První česká cestovatelská reality show. Po africké cestě v roce 2009 vyráží cestovatel Dan Přibáň vstříc novým dobrodružstvím po Jižní Americe. Tentokrát se výprava rozšířila na dva trabanty, polský fiat a stařičkou Jawu 250. Mezinárodní posádka složená ze čtyř Čechů, dvou Poláků a jednoho Slováka se řídí heslem: Když se chce, tak to jde! Tento tým snů projel za čtyři měsíce 20 tisíc kilometrů tím nejkrásnějším a nejnáročnějším, co může Jižní Amerika nabídnout. (Česká televize)

TV spot 1

P. J. D.

Tra-tra-tra-tra-tra-tra-tra-tra-tra tramtá... prostě a zkrátka dokument, který vám dá spíše, než nějaká nudná fakta živý obraz, akci a především prostředí, do něhož by se normální člověk nikdy nepodíval z pohledu běžného turisty. Ne nějakého průvodce, který to má nacvičené a ví, kam dřív skočit. Tohle je zkrátka krok na neznámou půdu a zjevně to funguje (pozor, i bez scénáře), tudíž tleskám. Za mě osobně 5/5, ale hlavně v tom hraje ten fakt, že je to trabant (kdyby to bylo jiné auto, nevím, nevím, jestli bych dal tolik). ()

gogos

Neskutečně zábavná cestovatelská show plná bláznivých slovanů v čele s Danem Pribáněm. Perfektně poskládaný seriál s výbornými záběry, kvalitní kamerou i střihem, dobrým hudebním podkresem a hlavně skvělými a zábavnými glosami všech účastníků. Patrně nejlepší česká cestovatelská série současnosti! Jasných 5* ()

dr.horrible

Ja zasa tak úplne nesúhlasím, že by šlo o nejakých extra sympatických týpkov. Hlavná postava je arogantný, egocentrický, nesympatický kretén a zvyšok je v podstate do počtu. Na druhú stranu všetok rešpekt a to dobrodružstvo by zato stálo vidieť, aj keby za volantom sedel Klaus mladší. Zatiaľ najlepšia časť série a po všetkých stránkach omnoho viac uspokojivé, ako ten film, čo z toho zostrihali. 90% ()

JohnCZ

Udělat z natočených materiálů dvanáctidílný seriál byl ten nejlepší nápad, který mohl Trabantí sérii potkat. Tentokrát divák dostává plnohodnotný cestovatelský zážitek, kde není nouze o dobrodružství, vcelku detailně poznává posádku a může si užívat množství různých detailů, které se prostě do filmu nenacpou. Po technické stránce je to obrovský krok kupředu - počínaje krásnými záběry, konče skvělým hudebním podkresem, povedenou ústřední znělkou a celkově nabitějším obsahem. Cesta to byla napínavá, trochu dramatická a v určitých momentech i trochu nebezpečná až děsivá, ale veselá a díky hravosti celého týmu jednoduše zábavná a neuvěřitelně vtahující. A tyhle pocity se povedly do dokumentu přenést na výbornou. Hoši mají můj obdiv a netrpělivě očekávám pokračování! ()

TeeAge

Z doterajších troch trabantích filmov (2014), ďaleko najlepší kus. Skvelo natočené, zábavná parta zúčastnených, dobrodružná a zároveň vizuálne úchvatná trasa. Rozdelenie na 12 epizód po pól hodine bol vynikajúcim ťahom. Cesta je tak oveľa detailnejšia a zaujímavejšia, dokonca i napínavejšia čakaním na každý ďalší diel. Jednoducho zábavné a inšpirujúce zároveň. Svojím spôsobom vrchol česko-slovensko-polskej seriálovej tvorby v tom najlepšiom slova zmyslu. Ps: Trabant ešte ujde, ale na Jawe? Je zázrak, že ten chlapec nezomrel :D 100% | HD, THX, CZ | ()

• Přesný stav ujetých kilometrů se zastavil na čísle 20 406. (Stanley619)
  • Trabanti stanovili nový výškový rekord pro dvoutaktní vozidlo, když v Andách vyjeli do výšky 4868 m. n. m. (Stanley619)
  • Celkem bylo natočeno 480 hodin materiálu. (mikinhoo)