Jessica Jones - Série 2 (2018) (séria)

Zatiaľ tri životy (S02E11)

(epizóda)
  • Česko AKA Tři životy a stále není konec (viac)

Jessica sa obáva, že sa z nej stáva monštrum, lebo je šokovaná svojimi činmi a prenasledovaná víziami Kilgravea. Trishine plány s Karlom sa ozrejmia. (Disney+)

BaronMartin

SPOILERS! Možná jsem povrchní a neobjektivní barbar, kterému ke štěstí a spokojenosti stačí jeden malý fanservice v podobě camea oblíbené postavy, ale je to prostě tak :D Takže tím rovnou začnu. Ó můj bože, vidět po tak dlouhé době Kilgrava, i když jenom jako nějakou hloupou halucinaci, bylo strašně super. David Tennant si stále uchovává svoje vynikající charisma, Kilgrave je pořád stejně skvělý a i když tu má dohromady tak 5 minut screentimu, každou scénu s ním jsem si užíval a dokázal mi naprosto krásně rozzářit tuhle relativně mdlou epizodu a vlastně i sérii. Fakt mě mrzí, že jsme už nikdy nedostaly třeba nějakou flashbackovou epizodu právě s Kilgravem. Každopádně, kromě něj je epizoda fajn, ale opět, nic extra přelomového a zajímavého. Celá linka kolem Trish snažící se získat superschopnosti je fajn, teda samozřejmě až na samotnou Trish klasicky :D Úvodní montáž, kdy se Jessica zbavuje mrtvoly tak, že to narafičí jako sebevraždu, je naprosto boží scéna, která by klidně mohla být mnohem delší a je smutné, že tahle malá podlinka s nechtěnou vraždou dozorce je mnohem lepší než většina jiných linek z této série. Ještě se mi líbila finální konfrontace mezi Jess a Malcolmem, i když mi přišlo, že Jessica se zde vrátila trošku do kolejí „chladná a nepříjemná“, což lehce odporuje jejímu vývoji v předchozích dílech, jinak ale skvělý a atmosférický dialog. Občas mi trošku vadily nějaké nelogičnosti, třeba scéna kdy Jessica vystopuje Malcolma pomocí klasické podvodné seznamky byla extrémně podivná a přijde mi, že tvůrci moc netuší, jak funguje internet :D Fajn epizoda, ale hlavně díky cameu mého oblíbeného Marvel záporáka :D Hodnocení: 61% ()

Necrotongue

Jedenáctá epizoda měla své světlé momenty, jenže jich nebylo dost. Pokec s mrtvými velmi dobře fungoval v Dextrovi, tady mi lezl strašlivě na nervy, k tomu ještě ta vykolejená blbka Trish a zábava šla do nikam. Po první řadě jsem stále zklamanější, a to je fakt škoda. ()

Loki_Six

"it's powerful, and it's unpredictable. That can be scary for some people. I meant the ocean. That's why I love it. My whole life, I was told to be polite and to behave. The ocean doesn't give a shit. It cries and it laughs and it rages and it takes what it wants. I can't do that. But I can watch it, and I can feel free." ()

• Tři životy, ke kterým odkazuje název epizody a které Jessica (Krysten Ritter) vzala, patří Revě Cage, Kevinu Thompsonovi aka Kilgravovi, a Dalu Holidayovi. (NiWi)