Andrew Neiman je devätnásťročný jazzový bubeník, ktorý sníva o sláve a je rozhodnutý dostať sa až na vrchol. Jeho odhodlanie ešte prehĺbi náhodné stretnutie s dirigentom Terencom Fletcherom, uznávaným, ale aj obávaným kvôli svojmu nemilosrdnému prístupu ku študentom. Fletcher ho vezme pod svoje krídla a to mladému hudobníkovi navždy zmení život... (STV)

vyfuk

Ani nevím jestli rakovina byla příjemnější než toto. Ne teď vážně... film měl pár fakt dobrých kamerových záběrů, ze kterých jsem měl údiv až na Everestu, ale pak jsem si připadal jak v Mariánském příkopu. Příběh sám o sobě je špatný v tom, že se asi jenom dvě hodiny rozjíždí a pak co se týče pointy... ta se ztratí jako milion korun v parlamentu. Jednoznačně jsem si znepřátelil hlavní postavu asi hned po první půlhodinu a celou dobu jsem doufal, že film skončí tím jak Simmonsovi prdne žilka v tykvi a bude po všem a nebo Tellerovi z toho absťáku uletí ruka i s paličkou. Ale nestalo se... jaká škoda. Nicméně... film má přednost tu, že hudební stránka je nezaměnitelná a choreo celého "hraní" na hraní je přepychové. Už proto z toho filmu nekadím heluxový cihly. A k Tellerovi? Slovy parafráze pana J.K.: ,,Parkere, přines foťák. Vidím č*ráka!" ()

Mr.KarlAdler

Takové napětí a stoupající energii jsem v sobě necítil od Gravitace, což už je nějaký pátek. A celkem na tuty jsem promočil nejen svoje triko, ale i trika pár spolusedících v Lucerně. Takže těžko říct, jestli se dřív rozplývat nad pohlcujícím, konverzačně deptajícím pojetím, mistrovsky stupňovaným finále - Neal Cassady (budiž mu země lehká) by mi jistě dokonale rozuměl - nebo hereckým koncertem v duelu Teller / Simmons. Whiplash je komorní, sugestivní a ostře úderný stejně jako dlouho natahované prásknutí bičem. Film roku. ()

Pedross800

"PICK IT UP.........FASTER.........FAASTER........KEEP PLAYING.......DON´T STOP.........FÁÁÁÁÁÁÁSTER" Ty kráááávo to byl takový nářez až mě z toho věčného bubnování prstama o hranu noťasu bolí ruka.....a to se nepočítám mezi jazzové fanoušky. Ten nelítostný souboj despotického učitele s žákem mě svou energií dokonale učaroval a odrovnal. Já vůbec neřešil, jestli je mně někdo z nich sympatický nebo naopak a hltal každý tón, každou kapičku potu, krve a tu neskutečnou až fanatickou snahu na jedné straně zlepšit se a na druhé dostat z toho svého žáka jeho maximum a ještě něco navíc. A závěrečné koncertní finále? Nemám slov......brutální, dech beroucí.....jo jo jo......výborný film! ()

MI-380

Hudební výchova ve stylu výcviku námořní pěchoty. Dokonalý seržant/dirigent Simmons: 85% (2762 hodnotících, 87%, 144 nejlepší film). ()

L_A_D_A_S

Rozhodně nejlepší film ze všech oskarových nominací. Hlavní hrdinové jsou úžasní a závěrečný hudební fight na pódiu je něco neuvěřitelného. J.K. Simmons je bůh. ()

Autogram

Jazz nie je pre každého, nie každý ho má rád a podobne aj rodina pošahaného bubeníka. Ten narazí na ešte pošahanejšieho veliteľa kapely a tak je z nich perfektná dvojica na tréningy v pote a krvi. Komandovanie a podrazy sú v Houseovom štýle, na ktorého sa prejavom aj gestami dirigent dosť podobá. Hudbe som veľmi nerozumel, záver vraj mal byť dokonalý, silno mi evokoval No počkaj zajaca, len neviem upresniť, ktorý diel. Ale pochopil som, že nakoniec mladý starého uspokojil, jednoducho klišé. Kto nemá rád bezcieľné bubnovanie, radšej nech film nepozerá. ()

NoFiction

Filmová extáze, jak po hudební stránce, tak i po herecké. Tenhle snímek, mě fakt nemile překvapil. Nechte dojet, až do závěrečných titulků. ()

R1CH1E

Nekompromisní tempo a skvělá kamera vás uhranou a nepustí až do samotného finále. Hudební pecka. P.s.Simmons dostal sošku opravdu zaslouženě. ()

Ravi

Při tomhle neobyčejném hudebním dramatu jsem se utvrdil v názoru, že problém současné kinematografie přesycené hollywoodskými trháky není vůbec v producentech, ale v divácích. Pět měsíců "starý" film promítaný sice v malém, ale téměř narvaném sále, dokázal přilákat mladé lidi a zároveň z diváka vymačkat emoce a velké dávky napětí střídané dech beroucími kolizními okamžiky života postav, což exponovalo do grandiózního finále, které vehnalo slzu do oka svojí bezprostředností a velikostí, jež mu průběh filmu připravil. Tenhle film neumí diváka předem nalákat do kina jako oslíka na udičku s mrkví, jak to umějí současné vysokorozpočťáky. Ale pokud mu dáte šanci, tak Vás usadí tak hluboko do sedačky v kině, že ani po závěrečných titulcích nebudete chtít odejít. Kvalita těchto filmů se zvyšuje, naštěstí, poněvadž se dává příležitost jen těm nejlepším kouskům. Klobouk dolů před mladým režisérem, protože tento film je zvládnutý na 100% = 5/5. Herecký souboj Tellera a Simmonse byl skvělým zážitkem. ()

Bagr_007

Souboj v zarputilosti jdoucí mnohem dál, než by se zprvu zdálo. J.K. Simmons, ale i Miles Teller fenomenální. Nádherný skloubení hudby a filmovýho řemesla. Jo a taky to má nejvyhrocenější finále, jaký kdy v žánru uvidíte. ()

blackJag

"NOT QUITE MY TEMPO." Občas se to tak podaří, že herec, který střádá role a roličky, jednu za druhou a není špatný, dokonce i po čase dost vyčnívá, naráz uloví tokové terno. Simmons je tím hercem a Fletcher je to terno. A WHIPLASH je díky této symbióze malý klenot. 90% ()

Dagoussek

Hudební silné drama. Co vše musí vydržet, aby byl nejlepší? Stojí to opravdu za to? Skvělé bubeníkovo představení až do krve. I tak nízké hodnocení dám, není to můj šálek kafe. ()

Herzeleid

230.nejlepsi film? Aha, tak mi asi něco uniklo. Jeden starej magor se chová jak idiot ke klukovi, který se snaží někam se vypracovat a snad ze sebe udělat bubenickou jazzovou hvězdu. O ničem jiným to není, jen řvaní starýho dědka. ()

haluska11

tento film se nedá popsat jinak než "představte si udělat intenzivní film o sportu, ale je to o hudbě". JK Simmons je chodící "dám ti pohlavek pokud se dotkneš mého termostatu synku" a nahání strach i přes obrazovku. všechno stojí na jeho povedené chemii s Milesem Tellerem. all in all je to poměrně realistický příběh tyranie a toxicity na hudebních zkouškách, bravo Chazelle! ()

DeathTheKid

Jedna věc mi nejde do hlavy, takže mi s tím trošičku pomozte. Jak může někdo, kvůli cíli stát se mistrem světa amoleta v plácání klacíků na bubny v JIZZu (rock pochopím, ale JIZZ?!?!?!), dát kopy takové slaďoučké kobře? Ne nutně musí být všichni velikáni, ať už v jakémkoli jiném oboru, závislí na heráčku nebo být teplejší o pár stupňů. Stačí být prostě blbec, ale tak tuhle chybičku prominu, protože sem se "bavil", velmi to odsýpalo, mělo to spád, který osobně přisuzuji dobrému, dravému střihu a citu pro detaily. Velmi vhodné taky bylo se moc nestarat o rodinu, nebo právě o kobru, což umožnilo dát větší a hlubší prostor právě jen vztahu Ondráška k hudbě či k jeho nacistickému učiteli. A to mi taky nedá spát...jak to, že je "lehčí" zahrát záporáka než klaďase? Každopádně, ani jsem nedoufal v drama roku 2014 a proto je mi taky líto, že jsem šel na Birdmana a ne na totoc. Já jsem prostě ten blbec, jak jsem zmiňoval o pár řádků výše. ()

Hollohlaway

Další kandidát na panáčka s mečem. Simmons je naprosto neuvěřitelný a kdo říká, že umanutost nemůže táhnout celý film tak se šeredně plete,protože tady jsou blázni hned dva. A navíc hudba! Hudba! Celý film jen tepe rytmy, synkopy, bum činely, bum kopák... Jazzové melodie vás pohltí a celý film proťukáte do opěradla. Řemeslně se navíc podařilo zabírat velmi dobře detaily a střih patří k velice podařeným. Od absolutního hodnocení mě dělí jen nesympatický hlavní hrdina a místy otravná psychologie. ()

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona

08.03.2016

"Sežeňte mi fotky Batmana!" Tuhle větu si v příštích dnech přečtete na kupě memů, nový komisař Gordon totiž bude mít stejnou tvář jako J. Jonah Jameson. Přesně tak, Batmanova spojence, který se… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz