Keď je manažér milionárskeho investičného fondu James King (Will Ferrell) zadržaný za podvod a odsúdený na desať rokov vo väzení s maximálnym stupňom stráženia, poskytne mu sudca tridsať dní na to, aby si mohol dať do poriadku svoje záležitosti. Zúfalý James sa obráti na Darnella Lewisa (Kevin Hart), aby ho pripravil na život za mrežami. Lenže je v tom háčik. James si totiž myslí, že Darnell je bývalý kriminálnik, Darnell je však len tvrdo pracujúci živnostník, ktorý nikdy nedostal ani pokutu za zlé parkovanie, nieto ešte aby niekedy skončil vo väzení. Napriek tomu obaja robia všetko pre to, aby sa z Jamesa stal "tvrďas", a počas tejto prípravy zisťujú, ako sa v mnohých veciach mýlili - vrátane názoru jeden na druhého. (TV Markíza)

HorrFi

Pohodová komedie kde Will Ferrel hraje prvotřídního poseru a Kevin Hart na tom neni o moc líp.. když je někdo černoch tak to ještě neznamená, že to je tvrďák a zločinec.. zasmál jsem se a na oddech to bylo ideální.. Will Ferrell se na tu roli skvěle hodil.. ()

Deyw

Klasicka ferellovka..videl sem to kdysi normalne origo..vcera davali v tv a ten dabing to je neco strasnyho..hart uplne ztatil vtip..nesmysl..ale je to klasika..na jedno zabaveni idealni..jinak nic.. ()

Doudis19

Osobně se mi více zamlouvá přepálenější Ten Největší s Davidem Carradinem. Ať už humorem, tak obsazením. Kdyby tu nebyl žiďák Ferrell, jednalo by se snad i o čerňošskou komedii :-(. Druhou hvězdu za rostomilou hvězdičku Alison Brie! ()

Triple H

Klasický Ferrell a klasický Hart. Prvého mám rád a miestami pobaví, druhý mi väčšinu filmu lezie na nervy. Je inak sranda, že Hart dokáže byť v rozhovoroch celkom sympatický a vtipný, ale vo väčšine svojich filmov je príjemný asi ako škrabanie vidličkou po školskej tabuli. ()

chelseaman22

Pobavení hodný nářez, jež kvalitu vynahrazuje nevšedními manýry v podání Willa Ferrella. Jsi černý afroameričan, a za svou kariéru jsi neseděl v lochu, kde by tě penetrovali jiní spoluvězni? Tak to asi nejsi pure černoch, more! A pokud jsi opravdu bohatý, tak si najdi svého černocha, jež ti vilu včetně pozemku překope na loch a příprava může začít! 65% ()

tatanapope

I když běžně herce Willa Ferrella opravdu moc nemusím, musím uznat, že toho blba zahrál relativně slušně, i když...možná to ani nemusí hrát, tohohle pocitu se nemůžu zbavit. Linka filmu překvapivá moc nebyla a dalo se předvídat tak neak všechno, ale relativně slušně to bavilo, žádný nucený humor a nebylo toho ani moc ani málo, taková příjemná pohodovka na večer. ()

Jizni Tlapa

"neojebe-li tě Jůlie, ojebu Julií já"….....Ferrell jde zase na dřeň a škatulkuje tuhle mukl jízdu do krabičky"úchyláren".. Tohle je přesně jeho žánr a když tančí v rytmu Capoeiry, dementně čumí, vystrkuje chlupatý dekolt včetně odhalené řiti, dokazuje, že je to kudrnatý blondýno ùchyl na pravém místě!!! Na Ferrella třeba speciální náturu, což zdejší maestros csfsfdos zřejmě nejsou! ()

ywo666

Dosť slabé, pár vtipov tam je. Pár krát sa pousmejete. Ale inak žiadne terno. Dej je celkom zaujímavý na pomery blbej komédie ale ústredná dvojka ma nebrala. Ferrell sa tu iba zhovaďuje a ukazuje riť. Hartovi som mal chuť vopchať do papule banán nech je konečne ticho. Pre všetky choré mozgy, myslel som ovocie. Vidím, že to má 58% a príde mi to tak akurát. ()

venison

I přes obsazení antisympaťáka Willa Ferrella to nebylo tak strašné, jak jsem původně očekávala.. Občas jsem se i zasmála.. Hodně odpočinková a ne zas tak crazy komedie.. ;-) ()

hroubek

Hned první věc, na kterou jsem si při sledování vzpomněl bylo, že to vypadá jako komedie Ten Největší, kterou spoustu lidí zná jako Big Stan. Filmy mají podobnou zápletku a ze začátku jsou si dost podobný, ale pak se dost oba rozcházejí. Nechci tvrdit, že Get Hard je nějaká fakt inteligentní podívaná, ale rozhodně má dost do sebe a spoustu věcí není jen pro okrasu a ta její hrubozrnnost nebo zjednodušené vykreslení černošský gangů, věznic, gayů či bílých nacistů má taky něco do sebe. Get Hard profiluje jako komedie, ale v určitých momentech nelze nevidět přesah, který tam je jako například jeden ze tří černochů má záznam v rejstříku či různé stereotypy. Etan Cohen jako režisér je dobrý a má řemeslo v malíku a nechybí mu komediální timing, o to více zamrzí, že si trochu více nepohrál s postavy a s příběhem. Will Ferrell je tady hodně dobrý a fakt mně bavilo sledovat jak se snaží ze sebe udělat tvrďáka a mluvit drsně. Kevin Hart je tady výborný a ukazuje proč je tak populární, stačí k to jedna scéna, kde si střídavě hraje na tři postavy a to skoro celé v jednom záběru. Hodně mě mrzelo, že Alison Brie nemá větší roli, jelikož je prostě nádherná a ta jedna její scéna mě zvedla tep hodně vysoko a taky protože má dost zkušeností z Community. Scény a gagy jsou dost vtipné a jak už jsem psal občas jím nechybí ani přesah. Get Hard není dokonalá komedie, ale já jsem se u ní dost dobře pobavil a to mě bohatě stačilo. ()

zdenny

Pokus o napodobení výtečného "Big Stan" jenže s blbými herci. Navíc, aby to nebyla taková napodobenina, se celkový děj vyvíjel jiným směrem, ale jakým, to ani nevím, poněvadž jsem u toho sladce usnul. ()

VanTom

Will Ferrell ve své typické poloze natvrdlého nekňuby/hovada překvapivě bavil míň, než ukecaný, ovšem jakž takž normální Kevin Hart, který se ječivě pitvořit začal až v přiblblém závěru. Námět "vytrénování zhýčkaného změkčilce na přežití nejtužšího vězení" vypadal zajímavě a cosi jako zápletku s obviněním nevinného ze zpronevěry 2/3 času zdařile ignoroval (což bylo úplně jedno), nicméně i přes pár dobrých či dokonce výborných vtipů převažovala vulgární trapnost. ()

Dagoussek odpad!

Komedie, u které jsem nezasmála, nudila se a pak usínala.... James King (Will Ferrell )je nesympatický, nudný, hloupý, že mu přeji ve vězení úplně vše nejhorší. Nic tady nezachránilo. ()

Hollohlaway

Měkká slabota. Buď to víc šílenější, nebo víc propracovat. Takhle jednotlivé gagy a fóry vyšuměly, zasmál sem se párkrát. Promrhaná příležitost pro větší jízdu, takhle odlišná hlavní dvojka měla na víc. ()

herr_carter

"Fuck! Fuck someone! Fuck a tit! Fuck a tit hard !!...........komedie, která celkem pobaví a rozhodně neurazí, po Zprávařovi zase jeden film, který je prostě ušitý Ferrellovi na míru a bláznivý a uječený Hart to celé jenom zvýrazňuje a podtrhuje.................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Firebug

Přesně to, co se dalo od Harta a hlavně Ferrella (jehož filmy jedou stále podle stejného mustru) čekat. Těžce se to ale z pohledu fanouška vyčítá, protože Ferrellovi ty arogantní pičusové otlapkávající žhavé krásky (Alison Brie! Miluji Alison Brie!), kteří zákonitě musí spadnout na samotné dno (aby bylo proč hystericky brečet :-), prostě neskutečně padnou a bez nich už by to ani nebyla klasická "Ferrellovka". Hart za svým parťákem nezaostává a společně tvoří sympatické duo, jež svým charismatem utáhne i ty slabší chvilky. Výsledkem je vylízaná zábavná komedie za 3* a kousek... ______p.p.č.: Dost potěšil návrat právníka Fishe (Ally McBeal) a Alison Brie! Už jsem říkal, že ji miluji? ()

sedm.1

Get Hard je blbost, trapnost a nuda. Tak, to jsem to tomu ale nandal, co? Ale vážně, já jsem se touto komedií upřímně protrápil, neboť na mě působila vážně tupohlavě. V žádném případě mi nevadí humor švihlý, fekální, ani vulgární, ale musí i v těch nejhraničnějších momentech dávat nějaký smysl a především musí fungovat, což se zde ovšem vůbec nedělo. Veškeré fóry pramení buď z otravného a přehnaně praštěného chování dvou ústředních kašpárků, kdy mě navíc jednak ona celosvětová „hartmanie“ vyloženě minula a jednak pohled na stále se omílající ksichty přestárlého Ferrella také nepřijdou už jako zrovna nějaká výhra, anebo z nezáživně na sebe našroubovaných scének, které pak ve výsledku tvoří jednu z nejodfláknutějších zápletek, co si pamatuji. Neoriginální, nenápaditá, naivní a hloupá. Všichni se tam jinak neustále chovají jako retardi, film navíc nemá vůbec spád, záživné dialogy a neustálé vzájemné pošťuchování Harta s Ferrellem nemá pak vůbec šťávu a nefunguje mezi nimi ani potřebná chemie, no a ten ultrainfantilní konec, ten to už jen podtrhl. Prostě se tu nepovedlo nic, mě za celý film cukly asi dvakrát koutky úst, což na odvázanou komedii vážně není příliš, spíš jsem se cítil při „řádění“ té „veselé“ dvojky až trapně, takže zkrátka tenhle úlet se opravdu nepovedl, a já se prostě u toho ani trochu nebavil. ()

Shakespearovská rivalita po ferrellovsku

Shakespearovská rivalita po ferrellovsku

02.12.2014

Will Ferrell se naposledy objevil ve dvojce Zprávaře a příště ho uvidíme v komedii Get Hard, kde si zahraje milionáře, který se svědomitě chystá na pobyt v base. Na cestě pak má i ztřeštěné… (viac)