V roce 2009 přinesl Wirkola na stříbrná plátna kin hororovou komedii Mrtvý sníh, ve které nechal ožít nacistické zombie na zamrzlých pláních severního Norska. Jejich mise však neskončila a ve snímku Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý se chystají na totální genocidu, aby tak dostáli svému poslání – nastolit vládu jednoho vůdce. Pokud si myslíte si, že váš nejhorší den je ten, kdy zabijí vaši přítelkyni sekyrou, vám uříznou motorovou pilou ruku a s hrůzou v očích sledujete, jak armáda nacistických zombie požírá vaše kamarády, tak to se šeredně mýlíte. To je teprve začátek. (Film Europe)

PatrikP4

Dobrá hororovákomedio-parodie... Občas už to bylo moc ale dalo se to zkousnout... nějáké scény taky za to stály a hodnocení odpovídá kvalitě... jen škoda že bylo poznat že je to celkem dlouho po jedničce... ()

Kalda69

Co k tomu dodat? Asi nejspis kdo nevidel neuveri :o) Tento humor nemusi sednout kazdemu a ja se rozhodne bavil. Takto vysoko se moje hodnoceni dostalo diky odborne ukazce masaze srdce a oziveni prvniho zombika - takovej roztomilej hodnej ťuňťa :o) Jinak zaverecna bitka ma sve pro a proti ale ve vysledku taky dobra zabava. ()

Sympy

Nebylo to špatný na krácení dlouhé chvíle,ale jednička se mi líbila víc.I když bitva rusáků proti Němcům byla parádní. ()

othoson

Jedničku jsem přežil, ale nijak mne nenadchla. Dvojka však to, co první díl pouze naťukl, rozjela ve velkém stylu. Nesnaží se brát vážně a tím pádem je téma zombie nácků neskutečná zábava. Když se navíc přidají tank, rudí zombíci, americký zombie squad, ochočená zombie (která vzešla z vozíčkáře) a hlášky ze Star Wars, musím pálit plnou... ()

Tomko87

Prvý Mŕtvy sneh na mňa bohvie ako nezapôsobil. Ako bolo to fajn, taká podarená amatérčina, ale to je asi tak všetko. Za to dvojočka ma veľmi milo prekvapila. Tak čiernočierny humor kombináciou brutality som už dávno nezažil. ()

Optical

Wirkola přidal do pokračování více humoru a rázem se na jeho dílo koukalo o trochu líp. Na akční sekvence nemusíme dlouho čekat a jsou servírovány od začátku filmu. Sice se snímek nevyhnul několika hluchým místům, ale autor to vynahradil několika povedenými pasážemi u kterých jsem vyprsknul smíchy. Pokračování je to vetší, barevnější a hlavně zábavnější. ()

Saxos

Tam, kde byl konec jedničky, začíná dvojka. Poslední norský Survivor prvního dílu se díky lemplovskému doktorovi stane doslova pravou rukou SS - zombíka Herzoga, který se svými následovníky chce splnit rozkaz samotného Führera. Krev, střeva, mozky, různé utržené části těla, všeho hned od začátku dostatek. Do toho tři hloupoučcí amíci a přiteplenej brigádník v muzeu. Hlavně nepřemýšlet a bavit se. Poučení: už vím proč je v MHD leták s návodem na masáž srdce. Reklama: potřebujete v kritické chvíli použít hadici, žádný problém, lze použít tenké střevo. ()

Matonny1012

Absolútne chorá komédia. Komplet celý film som sa bavil. Úplný top bolo vyslobodenie zapadnutého autá a samozrejme on ho zabil znakom Mercedes-Benz? ()

argo.smile

Krutoprisne a tak zabavne pokracovanie som necakal. Same prekvapenia pocas celeho filmu, ci gore alebo funny stranka. A ten romanticky koniec je ...ved posudite sami. Musim dat 5*, menej mi moje hororove srdce nedovoli. ()

hony23

Přestože mě první díl o nacistických zombie hodně zklamal, nechal jsem se nalákat na výrazně vyšší hodnocení a prubnul dvojku. Kolem televize jsem rozprostřel igelit, poházel na něj kusy masa a střev od známého řezníka, oblíknul si zkrvavenou koženou zástěru, na stůl si připravil tatarák a Bloody Marry a pak se zájmem očekával jatka v podání zombíků. A skutečně, dvojka je výrazně lepší. Ubylo snahy o nějaký horor a tvůrci vytvořili ryzí komedii plnou bizarních situací, sice ne tak skvělou, jako byl Braindead, ale přesto po většinu stopáže zábavnou. ()

Azareth

Aj mne sa dvojka páčila viac než jednotka, avšak nutno povedať, žiadna z oboch častí nie je zlá a obe stoja naozaj za to. Humor sa mi však viac páčil v dvojke, pretože sme dostali sympatické a mimoriadne vtipné postavy, nad ktorými sa môžeme naozaj baviť, zatiaľ čo v jednotke je tých chvíľ nedostatok. Gore scény a príbeh sa mi však páčili viac v jednotke - je to reálnejšie a trochu aj vážnejšie zatiaľ čo tuna pokračovanie paroduje predchodcu a tiež miestami pripomína teenagerský seriál "Big Bang Theory" Toto ma však bavilo viac a tiež tomu dám o hviezdu viac, než jednotke. ()

KayaCarter

Tak to jo! Tohle fakt můžu! Námět jedničky vybroušený k dokonalosti. Mně osobně se tedy hodně líbí i jednička, která je oproti dvojce taková komornější a ne tak pompézní, ale dvojka ta je prostě ženiální. Tvůrci se nebojí ukázat zamordování kohokoliv. Matky, dítěte i babky. No a proč sakra ne?! Pochybuji, že zombík by si vybíral koho posvačí. Všechno v tomhle filmu je tak dokonale absurdní a přesto to nesklouzává ani náhodou k nějaké zombie parodii. Takže za mě čtyři zlatí bludišťáci a hvězdičkou. ()

veverysiak

Ešte viac tvorčieho exhibicionizmu, silenej amatérčiny, prihlúplych dialógov, podpriemerných hercov a výseku, určite ide o zámer, ale mňa takéto nebaví, takže 15%. ()

johnysd

První díl mě neskutěčně bavil. Toto pokračování mě bavilo také, ale již o trochu míň. Přesto je to pořád super jatkózní jízda a stále tu je spoustu černého až ultračerného humoru. ()