Po povrchu Mesiaca sa prešlo dvanásť ľudí. Bezodnou prázdnotou medzi vežami Svetového obchodného centra však prešiel len jediný človek a už viac to nikto ďalší nezopakuje. Philippe Petit (Joseph Gordon-Levitt) sa vďaka tréningu a radám svojho mentora Papa Rudyho (Ben Kingsley) a pomoci tímu svojráznych dobrodruhov, odhodlal na nemožné. Prekonal obrovské komplikácie a aj napriek nezhodám, zrade a množstvu situácií, v ktorých išlo doslova o život, sa mu podarilo vymyslieť a zrealizovať šialený plán. (TV Markíza)

VenDulin85

Neměla jsem žádná očekávání, ani jsem je nestihla mít, protože jsem se o návštěvě třiDé kina dozvěděla pár hodin předem. Možná i díky tomu jsem opravdu nadšená, za což můžou pánové Zemeckis, Silvestri a Gordon Levitt. Poslední zmiňovaný ušel za tu dobu, co ho vídám na plátně, opravdu dlouhou cestu, která ho dovedla až do závratných výšin na lano. Byla jsem napnutá jak špagát, uchvácená nádhernými záběry a já vím, že se tu dá vytknout spousta věcí, které tu ostatní určitě s gustem a znalecky proberou, ale mě si film získal tou příjemnou francouzskou atmosférou, myšlenkou o snu a taky tím, že jsem tam prostě slyšela tlouct srdce. ()

Stanislaus

Solidně natočený biografický snímek o jednom muži, který se nebál riskovat a posouvat hranice svých možností, aby se mu podařilo takřka nemožné, čímž si splnil svůj dlouholetý sen. Ve filmu je spousta dechberoucích a prostorových scén, takže v kině to byl při 3D projekci nezapomenutelný zážitek. Herecké obsazení bylo sympatické (zejména Gordon-Levitt a Le Bon), scénář byl prošpikovaný trochou té nadsázky a humoru a děj filmu utíkal, takže jsem se nestačil nudit. Zkrátka film, který se určitě vyplatí vidět v kině už jen kvůli tomu pocitu výšky a volnosti v oblacích. ()

Pejpr

Vkusně a profesionálně zvládnutý životopisný film o nejznámějším provazochodci, takový je Muž na laně. Hned na začátku zaujme moc hezký vypravěčský styl s uchulahodícím francouzským přízvukem Gordona-Levitta. Pozornost také upoutá skvělá hudba Alana Silvestriho - Beethoven, francouzské kriminálky 60. let a další motivy jsou v tomto snímku opravdu výrazným aspektem ovlivňující celé hodnocení. Třešničkou na věži je atmosférická, vizuálně i hudebně povedená scéna při samotném přechodu mezi budovami. Samotné poselství "jdi si za svým snem" se obejde bez zbytečných melodramat, na která jsem alergický, a je naopak inspirující a motivující. Muž na laně baví, napíná, ale i jen tak lyricky proplouvá a tohle vše je velmi dobře vyvážené po celou délku filmu. Nejúžasnější na tom celém ale je, že se to fakt stalo. ()

MontyBrogan

No konečne som videl Levitta, Zemeckisa a Silvestriho na lane. Keď som ich svojho času zmeškal v novom bratislavskom Imaxe, už som to potom len odkladal. To vás určite zaujíma. No nič, ja len toľko, že tí ľudia z dola, čo nemali ďalekohľad, čiže drvivá väčšina, museli mať z toho predstavenia hovno. Ináč krásne natočené. Pri Petitovom opakovanom otáčaní sa a pokračovaní v chôdzi, som si spomenul na Forrestove nesmrteľné "A keď už som bol tak ďaleko, povedal som si, že pobežím ešte ďalej." Niektorí filmári proste majú v sebe umelca, ktorý sa časom ani dobou nevytratí. ()

BMW12

Philippe Petit, to byl pořádný blázen, dostat takovýto nápad a ještě k tomu ho uskutečnit a k tomu ještě se po tom laně projít 8x a k tomu se ještě vůbec nebát. Zároveň ale obrovskej frajer, že tohle dokázal, že si splnil svůj velký sen. Já jsem doteď vůbec netušil, že se tohle před cca 40 lety stalo, až teď ve filmu o tom slyším poprvé. Ale pořád tomu nemohu uvěřit, že tohle fakt dokázal, to je úplně že WOW. Jinak film celkově je velice kvalitní, příběh je super a Joseph Gordon-Levitt ve své roli také. ()

poz3n

Zemeckis ani pro tentokrát nezapomněl vyprávět filmovou řečí, nicméně pro všechen ten digi balast je docela náročné tenhle fakt neopomenout. V celém filmu není snad jediný záběr, kterému byste mohli vizuálně důvěřovat, ba naopak jsem si říkal, že to je snad celé od prvního záběru před green screenem. Pokud ne, tak to tak každopádně vypadá. Jestliže jste viděli dokument o stejné události z roku 2008, je vlastně nemožné být dějem jakkoliv překvapen. I navzdory tomu však v závěrečných desítkách minut dokáže Zemeckis úspěšně pracovat s napětím a s divákem si pohrát i vzdor jeho vědomosti. Film je to však stále průměrný, který vyjma toho nevkusného CGI zpracování podkopávají i dementně řešené jazykové čachry. 5/10 ()

hansel97

Estetika filmu tu hodně přebíjí všechno ostatní, což by mě jinak vedlo asi k průměrnému hodnocení, ale tady jsou ty triky a kamera tak dokonale vyvedené, že mě i zážitek u obrazovky počítače ohromoval, nedovedu si představit jak musela The Walk působit v kině ve 3D. Bohužel od pětky mě dělí to, že je velmi tak nějak prázdný. Ano, je to "strhující a působivá podívaná," jak láká plakát nahoře, ovšem kromě Levittovy dosud zřejmě nejlepší role a vizuálu plus opravdu zajímavého příběhu film nemá žádnou větší myšlenku. Každopádně je zajímavě pojat a neskutečně mě bavil. ()

Thomick

REMOVE YOURSELF OFF THE WIRE IMMEDIATELY! Teda, byl jsem si vědom, že mi vejšky nedělají dobře, ale teprve Zemeckis ve mně našel regulérní fóbii. Já se vám na tom laně tak potil a klepal, až jsem při svý zákeřný rýmičce dočista zapomněl smrkat. A to jsem si chvíli pohrával s myšlenkou, že bych tu prubnul Kilimandžáro. Nah. --- Alan Silvestri mi chyběl. Připadalo mi, jako bych ho neslyšel věky. ()

luka4615

Filmová tvorba Roberta Zemeckise mi velmi chyběla. Nikde jinde totiž nenajdete tak procítěnou kameru, která si nádherně pohrává s vizuálem celého filmu. The Walk je tímto Zemeckisovým trademarkem "prolezlý" od začátku až do konce, přičemž je skvěle protkán s fascinujícím příběhem a skvělým Josephem Gordonem-Levittem, který se se svým dokonale zvládnutým francouzským akcentem a pózami perfektně vžil do postavy Phillipa Pettita. Celý film mi krásně utekl, celý film totiž neobsahuje žádná hluchá místa, tudíž si režisér nemusí vypomáhat lacinými berličkami. Zemeckis na ploše čítající 123 minut rozprostřel excelentní filmový a soundtrackový zážitek, ve kterém nám opět předvádí, že pořád patří mezi režisérské špičky. PS: Jediné co mě teď vážně mrzí je fakt, že jsem snímek nestihl ve 3D a na velkém plátně. „People ask me "Why do you risk death?". For me, this is life.“ ()

JASON_X

Líbivé tak silně, až by se z toho nejeden cynik s chutí hnusem pozvracel. Zpočátku se mi neustále draly na jazyk odporné vulgarismy jako "špílbergovština", "svěrákovština"... nebo prostě "zemeckisovština". A Francouzi mezi sebou nadšeně mluvili anglicky, hmmm... Ale na druhou stranu líbivý komediant Petit je mi přeci jen milejší než líbivý mentál Gump, no a pachuť nasládlého kýče poněkud přehlušuje podmanivá vizuální stránka. Nemyslím jen tu závratnou závěrečnou půlhodinku, ale celý tenhle film je prostě hodně hezky udělaný, to musím uznat. A ačkoliv jsem z laskavě-hřejivého konce dostal sviňsky svědivou kopřivku, budu tentokrát v hodnocení objektivní. A ještě jen tak na okraj - i když se nový mrakodrap OWTC Amíkům setsakramentsky povedl, stejně mě mrzí, že místo něho radši nepostavili znovu obě původní staronové věže. ()

Earl_23

Zemeckis je zvláštní režisér. Bezpochyby výtečný, ale zvláštní v tom, že i z tuctových příběhů v dnešní době divácky náročné době dokáže vydolovat ohromně americké filmy, se vším, co americký filmy mají, s tolik národnostním cítěním a hrdostí. A lidi mu to zobou z ruku, včetně mě! Muž na laně je bravurně natočený. Chválabohu, že filmařina dospěla do této fáze, kdy jde natočit už úplně všechno. Měl jsem závratě. ()

becki_tu

Po filmařské stránce opět není Zemeckisovi co vytknout. Jediný můj problém byl v tom, že mi Petitův příběh nepřišel až tak zajímavý a ikdyž jsem o jeho artistickém výkonu předtím nikdy neslyšel, poměrně snadno jsem většinu dějových pasáží předvídal. S tím souvisí možná i zbytečně velkorysá stopáž. Závěrečný přechod mezi budovami WTC byl ovšem dechberoucí. 70% ()

Morholt

Po velice špatném Letu tady Zemeckis potvrdil, že i na něj dolehla senilita. Nejprve donutil Gordon-Levitta používat příšerný francouzský přízvuk a pak ho poslal chodit po laně. Je jedno, jestli to bylo v parku, v cirkuse nebo mezi věžemi WTC, pořád to bylo jen zas*aný chození po laně. Nic víc. Možná by se slušelo dodat "ale ani nic míň", jenže po tomhle mám pocit, že nic míň není. Je škoda, že to ručníkáři do Dvojčat nenapálili o třicet let dřív. Filmovému světu by to určitě prospělo. 10% ()

oLí

No prosim, ale tohle ve 3D, ta posledni pulhodina, ty kravo!! propotil sem dve tricka, jako na to, ze je to vo tom, jak nekdo stoji na lane a dela na nem ruzny piskuntalie, je to bomba... delalo se mi fakt soufl, 7.5/10 jedna * za libovy 3D. ()

seale

Ke konci jsem se mírně orosila potem a srdce bubnovalo. Buď to byla závrať (3D projekce), anebo reakce na dobře odvedenou filmovou práci a na mimořádný příběh blázna, který překonal sám sebe, gravitaci, městské zákony a dostmožná ve své době i světový rekord. ()

Handle

Celkem fajn podívaná s nádherným soundtrackem. Ale od filmu jsem prostě očekával trochu víc, byl to "jen" lehký nadprůměr. 3,5* ()

jerry12

90%. Petitův příběh mě nenechával chladným ani předtím, než jsem měl možnost vidět ho v podání týmu Zemeckis/Gordon-Levitt/Silvestri. Jestli má něco obrovskou sílu zhmotnit emoce spojené s vyprávěním příběhu jakéhokoliv ražení, je to audiovizuální tvorba, protože dokáže zprostředkovat obrazem a zvukem story nejvěrněji připomínající realitu, a to jak z úhlu autentičnosti, tak emocí. Záměrně jsem na začátku jmenoval tři ústřední články tohoto úchvatně emocionálního snímku, protože právě ony tři lidské kapacity z něj tvoří prostředek, který se mi stal nekonečnou studnicí životní síly a motivace. Úchvatná režie Roberta Zemeckise, jehož osobitý styl dokáže vykřesat z každé byť zdánlivě obyčejné situace maximum šťávy a emocí. Skvělý Gordon-Levitt, jehož kvality mě dosud neznámo proč míjely, ale v roli Petita jako by byl nějakým unikátním způsobem harmonicky sladěn s charakterem provazochodce. A nakonec Alan Silvestri, jehož exkluzivní hudba skvěle zrežírovaným a zahraným okamžikům dodává život, podobně jako zdroj elektřiny nabíjí žárovku nekonečnou energií. A v pozadí toho všeho jeden z nejúžasnějších uměleckých počinů 20.století, jehož neuvěřitelná síla mě nabíjí chutí do života a donutila mě v kině zatlačit nejednu slzu dojetím z toho, že jsem svědkem skoro jakoby skutečného příběhu, tady a teď, v přítomnosti, kde jsem doufal, že ta chvíle nikdy neskončí. To jsou vzájemná spojení, která vytváří chemickou reakci srovnatelnou s náhlým návalem nadměrné hladiny serotoninu, a když se k tomu přidá ta temná a zároveň velice citlivě a skromně interpretovaná stránka v podobě budov, které byly pro účely filmu skoro symbolicky obnoveny, jako by se na chvíli vrátila historie a dotkla se mě znovu ta silná tragédie, která změnila svět. A toho být svědkem - možná naposledy - bylo úžasné. Precizní práce se vším všudy, jíž kazí snad jen zbytečně natahovaný úvod, který ale dostatečně posloužil jako sžití s postavami pro další průběh děje, jehož vypravěčskou strukturu doplňuje kreativně zvolený výběr vypravěčovy lokace (Socha Svobody) namísto obyčejného bezduchého voiceoveru. Krásná, řemeslně dokonalá pocta Světovému obchodnímu centru, Philippu Petitovi a donebevolající životní odvaze a kuráži, která bere dech. A navzdory očekáváním jsem velice rád, že se tentokrát Zemeckis vyvaroval zbytečnému patosu a soustředil se pouze na to, co v celých 123 minutách filmu dominuje - na jeden neobyčejný čin, který zůstane do historie zapsán tučným písmem jako něco, co už se nikdy nikomu (bohužel) nepodaří. ()

Lacike

Film plny nadsenia ale ja nadseny nie som. Cesta ktoru absolvuje hlavny hrdina ku svojmu pôsobivemu kusku mi nepripadala prilis zaujimava a ani strhujuca. Proste tuctovy zivotopis, ktory vybocuje iba tym, ze hlavny hrdina je plny nadsenia do urcitej miery dokaze nadsenie preniest aj na divaka. Dost to ale kazi otravny Levittov prizvuk. Obcas som mal pocit, ze pozeram nejaku trapnu komediu. No ale hlavnym bonbonikom je samotny vystup medzi budovami. Predvedie slusne divadlo, ale dost to kazi vedomie, ze to bolo natocene v studiu a vsetko naokolo su len sice pekne ale stale dost ocividne triky. Takze pocit obdivu alebo napätia ci spadne som nezazil. Len pocit takej prijemnej ale dost jednoduchej zabavy. Co je priznacne pre cely film. Je prilis jednoduchy. Takze Robertov comeback sa stale nekona. 5/10. ()

ScarPoul

Veľmi krásny príbeh. A veľmi svieže aj v rámci Zemeckisovej tvorby. Levit uveriteľný aj napriek neustálemu Francuzskemu prízvuku. Prvá časť pôsobí čarovne rozprávkovo ako keby som pozeral nejaký fantastický príbeh o niečom neuveriteľnom. Pritom je to neuveriteľný skutočný príbeh. Posledných 40 minút aka realizáciu plánu – je potom dychberúcim záznamom jedného veľkého sna. Silvestriho hudba do toho nádherne rezonuje. Soundtrack povinnosťou. Už veľmi dlho som necítil taký úžas a napätie ako pri finálnej scéne. A aj dozvuky majú v sebe neuveriteľné čaro. Jeden z tých filmom na ktoré sa dať pozerať stále a stále a nestratia nič so svojej krásy a úprimnosti. Veľmi príjemné prekvapenie. Hlavná kráska je úžasne čarovná. A veľmi dobrá postava pre Kingsleyho. ()

Silence

Mohla to snadno být pouze další oscarově útrpná životopisná tříhodinovka, to ale naštěstí Zemeckis nezamýšlel a předkládá osvěžujícím způsobem vyprávěnou, příjemně odlehčenou a zábavnou pohádku o nejdůležitějším období života jednoho člověka. Takové vyleštěné best of ze skutečné biografie. K dispozici měl tentokrát vedle přesných herců a kreativity i kvalitní scénář a přestože se samotný děj odehrává více ve vzduchu, Zemeckis stojí pevně nohama na zemi. Výsledný počin je pak seběvedomým a vyváženým filmem, který na chvíli zavrávorá jen těsně před koncem, kdy se v oblacích až přespříliš opájí sám sebou. Přestože myslím, že na velkém plátně nebude dojem o nic horší ani ve 2D verzi, musím podotknout, že The Walk patří k těm jehlám, které se tu a tam objeví v té obří kupě filmů disponující 3D verzí, z nichž v naprosté většině případů jde o zbytečnou či nekvalitní konverzi z kategorie "Dva měsíce před premiérou jsme se tedy rozhodli, že z toho uděláme 3D." V tomto případě je 3D (viděno v IMAXu) opravdu přidanou hodnotou a i z práce s kamerou a z nápadů zakomponovaných do vyprávění je vidět, že již od počátku byl snímek ve třech rozměrech koncipován. Oči v brýlích tak nejsou zbytečně zatěžovány a mohou si dostatečně užít jak jemnou plasticitu během dialogů, pravidelně dávkovanou prostorovou hravost, tak znásobenou působivost záběrů především ve druhé polovině filmu. Spokojenost. 8.5/10 ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Legendární Robert Zemeckis (Návrat do budoucnosti, Forrest Gump) se po Vánoční koledě konečně vrátil k hraným filmům. Jeho nová dramata Let, Muž na laně a Spojenci se (alespoň v Česku) dočkala velmi… (viac)

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádájí od 10. do 16. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2015 za jednotné… (viac)

Eastwood točí další hit

Eastwood točí další hit

01.10.2015

Clint Eastwood už se před kamerou moc neukazuje, za ní ale rozhodně neotálí. Hudební životopis Jersey Boys sice prošuměl, Americký sniper se ale stal nejvýdělečnějším filmem jeho kariéry a přihrál… (viac)