Keď Sallinger zverejní video, v ktorom ohlasuje svoj ďalší zločin, Jessica odpovie vlastnou mediálnou hrou. Hogarthová sa dožaduje, aby Malcolm identifikoval zamaskovanú ženu. (Disney+)

kenkaku

Tak tohle je čistej vycpávkovej odpad. Jediné co má nějakou informační hodnotu jsou poslední 3 minuty (a ty ještě končí tím nejdebilnějším způsobem). Původně jsem nechtěl dát ani hvězdičku, ale za vykuchanou protivnou rašpli (jediný a největší přínos epizody) ji dám. ()

BaronMartin

SPOILERS! Dobře. Naprosto uznávám, že tenhle díl patří, hlavně díky konci, k jedné z mých nejoblíbenějších epizod celého seriálu. Každopádně, abych začal od začátku, samotný děj této epizody není vlastně ani tak moc zajímavý: Jessica s Trish se prostě snaží vystopovat jistou ženu, o které mají podezření, že by mohla být Sallingerovou budoucí obětí, přičemž se nakonec ukáže, že to byla jenom návnada a celá tahle linka je vlastně tak trošku zbytečná :D Malcolmova postava je sama o sobě super a v téhle sérii mě zatím hodně baví (kromě těch prvních asi 2 nebo 3 dílů, kdy dělal dost stupidní rozhodnutí :D). Jeri zde má náběh na dost zajímavou příběhovou linku v podobě „právního boje proti superhrdinům“, jenomže její linka je tak moc upozaděná, že v ní ani moc nevidím smysl (navíc v tomto seriálu je tak málo superhrdinů - konkrétně dva a půl, když počítáme i Erika, že nevím, jestli ta linka vůbec měla potenciál :D). A teď se chci přesunout k samotnému zlatému hřebu epizody, tedy ten závěr. Naprosto upřímně, mně se nikdy nelíbilo to, jak se Netflix Marvel seriály hrozně bály zabíjet své postavy a když už je zabíjely, většinou to byly postavy představené v té sérii a tudíž relativně nové (Nadeem, Sam Stein) a nebo naopak většinou záporáci, u kterých smrt znamenala ukončení jejich charakterového arcu (Jigsaw, Kilgrave). Většinou se ale bály zabíjet kladné postavy, které si budovaly delší dobu, třeba přes několik sérií. A zčásti proto je dle mého smrt Dorothy v tomto dílu tak skvělá. Je naprosto šokující a nečekaná, myslím si, že nikdo nečekal, že umře (a už vůbec ne takhle), navíc je i poměrně dost brutální a jak jsem již psal, tvůrci měli odvahu zabít charakter, který si 2 a půl série budovali, což je celkem úctyhodné. Moment, kdy Jessice dojde, že Dorothy je další Sallingerova oběť, a mezitím Trish nachází svou matku, umučenou a mrtvou, připoutanou k židli, je jeden z nejlepších momentů celého seriálu, hlavně tím, jak fantastickou a silnou, napínavou atmosféru má a jak nečekaný a šokující vlastně je. Tahle jedna scéna za mě zvedá celou tuto epizodu z dobrého dílu do opravdu skvělého, který jsem si neskutečně užil, a smrt Dorothy je dle mého jedna z nejlepších smrtí, co Netflix Marvel seriály kdy nabídly. A samozřejmě nemůžu nezmínit to, že je to zlomový bod pro celý charakter Trish a pomaličku připravil půdu pro to, co se z ní stane ve finále série. Hodnocení: 88% ()