LEGO príbeh 2

• Česko LEGO® příběh 2 (viac)

Po úspechu filmu LEGO® príbeh, ktorý položil základnú kocku nového fenoménu, sa opäť stretneme s hrdinami z mestečka Brickburg. V novom akčnom dobrodružstve sa obyvatelia pustia do boja za záchranu svojho milovaného domova. Uplynulo takmer 5 rokov, odkedy bolo „všetko super“, a teraz musia čeliť novej obrovskej hrozbe, nájazdníkom z LEGO DUPLO®, ktorí ničia všetko rýchlejšie, ako to stíhajú obyvatelia znova vystavať. V snahe poraziť nepriateľov a nanovo vyskladať harmóniu v Lego svete sa Emmet, Lucy, Batman a ich priatelia vydajú do vzdialených a neprebádaných galaxií. Na spoločnej ceste otestujú svoju odvahu, kreativitu, majstrovské staviteľské schopnosti a v neposlednom rade odhalia, akí sú v skutočnosti výnimoční. (Continental film)

helloween93

Lego movie franchise v roce 2014 vlétl na pole animovaných celovečerních filmů jako blesk z čistého nebe, zaznamenal úspěch a Warneři odklepli další film, a to Lego Batman, i ten byl úspěšný, i když kvalitativně šel trochu dolů a byl zaměřen hlavně na dětské publikum. Aby Warneři nemilkovali Lego svět málo, studio ve stejném roce, kdy byl v kinech Lego Batman, poslali do kin i Lego Ninjago, tam už kvalita nebyla, příběh infantilní a film v kinech propadl. Warneři tedy pro rok 2018 do kin žádný Lego film nepřichystali a hned v úvodu roku 2019 si pro úspěch do kin šel přímý sequel Lego Movie. No, kasovní úspěch se nedostavil a ukázalo se, že jsou zřejmě diváci během posledních let Lego filmy už dost přesyceni a film ignorovali. A Lego movie franchise se rázem ocitlo v troskách a nad jeho další budoucností visí otazníky. Přitom bych ale Lego Movie 2 kvalitou zařadil někam pod Lego Movie a nad Lego Batman, je sice vidět posun od zábavy pro celou rodinu k zábavě pro děti, ale dá se na to koukat a i ten příběh měl celkem hlavu a patu. Všechno je víc přepálené, vrací se hlavní postavy a přibude i svět DUPLO. Přesto má člověk pocit, že z potenciálu, který Lego svět nabízel, šlo vytěžit víc. 3* ()

Swannie

S nízkym hodnotením sa nestotožňujem, mne sa tento film postaral o výborný (a zhodou okolností aj silvestrovský) večer. Rozhodovali sme sa medzi týmto a nejakým zlým muzikálom - a ono sa tuto nakoniec aj spievalo? Nanajvýš milé prekvapenie. Veľmi sa mi páčilo, ako dej nadviazal na predošlý film a vyobrazil viac z lega univerza a presahov zo skutočného sveta. Hranie sa s legom, vzťah k legu i medzi súrodencami v ňom bol vyobrazený realisticky a človek pri tom chytal pocit "pánečku, to som presne ja a moja sestra!". Herecké výkony detí boli trochuu slabšie, no som ochotná im to odpustiť. Celý príbeh a jeho záverečná pointa sa mi páčila, veľmi som sa bavila na všetkých vtipoch a odkazoch na pop kultúru, zanechalo to vo mne skvelý pocit a neľutujem. Obzvlášť oceňujem záverečné titulky, ktoré tiež dostali vlastnú pieseň. 90% ()

HenryIvan

Ja neviem. Celé to nedáva zmysel. Viem, že to je celé založené práve na tom a máme to brať s rezervou ako aj jednotku, ale všetke tie super gliter premeny a rošády s legom predsa nemôžu nahradiť čo i len kúsok logiky. Pohybujú sa postavičky vlastnou vôľou alebo ich posúvajú deti ?? Zdá sa, že oboje. No a ani ten záverečný plot twist nebol nijak extra. Sklamanie ?? Nie, podobne PG 7 ako jednotka, čiže sme sa nikam neposunuli, ale ani sme nemohli potom byť nemilo prekvapení. Hlavné plusy, celkom cool záverečná pieseň no a samozrejme Chris Pratt ( boy, did he deliver ?? :D ). ()

Kingjiri

Asi nepřekvapí, že se jede na stejný vlně jako minule, takže o vtípky, hlášky nebo různý popkulturní odkazy neni nouze (Bruce Willis nebo narážky na komixový bijáky byly super). Jen je paradoxně těch nápadů tolik, že neni moc prostoru z nich vyždímat většinu jejich potenciálu (např. zamilovanej Batman nebo plánování svatby). Ačkoliv nejsem příznivce zpívání písniček v bijácích, tentokrát musim říct, že se zdejší songy opravdu dokázaly dostat pod kůží, jak byly boží. Za soundtrack, nápady a dostatek povedenejch vtípků čtvrtá jistá hvězda. ()

bararich8

Naprostá digitální a barevná šílenost, ale fakt boží. Opět tuny hlášek a odkazů na kdeco. Občas z toho ta infantilnost a růžovost stříká až moc, ale jednou za čas se to přežít dá. 4* ()

Sala1

Pri hodnotení tohto filmu treba brať do úvahy v prvom rade pravidlá a základné prvky s ktorými film pracuje a ktoré vytvárajú koncept filmov ako takých. Tvorcovia sa absolútne spoliehajú na znalosť predchádzajúceho filmu a od začiatku servírujú nové dobrodružstvo v novom svete s novými postavami, čo všetko vytvára záujem o snímku. Kadencia vtipov, akcie a energia filmu sú hlavnými devízami a opäť treba počítať s tým, že popri zachraňovaní sveta si vypočujeme vtipnú hlášku padajúceho Lincolna alebo nájdeme vo ventilácii známeho hrdinu. Film si dovoľuje vytvoriť opäť jeden zaujímavý zvrat, ktorý súvisí aj so zrušením štvrtej steny v závere predchádzajúceho filmu. Tieto dve dejové linky sa prelínajú až do prekvapivého záveru, ktorý si pochvaľujem, na druhej strane však pre mladšieho diváka môže pôsobiť mätúco a po skúsenosti z kina aj pôsobí. Napriek tomu že je snímka rámcovaná jasnou výpoveďou, si myslím, že film pre najmladšieho diváka nie je. Ďalším veľkým plusom sú nové postavy - zvlášť Rex a kráľovná Dupla. Autori im zverili zásadné kľúčové rozhodnutia v deji a urobili z nich tak základných hýbateľov, keďže Emmet ako taký, je v zásade postava s jednou dimenziou. Naozaj zaujímavú linku tú má napríklad aj Batman, čo by som po jeho sólovom filme ani veľmi nečakal. Či je všetko úžasné, je na vás, autorom sa však podľa mňa zatiaľ úspešne darí držať latku nastavenú prvým dielom a naďalej pokračovať v inteligentnej práci s ňou. Viac tu: https://youtu.be/HA4K8HCpnRg ()

Maximilianus

Možno menej inovatívne a originálne ako prvý diel, ale pre mňa zaujímavejšie a vyspelejšie. Viac ma bavili odkazy na iné filmové svety, DC/Marvel univerum a ak beriem do úvahy, že všetko to akože vymysleli deti, tak fakt dobrá zápletka a rozuzlenie. 7,2/10. ()

Likan7

Plno narážek, odkazů, je to celé hlasité, rychlé, barevné, DUPLO je parádně roztomilé, ale nemůžu se zbavit dojmu, že tomu chybí duše. Jednička byla jako blesk z čistého nebe, potom začalo vznikat plno dalších malých ptákovin ze světa Lego a trh se tím trochu nasytil. K tomu si prostě myslím, že přijít s pokračováním po pěti letech je hodně, neměl jsem chuť si osvěžit jedničku a trvalo mi to, než jsem se do dvojky zase dostal. Děti budou ale vřískat nadšením, Batman si krade celý film pro sebe a dospělý to přežijí, občas se zasmějí a nikoho to nenaštve, takže cíl vlastně splněn. ()

E lan

Inteligentní chytrý animák mě vždy dostane. Výborně jsem se bavil a překonal tak vlastní nepochopitelný blok k těmto filmům i přesto, že mi o nich mnoho lidí už básnilo. Jdu sehnat další!!! ()

ing.man

Slabší než jednička, ale pořád dobrý. Stačí když si uberete tak o dva roky méně na brýlích, které jste měli nasazené u prvního dílu. ()

RAFT

A nmáme tu pokračování LEGO® příběh 2 dalo by se říct že, animák je daleko lepší než lego Batman film ale ,lepší než lego příběh ,tak to ne.Sranda tu a tam je ,Bruce Willis nezklamal jako figurka do lega dobrý.Pokračování bych klidně dal akorát by ji museli natočit režiséři prvního dílu.Za mě 75% víc ne. ()

Dampfer

Dyť já si ve sklepě taky stavím město! A když máte trochu větší věkový rozdíl s nejmladším sourozencem (naštěstí to v tomto případě není setra! :D), sem tam z vašich dokonale propracovaných kreací něco zmizí do země "Za dveřmi a schodištěm". Už jen litanie Hustěnky nad tím, že mohli všechno znovu vybudovat na tisíckrát a ONI se vždy vrátili, mne navnadila na to, že duch jedničky se neztratil a bude to jízda. Byla. Barevná magořina, odkazy na filmy, licence a série Lega ("Marvel nám nebere telefon!"), na jedničku samotnou, mix zábavy a (I !!!) vážných momentů. Ony i ty "otravné"písničky nebyly vůbec otravné (zní to divně, jenže vám jednoduše posouvaly děj). Propojení dimenze DUPLO a FRIENDS fungovalo na 101%, a i přes doslovnost některých vtipů nemohu být nespokojen. Navíc, když jste AFOLák (dospělý Lego fanda= magor), který vyrůstal ve válce s "mladšími" a "Úložný box" byl vážná a reálná hrozba, nemůžu jinak něž za plnou palbu. A narážky samotného scénáře na "skřípot" reálné a fantaskní lego roviny tenhle rozpor dokonale smázly. Fanouškovský sen a další utracené prachy v Pompu vedle kina. ()

dkas

Pořád super jízda, s extra porcí odkazů na jiné filmy, kde se zabaví dospělí. Děti se zase baví na jiných místech, takže spokojenost. Trochu tomu chyběl moment překvapení, ale ten se asi čekat už nedal. Bruce Willis fakt pobavil :-) ()

Jason Momoa namluví sněhuláka

Jason Momoa namluví sněhuláka

02.07.2020

Jason Momoa patří k těm typům herců, jejichž tělo a tvář jsou natolik specifické, že logicky bude obsazován spíš do hraných rolí než těch dabérských. To samozřejmě neznamená, že by se s dabingem… (viac)

LEGO našlo nový domov

LEGO našlo nový domov

21.12.2019

Přestože série LEGO filmů odstartovala pod hlavičkou studia Warner Bros., společnost LEGO Group nyní hledá nový domov, který se jí nejspíš už dokonce i podařilo vyjednat. Série animovaných filmů… (viac)

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům

25.02.2019

23 Jump Street je na cestě

23 Jump Street je na cestě

10.09.2014

Pokud jste viděli letošní akční komedii 22 Jump Street (ano, šlo o druhý díl 21 Jump Street), dobře víte, že by neměla mít pokračování. Phil Lord a Chris Miller (Zataženo, občas trakaře, Lego příběh)… (viac)