dO_od

// Začalo to výborně, první epizody patří k tomu nejlepšímu, co s Rickem a Mortym vůbec vzniklo. Jenže v druhé půlce tomu došla šťáva, a finále bylo vyloženě odfláknuté. A to platí jak pro Rickův backstory (nejgeneričtější flashbacková smršť, jakou jsem v tom seriálu viděl), tak pokračování linky se zlým Mortym. Místy to na mě působilo jako lazy writing, který už nebaví ani samotné tvůrce. Jestli je to tak, tak by možná bylo lepší skončit na jakž takž dobré úrovni, než to mrvit dalšíma pěti sezónama. 7/10 ()

Eliott

Nevyvážená pátá série již na mě působí, jakoby se tvůrci úplně vyšťavili a vůbec netuší co vymyslet příště. Série odstartovala ve vší dokonalosti a po podprůměrné 4 sérii, jsem se radoval, že se vrací zpátky ke kořenům. Brzy se však projeví značné zoufalství ve kterém se jednotlivé epizody plácají až příliš dlouho. Jedná se především o epizody bez emocí postavené na jediném vtipu a nebo si příliš libují v propracovaných akčních scénách, ale mimo to jsou zcela prázdné. Nepříliš vtipnou ani inteligentní všehochuť nakonec vyžehlí až závěrečné dvě až tři epizody, které jsou mnohem procítěnější, nápadité a vůbec tvoří perfektní parodii na celou řadu věcí. PS: Od prvních tří sérií to však má stále daleko. 70% ()

Davies182

Stále platí to samé tj. že žádný jiný seriál (ať už hraný či animovaný) nehýří tolika cáklými nápady, hláškami a situacemi ani v celé sérii, natož pak jediné epizodě, jako právě bombastický Rick a Morty. Obávám se, že to budu bezmezně milovat až do stopětadevadesáté řady a ještě dál. [HBO GO] ()

Necrotongue

Asi jsem pro tvůrce seriálu tím pravým spokojeným konzumentem, protože jsem zatím s jeho vývojem vcelku spokojen a drobné nedokonalosti zatím docela zvládám přecházet. Jistě, některé epizody nedisponovaly vlastně žádným hodnotným obsahem, který by měl vztah k hlavnímu příběhu, ale já tyto díly využívám k tomu, abych vypnul nadbytečné mozkové funkce, uvádím se do téměř vegetativního stavu a užívám si kdejakou nekorektnost. / Poučení: Jiné dimenze jsou skvělým prostorem pro odreagování. ()

mm13

8 epizód som sa pohodlne váľal pred obrazovkou. Síce plne spokojný, ale predsa len (kdesi na pozadí) sa pohrávajúci s úvahami, či to som už vo svete Ricka a Mortyho taký udomácnený alebo či nebodaj autori nevymäkli, nespohodlneli... lenže po pár dňoch nastúpili 9. a 10. epizóda a ja som (spohodlnený) to rozprávačské tsunami nápadov, zvratov a neriedených emócií ledva vykryl! Nádhera, bolo to skoro ako po prvýkrát... ()

ScarPoul

Nápadov je stále veľa a niektoré diely majú tú typickú WTF prímes, ktorú mám na tomto seriály rád. Bohužiaľ to ale má aj pár dielov, ktoré mi v rámci budovania celého Rick a Morty univerza až tak nesedeli. To ale neznamená, že posledné dva diely neboli chuťovky. Celkom by ma zaujímalo, ako by to vyzeralo, keby celá séria riešila jednu zápletku ( ako to kedysi spravili aj v South Parku). 5.séria 80% ()

BrooksW.Here

"I don't understand." "He's only one man!" "With the power of a thousand crows!" _____________ Piatou sériou Rick a Morty našli svoje nové dno... Stále viac epizód prestáva dávať zmysel, často sa mi stávalo, že som si ani len nestihol všimnúť, o čom bol príbeh (tvorcovia šponovali niektoré nápady do absolútnych extrémov a tým pádom u mňa strácali na prehľadnosti) a veľká časť zápletiek mi prišla prvoplánová a miestami až odfláknutá... Naozaj ma to mrzí, ale iba jedna jediná epizóda ma dokázala ohromiť natoľko, aby som jej udelil plnú paľbu – tým mám na mysli úvodnú epizódu, ktorej nechýbali premyslené vtipy a ZMYSLUPLNÝ príbeh. A potom kvalita už iba klesala... Epizódy o klonoch a ekológii boli ešte celkom fajn a aspoň trochu sa podobali na staršie série tohto seriálu, ale po nich prišla pätica naozaj (aspoň pre mňa) nepochopiteľných alebo nesmierne hlúpych a nezmyselných častí. Výrazné zlepšenie prišlo až vďaka vtáčej epizóde, ktorá mi nesmierne pripomínala prvé série tohto seriálu a konečne som mal aspoň trochu pocit, že Rick a Morty sa opäť vracajú do starých koľají... A finále, to bolo celkom priemerné, ale pekne ho zachránila bezchybná flashbacková pasáž. Aby som to zhrnul, piata séria tejto sci-fi bláznoviny je zo všetkých zatiaľ najslabšia, naozaj som dúfal, že jej nakoniec budem môcť dať aspoň o jednu hviezdu viac, ale nedalo sa a preto dávam tejto sérii iba 6/10... Dúfam, že v šiestej sérii sa tvorcovia poučia zo svojich chýb a Rick a Morty sa vrátia naspäť do starých koľají, ale bojím sa, že sa tak nestane... Verím, že sa mýlim... _____________ "Okay. I guess things really are just going right back to how they were." ()

Bordoshut

Vůbec nechápu, jak mohl Rick a Morty tak klesnout. O čem proboha tahle série je? Jestli jste ji dokoukali a právě o tom přemýšlíte, tak vám to rád sdělím: o hovně. Zdá se mi to absurdní. Ten seriál jsem miloval, smál jsem se u něj, prožíval to, s radostí poznával lore..., ale teď? Vlastně jsem se během celé 5. řady sotva zasmál. Chybí tomu šťáva. Pointy nejsou vtipné. Zápletky nejsou vtipné. Vtipy nejsou vtipné. A děj to nemá. Tak mi probůh řekněte, co na tom všichni pořád vidí. Vesměs to už je jen chabá snaha vytvořit něco rádoby vtipného, tvůrci se vlastně tak nasílu snaží být vtipní, až je to neuvěřitelně trapné, ale ani v té trapnosti to není směšné. Celé to působí hrozně zbytečně, v podstatě tady už vůbec nejde o bezskrupulózního krutopřísného dědu Ricka, který všechny přechytračí a využívá svého hloupého submisivního vnuka a do toho se mu plete rodina a různé galaktické potvůrky, tady prostě přijde nějaká potvora, Rick s Mortym ji nějak vyřeší a díl je u konec. Dřív alespoň různé vesmírné vynálezy dávaly smysl, ale tady? Převtělování se do krocanů? Bojové lítající umělotiny pro celou rodinku? To je bullshit. To samé platí o těch závěrečných rádoby filozofických promluvách tvůrců o dané epizodě a její rozpitvávání – proboha proč. Celé to působí hrozně trapně, protože vlastně vůbec není co rozpitvávat, o čem se bavit, nálady postav se mění dle epizody, jak se tvůrci zrovna rozhodnou, aby se jim o tom pak dobře filozofovalo. Také mi už pěkně začíná lézt na nervy to, jak musí každý díl mít v názvu slovo Rick nebo Morty. K ničemu to není, není to už ani vtipné, akorát to znemožňuje nějakou orientaci v sérii podle názvu, protože tohle ve vás nevytvoří žádnou asociaci. Tedy... ne že by bylo v čem se snažit orientovat. Největší dýku do zad nám tvůrci dají v předposledním dílu. Zčistajasna Mortymu přeskočí a začne chtít být samostatný? Proboha tohle musí mít nástin, když chcete změnit charakter postavy, který byl stejný napříč sériemi, takřka považován za stabilní. Jenomže to by se taky v předchozích dílech muselo něco dít, ne si jen jezdit na projížďky za potvůrkami. Ach, Bože. To ani nekomentuju Rickův doslova úlet s vránami. Co je proboha tohle za blbost? To má být jakože vtipné? Ne, vážně, měl jsem se tomu zasmát? Nenechte se vysmát. Rick je nejchytřejší člověk planety, blá, blá, blá. Neexistuje jediný důvod proč by se měl vydat na cestu samuraje a putovat se dvěma vránami v nějakém švihlém outfitu. Rick má ve zvyku si pořádně užívat života, mnohdy na úkor jiných. Neříkám, že se nemohl změnit, jenomže to by zase museli tvůrci pořádně rozpracovat, takhle to prostě nedává smysl. Poslední díl o zlém Mortym z citadely se objevil stejně zničehonic, jako Ježíš zmizel z kříže. Nicméně jsem rád za těch pár prostřihů na Rickův minulý život (byť k smrti nudných, bez šťávy), protože už jsem si ani nebyl jistý, jestli sledujeme stále toho stejného Ricka Sancheze jako v 1. řadě. Za mě měl prostě Rick a Morty skončit odpálením citadely a byl by to jeden z mých nejoblíbenějších seriálů vůbec. Tak bychom jako diváci zůstali ve fázi, kdy bychom si přáli dostat z tohoto světa ještě něco víc, mnozí by po tom dokonce bažili. Ovšem z nějakého důvodu bohužel tvůrci odmítají vidět, že divák, který chce víc, je spokojenější než divák, který už toho má až nad hlavu. Já se právě teď cítím tak, že jestli mi Ricka a Mortyho nacpete do těla chřtánem, vylezou ze mě řití. Eric Cartman by vám pravděpodobně řekl, že to funguje i obráceně. O tom já nic nevím a nemám v plánu to zkoušet. Ricka a Mortyho do sebe cpát drahnou chvíli nebudu, dám si od nich oraz a možná si pak někdy bez předsudků pustím 6. řadu. Někdy je míň víc. () (menej) (viac)

MajklCZsk

Nejlepší série, která kdy v rámci Ricka a Mortyho vznikla. Smršť nápadů, kreativních kotrmelců, které rozvíjí vcelku náhodné generování seriálu. Vidíte, že i po pěti sériích se tvůrci kreativity drží a napadá je, co mají ještě za další techniky a mimozemské druhý vymyslet. Závěr seriálu beru za scenáristickou krásu a nejlepší animaci v rámci televizních seriálů. Naprosto jednoduchá a zároveň edgy. ()

UhLee

5. série (8/10). Svým velkolepým startem, pátá série Ricka a Mortyho předpovídala velké věci pro celou sérii. Ačkoliv byl vrcholem celé série její úplný začátek, tak se seriál drží na nějaké pomyslné vlně kvality. Balancuje mezi naprostou bizarností, kdy člověk vůbec nechápe, jak někoho může něco takového napadnout. Viz. Epizoda se spermiemi. Na druhou jsme tady měli i epizody s filozofickým nádechem - Předposlední díl, kde jsme byli největší krize Ricka a Mortyho. Dočkali jsme se taky krásných návratů. Birdman, Mr. Poopybutthole nebo Evil Morty byli skvělým zpestřením. Na druhou stranu mám trochu pocit, že tvůrcům pomalu dochází dech a seriál ztrácí pomyslnou jiskru. Pořád je to pekelně originální, odvážné a svým způsobem si to jede svoje. Nepřišel však čas to začít uzavírat a poté s láskou vzpomínat na legendární epizody? Toť otázka. Nejlepší epizoda: Mort Dinner Rick Andre (S05E01) ()

Motinski

Zatiaľ asi najslabšia séria, no určite nie prúser. To sa pri Rickovi a Mortym snáď ani nemôže stať. Len niektoré veci boli už cez, pár krát mi vtipy prišli trápnejšie ako býva zvykom a aj zápletky neboli úplne ono. Nemám v pláne komentovať každú sériu zvlášť, väčšina z nich sú rovnako kvalitné a stále ich dokážem zhltnúť kľudne aj na jeden krát, tu sa mi to ale žiadalo. Oproti iným animákom pre dospelých ide stále o niečo čo vyčnieva a ide si svoje, takže seriálu dokážem odpustiť všeličo. Najhoršie hodnotená 4.epizoda mi dokonca prišla ako jedna z tých lepších. 7/10 ()

Qitek

Dva díly stály za to (epizoda 1 a epizoda 2) ten zbytek už je (po slabší 4 sérii) důkazem o vyčerpanosti tvůrců, kteří na nás hází hlavně jednu akční scénu za druhou, mezi kterýma se pálí kadencí samopalu dialogy a vy "nemáte" ani chvilku si oddechnout a uvědomit si, že tahle série nijak nefunguje. Bizarně ujetý humor a především (mnohdy schovaný pod nánosem odkazů) inteligentní tah na branku už jsem bohužel nenašel v jediném díle této série. Škoda ()

Lachtaan

Rick a Morty jsou snad vůbec nejkomplikovanějším animákem, který kdy vzniknul a stoprocentně si jej může užít snad jen stejný vědátorský magor jako je právě Rick. Nebo seriálu sedne na lep i spousta z nás, co mnoho ze zdejších žvástů nepochopí, navzdory tomu si ale bude šílená dobrodružství téhle dvojky užívat a těšit se na každé další. Pátá řada začla naprosto úžasně s hromadou popkulturních odkazů, aby pak doručila v klasickém stylu i pár až nesmyslných dílů. 80 % tedy zcela adekvátních. [viděno na HBO GO] ()

Ryuuhei

Genialita prvních sérií je ta tam a přišel mišmaš všeho možného, jen ne skutečně geniálního, či zábavného. Už moc nevěřím v to, že se vše šestou, či jakoukoliv další sérií zvrátí. ()

T-pack

V prvních třech sériích jsem tenhle seriál hltal tak, že jsem se k některým, ne-li všem dílům, párkrát vrátil. U téhle série si nějak neumím představit, že bych udělal to samé. Výrazně mi u nich chybí přesah do témat sci-fi konceptů ve střetu s lidstvím – to, co mě k seriálu poprvé vůbec přitáhlo. Když už mají příběhy nějaký vážnější podtext, jsou to převážně jen mezilidská dramata, která se tu řeší, a ty zvládají mnohem lépe jiné seriály než Rick and fucking Morty, nemám pravdu? Rozjezd dobrý, finále oukej a asi dobré krmení pro ty, kdo oceňují lore tohodle seriálu. Já k nim moc nepatřim. ()

SamVimes

Rick a Morty i popáté přicházejí se smrští scenáristické invence. Jednotlivé epizody jsou napěchované neotřelými nápady, hláškami i mnoha easter eggy a odkazy (často se vyplatí si scénu zastavit a prohlédnout si pozadí). Ony nápady pak seriál tradičně dotahuje do důsledku, někdy až do absurdna. Jindy jako kdyby zkoušel, co všechno diváci vydrží, obzvláště to širší mainstreamové publikum, jež si Rick s Mortym poněkud překvapivě získali u druhé řady. Nejdou jim na ruku, naopak jdou občas až za hranu, jako v případě spermií a vajíčka. Dotahování námětů do důsledku a ještě dál v principu oceňuji. Ne vždy to ale funguje. Třeba díl s klonovými rodinami chvíli baví námětem, pak jeho důsledným rozpracováním, vyčerpá se ale sotva v polovině stopáže epizody a pak už spíš jen unavuje repetitivností a nulovým emocionálním dopadem, jelikož pohled na umírající hrdiny velmi rychle ztratí na síle. Rick a Morty také trpí tím, že tvůrci ve své meta-scenáristice dosáhli již dávno kritického bodu a nyní Dan Harmon a spol. už nedokážou podat žádné sdělení bez ironického úsklebku. Emoce, jež předtím tak skvěle fungovaly jako doplněk ke scenáristicék smršti nápadů, teď už nefungují. A z dřive živoucích a prožívajících postav se pomalu stávají jen prázdné figurky pro scenáristické sci-fi exhibice. ()

vyfuk

Tady se nabízí stejná zábava a stejný styl jako poslední roky. Vlastně jde o neustálý kolotoč nějakého až moc silného humoru, občasné neuvěřitelné zmagořelosti, které nedávají smysl, ani kdyby mohli a někdy to jsou zase díly, tak nějak bez nápadu, bez humoru, bez pointy. Ty jsou logicky nejhorší a zdá se, že se občas objeví až v dominantním měřítku. Oceňuji nicméně, že se stále držíme nějaké příběhové celistvosti viz poslední díl, klasicky s retardovaným klifhengrem. Proč ne... stále se drží určité kvality. Avšak až o nějakém až sentimentálním vnímání příběhů si mohu nechat jenom zdát. ()