Experiment

• Slovensko Séria Divergencia: Experiment (viac)
USA, 2016, 120 min

Tris a Tobias sú opäť spolu – ale za akú cenu. Systém frakcií je kompletne rozvrátený, polovica mesta leží v troskách. Spoločnosť však potrebuje vodcov, a tak sa k moci dostávajú tí, ktorými doteraz ostatní opovrhovali. Bezprizorní. Všetci však myslia iba na pomstu. A tak to vyzerá, akoby len vymenili diktátorku v čierno-modro kostýme za inú v otrhaných šatách. Mesto je v rozklade a jediná záchrana môže prísť zvonku. Tris a Tobias sa vydávajú za plot, aby sa pokúsili odhaliť pravdu o svojom meste. Je naozaj možné, že sú len súčasťou experimentu, z ktorého niet úniku? Alebo je aj toto len ďalšia simulácia? (Forum Film SK)

Johnny.ARN

Z tej série by jeden zomrel. Ani sa nečuduje, že to radšej hodia to TV ako točiť ďalší film. Od nikud nikam, furt to isté, už tretí film. A už ani Štvorka nemal toľko akcie a súbojov ako pred tým, aj keď to jediná sympatická postava, lebo používa rozum, nie jak hentá vypatlaná. Najslabšie z celej séria a to už je čo povedať, lebo latka bola extrémne nízko. 1 z 5 ()

viperDavid

Asi spíš klasické pokračování trilogie. Nedá se od toho zas tak moc očekávat. Překvapení z prvního originálšího dílu vyprchalo a jde to už jen dokolečka. Takže dobrý, ale dobrý je za tři ()

Phietros

Uzavření ságy, nebo nový začátek?! Zdá se že po sesazení Evelin bude navrácen mír a spravedlnost. Opak je ovšem pravdou, když její sestra vydává rozhodnutí velice podobné a kruté, které nic nemění. Naše parta v čele se čtyřkou a Tris se musí vydat za brány Chicaga, aby se dozvěděli konečně pravdu. To co se ovšem dozví, radši vědět neměli. V blízké budoucnosti nabytou novou technikou se snaží pozůstalí lid pochytat a vymazat jim pamět, aby měli nové vojáky. Navíc chtějí jen Tris, kvůli její čistotě. Zbytek Chicaga je vystaven nebezpečí, který vypukne spuštěním mazacího plynu paměti! Třetí díl sice nejslabší, ale stále drží celou ságu an úrovni! 70% ()

uiu

Po tomto díle se studio rozhodlo, že poslední díl nepůjde do kin, ale jako TV film, protože měl nízké tržby a všeobecně hysterie kolem tohoto projektu se nevyvíjela jak zamýšleli (jako třeba u Harryho Pottera, Hunger Games nebo Twilight). Já osobně musím uznat, že trojka je mnohem lepší než dvojka, která v podstatě neměla děj. Tady se ale neustále něco děje. Jedinou výtku mám k zápletce a hloupým klišé. K tomu, jak Tris se Čtverkou prohodí pár vět o tom, jak je svět krutý a začnou se objímat. K tomu, jak padesátikilová Tris se svou čtyřicetikilovou kamarádkou Christinou jde zachraňovat svého cholerického a agresivního přítele. Jediná postava, která se mi v sérii líbí je Peter, který se chová jako skutečná postava ze skutečného světa, kam vítr, tam plášť, trousí ironické poznámky a zradí, když se mu to hodí. Jinak je to pořád na jedno brdo, hrdinové utečou z utopického světa, který 200 let žije v ruinách města (žádný stavitelský obor se za tu dobu nevyvynul?), aby se dostali do jiného utopického světa, který je stvořil a zjistili, že to jsou sadističtí trýznitelé, pro které jsou jen experimentem, takže se vracejí zpátky do toho prvního utopického světa, protože k němu mají nějaké citové vazby, že, a chtějí v něm nastolit mír, který sami zničili. Ach jo a taková dobrá sága to mohla být, kdyby se to vezlo v duchu prvního filmu. ()

elanius

(10/2017) / Celá Divergent séria je v podstate zúfalý pokus napodobniť úspech Hunger Games. Už samotné Hry o život nie sú extra výtvorom, ale aspoň aký taký záujem o postavy som mal. Allegiant je dejovo prázdny film, ktorý na znesitelnej úrovni držia len dvaja traja herci a zaujímavé prostredie. (3/10) ()

VanTom

Tož takhle by to šlo. Útěk za zeď, poznávání vyspělé společnosti v pustinách a zjišťování nepravostí mě konečně zajímalo, stejně jako odhalení, že systém frakcí byl jen umělý experiment pro "geneticky poškozené". Je to tentokrát dosti trikové, akční a nepostává to na místě (i když nejen okleštěné dění v Chicagu neradno analyzovat), takže na nějaké rozjímání či romantiku se skoro nedostává. Trojka mne tedy jako plnohodnotné "teen" scífko s podmanivou hudbou bavila ze série zdaleka nejvíce. ()

JohnSmith

Musím říct, že se nejedná o kvalitní zakončení série. První díl byl fajn a druhý nebyl o moc horší, ale ve třetím se točíme v bludném kruhu, vymýšlí se další nedokonalé zápletky a vše se uměle natahuje. ()

Sany33

Čo hodnotím najkladnejšie, je sebestačnosť bez nutnosti zhliadnutia predchádzajúcich dvoch dielov. Samozrejme že si to nemôžete maximálne užiť ale na druhú stranu o akciu neprídete. Triss a Štvorka sa vydávajú na svoju vlastnú krížovú výpravu za hľadaním pravdy v apokalyptickom svete. Nevedia komu majú veriť a komu nie. Celý dej graduje do veľkého finále kde sa konečne rozhodne o osude celého sveta tak ako ho ani nepoznáme. Pôsobivý vizuál hlavne pre veľké plátna kín. Doma bez veľkej obrazovky a bez Dolby Atmos je film o niečo horší. 71% ()

lykan9

Poté, co jsem byl znechucen Rezistencí, jsem se hodně dlouho přemlouval, abych sérii dokoukal a pustil si Alianci. A rozhodně jsem udělal dobře, protože kdybych se díval hned, tak bych byl vůči poslednímu dílu trilogie určitě kritičtější. Nyní však mohu konstatovat, že Aliance mi nepřišla tak hrozná, ba co víc, byl jsem i uspokojen. Shailene Woodley je sice nadále v této herecké pozici hrozná a nevhodná, ale vzhledem k tomu, že jsem měl pocit, že měla mnohem méně prostoru a jako ústřední postavu jsem vnímal spíš Čtyřku v podání Thea Jamese, který byl ve své roli mnohem uvěřitelnější, tak mi celek přišel jako slušné sci-fi a možná, ale jenom možná, bych si uměl představit další pokračování. Jinak ale trilogie Divergence nepatří mezi to nejlepší a pro filmový večer existuje určitě mnohem víc lepších a zajímavějších možností. ()

rumczeis

Je to další díl ze série, takže se to nese ve stejném duchu. Pokud se vám zdá, že něco nedává smysl, asi ho to opravdu nedává a nemá smysl to řešit. Tris má tentokrát delší vedení než obvykle, ale nakonec to taky prokoukne a na všechno přijde. Ačkoliv je to první půlka závěrečného dílu, vyvrcholení to má a vyloženě cliffhangerem to nekončí. Na Shailene Woodley se ale pořád kouká dobře, i když je ve tváři už trochu baculatější. Facepalmů pár bylo a zahlédl jsem je i u jiných lidí. 40% ()

mkubalikova

V aktuálním rozpoložení mi to docela sedlo. V knize jsem měla problém pochopit, o co těm za zdí jde, tady byl prostor to trochu vysvětlit a pokusit se tomu dát jakous takous logiku. Trochu mám pocit, že mizerné tržby zaříznou dotočení posledního dílu a konec jsem tedy dnes viděla. Asi bych nebyla proti. 😳 60% ()

Autogram

Toto tretie pokračovanie apokalyptickej budúcnosti plnej krásnych mladých vždy-dokonale-upravených ľudí bolo už veľmi zvláštne. Plné akcie, ktorá nemala zmysel, pri akomkoľvek probléme zomierajú nepodstatné postavy a tí naši sa iba oprášia, že by aj terminátor závidel. A tiež by sa stratil, ako ja, v tom ovplyvňovaní minulosti z budúcnosti a budúcnosti z minulosti. Len tú výstrahu pred genetickou manipuláciou beriem a snahu o zbúranie múru medzi čistými a poškodenými. –––– Chceš zmenu, ale bez obetí, chceš mier, ale bez boja. Na svete to takto nechodí. ()

fiLLthe3DD

"Divergence" měla dobré postavy, ucházející příběh a povedený vizuál. "Rezistence" měla celkem dobré postavy, strašně zamotaný a stupidní příběh a povedený vizuál... Po úděsné dvojce jsem se jen děsil, jak asi páni scénáristi uchopí děj "Aliance." Ano, místy je to lehce stupidní, ale nějakou tu myšlenku to má, jen mě mrzí, že místy se to trochu podobá Hunger Games (postavy Evelyn z Divergence a Almy z HG jsou si téměř podobné - obě bojují za „mír," ačkoliv ji nevadí kolik nevinných lidí za to zaplatí svým životem). Některé scény jsou nudné a člověk si jen říká, jak tohle mohl někdo vymyslet, avšak ve druhé polovině to má nějaký ten spád, takže člověk je schopen cokoli překousnout. Postavy jsou takřka pořád stejné, jen s tím rozdílem, že mají málo prostoru. Není to ani zdaleka tak dobré jako první díl, ale je to mnohem lepší než závěrečné Hunger Games, takže ty 4* tomu klidně dám, už jen kvůli té super akci a speciálním efektům. SPOILER! Jen smrt Tori mě trochu zamrzela... 65% ()

Alisa

Dve sedmilharky ve futuristickem svete, ktery na me pusobil spis smesne. Prvni dil me nadchl, druhy usel a tohle uz teda spatny..Dej je predvidatelny az hanba. Hunger games se mi libi vic, ale jako konec bych presto videla docela rada. Ten Peter si neda pokoj, nejak nevim, co cekal? ()

Melios

Z už tak krívajúcej sérií zabil experiment nejaký pokus o zlepšenie. Totálny prepadák. 38% a dúfam ,že sa na Veronice Roth nebudú už ďalej priživovať. ()

sedm.1

Po prvních dvou, ve všech ohledech naprosto špičkových, dílech, bohužel přichází s třetím pokračováním zklamání, a to především kvůli dějovému vývoji, kterým se autoři dle knižní předlohy vydali. On již závěr Rezistence, který naznačoval opuštění ohraničeného Chicaga, sice nevěstil nic dobrého, ale zároveň jsem si říkal, že tohoto zvratu bude třeba využito ku prospěchu série a diváci by se tak mohli dočkat dalšího úžasného dobrodružství, nicméně se tak nestalo a veškeré dění za hranicemi města bylo prostě velice nezáživné a nezajímavé a vlastně to i dost očekávaným způsobem celé směřovalo zase k návratu zpět do Chicaga, kde to v závěru pak zase díky tomu nabralo grády, napětí, atmosféru, ovšem výsledný dojem byl už stejně ovlivněn předchozím děním, čímž to už prostě nebylo tak moc zábavné a poutavé, jako právě předchozí Divergence a Rezistence. Alespoň tedy, že zůstala většina sympatických a výrazných postav z prvních dvou dílu, kteří celou tuto sérii táhli rozhodujícím způsobem nahoru, a to i obrovskou zásluhou jejich perfektních hereckých představitelů. Každopádně, i přes klopýtnutí Aliance, pro mě stejně znamená celá tato doposud trojdílná série jednoznačně nejlepší podívané v daném subžánru, a asi už na tom nic nezmění ani případné další navazující filmy, pokud tedy vzniknou, a jako že asi kvůli komerčnímu neúspěchu ne, jelikož svou kvalitou a zábavností je série Divergence prostě někde úplně jinde. ()

Han22

50 odstínů zmrdi aneb česká politická scéna. Už mě ty laciné zvrat(k)y úplně znechutily, protože každý v této sérii je prostě zmrd. Je tu Peter, který opět "překvapivě" zradí. Pak je tu Evelyn, která se zachová přesně podle historie všech revolucí - začne se chovat přesně jako ta, proti které bojovala. A nakonec tu nechybí David. Vůdce supermoderní "pozorovatelny", který se o naše hrdiny postará po úniku z Chicaga, ale postupně se vylupuje - od pozorovatele, který chladně sleduje co se v Chicagu děje přes únosce dětí, až po nácka, pro kterého jsou všichni poškození a který v případě nouze neváhá zmáčkou tlačítko restart. A ještě někde v pozadí je rada, která nepochybně ještě vyšší level šmejdů než je David. Mezitím se potácí naivní Triss a bijec Čtyřka, zařve pár vedlejších postav a máme tu solidní akci a pár pěkných efektů. I když ty čluny vypadaly jako něco z béčkového seriálu Earth: Final Conflict. A hlavní hrdince to konečně relativně sluší. Koukat se na to dá, ale za pár let si na tuhle sérii nikdo nevzpomene. Protože koukat na svět, kde se všichni podráží a kují pikle není žádné sci-fi, to stačí sledovat politickou scénu. ()

Spider-Man a čtení myšlenek

Spider-Man a čtení myšlenek

01.12.2016

Hunger Games skončily, Divergence se přesouvá do televize a Labyrint má před sebou poslední díl. Hollywood tak hledá další velkou "náctiletou" ságu a je slušná šance, že jí nastartuje Hlas nože.… (viac)

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)