Tři Vandráci (Pavel Liška, Honza Révai a Hynek Bernard) si usmysleli, že se vydají za dobrodružstvím na vlastní pěst, aniž by věděli, co je čeká. A to ve všech směrech. Vybavili se kamerami, foťáky, dronem a spoustou techniky na zálohování dat a vydali se napříč střední Amerikou na vlastních motorkách, aby poznali místní kulturu, dotkli se historie indiánských legend, zažili nečekané. A mnohem víc. Nejsou to badatelé, motorkáři ani cestovatelé. Vandrování světem je prostě opravdu baví a doufají, že bude spolu s nimi bavit i vás. (TV Prima)

Lachtaan

Jestli něco miluju víc než filmy, je tím zaručeně cestování. A dokud nemám čas i peníze na provozování cest po světě sám, rád se kochám vážnými ale i odlehčenými cestopisy, kterým jsou například právě Vandráci. Kdo znáte Pavla Lišku, víte, že tuhle jejich středoamerickou výpravu nelze brát vážně. A přesto vás ono provedení ohromně baví a hned byste sedli na motorku a přidali se k nim. Ovšem jestli z nějakého biotopu na zemi mám fakt respekt a mnohdy i husinu, je to zaručeně džungle Latinské Ameriky, kde se dá až o velkoměstech mluvit jako o navštívení civilizace. ()

Zeck

Z pohledu diváka jednoznačně nejlepší cestopisné dobrodružství na motorkách, kterého se Liška zúčastnil (tohle je spolu s Moto cestou necestou už jeho čtvrtý seriál). Velký posun směrem vpřed téměř po všech stránkách. Celé je to až neskutečně nabité "feel good" energií, čemuž značně dopomáhá Révai s Liškou a vynikající kameraman za oponou Bernard, který si tentokrát musel fakt máknout, aby s nimi absolvoval celou cestu a zároveň ji sám natočil a sestříhal. U předchozích tripů jsem měl pocit, že sleduji až puntičkářsky naplánovanou trasu z bodu A do bodu B, kam se všichni přemístili a byl konec. Zde ten pocit svobody a nevázanosti ze všeho sršel všemi směry, ač to byl zaručeně jen skvěle sestříhaný a prodaný dojem. Na české podmínky natolik kvalitně zpracovaná série, která měla i jakési poselství a smysl, až se to zcela vyrovnává trabantům, u kterých jsem měl neochvějný pocit, že jsou v úplné jiné dimenzi a dohnat nejdou. 90 % ()

bobstock

Vandráci jsou zpracováním level jinde než spolu-nervní-jízda s Egonem. Já si říkal jestli Pavel s Honzou dokážou cestovat bez stopro přípravy a na vlastní pěst a dokázali. Jen s kámošem tvůrcem Hynkem si to dali dokonce i na pár dní úplně každý svou cestou. Bez dokonalé španělštiny a bez vážných zranění na sobě i na motorkách projeli chudší, ale poměrně šťastnou částí Střední Ameriky a poslední 3 díly byly top na zážitky, až mě to dojalo. Tohle by si měl zkusit každý aspoň jednou v životě. Poznat kus jiného plácku a poznat sebe sama. ()

vyfuk

Příběh, který svým námětem k nám zavítal už na začátku století a my Češi se ho chytli jako klíště, ale zpopularizovalo se to zde až o trochu později. Ale táhne to skvěle. Vandráci jsou trochu méně známý, méně profesionálnější a dětinštější verze Trabantů. To ale na jednu stranu ani tolik nemusí ničemu vadit. Jedná se stále o kus nějaké hodnoty, která nám sem byla přinesena a my se ji snažíme využít jak jen to jde. A své to určitě splnilo, i přes to, že to je něco jiného a vy si občas můžete říkat, že to je až divný. Ale špatné to není. ()

EricNor

Uzvaneny Liska mi nevadi, ale vsechno je to poskladane tak nejak nesouvisle. Nebo by bylo fajn, kdyz vidite koralovce, pozirajiciho nebo nejakou mys, tak by nekdo mohl rict, ze je to koralovec, kterych je vsude hodne nebo malo, jestli leze do baraku apod. Nekdy jsou detaily dulezite pro pochopeni celku. A umi z kluku nekdo spanelsky? ()

• Hynek jezdil v seriálu na KTM 990 Adventure, Honza na BMW R 1150 GS Adventure a Pavel na Africa Twin 1000. (sator)