Mickeyho vianočná koleda

• Česko Mickeyho vánoční koleda (viac)
Rodinný / Fantasy / Krátkometrážny / Animovaný
USA, 1983, 25 min

Příběh tohoto krátkého animovaného filmu, ve kterém vystupuje spousta postav z Disneyho animovaných pohádek, začíná těsně před Vánoci. Všichni se těší, zdobí stromečky, chystají sve domovy, jen Skrblík o Vánocích nemůže ani slyšet a myslí stále jen na své peníze. Odmítne pozvání na vánoční hostinu, nechce přispět na sbírku pro chudé. Změní nakonec Skrblík svůj postoj k Vánocům? (ČSFD)

Amberjack

Tady se jde na rámec obyčejné pohádky. Tohle by se mělo pouštět všem rozhazovačnym socanum, komoušum , zelenejm teroristum a podobný levičácký verbeži: KDYŽ CHCETE ROZDÁVAT, TAK Z VLASTNÍ KAPSY! Joo, ale smutným faktem zůstává, že Skrblajz docela vyměk. Já bych Tydlíčka (nebo jak se vlastně ten malej kripl jmenoval) v klídku nechal pojít. ()

Renton

Scénář: Burny Mattinson, Tony L. Marino, Ed Gombert, Don Griffith, Alan Young, Alan Dinehart .. Jsem duch loňských Vánoc. Vzpomínky jsou takové, jaké sis je vytvořil... Už je to tady zase. Otevřeně i podprahově podsouvaná vánoční nálada se projevila. Tím, že jsem si opět dopřál Mickeyho Vánoční koledu. A stále luxusní, hřejivý zážitek. Tuto Disney koledu jsem kdysi vlastnil i v knižní podobě - tu knihu jsem miloval, ano dost osobní a především nádherná vzpomínka.. ()

Mertax

Ještě že existují staré dobré VHSky a jedna dobrá duše, jež ji v hlubokých dobách komunismu koupila v zahraničích končinách a schraňovala až do roku 2008 (whooow), a tím mi umožnila vidět tenhle milý kousek (jééééé)- a to ještě v originálním zněním (juchůůůů), i když barvy už byly trouchu vymňouklý. 85%. ()

genetique

Aj napriek tomu, že som vďaka mizernej zvukovej kvalite tomu veľa nerozumel, dočkal som sa ďalšieho milého klasického príbehu o kráse a štedrosti, ktorá na Vianoce obmäkčí srdce aj toho najväčšieho žgrľoša. 80%. ()

3DD!3

Naprosto vynikající Disneyovka. Mám ji na zaprášené kazetě ještě i se simultánním překladem z němčiny, který ani po těch letech neztratil svůj půvab. Všechny skvělé postavičky, Skrblíkem počínaje Goofym konče se zde objevují v předělávce klasické Dickensovy povídky. ()

berg.12

Od oscarové nominace roku 1983 jsem čekal možná trošku víc, film na mě působí jako o 20 let starší. Ale asi nebyl úplně šťastný nápad pustit si tuhle pohádku koncem srpna. S vánoční náladou zaokrouhluji na plný počet. ()

MM_Ramone

Jeden z najväčších anglických romanopiscov Charles John Huffam Dickens napísal v roku 1843 poviedku "Vianočná koleda" (A Christmas Carol). Je to príbeh o lakomom, nespoločenskom, necitlivom a zatrpknutom starom mužovi Ebenezerovi Scroogeovi, ktorého počas štedrovečernej noci navštívia traja duchovia a zmenia jeho pohľad na svet. Toto literárne dielo bolo už mnoho krát sfilmované. Videl som viacero filmových adaptácii. Tento krát sa ku mne dostala veľmi netradičná verzia z roku 1983. Jednalo sa o animovaný titul z produkcie americkej filmovej spoločnosti The Walt Disney Studios. Aj keď som doposiaľ nemal možnosť si prečítať literárnu predlohu, s týmto krátkometrážnym, zhruba dvadsať päť minútovým filmom, som bol veľmi spokojný. Disneyovská duchárčina na vianočný Dickensovský spôsob. "Mickeyho vianočná koleda" (Mickey's Christmas Carol). **** ()

Shakers

Vianočná koleda skrátka patrí k Vianociam, pre mňa osobne jeden s obľúbených príbehov a aj v tomto Mickeyho kreslenom svete je super a sviatky ako stvorená. Dá sa vidieť aj v rozprávke Mickeyho kouzelné Vánoce, kde je pár krátkých vianočných príbehov spojených do jedného celku. 80% - 4* ()

corpsy

Páni od Disneyho si to síce poskladali podľa svojho, ale duch pôvodnej predlohy ostal. Ono každopádne sa na niečom takom nestarnúcom nedá sprasiť nič ( zatiaľ som ešte nevidel verziu, ktorá by bola nepodarená ). ()

CageDepp

Asi každej by potřeboval vidět sám sebe při nějaký chybný situaci. A říct o sobě to jsem to, ale debil a poplácat si po čele. ()

kajas

I těch pár minut dokáže nádherně naladit na nadcházející sváteční dny. Úsměvné, dojemné, krásné, rozhodně na stejné úrovni se Zemeckisovou celovečerní verzí. ()

Dexter1

Dickensove vianočné posolstvo: "Buďte dobrí!" tentoraz ožíva v podaní Disneyho klasických postavičiek. Pekná animácia, vyhýbanie sa spievaným sekvenciám a skvelá vianočná atmosféra. Taktiež si tento kúsok uchováva svoj typický humor a charaktery postáv sú aj napriek potrebnému prepisu pre postavy z predlohy rovnako svojské. Čo si budeme hovoriť, Vianoce nie sú žiaden Humbuk! ()

Figu

Na svátky vánoční u nás doma dětem pouštíme často vánoční dvacetiminutový animáky. Ať už Shrekoledu, Šmouly, Dobu ledovou, Pandu atd... Každej rok to prokládáme i Mickeyho koledou. No co na to napsat... I přes to, že to dokouknou, tak všeobecně děti dnešní doby chtejí víc vymazlenejch pohádek, plnejch gagů a pro ně daleko koukatelnějších animací. Skrblíka už moc nedocení. Ovšem naše generace osmdesátek na tom vyrůstala a nostalgie je samozřejmě mocná. 75% ()

MarekT

Podruhé během Štědrého dne jsem si vychutnal přepracovanou vánoční klasiku od Charlese Dickense, tentokrát v hlavní roli animovaní hrdinové ze studia Walta Disneyho. A i zde se nám vše zdařilo k absolutní spokojenosti. Více asi k mým oblíbencům z mého dětství netřeba dodávat. Mimochodem dabing se celkem zdařil, hlavně Skrblík (Mirko Musil), ovšem Donald mi zde v českém podání přišel nejhorší, zde se napodobování nepřekonatelného Clarence Nashe skutečně vymklo z rukou. Naproti tomu v krátkých filmech vysílaných na Primě roku 1997 byl snesitelný. ()

Pajky3

Pěkná pohádka. Příjemné provedení klasické vánoční koledy, tentokrát v podání Skrblíka s Mickeym a jejich dalšími kamarády. Tak už nám letos opět začínají Vánoce. ()

majo25

Súčasť videofilmu Mickeyho kouzelné Vánoce (2001), ktorý je 127. dielom zo série Mickey Mouse, aj keď v tomto prípade ide o strednometrážny snímok. Pekné spracovanie a s typickým disneovským vtipom. 80% ()

filmmovier

Jedna z nejlepších adaptací Vánoční koledy (ne-li ta vůbec nej). Klasická disneyovská animace, všechny oblíbené postavy a tradiční a nijak nezměněný příběh v sympatickém dvacetiminutovém kabátku a s velice fajn atmosférou. Pravděpodobně jsem našel svou novou Vánoční trvalku. 100%. ()

hroubek

Mám rád pohádky a filmy od Disneyho a Mickeyho vánoční koleda se povedla. I na málem prostoru si jde vychutnat známý příběh s postavami, které známe odjinud. Nejvíce pobaví strýček Skrblík a Goofy. ()