Jessica Jones

• Česko Jessica Jones (viac)
USA, (2015–2019), 33 h 35 min (Minutáž: 44–56 min)

Tvorcovia:

Melissa Rosenberg

Krysten Ritter, Rachael Taylor, Eka Darville, David Tennant, Carrie-Anne Moss, Mike Colter, Wil Traval, Erin Moriarty, Michael Siberry, Rosario Dawson (viac)

Keď tragédia ukončí jej krátku kariéru superhrdinky, Jessica sa usadí v New Yorku a otvorí si vlastnú detektívnu agentúru zvanú Alias Investigations, ktorú volajú na prípady, v ktorých sú zapletení ľudia so špeciálnymi schopnosťami. Jessica trpí post-traumatickým stresovým syndrómom a chce robiť dobré skutky, ale jej hlavným cieľom nie je záchrana sveta, ale svojho bytu a snaha prežiť nejako každý deň. Seriál podľa grafického románu pre dospelých, toto nie je príbeh superhrdinky pre deti. (Disney+)

Recenzie používateľa BaronMartin k tomuto seriálu (43)

Chobotnica (2018) (S02E05)

Oukej, podle mě asi první, opravdu dobrý díl druhé série. Celá úvodní sekvence ve vazbě je hrozně fajn a ani není tak krátká, jak jsem očekával :D Jessica a její charakter mi v téhle epizodě přišel hodně fajn, jak jsem u minulé epizody avizoval, tak se asi stane - dostaneme nějakou linku o tom, že se Jessica bude muset naučit sebeovládat a zvládat vztek a jenom díky tomu mi v téhle epizodě nepřišla úplně na přesdržku a její charakter zde byl opět v takové té rovině, kdy není otravná (což se třeba v předchozím díle říct nedalo). A navíc zde má fakt dobře napsaný hlášky :D Malcolm je stále frajer, kdo mě pořád moc nebere je Trish. Tahle epizoda má konečně celkem dobře vystavěnou a zpracovanou detektivní linku, která mě bavila, třeba scéna na psychiatrii je super. Pořád mi zde chybí výraznější příběh a atmosféra, a hlavní záporačka není nic moc, hlavně proto, že o ní vůbec nic nevíme a navíc mi přijde, že její herečka tak trochu přehrává, ale minimálně tento díl už je celkem fajn a konečně má hodně příjemné tempo, které se netáhne. Hodnocení: 70% ()

Tvárou v tvár (2018) (S02E06)

Původně jsem chtěl tuto epizodu nazvat fillerem, pak jsem si ale uvědomil, že s tím, jaký má 2. série Jessicy fakt extrémní problém s tempem, to vlastně nic extra neznamená :D Tento díl je fajn, ale prostě to opět není nic extra. Celá linka Trish, která je závislá na jakýchsi superhrdinských drogách, je extrémně divná a vzhledem k tomu, že nijak extra nemusím postavu Trish, jež mi přijde hodně otravná, tahle linka mě moc nebaví a spíš irituje. Jessica je fajn, scénka v golfovém klubu je vtipná a i když jsem absolutně nepochopil úvod s promoklým mobilem a rejží (jakože, wtf :D), epizoda má relativně dost zajímavých a i zábavných momentů. Problém je opět s dějem, jelikož se zas a znova vůbec nic zajímavého nestane a kromě závěru je to takový zbytečnější díl. K tomu závěru každopádně, i po těch letech, co jsem tuhle sérii viděl poprvé, mi ten zvrat přijde hrozně absurdní, jak kdyby to vypadlo z nějaké telenovely :D Ale uvidíme, jak s tím série bude dál pracovat, snad líp, než jak si to matně pamatuju :D Hodnocení: 60% ()

Chcem tvoje šialenstvo (2018) (S02E07)

Sedmá epizoda je v podstatě jeden velký flashback, i přes to si ale nemyslím, že se jedná o fillerový díl, kvůli své emocionální důležitosti. A i když prakticky vůbec nesouvisí s aktuálním dějem, který se odehrává v přítomnosti seriálu, myslím si, že se jedná i o nejlepší díl druhé série zatím :D Postavy jsou super, je fajn vidět Jessicu před tím, než se z ní stala ta chladná alkoholička, kterou známe :D Její chemie s Trish byla super, stejně tak postava Stirlinga, jehož smrt je naprosto skvělý a emocionální moment. Dostáváme i origin story pro paní Jonesovou, který je taky hodně fajn. Celkově je epizoda plná vynikajících emocionálních momentů, od již zmiňované smrti Jessičina přítele, až po finální moment na střeše. Taky dostáváme takový menší origin story pro Jessicu, jak vznikl Alias nebo jak získala svoji ikonickou bundu a to bylo též fajn. A taky musím smeknout před tvůrci, protože vytvořit tak neuvěřitelně otravnou songu jako je I Want Your Cray Cray jen za účelem toho, aby hrála v pozadí v seriálu, to je fakt umění :D Velice fajn a svěží epizoda, která diváka tak nějak probudí z toho (alespoň pro mě) ne moc zajímavého děje v současnosti. Hodnocení: 74% ()

To je ale zábava (2018) (S02E08)

Po minulé flashbackové epizodce tu máme opět návrat k přítomnosti, která je bohužel stále dost meh... :D Nejlepší momentky jsou určitě rozhovory Jessicy s její mámou, které jsou takové příjemné a milé. Bohužel je mi postava Jessicy mámy poměrně nesympatická, ať už svým chováním, tak svojí osobností. K vedlejším postavám, u těch se skoro nic nemění. Trish je pořád extrémně otravná se svou závisláckou linkou, celá linka s Jeri je nezajímavá a navíc absolutně nesouvisí s čímkoliv, Malcolm je pořád borec :D Po hodně dlouhé době taky dostáváme i akční scénu (tady jenom chci říct, že nejsem jeden z těch lidí, kteří by si mysleli, že film nebo seriál nemůže fungovat bez akce, ne, to vůbec. Dobrý konverzační seriál může být též výborný), tedy Trish vs 3 homofobové, která mi přišla hodně průměrná :D Opakoval bych se s vyjmenováváním problémů, jelikož je to furt stejné a výrazy jako tempo, zajímavý příběh, charismatický záporák a atmosféra jsou prostě ty největší problémy. Hodnocení: 58% ()

Žralok vo vani (2018) (S02E09)

Vlastně relativně fajn díl. Možná už to je tím, že jsem kapku znuděný celou 2. sérií, ale tato epizoda mi nepřišla tak zlá. Dynamika mezi Jess a její mámou je fajn, celá mini linka s Oscarem a zachraňováním jeho syna je taky docela oukej, i když mi přijde, že tvůrci trošku vykrádají vlastní seriál :D V první sérii jsme taky měli pár epizod, kdy hrdinka na chvíli žije pospolu se záporákem a donutí ho udělat nějaký dobrý skutek. To stejné tady. K Trish, upřímně, mě by hrozně zajímalo, jestli si jsou tvůrci vědomi toho, jak zoufalá a otravná ta postava je, nebo si myslí, že jí píšou jako sympatickou postavu. To by mě fakt zajímalo :D Ale musím uznat, že její absolutně random monolog v rádiu je strašně boží scéna. Linka s Jeri je stále poměrně podivně zbytečná, každopádně finální záběr je super a relativně se těším na další díly. I když opět vidím tu paralelu s první sérií, zase pravděpodobně dostaneme epizodu, kdy je hlavní záporák zavřený a všechno se zdá být v pohodě :D Hodnocení: 62% ()

Bravčová kotleta (2018) (S02E10)

Pokud nepočítáme flashbackový díl, tak toto je první epizoda, která mě opravdu od srdce bavila a kterou jsem si téměř celou dobu užíval. Jediná škoda je, že to přichází až v desátém díle ze třinácti :D Celá linka Alisy ve vězení je hrozně super, ty scény mají atmosféru, jsou napínavé a zajímavé. Strašně se mi líbí postava Jessicy, která zde má takové morální dilema co vlastně udělat se svou matkou a celá tahle část je dost fajn. Poprvé za celý seriál mě bavily i scény s Jeri, hlavně její rozhovory s Jessicou, ať už díky tomu, že se v nich Jessica chová rozumně a ne jako mrcha, má nějaký ten soucit, nebo díky tomu, že s Jeri reálně dokážete soucítit. Je zde taky naprosto fantastický závěr a mimochodem, to, že tahle epizoda stihla vytvořit za asi 5 minut takového mini záporáka, tedy pana policajta, kterého budete nenávidět víc, než mnohé filmové a seriálové záporáky co měli hodiny screentimu, to se jen tak nevidí :D Jediné, co mi opět a znovu vadí, je postava Trish, která je s prominutím arogantní, otravná a egoistická kráva. V téhle fázi už se to jinak říct nedá :D A opět se ptám jestli ji tvůrci takto napsali záměrně nebo očekávali, že s ní diváci budou sympatizovat. Každopádně jakákoliv scéna s ní je příšerná na nervy a budete mít chuť si z jejího chování vyškrábat oči :D Hodnocení: 76% ()

Zatiaľ tri životy (2018) (S02E11)

SPOILERS! Možná jsem povrchní a neobjektivní barbar, kterému ke štěstí a spokojenosti stačí jeden malý fanservice v podobě camea oblíbené postavy, ale je to prostě tak :D Takže tím rovnou začnu. Ó můj bože, vidět po tak dlouhé době Kilgrava, i když jenom jako nějakou hloupou halucinaci, bylo strašně super. David Tennant si stále uchovává svoje vynikající charisma, Kilgrave je pořád stejně skvělý a i když tu má dohromady tak 5 minut screentimu, každou scénu s ním jsem si užíval a dokázal mi naprosto krásně rozzářit tuhle relativně mdlou epizodu a vlastně i sérii. Fakt mě mrzí, že jsme už nikdy nedostaly třeba nějakou flashbackovou epizodu právě s Kilgravem. Každopádně, kromě něj je epizoda fajn, ale opět, nic extra přelomového a zajímavého. Celá linka kolem Trish snažící se získat superschopnosti je fajn, teda samozřejmě až na samotnou Trish klasicky :D Úvodní montáž, kdy se Jessica zbavuje mrtvoly tak, že to narafičí jako sebevraždu, je naprosto boží scéna, která by klidně mohla být mnohem delší a je smutné, že tahle malá podlinka s nechtěnou vraždou dozorce je mnohem lepší než většina jiných linek z této série. Ještě se mi líbila finální konfrontace mezi Jess a Malcolmem, i když mi přišlo, že Jessica se zde vrátila trošku do kolejí „chladná a nepříjemná“, což lehce odporuje jejímu vývoji v předchozích dílech, jinak ale skvělý a atmosférický dialog. Občas mi trošku vadily nějaké nelogičnosti, třeba scéna kdy Jessica vystopuje Malcolma pomocí klasické podvodné seznamky byla extrémně podivná a přijde mi, že tvůrci moc netuší, jak funguje internet :D Fajn epizoda, ale hlavně díky cameu mého oblíbeného Marvel záporáka :D Hodnocení: 61% ()

Modli sa za moju Patsy (2018) (S02E12)

Předfinálová epizoda je fajn, i když mi tady upřímně chybí nějaká gradace a nějaké budování k samotnému finále. Až teď, když jsem vymýšlel, kterými slovy mám uvést tuto recenzi, tak mi vlastně došlo, že se jedná o předfinálový díl, což je asi trochu špatně :D Každopádně k epizodě, hrozně se mi líbí ten vnitřní konflikt Jessicy. Její dilema, jestli má svou matku nechat zatknout, nechat ji jít nebo ji zabít, to je neuvěřitelně zajímavé a tenhle osobní vnitřní souboj je hrozně super, akorát škoda, že to přišlo až v těch posledních zhruba 4 dílech celé série. Trish má minimum scén a vzhledem k tomu, že je marod, tak není ani moc otravná, takže super :D Kdo upřímně fakt hodně překvapil, tak je Jeri, jejíž část mě tady hodně bavila, její pomsta byla krásně uspokojivá a napínavá, navíc se zde hezky ukazuje její manipulativní charakter, což je fajn. A když se nad tím tak zpětně zamyslím, celá Jeriina linka byla fajn. Byla sice neuvěřitelně, ale opravdu extrémně roztahaná a vůbec nesouvisela s čímkoliv jiným, ale toto její uzavření bylo příjemné. Lehce se těším na finále... Hodnocení: 70% ()

Lunapark (2018) (S02E13)

SPOILERS! Finále druhé série je rozhodně i její nejlepší epizodou a jsem rád, že i když Netflix Marvel seriály ty finále moc nezvládají, toto je výjimka. Hrozně se mi líbil celý ten tísnivý pocit, který epizodou provází. Ten pocit, že všem dochází čas, Jessica je naprosto zoufalá a netuší, co má dělat nejen s aktuální situací, ale i se svým životem, a skrze celý díl na vás proudí pocit, že tohle prostě nedopadne dobře. A taky nedopadne. A smrt Alisy, byť je to podle mě neskutečně antiklimatická smrt, je upřímně dost dobrá a emocionální a dává i perfektní smysl, že ji zabila zrovna Trish. Celý road trip Jessicy a její mámy je hodně dobrá linka, je napínavá a zajímavá. Celá scéna v lunaparku je taky dost dobrá a jak již bylo řečeno, včetně smrti Alisy. To, co následuje potom je taky hodně fajn, od zničeného vztahu Jessicy a Trish, přes Malcolmův přechod ke konkurenci, až po finální večeři u Oscara. Líbí se mi taky, že tvůrci se vykašlali na nějaký happy end a i když tu máme ten finální moment s večeří, který je příjemný, stále je to takový hořkosladký konec, protože Jessicy život se prostě nenávratně zničil, stejně jako její vztahy s téměř kýmkoliv. A to je fajn, je to takové pěkné osvěžení, moc často se nevidí, že by film/seriál prostě končil na takové depresivní notě. Upřímně hodně dobré finále, škoda jen, že tak nevypadala celá série. Neuvěřitelně se těším na 3. sérii, kterou jsem též viděl pár let dozadu a co si tak pamatuju, tak mě bavila mnohem víc, než právě tato řada. Hodnocení: 77% ()

Série 3 (2019) (S03)

SPOILERS! Se třetí sérií nám neskončila jenom samotná Jessica Jones, ale i celá éra Marvelovských seriálů od Netflixu a taky jedno z nejkvalitnějších období Marvelu vůbec. A je to strašná škoda. Pozitivním faktem alespoň zůstává, že se Defenders loučí na poměrně podařené a příjemné notě. Třetí sérka Jessicy se totiž na rozdíl od neskutečně plytké druhé řady vrací tak trochu zpátky ke kvalitě první série, na kterou to sice stále nemá, na to byla první řada až moc skvělá, v porovnání právě s druhou sérií má ale ta třetí konečně zajímavé aspekty, do popředí se opět dostává detektivní a noirový příběh a hlavně zde dostáváme i dost povedeného záporáka, což všechno té minulé řadě prostě scházelo. Abych nějak začal, na úvod samozřejmě musím zmínit herečku Krysten Ritter a samotný charakter Jessicy, který je naprosto stejný jako v předchozích 2 řadách, ale stále funguje parádně. Na Jessice je prostě hrozně super, že to není tradiční hlavní postava. Jessica není nijak extra sympatická, má tunu charakterových vad, mezi které patří například přehnaná náladovost a choleričnost, ráda utápí své problémy v alkoholu a celkově je to poměrně negativní osoba. A to je strašně super. Je hrozně fajn mít hlavní postavu, která není perfektní, která má své chyby a která se chová jako člověk. Jessica asi navždy bude jeden z nejunikátnějších a nejzajímavějších charakterů celého Marvelu právě tím, jak odlišně a hrozně moc lidsky působí. Jessica je odtažitá, straní se lidí, na všechny křičí a nadává jim, občas ale, během nějaké emocionální scény, vyplyne na povrch proč je vlastně taková a proč se tak chová, což Jessicu jako charakter ještě víc prohlubuje a dělá jí to lidskou. Další postavy jsou většinou též dobré, Malcolm je stále strašně fajn a jedná se o hrozně příjemnou a dobrou postavu, dostáváme zde i novou postavu Erika, který má díky své cynické a satirické povaze skvělou dynamiku s Jessicou a navíc má poměrně dost zajímavou superschopnost. Další postava, o které chci mluvit, tak je Jeri Hogarth, což je první výtka, kterou k třetí sérii mám. Jeri totiž, vlastně naprosto totožně jako ve druhé sérii, zde má svou vlastní osobní linku, která nejenže není moc zajímavá, ona naprosto vůbec nesouvisí se zbytkem série a s tím, co se v ní děje. A zatímco ve druhé sérii se celá linka o tom podvodníkovi s léčivými schopnostmi začala projevovat až na konci, zde má její část s milenkou Kith extrémní množství prostoru od úplného začátku a opravdu to není moc zajímavé. Jeri později sice dostane jakousi mini linku o právním boji proti superhrdinům, ta ale trvá asi 1 a půl epizody a následně je okamžitě ignorována. Navíc, nebudu ani zmiňovat jak extrémně nesympatická Jeri je (doslova zde dožene jednoho týpka k sebevraždě a její výčitky zmizí asi po půl minutě) a celou dobu akorát čekáte, jestli vůbec uvidíte její smrt na ALS (spoiler, neuvidíte :D). Schválně jsem přeskočil druhou nejdůležitější postavu řady, Trish, a to právě kvůli tomu, abych jí mohl zmínit teď. Trish se zde totiž konečně stává opět zajímavou postavou (ne jak ve druhé sérii, kde byla totálně na přesdržku), dostává zde hodně zajímavou a povedeně zpracovanou linku o její vlastní superhrdinské kariéře jakožto Hellcat, která je navíc krásně propletena do té hlavní dějové linky, a extrémně se mi líbí, jak se tvůrci nebáli tuhle postavu změnit k nepoznání. Zatímco na začátku série s Jessicou spolupracují a snaží se dělat nějaké ty správné činy, v závěru dostáváme velkolepý souboj mezi těmito dvěma sestrami a z Trish se zde stává v podstatě hlavní záporák celého seriálu, což je nejen celkem odvážný krok ze strany tvůrců, udělat ze side-kicka, který rozvíjíte 3 série, někoho, koho musí hlavní hrdinka zastavit a porazit, je to ale skvěle provedené a dynamika mezi Jessicou a Trish je, hlavně právě ve finále, naprosto výborná. S finálem obecně mám jediný problém, a to ten, jak uspíšené vlastně je, jinak je to ale naprosto skvělý díl a perfektní způsob, jak ukončit celý seriál. Poslední charakter, který chci zmínit, je samozřejmě hlavní záporák řady, Gregory Sallinger, u kterého můžu jenom říct, že se sice nedokázal vyrovnat Kilgravovi (kdo ale taky dokáže :D), je to ale velice povedený padouch. Zaprvé, je strašně super, že zde dostáváme někoho, kdo nemá vůbec žádné superschopnosti a kdo sází především na svou inteligenci, je strašně osvěžující, že zde máme někoho, s kým Jessica vlastně nemůže vůbec bojovat (protože kdyby mohla, tak by to byl celkem jednostranný souboj :D), zato je pro ní ale Sallinger silnou psychickou hrozbou. Zadruhé, já osobně mám hrozně rád sériové vrahy a celé toto téma, proto mít jako záporáka zvráceného a psychopatického, extrémně inteligentního a chladného sériového vraha, který taktizuje a je vždy 10 kroků před vámi, to je prostě výhra. Sallinger je strašně super, je jak skvěle napsaný, tak skvěle zahraný, díky němu taky dostáváme výborný detektivní příběh, který ještě zmíním později, a díky němu je zde též celá ta hlavní hra na kočku a na myš, jelikož velice krátce po začátku série získá jak Jessica, tak Sallinger, nějaké ne moc příjemné informace na toho druhého a začíná díky tomu velice dobrá inteligentní naháněčka o tom, kdo přechytračí toho druhého. Abych nyní zmínil nějaká další pozitiva a negativa: mezi ty dobré stránky třetí řady určitě patří fakt, že zde dostáváme plnohodnotný detektivní příběh. To je něco, co v druhé sérii prakticky chybělo (a když už to tam bylo, nebylo to moc dobré), a je dobře, že se to vrátilo, jelikož Jessica je přece jenom soukromý detektiv, tudíž jaký jiný žánr by jí měl sedět lépe, než detektivka. A samozřejmě, napsat dobrý detektivní krimi příběh, když máte jako záporáka sériového vraha, to není zas tak těžký a tady se to naštěstí povedlo :D Spolu s tímto se vrací i noirová atmosféra, který sice není ani zdaleka tak silná, jako v první sérce (kde ale byla extrémně napínavá atmosféra hlavně díky Kilgravovi), na rozdíl od druhé řady tu ale aspoň je. Dále chci zmínit odvahu tvůrců v některých momentech, jelikož zde jsou scény, které jsem úplně nečekal :D Již jsem zmínil fakt, že se tvůrci rozhodli z Trish udělat v podstatě záporáka, další takovou volbou je pro mě např. smrt Dorothy, která přišla naprosto odnikud - a teď to myslím v dobrém slova smyslu - byla nečekaná, šokující a překvapivá, zároveň poměrně dost brutální a líbí se mi, že se tvůrci nebáli zabít takovouhle vedlejší postavu, která se budovala tři série, což mnohé jiné Defenders seriály prostě nedělaly. Pokud bych měl říct něco, co se mi zas tolik nelíbilo, tak je to klasicky tempo celé řady (upřímně, jsem alespoň rád, že už teď, když Marvel Netflix seriály skončily, nebudu muset do recenzí tak často psát, že to mělo špatné tempo :D). Nejvíc je to vidět hlavně na prvních třech dílech, tedy vlastně do té doby, než poznáme Sallingera, které jsou extrémně utahané a hrozně zbytečně pomalé. Třetí sérii by poměrně dost prospělo snížení počtu epizod ze 13 na takových 9 nebo 8, což je ale samozřejmě něco, co trápí všechny Defenders seriály. Na závěr chci říct, že třetí série je určitě fajn. Nedosahuje samozřejmě kvalit té první řady, na rozdíl od druhé má ale už co nabídnout. Konkrétně velice fajn postavy (výjimka Jeri :D) v čele se stále skvělou Jessicou a zajímavě zpracovanou linkou Trish alá Hellcat, poměrně dost povedeným detektivním příběhem, kterému naopak kraluje záporák Sallinger. Je to hodně fajn a jsem rád, že Defenders končí na této pozitivní notě. Stejně je to trochu smutné, že celá tahle éra Marvelu končí, 4. řadu Daredevila nebo třeba 3. sérku Punishera bych si s přehledem dal. Uvidíme, jak vlastně tyhle milované postavy dopadnou a co se s nimi stane. Každopádně, prozatím... Sbohem Defenders, budete mi chybět! A doufám, že vás Disney a MCU úplně nepokazí (ehm, ehm) :D Vlastně hrozně fajn zakončení nejen samotné Jessicy, ale i celé jedné éry Marvelu. Velice povedený detektivní příběh se skvělým záporákem, dobré postavy, fajn atmosféra. Stále hodně roztahané, ale jinak celkem dost dobré ukončení seriálu. Hodnocení: 70% () (menej) (viac)

Dokonalý burger (2019) (S03E01)

Poslední série Jessicy Jones a vlastně i celého tohoto Netflix Marvel universa má poměrně dost vlažný start, který mě lehce vystrašil tím nepříjemným znuděným pocitem, který na mě vrhala druhá řada :D Naštěstí se to ke konci trošku zlepší a třetí série má zatím lehce nadějné vyhlídky. Krysten Ritter je stále stejně skvělá Jessica, její charakter se téměř nezměnil a i když se občas snaží dělat nějaké dobré činy, pořád je to ta stará dobrá, věčně nachlastaná Jessica. Pilotní díl má lehce problém s tempem (velice podobně jako druhá řada), jelikož prvních 30 minut se vlastně vůbec nic nestane. Pak je to naštěstí trošku zajímavější, celá konfrontace s Trish je dost dobrá (Trish mimochodem působí stokrát lépe a méně otravně než v druhé sérii) a i finální scéna je poměrně dost šokující a velice dobře provedená. Nejlepší postavou dílu je ale rozhodně nováček Erik, který svými cynickými a neskutečně zábavnými hláškami převyšuje i samotnou Jessicu :D Naopak, kdo mě vůbec nebere, tak je Jeri, která mlela z posledního už v druhé řadě, a překvapivě i Malcolm, který zde udělá naprosto debilní rozhodnutí, kdy autem napálí do ožralého sportovce, aby se mu pomstil, u čehož jsem vyprskl smíchy :D Snad se třetí sérka ještě rozjede. Hodnocení: 60% ()

Nemáš za čo (2019) (S03E02)

I druhá epizoda je poměrně dost vlažný start třetí řady, ale je přece jenom o kapku lepší. Celý díl sledujeme z pohledu Trish (včetně klasických psychologických monologů Jessicy, které zde vede Trish), pozorujeme její počínání mezi 2. a 3. sérií a vidíme zde i jakési náznaky počátků její kariéry jakožto superhrdinka Hellcat (včetně krásného easter eggu v podobě jejího komiksového kostýmu :D). Nutno říci, že Trish je zde podstatně méně otravná a mnohem více sympatická než v celé druhé sérii a bavilo mě i to, jak epizoda krásně opakuje události viděné v minulém díle, akorát je ukazuje z pohledu Trish a ne Jessicy. Mimochodem, taková zajímavost, tento díl byl režírován Krysten Ritter, tedy představitelkou Jessicy, což je poměrně zajímavé :D Hodnocení: 62% ()

Nehnevám sa (2019) (S03E03)

Stále velmi vlažný a pomalý úvod, což mě tak trochu štve, jelikož si stále matně vzpomínám, jak skvěle na mě působila třetí série, když jsem ji viděl tehdy před 4 lety. Celá linka Jessicy, její ztráty sleziny a její uzdravovací proces je dost fajn, obsahuje pár fakt dobrých vtipů (např. scéna se zapíjením prášků vodou) a taky se mi líbí celý spor mezi Jess a Trish. Samotná zápletka zatím není moc silná, ani zajímavá, ale je fakt, že stále čekám na to, až se nám představí hlavní záporák. Části s Jeri jsou pořád stejně zdlouhavé a zbytečné, Erik je stále skvělý a finální moment, i přes to, že přišel lehce odnikud, působí strašně dobře a atmosféricky. Stále doufám, že to, jak si pamatuju třetí sérii, tedy jako skvělou detektivní show, ještě přijde :D Hodnocení: 62% ()

Zákaznícky servis je pripravený (2019) (S03E04)

Od první série je toto asi první díl, který jsem si fakt maximálně užil. Může za to převážně hlavní dějová linka: dynamika mezi Jessicou a Erikem je strašně super, líbí se mi, jak jsou oba dva cyničtí a jejich vzájemné interakce jsou super. Ten děj se mi taky líbil, konečně dostáváme něco, čemuž aspoň lehce můžu říkat detektivní zápletka (a která se snad v dalších dílech ještě víc rozjede) a postupné odhalování zločinců bylo dost fajn jakožto epizodní příběh. Zbytek je sice hodně meh, ať už stále zbytečná linka s Jeri, tak podobně podivná linka s Malcolmem. Musím samozřejmě zmínit i závěr, kdy se nám KONEČNĚ představuje hlavní záporák celé série a z té jedné scény, ve které zatím byl, působí neskutečně dobře. Chladný, inteligentní, každý krok promýšlející, taktický sériový vrah. Strašně se mi líbí, že ačkoliv nemá žádné superschopnosti, už jenom v té jedné scéně, kde byl, z něj jde takový trošku strach a nepříjemný pocit, až mrazení. Navíc, akorát ve mně vyvolal chuť pustit si Dextera :D Hodnocení: 80% ()

Kiež by (2019) (S03E05)

Po předchozím díle jakoby se seriál rozjel a začal si udržovat svoji kvalitu. Stále zde máme skvělou hlavní detektivní linku, která je zde doprovázená poměrně hezkými momenty mezi Jessicou a Trish (viz finální scéna). Záporák Sallinger je boží, opravdu hodně se mi líbí, že tvůrci stvořili naprosto chladného a bezemocionálního padoucha, který plánuje každý svůj krok, a dle mého si krade každou scénu. Epizoda má klasické potíže, tedy zbytečná situace mezi Jeri a Kith (kdy nefandíte ani jedné, protože obě se chovají naprosto hloupě), navíc je zde i poměrně dost nelogičností (třeba jak mohl sakra umírající Peter nahrát na net video, na kterém je zachycena jeho smrt :D, případně jaktože je to video volně na netu; proč neměl Erik bolesti hlavy, když doslova stál vedle Sallingera; proč Jessica sakra vlezla do toho barelu s mrtvolami, což je očividná past a nebo už sám o sobě ten fakt, že Sallingerovi proletí oknem ruka v pytlíku a on místo toho, aby vymyslel nějakou strategii, jak Jessicu odlákat pryč, tak on doopravdy jde tu ruku vyhodit do svého barelu :D), jinak je to ale velice fajn, hlavně díky té detektivní hlavní lince. Hodnocení: 75% ()

Ľutujúca tvár (2019) (S03E06)

Další velmi solidní díl. Zas a znovu zde máme velice dobře napsanou detektivní linku, tentokrát Jess a Trish bojují o čas, jelikož Sallinger unesl Erika. Když už je o něm řeč, Sallinger je prostě výborný záporák. Chladný, kalkulující sériový vrah, který nemá žádné schopnosti a pro boj využívá čistě svoji inteligenci. Je zde hromada dobrých momentů, ať už rozhovor Trish s její matkou, chemie mezi Jessicou a Erikem nebo jakákoliv scéna se Sallingerem a jeho mučení Erika. Tímto dílem se též rozjíždí hra na kočku a myš, jelikož téměř každý z hrdinů už ví, že Sallinger je sériový vrah, teď jenom to dokázat. Těším se na druhou půlku série, jelikož co si pamatuju, byla to opravdu pecka. Hodnocení: 75% ()

Zápasnícky chvat (2019) (S03E07)

S půlkou série se konečně děj pořádně rozjíždí a dostáváme něco, co aspoň vzdáleně připomíná první sérii. Hlavní dějová linka je strašně skvěle napsaná, líbí se mi i to, jak je rozkouskovaná na postupné odhalování nových a nových informací: v této epizodě se např. zaměříme na Sallingerovu první vraždu. Taky musím říct, že linka Jeri konečně začíná nějak ovlivňovat tu hlavní část série (i přesto, že její vlastní, osobní linka asi zůstane stát stejně mimo...), což je super, jelikož tvůrci konečně našli pro tuto postavu využití v ději, které navíc dává smysl a je fajn zpracované. Highlightem epizody a důvodem, proč jsem jí těch 5 hvězd dal, tak je samozřejmě scéna s odhalením mrtvoly na zahradě, která je skvěle natočená, strašně nepříjemně a napínavě zpracovaná a i celkem emocionální. A finální rvačka mezi Jess a Sallingerem v karate klubu je taky super. Hodnocení: 80% ()

Baví ho byť pred kamerou (2019) (S03E08)

SPOILERS! Dobře. Naprosto uznávám, že tenhle díl patří, hlavně díky konci, k jedné z mých nejoblíbenějších epizod celého seriálu. Každopádně, abych začal od začátku, samotný děj této epizody není vlastně ani tak moc zajímavý: Jessica s Trish se prostě snaží vystopovat jistou ženu, o které mají podezření, že by mohla být Sallingerovou budoucí obětí, přičemž se nakonec ukáže, že to byla jenom návnada a celá tahle linka je vlastně tak trošku zbytečná :D Malcolmova postava je sama o sobě super a v téhle sérii mě zatím hodně baví (kromě těch prvních asi 2 nebo 3 dílů, kdy dělal dost stupidní rozhodnutí :D). Jeri zde má náběh na dost zajímavou příběhovou linku v podobě „právního boje proti superhrdinům“, jenomže její linka je tak moc upozaděná, že v ní ani moc nevidím smysl (navíc v tomto seriálu je tak málo superhrdinů - konkrétně dva a půl, když počítáme i Erika, že nevím, jestli ta linka vůbec měla potenciál :D). A teď se chci přesunout k samotnému zlatému hřebu epizody, tedy ten závěr. Naprosto upřímně, mně se nikdy nelíbilo to, jak se Netflix Marvel seriály hrozně bály zabíjet své postavy a když už je zabíjely, většinou to byly postavy představené v té sérii a tudíž relativně nové (Nadeem, Sam Stein) a nebo naopak většinou záporáci, u kterých smrt znamenala ukončení jejich charakterového arcu (Jigsaw, Kilgrave). Většinou se ale bály zabíjet kladné postavy, které si budovaly delší dobu, třeba přes několik sérií. A zčásti proto je dle mého smrt Dorothy v tomto dílu tak skvělá. Je naprosto šokující a nečekaná, myslím si, že nikdo nečekal, že umře (a už vůbec ne takhle), navíc je i poměrně dost brutální a jak jsem již psal, tvůrci měli odvahu zabít charakter, který si 2 a půl série budovali, což je celkem úctyhodné. Moment, kdy Jessice dojde, že Dorothy je další Sallingerova oběť, a mezitím Trish nachází svou matku, umučenou a mrtvou, připoutanou k židli, je jeden z nejlepších momentů celého seriálu, hlavně tím, jak fantastickou a silnou, napínavou atmosféru má a jak nečekaný a šokující vlastně je. Tahle jedna scéna za mě zvedá celou tuto epizodu z dobrého dílu do opravdu skvělého, který jsem si neskutečně užil, a smrt Dorothy je dle mého jedna z nejlepších smrtí, co Netflix Marvel seriály kdy nabídly. A samozřejmě nemůžu nezmínit to, že je to zlomový bod pro celý charakter Trish a pomaličku připravil půdu pro to, co se z ní stane ve finále série. Hodnocení: 88% ()

Dnes som niečo urobila (2019) (S03E09)

Takový trošku zbytečnější díl, který slouží čistě jenom k tomu, aby zápletku o pár epizod prodloužil, ale je to stále dobrý. Linka s Jessicou, která se snaží pro dobro Trish zničit důkazy ohledně Sallingera je poměrně fajn, i když si taky, jako většina internetu, myslím, že by se zde šlo zachovat nějak jinak a ne rovnou zničit veškeré šance na chycení sériového vraha :D Vztah mezi Jess a Trish je skvělý (viz úvodní scéna), ještě lepší je ale Jessičina dynamika s Erikem, který zde dostává kapku toho backstory, což je fajn. Baví mě i Malcom, akorát je tu pořád ta Jeri, jíž se vrací zas a znovu její naprosto zbytečná osobní linka. Hodnocení: 65% ()

Nohavice hrdinky (2019) (S03E10)

Další fajn epizodka, která sází hlavně na poměrně povedenou truchlivou atmosféru, která přichází s následky smrti Dorothy a s jejím pohřbem. Díky tomu dostáváme za mě asi nejlepší herecký výkon Krysten Ritter, který předvedla v celé Jessice Jones, a bylo zajímavé vidět ji v trochu jiném rozpoložení než normálně. Nejlepší postavou epizody je určitě Malcolm, který je každým dílem sympatičtější a pomalu se vrací do svých starých kolejích, jak na mě působil ke konci první řady. Pokud bych měl něco kritizovat, tak to bude asi finální odhalení, že Trish je vrah, které mohlo být mnohem lépe zpracované, mohlo být mnohem více šokující a překvapivější, takhle to tak trochu vyšumí do prázdna. Jinak ale oukej díl. Hodnocení: 70% ()

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (viac)

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

05.10.2021

Pár dní zpátky sociální sítě obletěla spekulace, že by se Charlie Cox mohl vrátit do role Daredevila v nové řadě stejnojmenného seriálu na streamovací službě Disney+. Ještě předtím nás ale údajně… (viac)

Punisher oficiálně zrušen

Punisher oficiálně zrušen

19.02.2019

A je to oficiální. Měsíc po premiéře druhé řady Punishera s Jonem Bernthalem v hlavní roli se streamovací gigant Netflix rozhodl definitivně zavřít dveře za marvelovskými seriály a oficiálně tak… (viac)

Netflix ruší Iron Fista

Netflix ruší Iron Fista

13.10.2018

Iron Fist je prvním hrdinou od Marvelu, kterého se Netflix rozhodnul samostatně zrušit po dvou řadách. Zpráva přichází trochu jako šok, jelikož druhá řada byla vnímána jako podstatné zlepšení oproti… (viac)