka do nepohody. Kdyby mě měl jednou nahánět hladovej méďa, tak jí chci mít po svém boku a budu pevně věřit, že všechno dobře dopadne. ()

ilemas

Přes zdlouhavý začátek chození po lese jsem se ani trochu nenudil, neboť jsem si vychutnával velmi dobře namixovaný zvuk, kdy zpívali ptáci nebo zapraskala větvička a s napětím čekal co z toho vyleze. Závěr s medvědem naprosto drsný, syrový, dobře natočený a k tomu parádní hudba. ()

Martin741

Fauna casto a rada napada ludi /krokodily, vlky, zraloky, svabi, cervy, pavuky, krysy, mravce, osipana - Razor Back/ no a tuna medved sa rozhodol hrat v horore. A ako sa nepredviedol medved, tak sa nepredviedol ani reziser Adam MacDonald a ani ustredna dvojka. Prvu polhodinu sa dohromady nic nedeje, az potom cosi nastupi. Ale aj v tom cosi je mdla strasidelna atmosfera a minimum napatia. Pre mna len priemerny horor : 50 % ()

zdenotvor

Atmosféra vo filme je naozaj na úrovni, sympatická dvojica ktorá ma ani chvíľku neiritovala, scénka s cudzincom o ktorom som si myslel že bude zapletený do celého deja filmu, kedže som obsah pred sledovaním vôbec nečítal a drsná odľahlá príroda, proste všetko ako má byť. Ako tu už bolo spomenuté scénka s medveďom bola asi to najlepšie a najuveritelnejšie čo som doposial mohol vidieť a film ma naozaj vtiahol a vychutnal som si super atmosféru, super survival hororu. ()

peiton

SPOILER!!!Ak sa na snímok pozrieme celkom triezvym pohľadom zisťujeme,že okrem bezcielneho pochodovania po lese a jednej scény z medvedom sa tu nič závažné nedeje... Ževraj podľa skutočných udalostí??! Možno práve preto je to také nemastné-neslané.Asi by som tomu aj tak trocha verila.Možné to je!A pretože to zase a opäť raz prežila žena aj vdaka šľachetnému gestu muža sa týmto stáva celkom slušným survivlom.Ak sa plánujete vydať do hôr,nehrajte sa zbytočne na hrdinu a vezmite si so sebou mapu,neschádzajte z vopred vyznačenej trasy a už vôbec sa nenechajte zožrať medvedom.V opačnom prípade sa takto hrdinom pred svojou polovičkou nikdy nestanete!Ja do hôr neleziem. ()

MartinNDL

Překvapivě dobrý. Velmi minimalisticky pojatý výlet do přírody, kde nejsilnější stránkou zůstává velká uvěřitelnost. Postavy se nechovají stupidně, na začátku je slušně vykreslen charakter obou protagonistů a ti zůstávají konzistentní. Navíc pár podobných lidí znám, nejsou to weberovské ideální typy. Nejedná se o veledílo, ale při neustálém pomyšlení že by se to mohlo stát i vám, faktor strachu dobře funguje. ()

Havaj8

Trochu jsem si myslel, že to bude na způsob Eden Lake, už i ten střet s cizím chlápkem tomu nasvědčoval. O to víc jsem byl každou noc ve stanu v pozoru, kdy se tam někdo objeví. On se objevil po delší době, ale úplně pro mě překvapivej nepřítel. Nebyl to survival po celou stopáž, ale ta jedna scéna nejakčnější byla ukrutná, a tak stojí za pochvalu. Hlavní dvojice byla, pravda, sympatická, ale mrzí mě nevyužití nějakým způsobem i toho třetího chlápka. Koukatelný to bylo, ale finále žádný, což u hororu většinou zamrzí o to víc. ()

Rodriguez

Až na pár hluchých míst, kde to dře a potřebovalo by to promazat hromadou vazelíny, tak sem se celkem pobavil. Trošku osekat a realistický snímek z nádherné divočiny, kde jste odkázáni sami na sebe by byl konečně na světě. 45% ()

dubinak

Ještě lepší výplod než nedávný Grizzly. Ještě aby ne, když pochází z Kanady. Kanaďané mají na tohle prostě talent. Backcountry je strašně atraktivní svými exteriéry, taky tím, že tu máme pouze tři postavy, které hrají spíše neznámí a dobří herci a když k tomu přičtu ještě medvěda a s ním gore scény, které se vyskytují spíše jako třešnička na dortu, vyplyne z toho zase jeden moc pěkný nadprůměrný lesní survival, který mě absolutně ničím neotravoval a potěšil svojí nevinnou tvářičkou a velkou skromností. Nevadil mi ani delší rozjezd. Určitě doporučuji. Za zmínku stojí i super soundtrack. ()

Stallone

Nejdříve je si třeba uvědomit, že toto není horor. Jedná se o drama. Film buduje skvělou atmosféru a už dlouho mi nebyla mužská postava tak sympatická jako v tomto případě. To setkání s cizincem uprostřed lesa bylo děsivé, ale nikam se to neposunulo. Škoda. Do úmrtí hlavního hrdiny je toto drama nadprůměrné. Super kamera, velmi realistické chování postav, příběh. Od smrti hrdiny už je to jen průměrný až podprůměrný film. Ten scénář mohl být napsán se zajímavějším rozuzlením. ()

bourec

Hodinu to bylo takový přírodopisný cestování za občasnýho otočení hlavy směrem k praskájícímu křoví,proložený jednou postavou,která tam byla zcela na hovno.Pak se deset minut trhalo,a pak byl vlastně konec,bez finále.Takže dám dvě,ale za zcela jiný atributy,než bych čekal.40%. ()

rizek2

Do filmu jsem šel tak trochu na blind, takže jsem neměl tušení že z toho bude páreček z města vs hladovej medvět, pořád jsem čekal nějaký lesní zmutovaný zmrdy. Každopádně - úvod o tom jak pipka nemůže bejt bez telefonu a pobyt mimo civilizaci jí strašně sere je vcelku očekávanej, její přítel je naprosto nezáživnej tramp, trochu jsem čekal (moje blbost) že je po lese bude nahánět ten irskej pošuk se kterým povečeří v úvodu. Syrová scéná prvotního útoku hodně slušná, Revenant to sice neni, ale dobrý. Následující survival už je tak nějak klasika (naháněčka s méďou netrvá ani 20 minut) co nenasere ale ani zásadně nenadchne. ()

HorrFi

Na film jako je Backcountry jsem čekal dlouho (nebo spíš doufal že se takovej film natočí).. sympatickej mladej pár v drsný přírodě bojuje o život a útok medvěda na stan byl fakt syrovej.. ()

Deyw

debil k nicemu veme cubku na vylet..a jak to tak bejva tak vsechno posere cubce se vylet nelibi a chce domu..on ze ne..cubka mu rekne ze je k hovnu proc ji sem taha a on ji rekne ze ji tu chtel pozadat o ruku..cubka breci oba sou nasrany a tohle trva cca hodinu vole v lese..pak prijde medved a zkurvenej zaber ve stanu a cubka utika medved si jentak chodi po lese..a za 30min to skonci..uplne zbytecnej film vole sem nasranej ()

Khumbac

Zajímavá kamera i hudba. Nezodpovědný ztroskotanec, smolař, co nedotáhne nikdy nic do konce, chce požádat svou milou o ruku v divočině. Naštěstí pro ní, se mu stane smrtelný úraz dravou šelmou a tak se vyhne svazku manželskému a vše dobře dopadne. ()

Doudis19

Moc často se nevidí horor a ono vůbec film, u kterého by si racionálně smýšlející člověk říkal, že se to skutečně tak mohlo/může stát. Až tak realisticky je Backcountry podáno. Hodně tomu dopomáhají herci. Missy Peregrym je moc pěknej kus ženský :-). O to víc pak diváka bolí závěrečná půlhodinka, která je, co do své intenzity, naprostý vrchol zvířecích hororů. Kdyby se takovýhle stylem (bez jediného počítačového efektu) točily medvědí scény v Revenantovi, nebylo by mu co vytknout. ()

Cedr

Velmi uvěřitelné a díky tomu nadmíru dusné. Je až s podivem jak svěže působí hlavní postavy, které se chovají jako skuteční lidé se všemi svými přednostmi a nedostatky. 7/10 ()