Hovorí sa: "Nedráždi hada bosou nohou". John Wick (Keanu Reeves) je zabijak na odpočinku, presne ten typ chlapíka, ktorému je lepšie sa vyhnúť. Vlámať sa mu do domu, ukradnúť auto a zabiť milovaného psa, to sa proste nemalo stať. Priemerní zlodejíčkovia to nevedeli, ich bossovia v podsvetí ale áno. A musia konať. Takže zatiaľ čo sa John Wick vydáva na svoju drsnú vendetu, stáva sa zároveň terčom svojich bývalých kolegov - nájomných zabijakov. (TV Markíza)

Payushka

Juchu! Konecne akcni film, jaky jsem v kinech tak dlouho postradala. Kaskaderske kousky primo od protagonisty, pady skutecnych aut misto trapnych vybuchu, headshoty (protoze ty jsou proste nejjistejsi), nadhled, prehledne bitky... Akorat je John Wick v nekterych vecech tak "skutecny", ze vyzni o to hloupeji, kdyz se nekolik postav zacne ke konci chovat jako naprosty retardi. Bez toho by to bylo jasnych pet. ()

InJo

Nejstylovější akční film roku, v němž Keanu Reeves nosí luxusní obleky, jezdí ve skvostných autech a bez zaváhání střílí lidi do hlavy (celkový bodycount je úctyhodný). Sekvence v nočním klubu patří k nejlepším akčním scénám za poslední roky. Malá žánrová lahůdka od fanoušků, kteří (naštěstí) vědí, kdy se tvářit "smrtelně vážně" a kdy naopak přijít s odlehčujícím vtípkem. A s drsnějším a rafinovanějším hlavním badguyem a vygradovanějším a osudovějším vyvrcholením si mohl tenhle nekompromisní hitman vystřílet klidně i pětihvězdu... 80 % ()

Šakal

Zemřela mu manželka a jediné, co mu po ní zbylo, byl pes. Toho mu právě zabili, návdavkem ukradli auto a né ledajaké. Mustanga Boss 429... Jsou věci, které se (zvlášť jistým jedincům) jednoduše nedělají. To ví i šéf místního podsvětí. Nikoliv však jeho syn a tak je zapotřebí zalarmovat všechno, co se umí rvát, střílet, (rukama) zabíjet..., neboť John Wick právě přerušuje předčasný důchod a (alespoň na dobu nejnutnější) se vrací mezi své staré známé._ Ch. Stahelski a D. Leitch se vykašlali na všechny rušivé elementy (vyjma samotného úvodu, potřebného k vysvětlení motivace hl. hrdiny) a soustředili se pouze na jednu věc. Perou to do diváka zprava zleva, hlava nehlava. Bohužel, stopáž je delší než by bylo zdrávo a tak snímek, po určité době, sklouzává k jisté monotónnosti, z které ho vždy na okamžik vysvobodí pár dobrých scénáristických nápadů. Za všechny, působivá přestřelka na diskotéce a „svět ve světě“, v podobě hotelu pro nájemné zabijáky, aby posléze opět upadnul do jisté letargie. Keanu sám na vše jednoduše nestačí a řekněme si upřímně, snímku dvakrát nepomáhají ani ústřední bad guys. M. Nyqvist měl už problém zahrát sebejistého investigativního novináře, natož bezpáteřního šéfa podsvětí. Jestli nějak, tak spíše působí, jako hodnej strýček od vedle, kterému sebrali bábovičky . Nemůžu si pomoct, ale pokud pomstu (odplatu), tak jedině tu v podání B. Helgelanda resp. M. Gibsona. Tady se jede (až na vyjímky) po celou dobu, tak zatraceně na vážno, až se jeden neubrání, opakovanému potutelnému úšklebku. Trocha toho nadhledu, černého humoru resp. cynických hlášek, by snímku jenom prospělo. _Na jedno shlédnutí, se však John Wick, dá bez úhony pozřít resp. přežít. Na druhou stranu, do vybrané delikatesy, pro nejmlsnější jazýčky, má stejně tak blízko, jako Uwe Boll k oscarovi. 60% ()

IQ Tiqe

Jen pro milovníky akčňáků. Je to průměr, ale celkem jízda, byť ke konci ztrácí dech. Ryzí akce, kdy nasranej hlavní hrdina tvrdě jde po pomstě. Kdysi jsem viděl žebříček filmů podle toho, kolik lidí hlavní hrdina zabije; mám za to, že tenhle by se vešel do TOP10. ()

HoneyBunny

Výborná akční chuťovka o pomstě. Příběh o bývalém zabijákovi, který se vrací provést jednu poslední akcičku, protože teď je to osobní, není nic moc originálního. Je to ale režie, která Johna Wicka pozdvihuje. Scény, které mají být emotivní, fungují skvěle (a to třeba i vývoj vztahu Johna a toho jeho pejska, kdy hned pochopíte, proč ho smrt toho štěněte tak nakrkla). Keanu Reeves do téhle role perfektně sedne a akční scény (výborně a přehledně natočené) zvládá levou zadní. Hotel asasínů a jejich svět, do kterého film nechá nahlédnout je zajímavý a ráda bych ho viděla někde víc rozvinutý. Jediné, k čemu má výhrady, je Michael Nyqvist jako hlavní padouch. Typově se na to prostě nechodí a strach z něco rozhodně nejde. ()

Kudly4

Neskutečně nabouchaná Revenge jízda s vynikajícím Reevesem. Parádní atmosféra, super hudba. Užil jsem si to maximálně. ()

Anderton

Nesporne si mnohí po JW povedia, že konečne videli poriadny akčný výplach a ako plus super obsadenie aj v menších a najmenších úlohách. Celý čas som si ale kládol otázku, ako by sme k filmu pristupovali, ak by Johna hral Liam Neeson. To by asi pôsobilo aj napriek nápadom vo filme dosť únavne. Nie je od veci sa zamyslieť nad motiváciou Johna, ktorá "čosi" napovedá o tom, ako sa veci majú a že John v tomto ohľade nemá ďaleko k Lesliemu Nielsenovi. Brať sa tu nedá vážne vlastne nič a práve preto sa dá film skvele užiť. Len si nie som istý, či mi to stačí. Na sobotu večer určite. ()

Frajer42

Taková akční klasika o vysloužilém super zabijákovi lačnícím po pomstě. Zarmoutili mě především nezáživní ruští záporáci, kteří stáli v rámci záporovosti absolutně za hovno. Keanu Reeves by ode mě také mnoho oblíbenostních bodů neposbíral. V rámci tohoto snímku mi naštěstí až tolik nevadil. Příběh je absolutně o ničem, ale akční scénky jsou slušné a celkově se na to dá dívat, aniž by vás rozbolely oči. ()

Kothy

Docela kvalitní akční film s Keanu Reevesem. Je to udělané dost klasickým stylem. Víte, co od toho čekat. Celé je to o pomstě. John Wick je bývalý nájemný zabiják. Živnost ale pověsí na hřebík a věnuje se své ženě. Ta ale umírá. Zbude mu po ní jenom pes. Toho jednoho dne zabije syn místního ruského mafiánského bosse. To samozřejmě John nemůže nechat tak. Tak po něm jde. Menší roli tam má i Willem Dafoe. Docela se mi líbil ten jejich zabijácký hotel a všechno s ním spojené. Mají i vlastní měnu. Akční scény jsou vážně povedené, ale možná by jich tam mohlo být i míň. John je všechny pěkně vykosí, hlavně na konci v tom autě. Většina filmu se odehrává v noci nebo v dešti. Jo a toho synka hraje Theon Greyjoy z GoT. Trochu mi to připomnělo film Sejmi je všechny s Clivem Owenem. "Chtěl bych si objednat večeři na 12." ()

boshke

Komentář obsahuje převyprávění celého "děje": Ahoj, máš pěknou káru - Díky - Za kolik ji prodáš? - Není na prodej - Tak ti ji budu muset ukrást a zabít tvého psa - (...) - Ahoj Johne, tady Viggo, omlouvám se za svého syna, pojďme to vyřešit jako rozumní... - Zabiju tebe, tvého syna a asi tisíc dalších lidí - Konec... 60% ()

AllShallFall

Tak když už o tom Johnovi každý básní, navíc teď běží v kinech trojka, řekl jsem si, ze shlédnu všechny díly postupně. Dostalo se mi neskutečné akce ve stylu Besssonových 96 hodin. Nekompromisní odplata. To ja rád. ()

DwayneJohnson

Fakt, že tenhle film působí místy dost přehnaně, ten nechám dnes zcela stranou. Keanu Reeves a jeho zběsilá jízda totiž tohle všechno bohatě přebije. Možná si vzpomněl na svoje nejlepší léta z Matrixu, možná vzal tenhle film jenom jako z nouze cnost, nicméně akční nářez je to parádní. Když pominu úvodní zahřívací dvacetiminutovku, tak vlastně až do konce filmu nesleze z plátna a servíruje nám porcování svých nepřátel na mnoho způsobů. Skoro jako z kuchařky Ládi Hrušky. Rychle, levně a za pár minut. Spolu s nadupanou muzikou a hlavním hereckým duem, záruka velmi nadprůměrné podívané. Baba Jaga! ()

swamp

"...snažili se ho vykrást a během toho zabili psa, kterého miloval..." Nářezový akčňák oldskůlových kvalit s Keanu Reevesem v hlavní roli. ()

Eawy

Pri pustení Johna Wicka, po prečítaní všetkých pozitívnych komentárov ste si istí, že sa zabavíte. A máte pravdu. Oddychová vec, ktorú pozeráte s úplným prehľadom a s naširoko otvorenými očami. V čom spočíva takéto kúzlo? V jednoduchom a jasnom príbehu, v dobre prepracovaných akčných sekvenciách, výbornom soundtracku, veľmi efektívnom hereckom obsadení v priamočiarom scenári a v iných malých detailoch. Čo ale tento film okrem toho má, je výborná atmosféra. Sinavé farby, veľmi jemné ozvučenie a neuveriteľná scénografia. Minimálne tri scény mi vyrazili dych. A aby som pravdu povedala za mnoho z nich môže originálne znenie, na ktoré pri tomto filme nedám dopustiť. Jedna z týchto scén (pozor možný spoiler), je keď si Viggo spieva a John sa oblieka. To je taká výborná a premyslená chvíľka, že sa vám zastaví dych. Je ale John Wick dokonalý? Nie, to nie je, chyba spočíva v maličkých nelogických veciach, na ktoré ste boli pripravení, ale napriek tomu vás rušia. A aj keď pán Reeves dokazuje opäť svoje schopnosti a hrá naozaj bravúrne, je jediná vec čo by som mu vytkla. Niektoré "frázy/hlášky" si mohol odpustiť. Pôsobia stroho a nútene. Overall? 85% ()

nascendi

Tušil som, aký to bude film, pretože nepísané pravidlá pre tieto výtvory nepripúšťajú väčšiu variabilitu. Prvých pár minút bolo pozerateľných a po nich už to spelo rovnomerným priamočiarym postupom k záverečnej nule. Ďalšie pokračovania svedčia o tom, že je dosť divákov, ktorým predvedené kvality stačia a spokojne si pozrú pokračovania, než aj oni nadobudnú pocit, že už stačilo. Namieste by bola otázka, prečo nie dve alebo jedna hviezdička. Nuž preto, že som sa nudil, cítil som sa trápne aj za tvorcov, ale ničím ma film nenaštval, čo je podmienkou dvojhviezdičkových filmov. ()

nash.

Zabili jste mi psa, tak tady máte přes držku. Čistý žánrový výplach, který si na nic nehraje a místo snahy potěšit intelektuály hloubkou myšlenky přináší radost všem, kteří touží po ničím nerušené akci, nekompromisní mlátičce a drsné, syrové a nesmlouvavé vybíjené, okořeněné sem tam nějakou tou vizuální parádičkou, nápadem nebo krátkým dialogem, se kterým si někdo vyhrál. Vše jistí humor a pořádná dávka nadhledu, díky kterým filmu odpustíte všechny ty černobílé (spíš tedy černé než bílé) figurky a dějové i logické lapsy. John Wick je navíc přesně tak drsný, jak všichni ve filmu tvrdí. Takový Porter na druhou. Jde si za svým, samozřejmě přes mrtvoly, které vlastnoručně vyrobí, a z avizované stovky jich polovinu střelí do hlavy. Někdy i dvakrát. A zvědavá kamera mu přitom vůbec nevadí. Keanu Reeves mu navíc sedne jako ulitý. Osmdesátky měly Komando, devadesátky Odplatu, a teď je tu John Wick, který mimochodem Odplatu v mnoha ohledech velmi silně připomíná. ()

Ratemus

Proč musí být vždycky rusové ti zlí? Reeves po dlouhé době v pořádné roli, která mu sedne. Akce a choerografie je neskutečně promakaná, ale ta zápletka je jak vycucaná z prstu. Pointa filmu je vlastně v tom, že se Wick mstí za svého pejska, takže NEZABÍJEJTE WICKOVI PSA, jinak končíte. Originální a velice příjemný je hotel pro zabijáky a mafii, kde platí přísná pravidla neutrality, která se musí ctít. Jak asi začne dvojka, zabijou mu toho pitbula? ()

silentname

Skutočne fascinujúci thriller od začiatku až do konca. Ani neviem koľko skvelých scénok tu stojí za spomenutie či už v rámci thrilleru alebo aj komédie. Páči sa mi gangsterský svet, ich mena v zlatých minciach a vôbec ako fungujú. Pride upratovacia čata, majú svoje pravidlá, toto všetko je super. Rovnako ale aj príbeh, kde sa John chce pomstiť za svojho milovaného psa Daisy a krádež auta. Páči sa mi, ked Viggo reaguje na informáciu čo spravil jeho syn len jediným - Oh, plus Willem Dafoe v roli Marcusa je tiež skvelý. A Keanu Reeves ako John Wick je neskutočný badass. Radosť pozerať. Dobrý príbeh, výborná akcia, skvelé postavy, výborné herecké výkony... John Wick je proste fantastický film. ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Pátý John Wick je v přípravě

Pátý John Wick je v přípravě

26.05.2023

Šéf studia Lionsgate Joe Drake potvrdil, že první debaty ohledně pátého Johna Wicka již proběhly a snímek tak v budoucnu nejspíš opravdu vznikne. Víceméně tak ujistil především akcionáře, kteří by… (viac)

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář