Andrew Neiman je devätnásťročný jazzový bubeník, ktorý sníva o sláve a je rozhodnutý dostať sa až na vrchol. Jeho odhodlanie ešte prehĺbi náhodné stretnutie s dirigentom Terencom Fletcherom, uznávaným, ale aj obávaným kvôli svojmu nemilosrdnému prístupu ku študentom. Fletcher ho vezme pod svoje krídla a to mladému hudobníkovi navždy zmení život... (STV)

Hepy13

První co mě napadlo po chvilce sledování (a určitě jsem nebyl sám) bylo ''Bych tomu plešatýmu dědkovi třísknul buben o hlavu''. Né teď vážně, vynikající film. Dril, buzerace, a na konci teda strašnej nářez! Velmi záživně koukatelný snímek. Sám jsem byl překvapen jak mě bavil, i když se zde hraje hudba jazzova, a na bicí. J.K. Simmons - total psychouš to je jasný, ale pro sošku si prostě dojít musel. A Miles Teller? O tom už nějakou dobu nepochybuju, že se v hollywoodu vydrápe až na vrchol. Po to co jsem viděl Whiplash, se mi vítězství Birdmana na oscarech jeví jěště jako vetší píčovina než doposud. ()

IsaacNewton

Jazz mi sice moc nikdy neříkal, ale v tomto filmu se chladný nezájem v tento dávný pohasínající hudební žánr mění v zájem. Ve filmu je jinak vše naprosto na svém místě, střih je zcela dokonalý, herci září a příběh nenudí a člověk je při sledování filmu napjatý až do konce. J.K. Simmonse si od tohoto filmu opravdu zapamatuji, poněvadž to, co předvádí zde, je dokonalost. A Miles Teller je velice zajímavý mladý muž, který se do role hodil též náramně a je zřejmé, že k bicím a k jazzu má opravdu blízko. ()

waits

Je nanejvýš zajímavé sledovat diktátorského učitele na prestižní hudební škole, jak drtí své žáky, aby z nich dostal to nejlepší. Ale něco do úplné dokonalosti jakoby chybělo. Scénář je ostrouhaný na kost, téměř nic jiného než bubny a jazzový ansámbl v hlavě nezůstanou, celá ta parta talentovaných muzikantů nepůsobí dvakrát sympatickým dojmem, takže tuhle hru s, přiznejme, perfektní gradací, jsem ke konci sledoval s jistým odstupem. Ovšem, mlátili do toho pěkně, Caravan Buddyho Riche i Whiplash Dona Ellise asi hned tak nezapomenu. Tak jsem si další den pustil zminovaného Charlieho Bird Parkera a sednul do křesla s Autobiografii Milese Davise. Včera dobrej film, dne parádní odpoledne. ()

M1k9

Úžasné drama s myšlenkou, motivací, adrenalinem, herci no prostě bezoddychová záležitost. Těžko hledat slova. Jasný oskar pro J.K. Simmonse. K dokonalosti mi chyběl "happy end" závěr. Poslední dobou mám raději závěry s 90-100% oddychem od napětí ve filmu. Naneštěstí se trend vyvíjí opačným směrem. 9.5/10 ()

Atheas

Jak jinak může dopadnou film, kde hlavní hrdina je něžná ovečka a oponent lebkoun se sadistickými sklony ??? V rukou dobrého režiséra se toto téma,napjatý vztah mezi učitelem a žákem dostalo na vrchol. Film znovu si nepustím ale doporučím všem ostatním. Dojmy - burcující scény, krev a pot, Jazz, bicí šílenství :) ()

(Z)denny

Po přečtení většiny komentářů přemýšlím, jestli jsem se fakt díval na stejnej snímek jako ti komentující šášulové okolo. Já koukal na úplně fantastický snímek o chlapíkovi v podání J.K. Simmonse, kterej něco umí - opravdu to opravdu umí a né o tom umí jenom kecat.. A tady tenhle opravdu nabušenej frajer se snaží z bandy ufňukanej americkejch slečinek, který si chtějí hrát na muzikanty, vybrat alespoň pár jedinců s jenom trošičku dobrým potenciálem, aby jim pomohl najít cestu ke skutečnému umění hudby. Teď mě napadlo, že prostě jsme se všichni dívali na stejný film. Já jenom stárnu a začínám na rozdíl od ostatních mlaďochů co chtějí jenom pařit a "dostat všechno zadarmo" chápat o čem je život, a že pokud chci něco dokázat, tak pro to musím něco udělat.. Jo a kdo tento film přirovnal k Full Metal Jacket, tak by si měl jít teď vyměnit plínečku, omýt prdelku a napudrovat si ji oproti opruzeninám. Jo jo kindšci, vyčurat, pomodlit a spát ()

toi-toi

Pekná hudobná bublinka. Bublinka krátkometrážneho filmu natiahnutého do celovečernej dĺžky. Simmonsova postava lieta medzi emóciami, Teller zažíva smutné lásky úplne nedôležité s dejom. Snaha o poukázanie opustenia sa, kvôli sláve je pekne načrtnuté no nedotiahnutá. Pre mňa dobrý film vďaka postavám a námetu, nie vďaka scenáru. ()

Blueeyes

Tak už konečně chápu to vysoké hodnocení filmu Whiplash. Je to ideální snímek pro sadisty, masochisty, asociály, dříče, psychopaty a .... no jasně, pro zneuznané i uznávané muzikanty. Čili docela pro velkou partu diváků. Kromě mne :). Nicméně! Přesto, že netrpím žádnou z výše uvedených diagnóz ani stockholmským syndromem. ... musím říct, ano. Byla to jízda! A i já hodnotím vysoko. Už jen pro dokonale dokonalou ústřední dvojici, pro ty dějové zvraty a pro posledních patnáct minut, během kterých jsem zůstala úplně jako přimrazená. ()

Chudobka

Miluju tenhle film. A co je hlavní - přivedl mě k jazzu, který jsem nikdy neposlouchala a nikdy by mě nenapadlo, že by se mi mohl líbit. Ale Miles Teller mě přesvědčil, že jazz je něco úchvatného, a ze mě se stal jazzový fanoušek .J. K. Simmons byl vynikající, samozřejmě, ale já jsem byla nadšena víc z výkonu toho nenápadného chlapce, s kterým jsem doslova potila krev. Závěrečná scéna byla kolosální! Jsem ráda, že se Damien Chazelle dočkal ještě většího úspěchu s LA La Landem. Nebyl to špatný film. Ale na Whiplash prostě nemá. ()

nonick1

Strhující film, který vám bezezbytku a dostatečně ozřejmí, proč v Coenovském Llewynu Davisovi ostřílený jazzový muzikant cestující v autě s country kytaristou tak opovržlivě mluví o tom jejich Cé-Dé-Gé-Cé :-) ()

petikacka

K filmu jsem přišla, jak slepý k houslím...Ovšem co se mnou udělal?!...Bubenické orgie...tvrdý drill...až na krev...podraz...ztráta sebedůvěry...překonat sám sebe...Silný hudební film a klobouk dolů před MilesemTellerem...To co předvedl?! Z toho mi spadla brada...Za mě 100% ()

poet

J.K Simmons je pre mňa prvá herecká liga aj ked si ho zrejme nie každý obľúbi :)... Vztah študent učiteľ sa dostava úplne inú uroveň. Zobrazenie hudobného perfekcionizmu v tej najsilnejšej forme. ()

Muel

| Sony Pictures Classics | Napínavé od začiatku do posledného úderu do bubnov. Chazelle a J.K. Simmons tu predvádzajú výkony svojich životov. | Hodnotenie: 10/10 | ()

VictorMartel

Úchvatně frenetická hudební akce bude jistě získávat ty nejoddanější příznivce mezi muzikanty. Jen oni v různé míře na vlastní kůži poznali dril a cenu během nejistého odhalování talentu. Nadšení z vášně ale přenáší na všechny. ()

TheSpearCZ

Nedávno se mě jedna osoba zeptala, "Jaký již natočený film by definoval tvoji životní cestu a který herec by tě hrál jako hlavní postavu?" Po zhlédnutí tohoto filmu už vím, že to je Whiplash a hrál by mě Miles Teller. Už podle traileru jsem měl vysoká očekávání, ale ty byla předčena takřka každičkým filmařským atributem, které jsou zde na té nejvyšší úrovni. Rozhodně musím zmínit až psychopatického J.K. Simmonse, který se zde chová a vypadá jako ta největší zrůda na planetě a opravdu se rovná, ne-li předčuje takové záporáky jako je například Hannibal Lecter. Na druhou stranu se tak nějak nešetrně zde chová i sociopatický Miles Teller, jehož chování mi po celou dobu filmu přinášelo otázku "Co všechno musí člověk udělat, aby se dostal na úplný vrchol?" Celkově mi to připadá, že se o tomhle problému, kdy se chce někdo dostat někam výše (na vrchol) a učitelé nebo trenéři toho buď využívají nebo je během toho týrají málo mluví, přitom se to děje takřka v každém odvětví. Kromě herecké hitparády je to také naprosto dokonale ozvučené a sestříhané, za což byl film naprosto zaslouženě odměněn třemi Oscary a navíc tu máte možnost si vychutnat krásný jazz. Konec mě absolutně dokončil, potil jsem se za hlavního herce jako prase, a takhle si přesně představuju, jak se má ukončit drama. Já osobně bych ještě možná přidal patnáct minut a vychytal malinko dírky ve scénáři, ale tohle dílo má pro mě osobně citovou hodnotu a nezbývá nic jiného, než si za nějakou dobu pustit tenhle skvost znovu. Highlightem filmu je pro mě osobně scéna s rodinou u stolu a strhující konec. 5* ()

Saur.us

BRAVO! BRAVO BRAVO! Skvělá hudba, skvělý střih. Emocionálně vyčerpávající souboj dvou neústupných postav, souboj jejich provinění a následků jejích provinění, totální dril až na vrchol lidských možností. J.K. Simmons by si hravě mohl střihnout roli R.L. Ermeye v Olověné vestě. Nejlepší hudební film posledních let. TEMPO! ()

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona

08.03.2016

"Sežeňte mi fotky Batmana!" Tuhle větu si v příštích dnech přečtete na kupě memů, nový komisař Gordon totiž bude mít stejnou tvář jako J. Jonah Jameson. Přesně tak, Batmanova spojence, který se… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz