Grinch

• Česko Grinch (viac)

Na svete sa prekvapivo nájde veľa ľudí, ktorí Vianoce nemajú radi. Medzi nimi všetkými vyniká Grinch, večne namosúrený zelený chlpáč, ktorému celkom vyhovuje samotárstvo v jaskyni, kde sa necháva obskakovať svojím psom Maxom. Do civilizácie vychádza len v tých najnutnejších prípadoch, napríklad keď jeho chladnička a komora začnú zívať prázdnotou. Háčik je v tom, že v mestečku, kam za nákupmi vyráža, žijú samí nechutne pozitívni obyvatelia, ktorí sú tím nadšenejší a dychtivejší, čím viac sa blíži Štedrý deň. Domy sú obsypané svetlami, koledy znejú na každom kroku, deti si pripravujú zoznamy darčekov, vo vzduchu voňajú koláče a to všetko pôsobí na Grincha ako červené súkno na býka. A keď sa potom ešte dopočuje, že tohtoročné vianočné sviatky by mali byť trikrát opulentnejšie ako po iné roky, rozhodne sa to celé zaraziť a vianočnú atmosféru ľuďom ukradnúť doslova z pred nosa. Stačí nájsť sane, vhodné stádo sobov, nasadiť si falošné fúzy a predbehnúť toho deduška, ktorý nosí darčeky komínom. Ale aj ten, kto počíta doslova so všetkým, sa môže raz prepočítať. V mestečku žije dievčatko Cindy, ktorá sa rozhodla nastražiť na Santu pascu, len aby ho mohla poprosiť o nejaký výnimočný darček pre upracovanú mamičku. Prvé stretnutie Grincha a Cindy bude trošku bolieť, ale obom veľmi nečakane zmení život. (CinemArt SK)

David.Darco

Nový Grinch od štúdia Illumunation je svojimi dialógmi až príliš zameraný na detské publikum. Čo potom poteší dospelého diváka sú skôr vizuálne nápady na rôzne "technické udelátka." Slovenský dabing nie je nijakou veľkou katastrofou. Grinch je vo svojich svetlých momentoch celkom vtipný. Myšlienka sa opakuje doslovne na rôznych úrovniach, čo dospelého diváka už tak trochu nudí a otravuje. Každopádne pre deti a rodiny s deťmi určite fajn "podívaná" na Vianočné sviatky. 70% ()

filmmovier

Velmi, velmi vydařené. Absolutní sázka na jedničku, která vyšla, a která je dobrá. Super animák, který je zábavný i dojemný a prostě povedený. Jen hraná verze s Jimem Carreym, kterou miluju už od dětství, je prostě lepší. Navíc jsem čekal mimořádný propadák, ale tenhle Grinch má velké kouzlo. 75%. ()

Motinski

Animák ktorý najviac zaostáva oproti konkurencii tým že je moc jednoduchý. Bez poriadneho zvratu a výnimočnosti. Je aj moc detský, málo vtipný a animácia tiež neoslnila. Je krátky a príde mi že sa v ňom moc zaujímavého neudeje. Postava Grincha mi skoro v každom spracovaní prišla viac trápna ako zábavná a tu tomu nie je inak. Howardovu verziu beriem ako jeden z najhorších vianočných filmov s áckovym statusom, takže mi asi nesedí predloha. Toto mi ale prišlo menej otravné, to musím uznať. A koniec bol príjemné dojemný, to musím uznať tiež. ()

Ryuuhei

Mám filmového Grinche z roku 2000 velmi rád, tak jsem se převlékl do někdejšího 18-letého já a vyrazil v rámci obří slevy v kině na toho nového. Z první poloviny jsem moudrý nebyl - pomalý, nepříliš záživný rozjezd, kde nic nemělo pořádný důvod. Grinchova minulost zahrnovala pouze vybílený sirotčinec a jeho zelenost se vůbec neřešila. Taktéž se nezabíhalo do důvodů osamělosti matky hrdinky - dobrá, film byl silně mířen na mladší publikum a možná by ty malé mozečky nepobraly, či dokonce nerozdýchaly jakýkoliv větší náznak dramatu (jež nebylo přítomno). Ale od poloviny i humor přestal být pouze trapný, Grinchovo počínání nabralo na zábavnosti a já občas nechtíc kroutil hubu do písmene U. I když nejvíc prostoru dostal hlavně Max a další zvířecí osazenstvo (obohacené o ječícího kozla, nebo otylého soba - oba dva výborní). Ve výsledku - jsem příjemně pobaven, ale hranou verzi mám o velký zelený chlup raději. Víc tam byl kladen důraz na emoce postav, jejich vzájemná propojení a celkovou absurditu (tedy, život na vločce se tentokrát nekonal ani zdaleka). Předlohu bohužel vzhledem ke své knižní averzi neznám, ale jak moc je jí tato verze věrnější, se dohledám. 65% ()

viperDavid

Vážně jsem na to nechtěl jít, zvlášť do narvaného kina plných vřízkajích dětí, ale tak nějak jsem se nechal přemluvit. Jinak řečeno byl jsem donucen svým chříchem mládí. Nakonec jsem ale příjemně překvapen. Nové ztvárnění Grinche se povedlo a dokonce bylo i hezky zábavné. Žádné vulgarity nebo tak. Co ale bylo vidět všímavému "dětsku" že v podstatě popřeli existenci Santa Clause :) ()

Lachtaan

Jasné, že je to směřované menšímu obecenstvu. Ale tak podmanivým způsobem, že si Cumberbatchova Grinche oblíbíte i ve chvíli, kdy už jste třeba sami rodiče. Příběh je hodně prostý, tak aby vyhovoval právě divákům ze školek a základek. Je ovšem ohromně hravý a potvrzuje pravidlo, že animák je správná cesta k zobrazení povedené pohádky. V něm si totiž tvůrci mohou dovolit skutečně všechno a nikdo je za to nebude soudit. ()

oveckaoa

Je to lepší jak Lorax , ale zase horší jak Tajný Život Zvířátek, Já Padouch 2 a s Já Padouchem 3 by to bylo zhruba na stejně to samé i s Zpívej. Největší problém filmu je v tom, že se vyšťaví během úvodních zhruba 20 minut pak už je to recyklát stokrát viděného jen s technologickými vychytávkami. Nějak nechápu ani smysl toho, že některé písně a popěvky jsou nadabované a jiné nikoliv měly dabovat buď všechno nebo nic. Jinak s filmem problém nemá účel to splnilo a trpět jsem netrpěl. Jinak uživatelé csfd opět perlí jít na vánoční film (píšou to i v popisu filmu i trailer to ukazoval) a stěžovat si, že je to moc vánoční je asi taková blbost jako se dívat na porno a stěžovat si, že se tam souloží a není tam žádná fyzická láska. ()

MikyAff

Na to, že v kině byla 3/4 diváků děti, jsme se my - tři dvacetiletý holky - smály asi nejvíc. Nový animovaný Grinch je o dost mírnější, než jeho hraná verze. Což nevadí, přeci jen je směrovaný na mladší publikum, ale dospělí si v něm najdou také svoje. Není to až tak velký zahořklík a hraje to spíš na smutnou vlnu. Plátno si pro sebe víceméně krade Max a další zvířecí kamarádi a kozel je naprosto famózní rozbíječ, bez kterého by to nemělo pravé grády. Hranou verzi to nepřekoná, přesto jsem spokojená. ()

ivan bohatyr

Je to pěkně barevné, nicméně jako animovaný film, kde lze relativně jednoduše udělat prakticky cokoli, tak si myslím, že se na tom měli více vyblbnost a udělat to zajímavější, tedy co se týče té vizualizace. Jinak to není špatné, příběh je starý známý Grinch, nic moc navíc. Grinch si myslím že byl moc slušný, že mohl být více negativní. Nicméně hraný How the Grinch Stole Christmas s Jimem Carry mi přijde o dost lepší. ()

hroubek

Neurážející animák, na který můžu do dvou týdnu zapomenout, že jsem ho viděl, a to mám hraného Grinche dost rád. Fakt je tady vidět ten rozdíl mezi tvorbou Ilumination a zbylou áčkovou konkurencí(Dreamworks, Pixar a Disney). Je to hravé, zábavné, barevné, a místy to má i fajn nápady, ale chybí tomu to "srdíčko", nebo lépe řečeno, je tady, jen je o dvě čísla menší. Pár vtipů funguje, má to celkem krátkou stopáž takže to nestačí nudit. Přesto cítím, že to mohlo být o dost lepší, kdyby tvůrci měli o trochu větší ambice. Stačilo by věnovat větší čas, na vykreslení Grinche, a ne tak tlačit tu druhou linku do popředí. Grinch je ve výsledku animák, který nenadchne, ale taky nijak výrazně neurazí. ()

Brain-D

Animace je tak úžasná a nápady se snaží též držet. Na hranou verzi s Jimem Carrym to prostě nemá. Jim je jedinečný a jeho ksichty a řeč těla se nedá vymyslet ani na počítači. Super hip hopový soundtrack. ()

lykan9 odpad!

Zcela nezábavná zbytečnost, u které se člověk může jedině nudit. Možná bych nebyl tak přísný, kdyby nebylo s čím srovnávat, ale připadal jsem si jako kdybych sledoval velmi slabý odvar Grinche z roku 2000. Jsem si zcela jistý, že když zatoužím opětovně shlédnout Grinche, tak si na tuto verzi nevzpomenu a pustím si tu s Jimem Careym. ()

Sany33

Grinchovi nechýbajú desiatky pozitívnych odkazov a myšlienok, čo treba oceniť, vzhľadom na šírku publika. Čo sa až tak oceniť nedá, je príliš rýchla katarzia hlavného hrdinu a z toho prameniaca nuda. Zúfalo tiež chýba viac akcie. Aspoň trochu originality vniesli tvorcovia do vynálezov, ktoré si Grinch majstruje vo svojej jaskyni nad mestom (cítite tú podobu s Batmanom?). Stále je to však málo a tak sa nie je čo čudovať, ak niekomu len čosi vyše 80 minút trvajúci film pripadá pridlhý. Na Grinchovi vadí, že hoci nesie peknú myšlienku, nepopasoval sa s tým, že ide už o x-tú adaptáciu a príbehovo neponúka nič, čo by stálo za zmienku. To beriem ako nevyužitie značného potenciálu a preto nemôžem hodnotiť inak, ako priemerne. 47% ()

LEGACY

Vánoce se kvapem blíží a vzhledem k tomu, že je pátek třináctého a vše, co dnes mělo proběhnout, nějak zdárně dopadlo rozhodl jsem se kouknout na tento film, který jsem si snad od léta schovával právě na Vánoce, no a udělal jsem dobře, že jsem odolal letnímu vábení a nechal si ji na dnešní (zasněžený) den. Asi i o trošku lepší než původní, a i proto dneska dostalo přednost před takovými skvosty jako HP 1 nebo Vánoční koleda, které běžely v TV. ()

VanTom

Hezkou ideu, že Vánoce neznamenají jenom dárky a svítivé ozdobičky, je nezbytné hlásat stále dokola co nejsrozumitelněji, to kvituji – přičemž samotářský Grinch právě ji zpodobňuje. Co dál… srandovní i roztomilé vedlejší postavičky (pejsek Max a tlustosob Fred FTW) či krásná animace (především srsti a sněhu). Slušných pár vtípků rozesměje, jinak ale Grinchův plán na ukradení Vánoc nastavují spíše rutinně infantilní zběsilosti pro mrňata – až do veskrze schematického, nedůvodného procitnutí (trojnásobného zvětšení srdce). ()

Lukyn007

Příjemná oddychovka, která vůbec neurazí. I když je snímek převážně určený dětem, tak i dospělí si najdou své momenty, u kterých se pobaví. Jako rodinná vánoční pohádka nový Grinch v klidu obstojí. 70 % ()

JustMeeKatie

Animovanému Grinchi nakonec dávám 4*, ačkoliv je pravda, že v porovnání s oblíbenou verzí v našich končinách s Jimem Carreym, je tohle jen slabý odvar skutečně cílený spíše na menší diváky. Ano, svoje u mě určitě udělal i fakt, že já tohohle zeleného mužíčka, co nenávidí Vánoce, zbožňuju a líbí se mi, že se příběh rozhodli po 18 letech uvést zpět na plátna kin v odlišném provedení. Navíc kdo by nemiloval Cumberbatche a ten jeho ďábelský hlas? Hodně mě i překvapil zvolený soundtrack a některé zdejší scény se mi nesmazatelně zapsaly do paměti: "It's Go Time" (ano, mluvím o té cvičící scéně). Nového Grinche si určitě přidám na svůj seznam filmů, na které se pravidelně dívám o Vánocích, a šanci dám i dabingu, který se prý (až neobvykle) povedl. ()

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

18.12.2018

Nový film z produkční dílny Petera Jacksona (Pán prstenů, King Kong) Smrtelné stroje podle všeho studiu Universal prodělá něco mezi 100 – 125 miliony dolarů. Snímek měl premiéru minulý týden a… (viac)

Fantastická zvířata neplní očekávání

Fantastická zvířata neplní očekávání

19.11.2018

Pokračování kouzelnické ságy Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny tento víkend dominovalo v kinech. Namísto obřích výdělků ale sequel k fantasy spin-offu Harryho Pottera sotva dožene první díl… (viac)