Jessica Jones

• Česko Jessica Jones (viac)
USA, (2015–2019), 33 h 35 min (Minutáž: 44–56 min)

Tvorcovia:

Melissa Rosenberg

Krysten Ritter, Rachael Taylor, Eka Darville, David Tennant, Carrie-Anne Moss, Mike Colter, Wil Traval, Erin Moriarty, Michael Siberry, Rosario Dawson (viac)

Keď tragédia ukončí jej krátku kariéru superhrdinky, Jessica sa usadí v New Yorku a otvorí si vlastnú detektívnu agentúru zvanú Alias Investigations, ktorú volajú na prípady, v ktorých sú zapletení ľudia so špeciálnymi schopnosťami. Jessica trpí post-traumatickým stresovým syndrómom a chce robiť dobré skutky, ale jej hlavným cieľom nie je záchrana sveta, ale svojho bytu a snaha prežiť nejako každý deň. Seriál podľa grafického románu pre dospelých, toto nie je príbeh superhrdinky pre deti. (Disney+)

Recenzie používateľa BaronMartin k tomuto seriálu (43)

Jessica Jones (2015)

I přes to, že Daredevil je dle mého názoru nejlepší seriál z celé této seriálové Defenders ságy, Jessica Jones je určitě seriálem nejzajímavějším a stojí těsně v patách právě zmíněného Ďábla z Hell's Kitchen. Je to totiž strašně unikátní, jedinečný a pro mě osobně i děsně skvělý seriál, který stoprocentně stojí za vaši pozornost už jenom díky tomu, jak speciální a jedinečné jsou pocity, které u něj budete zažívat. Nebo minimálně u jeho první série. První sérka tohoto seriálu je totiž bez debat ta nejlepší, ta nejzajímavější a pokud už nic jiného, dejte šanci aspoň té. Série druhá a třetí jsou na tom kvalitativně už trošku hůře, hlavně tedy druhá, ale stále nejsou úplně zlé. Podstatnou část této recenze bych nicméně chtěl věnovat právě první řadě, jelikož to je něco opravdu geniálního a skvostného, v závěru velice stručně rozeberu i ty další dvě. Tak, kde tedy začít. Nejspíše jako první musím zmínit hlavní hrdinku, Jessicu Jones, hranou Krysten Ritter. Jelikož už ta je sama o sobě jedinečná. Asi jsem ještě neviděl superhrdinský film nebo seriál s hlavní postavou, která by byla tak negativně znázorněná, jako právě Jess :D Ta je totiž poměrně dost cholerická, většinu času na všechny nadává a křičí, své problémy řeší alkoholem a jednoduše je to člověk s celkem dost velkou řadou charakterových vad a chyb. Jenomže pod tím vším se skrývá někdo, kdo se opravdu snaží konat dobro, zachraňovat lidi a být skutečným hrdinou. A tenhle komplexní charakter je strašně super, navíc je hrozně svěží mít hlavní postavu, která není bezchybná a která má své vlastní chyby a chová se jako člověk, to je prostě hrozně fajn. Zbytek postav je většinou též fajn, mezi mé favority patří hlavně Jessičin soused Malcolm, který má hlavně v první sérce skvělý charakterový oblouk, a dále samozřejmě Jessicy nevlastní sestra Trish (i když ta má své slabší chvilky... ehm.. ehm... druhá série :D). Teď každopádně již k té samotné první sérii. První řada je totiž neskutečně jedinečným seriálem a já si nemyslím, že jsem nikdy viděl něco podobného. Pocity, které jsem prožíval při jejím prvním sledování, ta atmosféra, ten celkový feeling, to je něco tak strašně jedinečného, že se to nedá ani moc dobře popsat. Začal bych tedy u toho, kde to celé začíná. Hlavní záporák, Kilgrave, naprosto bravurně hraný Davidem Tennantem, je totiž jeden z nejlepších záporáků, které jsem kdy v jakémkoliv médiu viděl. Vše pramení z toho, že Kilgrave je taky nadčlověk - jeho schopností je ovládání mysli, v podstatě lidé kolem něj ho musí poslouchat na slovo a on nad nimi má plnou kontrolu. Tohle si zkombinujte s tím, že Kilgrave samotný je poměrně dost psychicky narušený člověk, je to chladný a naprosto apatický muž, který má navíc poměrně dost osobní vztah z minulosti se samotnou Jessicou - nějakou dobu ji totiž v podstatě vlastnil a nutil jí dělat cokoliv, co se mu zamanulo, a máme zde jednoho z nejzajímavějších záporáků vůbec. Kilgrave je neskutečně odporná bytost, která za celou sérii provádí ohromná zvěrstva - v podstatě nutí lidi, aby se sami mučili tím nejhorším způsobem, jaký vás napadne, a seriál se díky eRkovému ratingu vůbec neštítí vám to ukázat. Zde se dostáváme k jednomu z největší kladů první řady, atmosféra. První série je totiž v podstatě detektivní příběh se silnou noirovou atmosférou, kde se Jessica snaží přijít na to, jak takového zvráceného člověka jako je Kilgrave vůbec zastavit. Série má díky tomu naprosto božskou, silnou a nepříjemnou atmosféru, která díky záporákovi perfektně funguje - pokaždé, když se zde lidé jen tak zabíjí, sami se podají nebo dělají jiné nechutnosti, vy prostě v sobě cítíte, že je něco špatně, mrazí vás z toho a je vám nepříjemně. A na téhle odporné atmosféře (v dobrém slova smyslu) první série staví. Lépe to už asi nedokážu popsat, ale pokud vám můžu poradit, vůbec nic si nezjišťujte a prostě zapněte tu první řadu. První série je totiž také plná plot twistů, nejrůznějších zvratů a odhalení, na které celkem dost sází a byla by hrozná škoda se o ně připravit (je to také jeden z důvodů, proč na druhé zhlédnutí je první řada lehce slabší). A tohle je bez debat to nejsilnější na první sérce - fantastický záporák, který je prostě totální psychopat a chladný zvrácený šmejd, kterému jde jen o vlastní potěšení, díky kterému se zde rozehrává skvělý příběh plný manipulace, kontrolování lidí, kontroly vlastní svobodné vůle a beznaděje nad celou situací, a vzniká zde skvělá, tísnivá a brutálně nepříjemná atmosféra. Troufám si říct, že první série není moc pro slabší povahy, jelikož některé mrazivé scény a momenty, co se zde stanou, tak byly silné sousto i pro mě :D První řada Jessicy je jeden z nejunikátnějších projektů, co jsem měl tu čest vidět. Určitě to není bezchybná věc, za negativa můžu zmínit to, že na druhé zhlédnutí, když už člověk zná ty zvraty a ta odhalení, začnete si akorát všímat jistých nelogičností v ději, také je zde extrémně prapodivná vedlejší dějová linka s policistou Simpsonem, která je prostě zvláštní, jinak má ale první sérka božského záporáka, ještě lepší nepříjemnou, mrazivou, krutou a záhadnou atmosféru a skvělý příběh plný tajemství a odhalování. Pokud už nic, aspoň na tuhle první řadu se podívejte. Je to totiž neskutečně silný zážitek, který vás bude nutit o něm přemýšlet ještě týdny po jeho dokoukání. Na první zhlédnutí byla pro mě tato řada opravdu 10/10 záležitost, teď každopádně, když jsem ji viděl tuším třikrát, mé nadšení již lehce upadlo, stále je to ale extrémně božská věc (8/10 :)), která prostě stojí za vaši pozornost. A ještě jednou, David Tennant je prostě skvělý herec, je až neuvěřitelné, jak dokáže ztvárnit sympatické a milé postavy a pak ho vidíme zde, jako psychopatického, slizkého a zvráceného parchanta :D Neskutečnou škodou ovšem zůstává, že v porovnání s geniální první řadou jsou ty zbylé dvě (hlavně ta druhá :D) prostě o několik desítek levelů slabší. A proto jim chci věnovat podstatně menší část textu, jelikož si nemyslím, že stojí až tak za vidění (na rozdíl od té první sérky, tak se na ni už sakra podívejte! :D). Faktem je, že druhá řada strašně moc strádá díky tomu, že všichni měli po sérii první ohromná očekávání. A ona je prostě nenaplnila. Druhá série je mnohem více osobnější, dostáváme zde mnohem více informací o Jessičině minulosti a o tom, jak vlastně získala schopnosti, a ve zkratce se jedná o takový rozvinutý origin story pro Jessicu. To by mohlo být celkem zajímavé, problémem ale je, že příběh je prostě příšerně nezajímavý a nudně zpracovaný. Detektivní zápletka a noir atmosféra šla stranou a druhá série je mnohem více rodinné drama než cokoliv jiného. S tím se váže i záporák, který není vyloženě špatný, má poměrně fajn interakci s Jessicou, vzniká díky tomu docela zajímavé morální rozhodnutí pro Jessicu (které je asi ten nejlepší prvek na celé sérii) a samotné odhalení, kdo to vůbec je, taky ujde, problém ale je, že Kilgrave byl o tolik lepší padouch, že tento působí prostě zvláštně. K tomu je zde ukrutně pomalé tempo, které je fakt strašně táhlé, druhá řada by klidně mohla mít o 6 epizod méně, taky je zde strašná kupa zbytečných postav a dějových linek, které doslova nikoho nezajímají (Trish je zde extrémně otravná a na přesdržku postava, celá linka Jeri je zbytečná a nezajímavá) a ve výsledku je druhá řada strašně nudný a nezáživný paskvil, který zapomenete po týdnu od sledování a nic extra vám nepřinese. Třetí řada sice reputaci trošku spravila, škodí jí hlavně ale to, jakou pachuť má člověk po té druhé sérii. Ve třetí řadě se opět k velení dostává detektivní zápletka a noirová atmosféra, což je strašně super, a jsem rád, že ta detektivní krimi část má opravdu pořádný prostor a je skvěle zpracovaná. Záporákem je zde inteligentní sériový vrah Sallinger, u kterého se tvůrci očividně inspirovali u Dextera, který je dost dobrý, je strašně fajn, že je to někdo, kdo nemá žádné schopnosti, ale je prostě jenom chytrý a svojí inteligenci používá proti Jessice, a jejich vzájemná linka se hrou na kočku a myš, kdy se oba dva snaží přechytračit toho druhého, je strašně fajn. Trish je opět zajímavá postava, její hrdinská linka je fajn a její finální charakterová proměna je dost nečekaná, ale o to zajímavější. Jsou zde fajn postavy (hlavně Erik), trošku pomalejší tempo (první 3-4 díly jsou ukrutně nudné), třetí série má ale konečně od té druhé aspoň nějakou důstojnost a kvalitu, která stojí za zhlédnutí, jenom prostě nemá na tu první. Celkově je Jessica Jones ale strašně super seriál. Její první série je bez debat božská věc s perfektním záporákem, skvělou tísnivou atmosférou, mrazivým příběhem o manipulaci druhých a kontrole nad lidmi, plný beznaděje a napětí, a skvělou noir a nepříjemnou atmosférou. První sérka je něco, co rozhodně doporučuji zkouknout, je to totiž naprosto unikátní a jedinečný zážitek. Akorát se připravte na to, že to extrémně zacloumá s vašimi emocemi a budete potom dost možná totálně zdeptaní :D Druhá série bohužel není ani z poloviny tak dobrá a pokud nejste opravdu extrémní fanoušek postavy Jessicy a charakterů kolem ní, doporučuji se spíš podívat na nějaké shrnutí a pustit si rovnou sérii třetí, která se tak trochu vrátila ke kořenům první série, a i když začíná hrozně pomalu a utahaně, po zhruba třetím díle se to celkem rozjede a je z toho vlastně hrozně fajn detektivka o hledání sériového vraha. Ale ta první řada... tu si fakt pusťte, je to totiž výborný zážitek, který jen tak neuvidíte. Nebo aspoň já jsem nic podobného nikde jinde neviděl :D První řada Jessicy Jones je geniální seriál s výborným padouchem, skvělou tísnivou atmosférou a naprosto bravurním příběhem o tom, jak špatná je manipulace s lidmi a jaká beznaděj může provázet někoho, kdo se proti takovým lidem snaží bojovat. Druhá sérka je podstatně slabší a třetí je čistě jenom fajn, ta první řada je ale něco neskutečně silného, co určitě stojí za zhlédnutí. Hodnocení: 78% () (menej) (viac)

Série 1 (2015) (S01)

První sérii Jessicy Jonesové jsem viděl dvakrát. A i přes to, že jsem si na druhé zhlédnutí všiml až podezřele moc chyb a věcí, které mi vadily, moje emoce z prvního zhlédnutí nakonec převládají a já musím Jessice udělit plný počet bodů. První řada tohohle seriálu je totiž něco strašně zvláštního a zajímavého, něco, co se strašně špatně popisuje a něco, co jsem asi ještě nikdy nikde neviděl. A hned na začátek, každému musím doporučit, aby se na první sérii podíval. Bez jakýchkoliv spoilerů, jen tak, zapněte si to a sledujte. Je to neuvěřitelně zajímavý, silný a překvapivý zážitek. Pokud ale aspoň něco málo chcete vědět, čtěte dál :D Jedná se o jednu dlouhou jízdu plnou překvapivých zvratů a šokujících momentů, příběh plný beznaděje a hnusné nepříjemné atmosféry. Sází se zde hodně na detektivní zápletku, kdy postupně s hlavní postavou pomalu odhalujeme, co se děje a co se jí stalo v minulosti, přičemž tahle stránka seriálu je velice pěkně udělaná. Seriál má též výbornou noirovou atmosféru, která děj krásně doplňuje, a je zde spousta scén a momentů, které jsou velmi nepříjemné na sledování, protože z nich prostě jde mráz po zádech. Musím také pochválit herecký cast a celkově postavy, které jsou skvěle napsané, u většiny chápete jejich motivace a postavy mají mezi sebou velmi dobrou chemii. Hlavní hrdinka hraná Krysten Ritter určitě nesedne každému, jelikož je to dost chladná a zpočátku nesympatická postava, postupem času jí ale tak nějak přijdete na chuť, zjistíte proč se chová tak, jak se chová, a oblíbíte si ji, jelikož Jessica jako postava má celkem dost velkou hloubku a její charakter není takový, jaký se na první pohled může zdát. Vedlejší postavy jsou většinou taky fajn, a až na pár výjimek krásně doplňují svými vlastnostmi hlavní postavu a posouvají děj dopředu. K akci, té tu není mnoho a seriál sází především na dialogy a právě zmíněné postavy, tudíž pokud vyloženě chcete akci, tady moc nepochodíte :D Také se mi dost líbí samotný styl natočení seriálu, jsou zde poměrně dost unikátní prvky, jako jsou např. vnitřní psychologické monology Jessicy, občasné záběry vyfocené jakoby z objektivu foťáku nebo třeba taková dost specifická elektrokytarová hudbička. Samozřejmě musím ještě zmínit zlatý hřeb celé první série, což je rozhodně záporák. Kilgrave je totiž hrozně zajímavý. Rozhodně to není žádný prokreslený záporák s bravurními motivacemi, kterého byste chápali, to vůbec. Kilgrave je obyčejný psychopatický deviantní maniak, který má navíc schopnost ovládat mysli ostatních. A tahle kombinace je výborná. Kilgrave je děsivý, jde z něj respekt a strach, k budování napětí přispívá i to, že ho (hlavně ze začátku seriálu) prakticky nevidíme a vidíme jenom následky jeho činů. A to je skvělé, dělá ho to ještě víc tajemným a mysteriózním. Protože Kilgrave tady páchá opravdová zvěrstva a je zde hned několik šokujících, nechutných nebo prostě jinak zajímavých smrtí a momentů. A tvůrci se opravdu nebáli využít svoji fantazii, a schopnost ovládání ostatních v rukou sociopata bez emocí využívají na maximum. K tomu dopomáhá i charisma herce Davida Tennanta, který je v téhle roli fenomenální. Kvůli tomuhle všemu je Kilgrave jeden z nejzapamatovatelnějších, nejvýraznějších a nejzajímavějších Marvel záporáků vůbec a jeho postava je extrémním tahounem celé první série, kterou strašně vylepšuje. Dlouho jsem neviděl postavu, která by byla tak strašně charismatická a zajímavá, u které jste se těšili na každou další vteřinu, kterou s ní strávíte, zároveň jste ale věděli, že se jedná o zvráceného a sadistického hajzla, který si zaslouží jen to nejhorší. A taky se mi extrémně líbí, že seriál se z Kilgrava nesnaží udělat žádného sympatického záporáka, u kterého budete chápat jeho motivace a proč to všechno dělá. To vůbec. Seriál se nebojí Kilgrava vykreslit jako naprosté monstrum a je strašně fajn vidět jednou za čas takového padoucha, který je prostě čistokrevné zlo. A ještě jednou musím zmínit herecký výkon Tennanta, který je naprostý frajer, je strašně vidět, že si tu roli extrémně užívá a jeho charisma dodává Kilgravovi tu správnou energii. A už jenom kvůli tomuhle záporákovi, který je poměrně neobvyklý a unikátní, kvůli Kilgravovi si myslím, že stojí za to tento seriál vidět. Protože na tuhle postavu dlouho nezapomenete. Teď to možná vyznělo, že seriál je bezchybný. To bohužel rozhodně není. První série má totiž hrozný problém v detailech. Je zde hromada malých chybiček, které by normálně nevadily, jenomže těch chyb je tak strašně moc, že to občas bije do očí. K těm největším přešlapům podle mě patří celá dějová linka kolem postavy strážníka Simpsona, která působí strašně nahodile, jakoby vůbec nepatřila do tohohle seriálu a jakoby ji tvůrci tam zakomponovali na poslední chvíli. Taky je to občas až zbytečně natahované, je tu strašně moc prázdných míst, kdy se neděje vůbec nic zajímavého, a z filmařského hlediska je celý seriál občas fakt divně natočený. Jinak je ale první Jessica Jones skvělý seriál, který sází hlavně na zajímavé zvraty, šokující smrti, nechutné momenty a jiné zajímavé scény, kterých je první řada Jessicy plná. Takže, pokud vám můžu poradit, nic si o seriálu nezjišťujte a prostě ho běžte sledovat. Budete si užívat spoustu zajímavých nápadů a zvratů, unikátních smrtí, charismatického záporáka, příjemné postavy s fajn chemií a celkově jednu velkou napínavou detektivní jízdu s hromadou zvratů. V tom je totiž Jessica úplně nejlepší. Má skvěle napsaný, šokující příběh plný extrémně nepříjemných momentů na sledování, které z tohohle seriálu dělají neuvěřitelně zvláštní zážitek. Podobný pocit jako u 1. série Jessicy jsem nikde u ničeho jiného necítil. Pocit, který se nedá pořádně popsat, toto prostě musíte vidět. Bohužel, pokud se na první sérii podíváte podruhé, pravděpodobně si začnete všímat těch detailů, které prostě moc dobře udělané nejsou. Zatímco Daredevil sázel na kvalitní filmařinu, Jessica jede hodně právě v těch šokujících momentech, které ano, jsou super, ale když už je znáte, začnete si akorát víc všímat chyb. Stále je ale první řada Jessicy Jones skvělý detektivní krimi seriál, který má vynikajícího a charismatického záporáka, velice dobré postavy a tunu úžasných momentů, nad kterými zůstanete zírat s otevřenou pusou. Velice příjemné detektivní krimi s hromadou menších chyb, které ale zazdívá spousta skvělých momentů a scén, bravurně napsaný příběh a samozřejmě naprosto fantastický záporák. Hodnocení: 80% () (menej) (viac)

Dámsky večer (2015) (S01E01)

Pilot Jessicy Jones je naprosto vynikající věc, která vás okamžitě vtáhne do děje, po celou dobu je nesmírně napínavá a zajímavá, a po jeho dokoukání ihned chcete vidět další díly. Začneme s hlavní hrdinkou, na které se mi strašně líbí, že to není žádná silná ženská postava s dokonalým charakterem, jak to tak většinou u Marvelu bývá. Ne, Jessica je dost solidní depkařka, která léčí svůj těžký život alkoholem, a celkově má poměrně velkou dávku záporných vlastností. A to je strašně super, je skvělý, že tu máme lidský charakter, který prostě není perfektní. Navíc, Krysten Ritter je skvělá herečka a hrozně si to dává. Vedlejší postavy jsou taky celkem fajn, máme tu i pár hvězdných hereckých obsazení, viz Carrie-Anne Moss, která snad dostane trošku víc prostoru. Co je ovšem na tomhle pilotu nejlepší, je rozhodně atmosféra. Celý díl je propleten takovou špinavou noir atmosférou, která je relativně fajn. Ovšem nejepičtější jsou chvíle, kdy se dozvídáme o hlavním záporákovi. Atmosféra v těhlech momentech je brutálně nepříjemná, mrazivá a nechutná, a Kilgrava jsme v podstatě zatím ani jednou neviděli, ale jenom z toho, jak o něm postavy mluví a když vidíme jeho činy, jde z něj strašný respekt. Příkladem můžu zmínit scénu v restauraci nebo scénu v hotelu, tyhle scény jsou brutálně nepříjemné a mají výbornou atmosféru. Taky se mi líbí, že seriál se nebojí probírat dost závažná témata, jako je PTSD, znásilnění, zneužívání a manipulování ve vztahu, atd. A to je u Marvel seriálu strašně fajn. Mými nejoblíbenějšími momenty epizody jsou určitě již zmiňovaná scéna v hotelu a závěrečná vražda ve výtahu, obě dvě tyto scény jsou neskutečně atmosférické a perfektně zpracované. Celkově mě první díl Jessicy Jones velice příjemně překvapil, hlavně svojí neskutečně hutnou atmosférou a skvělým build-upem na záporáka. Hodnocení: 80% ()

Syndróm zamilovanosti (2015) (S01E02)

Druhá epizoda má stejně jako pilotní díl velice dobrou a nepříjemnou atmosféru, která se vám zaryje pod kůži, a po celou dobu epizody na vás díl hází několik nepříjemných okamžiků a momentů, ze kterých budete mít husinu. Viz finální scéna epizody, kde konečně aspoň trošku vidíme hlavního záporáka a která je rozhodně moje nejoblíbenější scéna celého dílu. A musím uznat, že Kilgrave je prostě neskutečný. Ani zde jsme ho pořádně neviděli, ale i tak z něho jde hrozný respekt a strach, a David Tennant si ho neskutečně dává. Taky se mi dost líbí jisté detektivní prvky seriálu, které jsou relativně dobře provedené. A Mike Colter jako Luke Cage je podle mě dost skvělý herecký cast. Dále je zde perfektní vyšetřovací linka ohledně Kilgravovy minulosti, která je taky plná vynikajících a atmosférických momentů. Setkání s ochrnutým saniťákem, vyšetřovací moment v nemocnici, scéna s doktorem, kdy se dozvíme o Kilgravově slabině. Velmi povedené momenty a já se těším na další díly. Hodnocení: 75% ()

Volá sa to whiskey (2015) (S01E03)

I s třetí epizodou si seriál stále drží své kvality, konkrétně zajímavé a sympatické postavy, které mezi sebou mají super vztah. Třeba takový Mike Colter jako Luke Cage se mi stále více a více zamlouvá a líbí se mi jeho chemie s Jessicou. I Trish, která mě v minulých dílech přišla taková nezajímavá, je tady dost fajn. Pořád se mi taky hrozně líbí noirová, špinavá atmosféra, které dopomáhají i nějaké ty detektivní prvky. V tomto díle je taky relativně hodně akce, která není vůbec špatná. A samozřejmě, Kilgrave je stále naprosto fantastický. Strašně se mi líbí, že i když se jedná o celkem běžného úchyláckého psychopata, seriál v divákovi pořád dokáže vyvolat takové nepříjemné pocity a hrozně se mi líbí, jak se pracuje s jeho schopností. Akorát mě trošku mrzí, že se nám tak rychle odhalil, docela jsem si užíval ty části, kdy se o něm jenom mluvilo, případně mu nešlo vidět do obličeje. Těhlech momentů mohlo být více a v téhle fázi jsme mohli strávit více času. Ale třeba z takové finální scény v místnosti s fotkama, z té prostě mrazí a člověk z ní chytá husinu. Hodnocení: 75% ()

99 priateľov (2015) (S01E04)

Zatím asi nejslabší epizoda, která je ovšem stále velice dobrá. Úplně se mi nezamlouval děj, který je hodně epizodní a vlastně vůbec nesouvisí s celkovým příběhem série a vůbec nesouvisí s pátráním po Kilgravovi. Součástí téhle linky jsou podle mě taky dost zbytečné reference na MCU, které jsou ale udělané tak, že se události z filmů nikdy vysloveně nejmenujou. Tudíž místo toho, aby někdo přímo řekl „mimozemská invaze v New Yorku“, tak se tady po vzoru Daredevila na celou tuhle událost odkazuje pouze jako na „incident“, což mě hrozně štve, jelikož seriál se snaží tvářit, že patří do MCU, ale zároveň se bojí na filmové události konkrétně odkazovat. I přes tuhle podle mě dost zbytečnou linku s Audrey má ale epizoda pořád super detektivní prvky, fajn chemii mezi postavami a třeba finální scéna, kdy se nám odhalí, kdo fotil fotky Jessicy, je super a atmosférická. Hodnocení: 70% ()

Zachránil ma sendvič (2015) (S01E05)

Konečně další opravdu skvělá epizoda, která má zajímavou a dobrou dějovou linku a spoustu výborných momentů. Začněme s celým tím příběhem, který se točí okolo únosu Kilgrava a plánování této akce, a je to super. Hlavní trojice postav má mezi sebou skvělou dynamiku, děj je strašně zajímavý a poutavý a samotná akce, tedy konfrontace Kilgrava, je brutálně napínavá scéna. Když už jsme ho zmínili, tak ano, opět to musím říct, Kilgrave je skvělý. David Tennant si tuhle postavu hrozně užívá, Kilgrave má strašné charisma a i přes to, že je ho tady podstatně víc, než v minulých dílech, stále si udržuje takovou záhadnost a mysterióznost a líbí se mi, že ho seriál ukazuje opravdu jenom tehdy, když je to potřeba. A taky mi přijde dost super ten zasekaný zvukový efekt, co hraje v soundtracku pokaždé, když je Kilgrave na scéně, což krásně doplňuje celou tu záhadnost kolem něj. I přes to, že s epizodou mám pár problému (třeba celá ta myšlenka, že si Kilgrave platil nějakou firmu, která ho v případě nouze převeze do bezpečí :D to bylo fakt divný), je to skvělá atmosférická epizoda se zajímavým dějem a opět, výborným záporákem. Hodnocení: 82% ()

Ste víťazom! (2015) (S01E06)

Fajn díl, který má sice dost epizodní příběh, který moc nesouvisí s celkovým dějem a posunem v něm, pořád je ale lepší a zábavnější než třeba ta epizoda asi 2 díly dozadu s anti-superhrdinskou ženskou. Dost pěkně se nám tu prohlubují vztahy, hlavně mezi Lukem a Jessicou, jediné co mi trochu vadí je finální scéna mezi těmato dvěma, která je sice dost emocionální, ale příjde mi, že Luke se zde chová trochu mimo svůj charakter. Doteď byl vcelku klidný a vyrovnaný člověk a najednou tady zjistí, že týpek, co zabil jeho ženu, byl opilý, hned to pro něj mění celou situaci a chce ho zabít. No nevím... Další postavy jsou fajn, hlavně Malcolm mě začíná bavit. Naopak třeba Jeri mi příjde trošku zbytečná a hrozně nevýrazná. A nevím, jestli to je jenom mnou, ale přijde mi, že Carrie-Anne Moss ji hraje strašně nezajímavě, jak kdyby ji to nebavilo. A Kilgrave je stále fantastický, charismatický a skvělý. Hodnocení: 75% ()

Poriadni perverzáci (2015) (S01E07)

Bohužel zatím asi nejslabší a nejméně záživná epizoda, dost pravděpodobně způsobeno tím, že se vlastně nic moc extra neděje. Ano, je zde sice docela pěkný zvrat s Rubenem a vzniká tu díky tomu pár emočních momentů, ale jinak je to hrozně prázdné. Malcolm je stále dost fajn, Trish se Simpsonem mě ale začínají solidně štvát, hlavně tím, jak každý má totálně jiný plán a nejsou schopní se domluvit na tom, co vlastně chtějí s Kilgravem dělat. K tomu si přidáme i Jessicu a její plán dostat se do vězení, který je totálně, ale jakože úplně dementní a podle mě nedává absolutně smysl :D Díl zvedá jedna dost pěkná a atmosférická scénka na policejní stanici, vynikající soundtrack, klasicky výborný Kilgrave a cameo seržanta Mahoneyho z Daredevila. Hodnocení: 65% ()

Čo by urobila Jessica? (2015) (S01E08)

Velice fajnová, pohodová a příjemná epizoda, která má sice relativně dost problémů, mezi které patří i velmi pomalé tempo, stále je ale prostě fajn a bavila mě. Celá dějová linka s Jessicou, která žije v jednom domě s Kilgravem, je dobrá, trošku hlouběji zde poznáváme samotného Kilgrava, jeho minulost a vztah s Jessicou, a to je fajn. David Tennant ho stále hraje naprosto skvěle a každou scénu s tímto záporákem jsem si užíval. Co už mě zas tolik neoslovilo jsou jakékoliv vedlejší linky. Ať už podle mě relativně nezáživná příběhová linie s Jeri a Wendy, tak Simpson, který je zde mega otravný a z nějakého důvodu chce zabít Kilgrava, i když mu všechny postavy vysvětlují, jak je to špatné, a dávají mu dost pádné argumenty. Celkově tempo tohohle dílu je dost pomalé a vlastně kromě finálních 5 minut se nestane nic převratného a epizoda je taková táhlá, což nutně není špatně, někdy se to ale táhne možná až moc. A taky se mi moc nelíbí samotné finále dílu, které střídá mezi scénami, které se akorát snaží být šokující, ale vůbec nedávají smysl (viz totální random knockout Kilgravových sluhů, který není vůbec vysvětlený, nebo třeba bodyguard, který brání člověka, který ho zotročil a který je očividně dost velký šmejd), a mezi scénami totálně stupidními (třeba scéna, kdy je Jessica obklíčena Simpsonovými muži, jen tak si prostě vyskočí „někam“ a všichni si najednou myslí, že zmizela nebo co. Celkově, tahle scéna je mega divně natočená). Jinak ale celkem fajn díl, trošku pomalejší a táhlejší, ale stále zábavný. Hodnocení: 70% ()

Trestná lavica (2015) (S01E09)

Oukej, po několika pomalejších dílech přichází také docela pomalý díl, který ale diváky šokuje svým naprosto skvostným finálem. Celá epizoda je protkána dialogy mezi Jessicou a Kilgravem, což je velice fajn. Budují se nám tu vztahy, rozvíjí se některé dějové linky, které snad budou ještě zajímavé, viz Hogarth a Simpson. Taky nám seriál opět ukazuje něco z Kilgravovy minulosti, je tu i menší detektivní linka s jeho rodiči, která je poměrně fajn. A tím se dostáváme k tomu závěru, který je prostě skvělý. Jedna velká chaotická scéna plná emocí, zvratů a překvapení, a je to super. Velice fajn epizoda s výborným zakončením. Hodnocení: 80% ()

1000 rán (2015) (S01E10)

Upřímně? Tahle epizoda byla peklo :D Už dlouho jsem se u seriálového epizody takhle moc nenaštval a neměl chuť každou druhou postavu na obrazovce profackovat. Ale začněme pozitivy. Highlight celé epizody, tedy samotná death by a thousand cuts, je naprosto výborně udělaná scéna, je brutálně nepříjemná, mrazivá a atmosférická, a celkově je odvedena velmi dobře... no, a tady pozitiva asi končí :D Tak jdeme na ten hejt. Postavy zde umírají jak na běžícím páse a i když některé smrti jsou moc pěkně udělané (třeba Wendy), jiné jsou zas totálně wtf (Clemons) a nebo brutálně odfláknuté (Hope). Postavy jsou v téhle epizodě tak moc nesympatické, že jsem měl chuť je všechny povraždit. Jediný, u koho to toleruji, je Jeri, kterou seriál vykresluje jako totální mrchu, ale jak říkám, tam to i docela chápu. Hold je to asi v její postavě, být naprostý bezpáteřní tvor ženoucí se za prachama. Kdo mi vadí, je Simpson, u kterého absolutně nechápu, co s ním sakra tvůrci zamýšlejí a jeho dějové lince totálně nerozumím. A pak Robyn, která je jedna z nejotravnějších vedlejších postav, kterou jsem kdy viděl. Epizoda je taky plná totálně random momentů, které nedávají smysl. Např. když Jessicu napadnou a málem umlátí její 3 sousedi, když se z epické vakcíny proti Kilgravovým schopnostem stane voňavka nebo co, nebo třeba samotné finále. Když už jsme u něho, tak závěr tohohle dílu, tedy scéna v restauraci, je na jednu stranu hrozně zajímavá, má relativně dobrou atmosféru, na druhou stranu jí ale točil někdo absolutně netušící, co dělá. Působí to, jak kdyby zde chyběli záběry, některé střihy vůbec nenavazují, celá ta scéna je zbytečně rychlá a to vůbec nezmiňuji to, jak nelogické je, že se Hope podřezala... jasně, hezké gesto, obětovat se pro vyšší dobro, a tak dále, ale proč prostě? Jenom aby Jessice došlo, že Kilgrava musí zabít? No, nevím... však Hope už byla na svobodě, tudíž Jessice nic nebrání v tom ho zabít, a myslím, že bez téhle oběti by se obešla :D Epizoda je fajn prvních asi 15 minut, pak se ale zvrtne v totální nelogickou věc, která je plná otravných postav, smysl postrádajících momentů a stupidního finále. Hodnocení: 54% ()

Mám depresiu (2015) (S01E11)

Tento díl ve mně zanechává dost smíšený pocity. Na jednu stranu, není to vlastně vůbec špatný, je to moc pěkně natočený a zrežírovaný (na rozdíl od minulé epizody) a z technické stránky je to hodně fajn. Na druhou stranu, některé ty momenty jsou tak strašně stupidní a scénáristicky to furt skáče mezi dobrým příběhem a vycpávkovou vatou, která vůbec nedává smysl. Viz celá linka se Simpsonem, která se podle mě do tohohle seriálu vůbec nehodí a příjde mi, že tvůrci se potřebovali jenom zbavit téhle postavy, ale nevěděli jak, tak kolem ní vytvořili celou tuhle dějovou linku, která se mi fakt moc nelíbí. Jinak je to ale celkem fajn, je zde taková menší detektivní linka s márnicí, která je dobrá, setkání Jessicy a Simpsona je celkem dost atmosférická a nepříjemná scéna, i když fakt nejsem fanoušek té linky, a flashbacky jsou taky dost solidní. Akorát mi ještě vadí závěr, kdy Malcolm z nějakého random neznámého důvodu nezavolá Jessice když vidí, že její byt má rozmlácené dveře a někdo tam svítí baterkou... celkově, fajn díl, ze kterého ale hrozně cítím, že tvůrci si moc nebyli jisti svojí prací a moc nevěděli, co vlastně dělají... nebo to tak minimálně hrozně působí. Hodnocení: 70% ()

Postav sa do radu (2015) (S01E12)

Docela dost fajnová předfinálová epizoda. Po celkem dlouhé době se vrací Mike Colter a jeho postava Luke Cage, který je prostě super, je to strašně pohodová a sympatická postava, a má velice příjemnou chemii s Jessicou. A ten twist s ním, který se stane na konci, je též dost fajn. Tento díl taky obsahuje relativně dost příprav a nastínění na 2. sérii a na seriál Luke Cage, je to ale celkem dobře zpracované a nijak extra mi to nevadilo. A ještě chci zmínit finálovou scénu v klubu, která je strašně super, ať už díky skvělé atmosféře, tak i velice pěknému vizuálu a hrátkami s fialovými světly, které ladí ke Kilgravovi a odkazy na komiksového Purple Mana. Když už jsem to zmínil, tak bych chtěl ještě říct, že moc nechápu ten vývoj Kilgrava. V minulých epizodách vůbec nebylo nastíněné, že by chtěl vylepšit svoje schopnosti, nebo že mu příjdou slabé. A tady najednou prostě chce. Ocenil bych, kdyby jsme měli trošku větší nastínění v předchozích dílech... Hodnocení: 72% ()

Úsmev (2015) (S01E13)

A máme to tu. Finále 1. série Jessicy Jones. A je to prostě skvělý. Začněme rovnou Kilgravem, který je i tady stále fantastický záporák, ze kterého jde strach a respekt, a strašně se mi líbí, že od té doby, co dostane ten finální upgrade, tak ho prakticky až do úplného konce vůbec nevidíme. Tohle strašně dobře buduje atmosféru a napětí. Jediné, co bych já ještě změnil, tak bych mu aspoň na těch posledních 5 minut dal tu fialovou kůži, aby se z něj stal ten správný komiksový Purple Man :D Byl by to minimálně fajn easter egg a i když by to možná bylo až moc šílený, mě by se to asi i líbilo :D Jediné, co mi na Kilgravovi trochu vadí, je to, že když se zamyslíte nad jeho schopnostmi, tak to moc nedává smysl :D Jeho schopnosti fungují na principu viru, který vypouští z pusy, když mluví. Tak jakto, že je schopný ovládat lidi přes telefon, případně přes nahrávku z televize? :D Jasně, díky tomu naprosto skvěle funguje ta scéna v nemocnici, kdy totálně všechny poštve proti Jessice, která je brutálně cool a napínavá, ale z logického hlediska to moc nedává smysl. Každopádně, zbytek dílu je super. Cameo Claire Temple z Daredevila potěšilo, máme zde jednu mega nechutnou scénu s okem a na závěr i vynikající finálovou konfrontaci. A smrt Kilgrava je skvělá. To, jak je ta scéna vystavěná, jak až do poslední chvíle divák neví, jestli to Jessica jen hraje, nebo ji Kilgrave opravdu ovládá... to je fakt super. Velice solidní a dobré finále. Hodnocení: 80% ()

Série 2 (2018) (S02)

SPOILERS! První sérii Jessicy Jones bezesporu miluju pro její vynikající noirovou tísnivou atmosféru, skvělý detektivní příběh a samozřejmě i charismatického záporáka a dle mého názoru se vedle Daredevila a Punishera jedná o to nejlepší z řady Marvel Netflix seriálů. Proto mě taky tak strašně mrzí, že druhou sérii nemůžu nazvat jiným výrazem, než zklamáním. Chci rovnou říct, že se nejedná o nic špatného, to vůbec ne. Naopak mi přijde, že spousta lidí to až přehnaně kritizuje a z nějakého důvodu od 2. řady čekaly nějaký velkolepý zázrak či co. Pro mě osobně ale s touhle sérií naprosto zmizelo to krásné kouzlo, které měla právě první řada. Kdybych měl ale prvně začít na pozitivní notě, tak musím vypíchnout hlavní hrdinku celého seriálu. Jessica je vynikající postava, která je hrozně zajímavá tím, jak se naprosto vymyká z tradičního pojetí superhrdinky. Jessica je stále ta chladná, na ostatní nepříjemná, na alkoholu ujíždějící borka, která se štítí lidí a snaží se akorát žít svůj život. A to je stále hrozně fajn, hrozně svěží mít lidskou postavu, která má své chyby a charakterové vady a která není perfektní. V téhle sérii je Jessica mnohem více rozvinutá, její život se zde mnohem více hroutí než v první řadě a my jako diváci k ní dostáváme mnohem více charakterového vývoje a nějakých emocionálních linek. A to je super. Bohužel, jakákoliv jiná postava kromě Jessicy prostě není zajímavá. Výjimka Malcolm, který byl celou dobu super, choval se rozumně a bavil mě. Ale to je asi fakt jediný. Celá příběhová linka s na drogách závislou Trish je jedna velká tragédie, samotná Trish, která mě v první sérii hodně bavila, se s touto řadou stává jednou z mých nejméně oblíbených postav celého Marvelu. Nevím, jestli to byl záměr tvůrců, ale vykreslit Trish jako arogantní, otravnou, sebestřednou a neustále se do všeho pletoucí krávu z ní dělá naprosto příšernou postavu a při 90% jejích scén si budete chtít vytrhat vlasy. Jeri Hogarth byla hodně zbytečná postava už v první sérii a tady má linku se svojí nemocí a s jistým léčitelem, která je sice ke konci relativně fajn, ale to nic nemění na faktu, že celý tenhle dějový oblouk VŮBEC nesouvisí s čímkoliv jiným v tom seriálu, nemá to žádný dopad na cokoliv, prostě nic. K novým postavám, některé jsou fajn (Oscar, Karl), některé jsou zbytečné a nezajímavé (Pryce Cheng, Inez). Příběh druhé řady je upřímně fajn. Je mnohem osobnější, mnohem emocionálnější pro samotnou Jessicu, prozkoumáme zde její minulost, to, jak získala schopnosti a co se stalo její rodině a to je upřímně fajn. Zde ale přichází jeden ze dvou největších problémů, které mám s celou 2. sérii a proč je to pro mě zklamání. A to je tempo. Všichni víme, že Netflix Marvelovky mají problémy s tempem, to už je v téhle fázi jasné. Doslova každý seriál a každá jejich série by zvládla skrouhnout o pár epizod. Ale u druhé série Jessicy je tohle zahnáno do naprostého extrému. První půlka celé řady je neskutečně, ale opravdu NESKUTEČNĚ pomalá, táhlá a zdlouhavá a zhruba těch prvních 6 epizod by se dalo úplně v pohodě zkrátit na 2 nebo 3. Opravdu se téměř nic neděje, a když už se něco děje, není to vůbec zajímavé a zrychlení tempa by tomu prostě hrozně prospělo. Pak naštěstí přijde poměrně dobrá flashbacková epizoda a po ní už je to trochu lepší, hlavně díky zvratu o tom, kdo je hlavní záporák, který celý příběh udělá tak 100x zajímavější, ale pořád by se to dalo osekat na nezajímavých momentech. Cením poslední zhruba 3, 4 díly, které jsou podle mě dost dobré a určitě to nejlepší ze série. Mají jakousi urgenci, Jessica je čím dál více v prdeli a netuší, co má dělat s celou situací a vzniká tady poměrně zajímavý konflikt, kdy se musí rozhodnout, co vlastně udělat se svým životem a jak pokračovat dál. Tomu tempu mimochodem nepomáhají ani téměř hodinové stopáže, které by klidně mohly být 40 minutové. Abych probral záporáka, tedy matku Jessicy, ta je fajn. Sice mi nebyla úplně sympatická její herečka a podle mě to trošku přehrává, ale aspoň je to sakra osobní záporačka, který má k Jessice vztah a ona k ní, a vzniká tady skvělý vnitřní konflikt o tom, zda zabít svoji vlastní matku, která je ale masový vrah. Určitě mám ale problém s tím, jak nevýrazná vlastně je. Oproti Kilgravovi v 1. sérce, o kterém jste přemýšleli ještě týdny po dokoukání, tohle je strašně nevýrazný záporák na to, že se jedná o tak důležitou postavu pro život hlavní hrdinky. A taky má mega podivné motivace. Vlastně celý ten důvod, proč zabíjí lidi a proč se chová tak, jak se chová, tak je ten, že má prostě záchvaty vzteku, které neumí ovládat. Jasně, Kilgrave v 1. sérii taky neměl zrovna bravurní motivaci a 90% času to byl prostě hajzl, ale tomu to nahrazovalo jeho vynikající charisma a zajímavost. Někomu by mohlo vadit, že se z detektivního seriálu v této sérii stalo v podstatě rodinné drama, já s tím mám taky pár problémů, ale zrovna tahle část seriálu mi vůbec nevadila. Každopádně, druhý velký problém, který pro mě osobně ničí 2. sérii, je určitě atmosféra. Ta fantastická atmosféra z 1. série totiž naprosto zmizela. Celé noirové pojetí seriálu je strašně utlumené, ta tísnivá a nepříjemná atmosféra, kterou jsem zbožňoval na 1. sérii tady prostě není (a jsem si jistý, že za to může to, že tvůrci nedokázali vytvořit dostatečně charismatického záporáka po Kilgravovi) a tahle série prostě působí jako naprosto jiný seriál oproti minulé řadě. Taky celá detektivní práce Jessicy, její stopování, hledání vodítek, atd. je neskutečně zkrácené a jak jsem již zmiňoval, seriál se z detektivní noirovky změnil na rodinné drama, což je neskutečná škoda, protože podle mě není tak těžké tyhle 2 žánry skloubit. A pardon, ale Jessica Jones je pro mě prostě z velké části detektivka. A já nechci sledovat sérii o tom, jak se Jessica pokouší zničit nějakou zlou organizaci na vytváření superhrdinů. Pro mě ideální by byl prostě klasický detektivní příběh s hledáním sériového vraha (což jsme pořádně dostali až ve třetí sérii). Ještě chci takhle ke konci zmínit akci, která upřímně moc nebyla už v první sérii, a tady není opravdu téměř vůbec :D Takže pokud hledáte akční seriál, to Jessica rozhodně není, ale to už vám snad došlo v první řadě... Na závěr chci říct toto. Pokud jste opravdu milovali první sérii, milovali jste její postavy, hlavně Jessicu, a rádi byste se dozvěděli něco nového o její minulosti, na 2. sérii se klidně podívejte. Pokud máte rádi postavy a chcete vidět, kam se dostanou a čemu musí čelit, 2. řada je pro vás. Nabízí velmi silný a osobní (teda, minimálně od půlky řady) příběh s osobním záporákem, který je plný silných emocionálních momentů a scén, které jsou dobré. Pokud vás ale na první sérii bavil charismatický záporák, tísnivá a nepříjemná atmosféra, detektivní prvky a noirové zasazení, to tady prostě chybí. Navíc, série má neúnosné tempo a opravdu zajímavé díly přijdou zhruba až v půlce, do té doby je to naprosto zbytečná výplň, která pouze žere čas. Nemyslím si, že 2. série Jessicy je špatná. Jenom je o parník slabší než první série. Upřímně, pokud vás druhá řada nijak neláká, doporučuji se podívat na nějaké shrnutí a pustit se rovnou do třetí série, která se naštěstí vrátila zpátky k detektivnímu krimi seriálu. Druhá série je fajn osobní příběh, který je ale zabalený v tuně patosu a výplně. Škoda. Neskutečně únavné tempo, hlavně v první půlce řady, a absence detektivní noirové atmosféry pro mě naprosto zabili jinak poměrně zajímavý a silný osobní příběh se skvělou hlavní postavou. O několik levelů slabší než první řada. Hodnocení: 58% () (menej) (viac)

Začať od začiatku (2018) (S02E01)

Oukej, hned na začátek tohoto komentáře říkám, že celou druhou sérii Jessicy jsem už zhruba 5 let dozadu viděl a i když si z ní moc nepamatuju, podobně jako většina lidí, co tuto sérii viděla, si dokážu vybavit to zklamání, které jsem pociťoval. Když teď tuto sérii po letech znovu rewatchuju, rozhodl jsem se, že do toho půjdu s naprosto čistou hlavou a dám jí druhou šanci. Bohužel, už sama první epizoda je o několik levelů slabší než cokoliv, co předvedla první série. K pozitivním aspektům, stále je zde výborná hlavní protagonistka. Samotná Jessica Jones je strašně skvělá postava, stále se mi líbí, že to není žádný perfektní člověk, ba naopak, má asi tunu charakterových vad, které z ní dělají mnohem víc lidskou postavu. Úplně se mi teda nepozdává ten obrat s tím, že najednou truchlí po své mrtvé rodině, což je něco, co v 1. sérii nebylo téměř ani zmíněno, ale oukej, to přežiju :D Další postavy jsou bohužel zatím poměrně nezajímavé, zde ale doufám, že se to zlepší. Trish mi přišla místy otravná už v první sérii, tady zatím působí ale jako přesně takový ten člověk, které naprosto nesnáším :D Snaží se do všeho motat, i když to vůbec není její věc. Jeri mi přišla zbytečná už v první sérce a zde zatím měla asi 3 minuty screentimu, takže uvidíme, co se z ní vlastně vyklube. Jediná postava, která mi přijde fajn, tak je Malcolm, který mě poměrně baví. Nové postavy zatím nepůsobí moc zajímavě, navíc celá linka s Chengem a s jeho napadením je extrémně divná :D Co je ale podle mě problém této epizody je to, že vůbec nedokáže nalákat na celou sérii. Zatímco pilot první série byl zajímavý, napínavý, okamžitě nastolil záhadu a děj celé řady, tahle epizoda toto vůbec nedělá. Ano, dozvídáme se, že děj asi bude vyprávět o organizaci IGH, o experimentování na superlidech a o minulosti Jessicy, ale nic víc. Prvních 30 minut se absolutně nic neděje, postavy se tak nějak motají, konverzují, atd., což je fajn, ale není to nijak extra zajímavé. Ke konci se to naštěstí zlepší, i když musím uznat, že postava Whizzera je neskutečně divná a svým chováním, vzhledem a schopnostmi vůbec nezapadá do celého seriálu :D Musím alespoň pochválit soundtrack, líbí se mi i ten detail, že pokaždé, co Whizzer použije schopnosti, ozve se v hudbě takový zasekaný zvuk (podobně to měl i soundtrack při Kilgravově přítomnosti v první sérce, což mi taky přišlo fajn). Epizoda to není špatná, jenom má strašný problém s tempem, je pomalá a roztahaná a nemyslím si, že dokáže nějak extra nalákat na zbytek řady. Snad se to ale zlepší... Hodnocení: 58% ()

Zvláštna nehoda (2018) (S02E02)

Druhá epizoda je za mě o kapánek lepší než ta první a i když mi pořád něco chybí, na rozdíl od pilotu už se to aspoň tak pekelně netáhne. Samotná Jessica už zde má konečně alespoň jakousi detektivní linku, která je poměrně fajn a jsem rád, že se seriál vrací k tomuhle detektivnímu krimi nádechu, který mi v prvním díle chyběl. Další postavy jsou fajn, Trish zde není nijak extra otravná, Malcolm taky fajn. Akorát celá záležitost s Jeri je extrémně divná, její scény působí strašně navíc a jenom natahují délku epizody. Navíc, jelikož jsem tuto sérii již kdysi dávno viděl, absolutně nechápu, proč nám tvůrci skutečnost, že Jeri byla diagnostikována s nevyléčitelnou nemocí sdělí až v příštím díle a ne třeba na začátku tohohle. Místo toho tady sedíme a sledujeme Jeri jak hulí, chlastá a felí se štětkama a absolutně nevíme, proč se tak chová :D To mi přišlo jako hodně podivné rozhodnutí. Jinak jsem rád, že se alespoň tak nějak řeší nějaký děj, i když mám problém s tím, že mi nepřijde nijak extra zajímavý. Taky mi zde oproti první sérii chybí nějaký výraznější záporák, který tu zatím prostě není. Objeví se zde Simpson, který je sice fajn a alespoň od první série jeho postava není naprosto dementní, ale to je tak všechno :D A taky, co mi vadí asi nejvíc, 2. série zatím naprosto postrádá tu fantastickou noirovou atmosféru, tu nepříjemnost, tu mrazivost, tu tak trochu mystičnost, ten strašně nepříjemný pocit, co měla první série a což byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem ji tak zbožňoval. Jinak je to fajn, ale doufám, že se to ještě rozjede a tvůrci trochu vylepší tu atmosféru. Hodnocení: 64% ()

Jediná preživšia (2018) (S02E03)

I třetí díl druhé série je fajn, bohužel je stále pouze fajn a nic víc. Hlavní hrdinka je stále skvělá, stále je hrozně svěží mít postavu, která prostě není zrovna dvakrát sympatická, která je dost chladná, která hází jednu satirickou poznámku za druhou a je to prostě strašně příjemné. Stále jsou zde celkem nevýrazné vedlejší postavy, od Trish, přes Jeri, po nové charaktery jako je např. pan domovník Oscar (jehož celý charakter je zatím ten, že se prostě bezdůvodně chová jako hajzl). Stále mi zde chybí nějaká výrazná záporná postava, stále mi zde chybí nějaký zajímavý děj, který by mě naprosto ponořil, stále mi chybí hutná, nepříjemná a noirová atmosféra a stále mi chybí nějaké výraznější detektivní prvky. A taky, když úvodní intro teasuje na cameo Eldena Hensona a Foggyho, čekám trošku víc než 20 vteřinovou roli :D Jsou tu super momenty, ať už Jeri svěřující se o ALS nebo třeba finální konfrontace s paní doktorkou, ale zatím je to celé strašně nevýrazné. A taky se mi úplně nelíbí ty přehnané stopáže skoro hodinových epizod, 40 minut by naprosto stačilo. Hodnocení: 60% ()

Boh pomáhaj bezdomovcovi (2018) (S02E04)

Ani čtvrtá epizoda mě zatím moc nebavila. Opět zde platí zatím asi moje největší výtka pro celou druhou sérii a to je tempo. Všechno se tak hrozně vleče, hrozně táhne a navíc to není moc zajímavé. K postavám, v téhle epizodě mi asi jediná zajímavá postava přišel Malcolm. Jessica se zde chová neskutečně otravně a i přes to, že se mi její celkový charakter stále líbí, přijde mi, že tvůrci se ji prostě snaží napsat jako někoho, kdo se ke každému bude chovat jako hajzl. Upřímně doufám, že tohle by třeba mohlo být téma 2. série a Jessica se z tohoto chování nějak poučí, ale moc v to nedoufám. Trish je brutálně otravná, prostě takový ten „budu se snažit pomoct, i když to po mně doslova nikdo nechce, takže jsem všem akorát na obtíž“ charakter. Jeri linka má potenciál být zajímavá, ale zatím nemá vůbec prostor. A třeba takový Oscar, který zde během asi 2 minut přejde z „bezdůvodně tě nesnáším“ postavy na téměř sex s Jessicou... na nějaký charakterový vývoj se asi zapomnělo :D Kritizoval bych víc, ale už jsem to zmiňoval v minulých dílech. Chybí mi opravdu nosný a zajímavý příběh, záporák, atmosféra. Je to fajn, ale bohužel to je všechno. A navíc se to fakt neskutečně táhne. Nezachrání to ani podle mě celkem zajímavý konec, který snad děj trošku obzvláštní. I když si myslím, že naprosto přesně vím, co se stane :D O co, že místo toho, abychom dostali nějakou zajímavou epizodu na policii nebo ve vězení, tak ji z toho v prvních pár minutách dílu vyseká Jeri :D Úplně to vidím... Hodnocení: 58% ()

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (viac)

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

05.10.2021

Pár dní zpátky sociální sítě obletěla spekulace, že by se Charlie Cox mohl vrátit do role Daredevila v nové řadě stejnojmenného seriálu na streamovací službě Disney+. Ještě předtím nás ale údajně… (viac)

Punisher oficiálně zrušen

Punisher oficiálně zrušen

19.02.2019

A je to oficiální. Měsíc po premiéře druhé řady Punishera s Jonem Bernthalem v hlavní roli se streamovací gigant Netflix rozhodl definitivně zavřít dveře za marvelovskými seriály a oficiálně tak… (viac)

Netflix ruší Iron Fista

Netflix ruší Iron Fista

13.10.2018

Iron Fist je prvním hrdinou od Marvelu, kterého se Netflix rozhodnul samostatně zrušit po dvou řadách. Zpráva přichází trochu jako šok, jelikož druhá řada byla vnímána jako podstatné zlepšení oproti… (viac)