První česká cestovatelská reality show. Po africké cestě v roce 2009 vyráží cestovatel Dan Přibáň vstříc novým dobrodružstvím po Jižní Americe. Tentokrát se výprava rozšířila na dva trabanty, polský fiat a stařičkou Jawu 250. Mezinárodní posádka složená ze čtyř Čechů, dvou Poláků a jednoho Slováka se řídí heslem: Když se chce, tak to jde! Tento tým snů projel za čtyři měsíce 20 tisíc kilometrů tím nejkrásnějším a nejnáročnějším, co může Jižní Amerika nabídnout. (Česká televize)

owwidius

Rovnaky material ako film, akurat postrihane do serialu. Vacsia dlzka tomu len prospela, pretoze natoceneho toho mali vela a film to zbytocne osekal. Takto ma aj divak lepsiu predstavu ako plynul cas a pozeranie serialu ubieha ako cesta. ()

P. J. D.

Tra-tra-tra-tra-tra-tra-tra-tra-tra tramtá... prostě a zkrátka dokument, který vám dá spíše, než nějaká nudná fakta živý obraz, akci a především prostředí, do něhož by se normální člověk nikdy nepodíval z pohledu běžného turisty. Ne nějakého průvodce, který to má nacvičené a ví, kam dřív skočit. Tohle je zkrátka krok na neznámou půdu a zjevně to funguje (pozor, i bez scénáře), tudíž tleskám. Za mě osobně 5/5, ale hlavně v tom hraje ten fakt, že je to trabant (kdyby to bylo jiné auto, nevím, nevím, jestli bych dal tolik). ()

Sgt.Cliffer

Perfektní jenom moc krátký seriál :-) Chtěl bych vidět víc a víc! Jižní Amerika mě totiž vždy hrozně lákala a doufám že se tam někdy vydám i já, i když bych nezvolil zrovna Trabanta za svůj dopravní prostředek. ()

gazogazo

Mega. Tak hele, jo jsou to vidlaci - ale davaj si to hrozně někde kde zadnej vidlak ani nebyl prstem na mapě. Vtipný, svižný, vizuálně hezky trip skrz divný a trochu ustrceny svět jižní Ameriky. Důraz na sociální rovinu rozměru cesty. Du za plnou za nevystrihani všeho toho fetu :) ()

AnanAss

Ze všech těch žlutých expedic určitě ta nejzábavnější a nejpoutavěji natočená. Trabantí sebranku nám zde doplnila dvojice Poláků v Maluchu, nejraději přespávajích v bankomatech a cestujících pokud možno bez jakýchkoliv dokladů, a věrný Slovenský fanoušek pionýrů a vykloubených ramen. A právě ti se zde starají o nejlepší hlášky a vzniklé situace, i když je pravda, že hlavní podíl na tom má kvalita daných strojů. Nesmím zapomenout na přejezdy jihoamerickými robustními mostními komplexy natočené pomalu napínavěji než ve Mzdě strachu. ()

thoosah

Absolutně fantastické provedení, není to nucené, skvěle zachycená atmosféra, zážitky, krajina. Závidím chlapcům, ačkoliv bych raději byl německý důchodce v obřím čtyřlitrovém teréňáku. ()

umbjaz

Trabantem napříč Afrikou je o deset procent níž nejspíš jen z důvodu, že se nejednalo o tak reklamami propagovanou věc, jinak si ten nárůst nedokážu vysvětlit. 2 hvězdy, protože mě po cestách skrze Hedvábnou stezku a Afriku už nebere ()

mira.l

Po filmu jsem si pořídil i seriál a je to nesčetněkrát lepší!!:) Neuvěřitelná podívaná, neskutečný blázni v tom nejlepším smyslu slova. Nepřestávala mě překvapovat kvalita záběrů, nádherný krajinky. K tomu výborné hlášky jak přímo účastníků, tak i v doprovodném komentáři:). Cestovat s těma Polákama a Slovákem musí být fakt zábava:). ()

Likan7

Už ten hodinový film byl skvělý. A teď si to vynásobte šesti a dostanete parádní dávku cestovatelskýho elánu, plno problémů, rozbitých trabantů a krásné scenérie jižní Ameriky. Výborný. ()

gemi

Parádní dobrodružství, které jsem si fakt užíval. Nejsilnější je pasáž uprostřed pralesa při přejíždění polorozpadlých mostů. Z toho mrazilo. ()

viviak

Po 6 dieloch, ktore som skukol práve dnes na jeden šup (škoda, že len 6, myslel so, že už to je cele vonku), sa dostavila tažká zavislost, a ja chcem viac :o) Cestovanie, dobrodružstvo je jednoducho moja vec, a už teraz im v dobrom závidim. Samotna cesta, je podla mna aspon zatial zmapovana dobre, sustredia sa na problemy a nastrahy, s ktorymi sa stretavaju, a ukazuju aj bežne veci zo zivota "domorodcov" z danych oblasti a naozaj jedine, co mi zatial kazi trochu dojem z celej ich cesty je Dan(typicky čecháček-trochu tak čuráček) a aj zbytok českej vypravy, ktorá ma obcas trapne poznamky, ci uz na poliakov, ale aj na ine veci. Poliaci naopak maju veselu naladu, a slovak marek mi pride ako trochu zakriknuty chalanisko ale pohodak. Celkovo však tento ich trip hodnotim vysoko kladne a už sa tesim, co zaujimave ma čaka v dalsej casti :o) ()

Maniik88

Výborný nápad zostrihať cestu do seriálu. Nechápem ako to všetko mohli stlačiť do jedného filmu. Spriateľkou sme sa tešili na každý nový diel ako malé deti. Je to celé vtipné, dobrodružné, skvelo postrihané s krásnymi zábermi a kvalitou seriál presahuje strednú Európu. Dan je proste skvelý, motorkár Marek a poliaci tiež. Sú to strašní haluzáci a najmä straty pasu stáli za to. Ostatní nevadia ale ani nejak nevyčnievajú. Trabíky prejdú priam neskutočnú cestu, výborne im sekunduje maluch a staručká Java 250, proste skvelá dobrodružná zostava. Veľmi im držím prsty, nech sa im podarí ešte veľa zaujímavých ciest. Afrika bola tiež parádna. Podporte ich kúpov DVD, príde vám pekné poďakovanie, nech sa môžeme tešiť na ďalšie cesty :) ()

Don82

Úžasná cestovatelská sága o tom, jak několik šílenců jelo přes Jižní Ameriku v polorozpadlých autech a na jedné staré motorce. Nejde jen o ten nápad, ale tím, že je divák u všeho co naši partu potká, má pocit že jel s nimi. Dokument je bezprostřední jak jen nejvíc může být, nikdo z výpravy si na nic nehraje a vše berou s humorem a to i když se nedaří a nervy pracují. Co je na tomto doku-seriálu tak výjimečné je, že se podařilo velice citlivě zkomponovat nádherné scenérie, cestovní záběry, záběry z ruční kamery, záběry s dialogy výpravy a to vše velmi živě a profesionálně sestříhat, tak že se divák rozhodně nenudí a vše si v klidu může vychutnat. Kromě toho má Trabantem Jižní Amerikou jisté "vyšší kouzlo", ve kterém je skryto i vše ostatní co z výpravy přímo vyplývá: když je nejhůř vždy se najdou lidé co ti pomohou a nebo to, že občas je dobré podívat se na svět z druhého konce planety. ()

Zdendin

Nejlepší cestovatelský seriál jaký jsem zatím viděl. Nabyl mě energií podniknout sice v porovnání s tímhle zcela nepatrnou cestou..., ale nějak člověk začínat musí. Doporučuju naprosto všem koho alespoň nepatrně cestování táhne a zajímá. ()

topi80 odpad!

Heléé, koukejte, já jezdím trabantem. To koukáte, co? No jistě, že koukáme, nikdo z nás asi nikdy nejel starým autem. A natočím o tom tunu materiálu, Sice by se to dalo shrnout do 5 minut a promítnout to nanejvýš příbuzným, kteří vydrží aspoň chvíli předstírat, že je to zajímá, byť je to zajímavé asi tak stejně jako desáté album vaší tchýně z letošní dovolené. Zbytečná sebeprezentace jednoho nesympatického narcise s názory uvědomělého svazáka. ()

Scraffy

Pre mňa jeden z najviac oceňovaných a motivačných programov/seriálov, aký som kedy videl. Chalani sú neskutočný. Raz niečo podobné vyskúšam! :) ()

Uesbe

Je to neuveritelne smiešna hovadina, cirkus ako prirovnanie sedí. Svojrázna partička dobrodruhov natočila strhujúce zábery pokazených motorov, zničených kolies, výtlkov made in džungla.....aha, a ešte solne jazerá a tučniaky. Tie boli skvelé. ()