První česká cestovatelská reality show. Po africké cestě v roce 2009 vyráží cestovatel Dan Přibáň vstříc novým dobrodružstvím po Jižní Americe. Tentokrát se výprava rozšířila na dva trabanty, polský fiat a stařičkou Jawu 250. Mezinárodní posádka složená ze čtyř Čechů, dvou Poláků a jednoho Slováka se řídí heslem: Když se chce, tak to jde! Tento tým snů projel za čtyři měsíce 20 tisíc kilometrů tím nejkrásnějším a nejnáročnějším, co může Jižní Amerika nabídnout. (Česká televize)

bohemia_regent

Na dokureality je to docela slušné. Vzhledem k neměnnému, i když svižnému tempu, je půlhodinová stopáž jednotlivých dílů tak akorát, aby nedocházelo k diváckému pocitu monotónnosti. A je to dobře i vzhledem k rejžově narcistní potřebě ukázat se v co největším množství záběrů - jeho rádobyhumorné hýkání plné vytlemeného ultrapražského přízvuku je ve větších dávkách opravdu obtížně stravitelné. Ostatní účastníci jsou naštěstí sympatičtější, ale jejich cestovní problémy a pseudoproblémy těžko nahradí skutečnost, že o životě domorodců z míst, kterými výprava projíždí, se divák nedozví skoro nic. Za největší klad seriálu považuju obrazový materiál, který je obdivuhodný nejen z hlediska množství a pestrosti. Tady je třeba si uvědomit, že pořídit tolik záběrů od detailů až po velké celky aut v krajině musí nutně zdržovat a i jinak komplikovat průběh cesty. Tím spíš je třeba ocenit vysokou výtvarnou kvalitu práce kameramanů. A díky tomu se slušně (až na tu zmíněnou slabší práci s tempem) předvedl také střihač, který měl z čeho vybírat. ()

bobstock

Přesně s tímto počinem vystihuje Dan opravdové retro survival dobrodružství, starý dobrý auto z plastu s motorem, kterej uneseš v rukách, spousta problémů a spousta nezapomenutelných míst na konci světa. Něco jsem též nacestoval, ale tady jsem taky ještě nebyl. :) ()

jilda

Pro mě osobně super seriál, byl jsem na filmu v kině a vadilo mi, jak je to osekané. Až seriál mě opravdu baví, Dan si zaslouží pochvalu. ()

Milwa

Obdiv, respekt a trochu závisti, to jsou pocity, které ve mně tento seriálek vyvolává. Jsou to dobrodruzi jak se patří, je s nima sranda a Andy jsou nádherné! jestli mají ještě kam jet, tak jim nějakou korunku určitě pošlu. ()

piranha

Žádné bezduché objíždění hlavních turistických atrakcí s ještě více bezduchým vyprávěním, kdy byl ten či onen objekt postaven a rekonstruován. Skutečný život, skuteční lidé, užitečné postřehy a navíc zábavné hlášky. Jó, tak to má být. ()

Matli

Nemůžu jinak než za 5. Neskutečný co parta správných lidí dokážou prožít, zorganizovat a natočit. To co museli vytrpět a dokázat, klobouk dolů. Na jednu stranu bych nechtěl, ale na druhou stranu ohromná závist. Musí to být celoživotní zážitek a ještě nemají dost. A když to vezmu z filmařského hlediska, tak super komentář, od Davida Novotného bych to nečekal a některé záběry by mohla závidět i BBC. Jsou to prostě BORCI! 97% ()

Untentrauer

Uznávám, že jsou ti lidi šikovní a umí si poradit. Vím, jaká je to dřina. Ale co z toho? Příště přijde jiný člověk co projede svět ve velorexu, nebo se škodovkou 120? Pro mě byli první takoví dobrodruzi Hanzelka a Zikmund, to beru byli první, byla to úplně jiná doba, kde nebylo tak snadné se domluvit, sehnat co potřebovali a v neposlední řadě natankovat...Zkrátka to bylo mnohem těžší, než teď. Tohle je takový Remake a já remaky nemám rád, v případě, že nedokáží překonat originál. Nic mě na tom tedy krom přírody, kam si můžu zajet, nebo si můžu pustit skvělý dokument o té konkrétní zemi nezaujalo. Nic mi to nepřineslo. Nemám prostě potřebu se na to koukat, byť jsem srdcem a duší cestovatel! Takže pokud si chtěli splnit sny, tak fajn, ale takovéhle video z jejich dovolený mě prostě nezajímá. Možná i proto, že jsem to sám zažil....Nejsympatičtější je ten Polák...Jinak je Přibáň protivnej až mě to odrazuje to sledovat. ()

TORTERAjirka

Je to takový velmi zábavný cestopis, Dan a jeho crew jsou zábavní, byť to občas je spíše jak být střízlivý na párty plné lidí podnapitých. Cením snahu dodat cestě nějaký kontext plný zajímavých informací a upřímně neexistuje lepší reklama pro ne-prilis plánovaná dobrodružství. ()

char_t

Tuhle cestu jsem sledoval "živě" na facebooku, takže jsem se na tohle rozpohybování známých fotek hodně těšil. A je to paráda - Dan Přibáň se nejen naučil líp projíždět divočinu, ale taky líp točit cestopisy. Tam, kde Hedvábná stezka nudila a Afrika dostala pátou hvězdu spíš za sympatie a s přimhouřenýma oběma očima, tohle už je bez kompromisů a bez váhání za pět plných. Takže kam příště? :-) ()

agassi68

Sympatická, neafektovaná partia ľudí, schopných spolu vydržať a s humorom prejsť cez svetadiel na socialistických vozítkach. Okrem toho skvelé zábery kamery, akurátna dĺžka jednotlivých dielov a v podstate si neviem predstaviť, že by niečo podobné v našich podmienkach niekto urobil lepšie.. ()

rekkky

Na české poměry nadstandardní podívaná, která v sobě obsahuje prvky dokumentárního seriálu, reality show a zároveň road movie. Naprosto vyvážené díly nabízejí vhled do kultur Jižní Ameriky takovým způsobem, že co díl to další perla. Svou bohatou škálou informací tento TV seriál dosahuje vysoké atraktivnosti a natočený materiál je vkusně sestříhaný, protože zvolená hudba i jednotlivé kompozice perfektně doplňují průběh cestování v trabantech. Personální složení této dobrodružné pouti jen podepisuje notnou dávku humoru, kterou lze při sledování jednotlivých částí nalézt. Výborné. ()

RottenFox

Geniální. Naprosto geniální a svěží cestopis. Příroda, místní lidé, Jižní Amerika... Vážné momenty i legrace. Cestopisnější než plno velkých rádoby-cestopisů. Paráda. ()